Vrij veel speelgelegenheid voor kinderen in Schiedam-Noord VERZEKE- RINGEN I lcvohol - dagje uit ANWB SPAARBANK ANNO 1820 Ingezonden Ileropening Drogisterij Laan van BoFEs Schiedam even op de ielevisie Een woesfenij minder in Groenoord Leuk boekje over Melkprodukten o Door de Schiedamse Raatl voor jeugd en jongeren is onlangs een brochure onder de titel "Speelsituatie Schiedam" uitge- geven. Het ligt in de bedoeling om begin September een dis- cussie op gang te brengen over de leefsituatie van het kind en de verbetering die daarin zou kunnen worden aangebracht. J. v. S. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Autorijschool GROENOORD Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 e o> "T3 u, O o o o c V o V- EEN BRBINBROUWSEL BIJ HET LE- ZEN VAN DE GROENOORD-AKKOOR- DEN. Als Schiedam-Noord iets wil zullen wij samen en liefst niernand uitgezonderd iets moeten doen. Ik werd pijnlijk getroffen door de kri- tiek op het artikel in het Vrije Volk. (De kritiek is gegrond, ook anderen die geen publiciteitsmedia hebben wor- den verzwegent. Maar het gaat toch met om de schijnbaar nodige verrael- ding van wiens verdienste het is dat hij q£ zij (de opbouwwerker) er zal komen. Het is niet belangrijk wie er voor zorgt, als het maar gebeurt en als Schiedam-Noord er maar wel bij vaart. Noch de Wijkvereniging, noch de Ge- zondheidszorg, noch de SSSN (ook als deze laatste als werkgever gaat op- treden) zouden afzonderlijk iets heb ben bereikt. He gaat om het samen optreden van Schiedam-Noord dat hen samen recht van spreken geeft om voor Noord op te komen en een op- bouwwerken te krijgen. Om daardoor nog meer samen de grote verscheiden- heid van wensen te gaan verwezenlij- ken. Willen de gezamenlijke bewoners van Schiedam-Noord iets doen aan hun sa- menleving dan zullen zij moeten laten blijken dat zij interesse hebben in het leven in Noord en het werk niet laten doen door enkele besturen. Maar zij zullen deze besturen moeten steunen door massaal lidmaatschap waardoor meer gedaan kan worden en waardoor het lidmaatschapsgeld zelfs zou kun- nen dalen. MOGELIJKE VORM VAN LEDEN- WERVING. Ik zou U een proeflidmaatschap voor willen stellen van f 8,-- per jaar. Als dit dan het ledental zou verdrievou- digen zou dit de definitieve lidmaar- schapscontributie voor de eerste drie volgende ja'ren kunnen zijn. "Wat krijgt U voor die 8,- p. jaar?" Groenoord-Akkoorden. NU krijgt U het omdat anderen het voor U betalen. U hebt adressen van mensen waar U om informatie kunt gaan en waar U Uw klachten en wensen kunt uiten en die er iets aan doen. Op zijn minst die ter algemene kennis brengen zo- dat er anderen misschien iets aan gaan doen. U kunt lid worden van een van de on- derafdelingen en als er voor U nog niet dat is wat U wenst kunt U mee- praten over wat er bij moet komen waar U wel iets aan heeft. Het minste wat U krijgt is: U hoort erbij en dat kunnen er nu nog niet zo bar veel van zeggen. Probeer de gok eens. Waag er eens 8,- of 3 x 3,- aan. U heeft nooit een niet want U ontvangt reeds nu op voorhand de prijzen van het lot dat U niet betaald hebt. Neem nu Uw ei- gen lot in eigen hand voor 8.- per jaar. Wert mede leden want als het drie- voudige aantal bereikt wordt hebt U het voordeel van 10,-- per jaar en dat 3 jaar lang. Dat is een prijs van nog eens 30,-, welke loterij biedt U dat? De huidige leden betalen 18,-. Gun hen ook een voordeeltje, U hebt toch iets over voor een ander? Misschien kunt U met deze gedachten op papier iets doen. J.v.N. NASCHR1FT REDAKT1E: Allereerst willen wij even vaststellen dat ons urtikelt)e i.z. een vergeet van het dagblad "Het Vrije Volk" geen kri tiek inhield, doch doodgewoon het vaststellen van een feit was. Natuur- lyk is he belangrijkste dat de opbouw werker er komt. maar daar wij als oudste vereniging in Groenoord - en dat klinkt wel een beetje pedant - al zovele jaren zo veel dingen tot stand brachten, vonden wij het noodzakelijk de inwoners van Schiedam-Noord er op attent te maken dat ook wij ons steentje hebben bijgedragen. Verder toont Uw brief - en wij zijn U dadr dankbaar voor - zoveel enthou- siastme voor Schiedam-Noord en zit- ten er enkele zeer goede suggesties in. dat wij deze in onverkorte vorm hierboven weergaven. We wachten gaarne nadere raekties af. Ten slotte zouden wij wensen dat meer mensen Uw instelling hadden, want wij zouden inderdaad look gezamenlijk met de andere verenigingen) dan veel meer bereiken. Op donderdag 5 juli a.s. zal Mevrouw A. van Eerdewijk de drogisterij (v/h G. Slots) heropenen. Mevr. van Eer dewijk die reeds enkele jaren een dro gisterij aan de Rotterdamsedijk exploi- teerr heeft de laatste dagen bijzonder hard moeten werken om deze ope- ningsdatum te halen. Ondanks het feit dat zij er niet in slaagde ti'dig deskun- dig personeel aan te trekken wenste zij de opening niet uit te stellen om de bewoners van Groenoord-Zuid niet te vergeefs te laten lopen en hen een verre reis te besparen. Een