<SpJoot SCHIEDAM ri „GE!ZONDE" VAKANTIETIPS Sk vind Sporthuis Hitman kort en klein Ledental Wijkvereniging Goed programma in Circus Boltini 05G700 tyugfene koelen verfyttten Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman GELDLENINGEN Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Heeft U de advertenties I op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard! j a ZET EEN BOOM OP 6 5 67 00 In het in een van onze vorige nummers opgenomen jaarver- slag, werd gesproken van 600 leden. Dit blijkt nu wel wat verwarring gesticht te hebben. Het betreft hier nl. - buiten enkele alleenstaanden - 600 gezinnen! Het juiste ledental moet men daarom tenminste 3p ca. 2000 stellen. Wij von- den het belangrijk genoeg om ;r even op terug te komen. TELEFOON 7006 47 H GIRO BOOMPLANTAKTIE R Schiedam-Noord y Een vakantie zonder zon is "je geld in atmoe verteren". De meeste mensen zoeken, als het even kan, dan ook de zon en de warmte op Lekker warm weer geeft eehter voedselbeder vende bacterien de kans om zich razend snel te vermeerderen Wie bij hoge temperaturen niet extra let op hygiene maakt een heel goede kans om een buikgriepje of "zomerdiarree" op te lopen. De veroorzaker van deze narigheid, de salmonella- bacterie, gaat onzichtbaar te werk; want voedsel dat besmet is, ziet er dikwijls normaal uit, ruikt goed en smaakt uitste- kend! Ziektebronnen kunnen zijn: vlees, kip, melk, ijs, rauwe groente en water. De salmonellabacterie vermeerdert zich niet meer bij 0° C en gaat bij 80° C dood. U kunt zichzelf dus voldoende beschermen door de volgende maatregelen: Zo rijdt U veilig naar uw vakantieoord De belangrijkste regels TORENFLAT HEYERMANSPLEIN Dit flat dat - hopelijk - voor bejaar- den wordt aangewend staat wel op het juiste plein. Want probeert de gemeen- te dit niet "op hoop van zegen" te verhuren? TORENFLAT HEYERMANSPLEIN Schreef Herman Heyermans niet in een van zijn stukken "de flat- wordt duur betaald"? TORENFLAT HEYERMANSPLEIN Anderhalf uur in de lift zitten is geen pretje. Leuk spelletje voor bejaarden; "Torenflatje, Torenflatje, bussekruit, hoe kom ik nou de lift weer uit". TORENFLAT HEYERMANSPLEIN Leuk; Kniertje met d'r pannetje op de 20e etage. Je hoort d'r de zee rui- sen! J.v.S. a> "O Ul O o o o s o v- U Afgelopen veertien dagen ontvingen wij van onderstaande adressen weer de nodige centen en wel van; Mevr. de R., v. Beethovenplein 334 D'r. Sauerschool, klas 4 568 Mevr. P., Joh. Wagenaarstraat 300 Fam. M„ Obrechtstraat 204 Fam. B„ Lisztplein 201 Mevr. B., Molensingel 319 Fam. S., Sibeliusplein 1618 Mevr. H„ Corn. v. Zantenplein 205 Dr. Sauarschool kl. 1,2a,2b,3.4,5,6 1996 5745 In 14 dagen een geweldig bedrag, alle- maal heel hartelijk dank. Persoonlijk heeft U Uw bedankje reeds ontvangen. Nu de vakanties zijn bego-nnen o.a. ook de scholen, geef ik het volgende overzicht begin September. De kinde- ren van de Dr. Sauerschool en ouders hartelijk dank voor al de centjes in het afgelopen schooljaar zo bijeenge- spaard. Ook het onderwijzend perso- neel mijn dank voor al hun moeite en niet te vergeten, gaa mijrt dank speci- aal uit naar 6en van de ouders die zo spontaan iedere vrijdagmiddag de kin- deren begeleidt om e centen bij mij te deponeren. Ik hoop en vertrouw na- mens al de bejaarden, zieken en inva- liden dat de kinderen zich ook in het nieuwe schooljaar weer volledig zul- len inzetten en doorgaan met centjes te sparen. Mede namens hen allemaal een heel fijne vakantie toegewenst. Mevr. de Jager GIRO BOOMPLANTAKTIE (overgenomen uit hejuninummer van schoolkrant B. P. 582). Ik vind Schiedam een mooie stad Een stukje natuur dat is wat. Van het Beatrixpark hoog en droog Kom t wat frisse lucht omhoog. En in het grote Groenoordbad Kan je zwemmen dat is wat. Nu het Sportfondsenbad Met haar kieine fijne spat. De mensen uit zwart Nazareth Liggen te jodelen in hun bed. Da komt van de drank tegen wil en dank. Maar toch blijft Schiedam wijd en zijd Een mooie stad van tijd tot tyd. Renate Veerkamp Het circus Toni Boltini dat - helaas - slechts een dag in Schiedam veroefde heeft met zijn programma voor 1973 een goede keus gedaan. Het zou te ver voeren om alle namen en pro- grammaonderdelen te noemen, maar een buitengewoon goede indruk maak- te Antoinette Boltini met haar super- elegante hogeschoolrijpaarden, terwijl Taras Bulla ongelooflijke staaltjes uit- haalde met zijn Bengaalse tijgers. De avond was een kleurrijk en spannend schouwspel waarin ook de humor ook zeker niet was vergeten. U kunt het