symphatie- ke houding van Mevr. A. v. Eerdewijk die wij bij deze zeer veel succes in Groenoord toe wensen. Gezien haar vakkundigheid en de grote uitbreiding van het winkelassortiment zal zij die zeker hebben. J.v.S. De discussie-nota die nu aan verschil- lende instantits, verenigingen e.d. is toegezonden is uigevoerd in de vorm van een 24 pagina's tellend boekje. Hieruit leerden wij dat de speelruimte voor het kind in Groenoord niet tot de slechtste behoort, zeker in verhou- ding tot andere delen van de stad. Ge- meten naar de cijfers van 1971 is de stand van zaken in Schiedam als volgt: Centrum: 500 kinderen onder de 6 jr. 700 van 7-15 jr. Geen speelplaats aanwezig. Oost: 1400 kinderen onder de 6, 1850 van 7-15, 8 speelplaatsen. Zuid: 1000 kinderen onder de 6, 1000 van 7-15, 6 speelplaatsen. West: 1730 onder de 6, 2450 van 7- 15, 4 speelplaatsen. Nieuwland: 1400 onder de 6, 3300 van 7 -15, 62 speelplaatsen. Noord: (Kethel, Groenoord en Bijdorp) 2100 kinderen onder de 6, 2000 van 7 tot 15, 28 speelplaatsen. Zo op het oog komt de wijk Nieuw land er nog het beste af. Er is echter toch wel een kenmerkend verschil. In Nieuwland moeten n.m. 4700 kinderen het doen met totaal 32000 m2 speel ruimte, Schiedam-Noord met 4100 kin deren beschikt over 38000 m2 Mede door de voortdurende bemoeie- nis van de wijkvereniging slaat Schie dam-Noord hiermee dus - al blijven er altijd nog wel enige wensen - beslist geen slecht figuur. Zaterdagavond 23 juni j.I. om 11 uur verscheen Schiedam in het door de AVRO^gebrachte rubriekje "Ontdek je plekje". Al vinden wij het al bijzonder aardig dat Schiedam (zij het slechts 5 minuten) op het scherm kwam, we vinden ook dat we er maar bekaaid van af kwamen. Er werd niet meer vertoond dan enkele oude overbekende panden als Stadhuis, Beurs, de Grote Kerk, Museum, de lange Haven met de oude sluis, de panden van v/h -Visser Co., een geveltje van Vrij- moed.de ruine en de molen aan de Noordvest. Van deze laatste werd ge- zegd dat hierin een distillateur zijn produkten liet proeven. Dat komt in derdaad wel, maar de restauratie van de molen is toch nog niet zover ge- vorderd dat deze al voor het publiek open is. Wel aardig dus, al die oude historie maar waarom geen opname's van het toch zeer fraaie Beatrixpark, van onze Maasboulevard, van de kleine maar al tijd nog imposante Plantage? Neen, waar onze beste vrienden zitten op de televisie weten we nu niet. J.v.S. Het Flevohof (bij Dronten) waarover we al eerder iets schreven, verheugt zich in een steeds groeiende belang- stelling. De directie laat ook niet na de terrei- nen steeds uit te breiden en van nieu- we attracties te voorzien. Omdat nu eenmaal niet iedereen de hen toege- meten vakantie gebruikt om naar Spanje, Italic te trekken en ook weer niet ieder naar Veluwe of Drente gaat, leek het ons juist om voor die mensen die zo maar eens "een dagje hier, een dagje daar" gaan in ons blad hier- voor af en toe tips te geven. Zoals gezegd leent "Flevohof" zich uitstekend voor zo'n dagje uit. Zo is er nu (vanaf 22 juni j.I.) een expo- sitie van de Nederlandse Bonsai Ver. Bonsai's zijn dwergbomen in potten. Ze zijn dikwijls slechts 30 cm groot, maar zien er toch uit als een volwassen boom. Verder is nu op Flevohof ook de Don Bosco Circustent, waar dage- lijks kindervoorstellingen worden ge- geven. Ook visliefhebbers kunnen op Flevohof hun hart ophalen. In de 4 hectaren grote vijvers zijn tonnen kar- pers uitgezet en ook vele andere soor- ten vis, zoals baars, snoek en paling. Behalve Uw hengel dient U natuurlijk ook Uw visakte mee te brengen. Let U op onze volgende uitgaven, hier in zullen wij U nog meer tips geven om er eens heerlijk "tussenuit" te gaan. J.V.S. Eindelyk en ten leste wordt er iets gedaan aan de woestenij welke voor het winkelaentrum Prelude gelegen was. Inderdaad began deze vlakte iets te krijgen van een oerwoud in het klein. Het was een troosteloze aanblik. Nu gaat dat veranderen. Ik heb men- sen van de plantsoenendienst bezig gezien de zaak te egaliseren en een beter aanzien te geven. Op dit moment is het my nog niet bekend wat het zal worden en hde het zal worden maar in ieder geval: morgen wordt het beter. Geachte Plantsoenendienst het is een klacht van veel Groenoord-bewoners dat er nog meerdere van deze woes- tenyen onze wijk ontsieren en wij vra- gen U; doe er wat aan. Ook al zal het dan maar tydelyk zijn. Tenslotte wil het gezicht ook wat. opmerker Door de C.M.C.-Melk Unie B.V. is en kele dagen geleden een boekje versche- nen onder de titel "Magere Melkpro dukten, goed voor iedereen". Het is een aardig boekje dat veel informatie geeft over magere melkprodukten, over lichaamsgewichten, kalorieen e.d. Het is een alleszins interessant boek- werkje dat gratis kan worden aange- vraagd bij C.M.C.-Melk Unie B.V., postbus 9010 te Amsterdam. Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gedlplomeerd instructeur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3