circus vanavond nog zien te Maassluis aan de Bilderdiiklaan en donderdag 5 juli te Monster aan het Nassauplein (voorstellingen om 21.00 uur.) Een klein autoritje ten voile waard. J.V.S. vermindert de kans dat het voedsel besmet wordt met ziekteverwekkende bacterien. maakt, dat er geen massale verme- nigvuldiging kan plaatsvinden van de enkele baterien, waarvan de aanwezig- heid nauwelijks te vermijden is. Eet daarom bij warm weer of in een warm klimaat geen rauw of half- rauw vlees, dus geen tartaar of bief- stuk. Onze Zuideuropese buren doen dit van huis uit al niet! Proef ook geen rauw gehakt enzorg voor heel schone handen als U gehakt aan- maakt. - Kook op warme dagen 's avonds de melk door, of het nu losse melk is, dan wel flessemelk uit een aangebro- ken fles. In de landen rond de Mid- dellandse Zee is het verstandig om losse en gepastturiseerde melk altijd v66r gebruik te koken. De veesta- pels over onze grenzen zijn nl. niet gegarandeerd t.b.c.-vrij. - Eet geen onverpakt ijs, dat in een karretje langs de weg verkocht wordt; de salmonellabacterien zijn er nog doller op dan u. En al ver meerderen deze bacterien zich bij de lagt temperatuur niet, hun aantal is zb al groot genoeg. Verpakt ijs en schepijs uit een schone, drukbe- zochte winkel leveren meestal geen bezwaar op. - Neem geen vacuum verpakt vlees of vleeswaar mee op reis. Deze verpak- king verlengt de houdbaarheid niet of weinig. Ongekoeld en in een warme omge- ving is deze zelfs minder lang houd- baar dan de datum op de verpak- king aangeeft. Juist omdat zij zich in vacuum bevinden, hebben de gif- tige salmonellabacterien bij hogere ■temperatuur kans om zich te ver- menigvuldigen omdat daarbij de "concurrentie" van andere bacterien ontbreekt. Levensmiddelen in blik zijn wel houdbaar. - Zorg dat U, voordat U een lange rit beginr, voldoende uitgerust bent en uw maag niet leeg is. Een goed ont- bijt betekent altijd een goed begin. - Tijdens de rit vermindert haast on- merkbaar, uw concentratievermogen Pauzeer daarom elke 2 uur tenmin ste 10 minuten. Strek de benen en laat uw auto vol- stromen met frisse lucht. Eet een kleinigheidje, b.v. een vrucht of een boterham. - Eet 's middags en 's avonds liefst op de gewone tijd. Een opkomend hongergevoel betekent dat uw con centratievermogen en dus uw reac- tievermogen afneemt. U wordt moe en nerveus, het gevaar voor onge- vallen wordt groter. - Drink als U zelf rijdt, nooit alco- holhoudende dranken, maar vruch- tensap, mineraalwater of melk. Te gen koffie, thee en coca-cola bestaat, mits in matige hoeveelheden ge- bruikt geen bezwaar. - Eet niet te zwaar, vermijd overdadi- ge en vette maaltijden. doodt de salmonellabacterien en maakt in de meese gevallen ook de bacte- riele vergiften onwerkzaam. - Houd het besmettingsgevaar zo klein mogelijk door een goede hygiene. Was uw handen goed na het gebruik van het toilet, vo6r u gaat koken en voor u gaat eten. - Was keukengerei en vaatwerk af in heet sop, ook als u kampeert, en spoel het niet in dat sprankelende beekje of heldere meertje, waarvan het water weleens minder zuiver is dan zo op het eerste gezicht lijkt. - Niet alle water is drinkwaterIn Frankrijk bijvoorbeeld, staat nog al eens "eau non potable" op water- pompen of bij kranen, ook in hotels. Dat water is geen drinkwater, dus ook niet geschikt voor het wassen van groente en fruit. Twijfelt U in het buitenland aan de kwaliteit van het drinkwater, drink dan, net als uw gastheren, het goedkope mine raalwater (met of zonder prik). - Was groente en fruit in zuiver water Bent U daar niet zeker van, was ze dan in water dat tenminste 10 mi nuten gekookt heeft. Fruit dat daar voor in aanmerking komt, kunt U beter schillen. - Gebruik schone handdoeken en laat geen vuile thee-, hand- en vaatdoe- ken slingeren. Spoel ze na gebruik in een sopje uit en droog ze vlug, liefst in de zon. - Houd medekampeerders, die buik- pijn en/of diarree hebben, buiten de keuken en druk ze op het hart hun handen veel en goed te wassen, ze ker na gebruik van het toilet. - Bewaar etensresten koel, want bac terien vermeerderen zich bij lage temperaturen niet of nauwelijks. Kampeert U en heeft u geen koelkast bewaar dan geen restjes. Een koeltas is geen koelkast en kan er beslist niet voor gebruikt wor- den. - Uw eten is betrrouwbaar als U het snel aan de kook brengt (10O°C) en het een kwartier laat doorkoken. O Q Voelbal Zaalsporfen voor al uw sporfarMlcelen Oranjesiraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9