De kost gaat voor de baat uit Boerenleenbank BANKZAKEN I I I De VELUWE een kwetsbaar gebied VOOItAL 6e jaargang no. 133 18 juli 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. Dit is een heel oud gezegde, getuigend van de koopmansgeest van onze voorvaders. Men moet nu eenmaal eerst kosten ma- ken wil men later baat binnen halen. Onze P.T.T. denkt er blijkbaar ook zo over maar dan in een ander verband. Wij hebben in onze onschuld altijd gedacht dat de P.T.T. een diensten-verlenend bedrijf was. Dit zal ook wel zo zijn maar de kosten worden steeds hoger eij de dienst-verlening minder. Postbestelling Telefoon de bank voor iedereen De bus om de noord Kinderfestijn in Margriethal VISITEKAARTE N Waterparfij in Kethel-Noord ZET EEN BOOM OP 6 5 6 7 00 Vele verhuizingen naar elders. G 30EIUOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: f 4.50 per kwart-aal; f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. Tel. 70 10 65. Opgave leden: telefoon 7010 65. Redaktie: J. V. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: C.A.P. Kortrijk, telefoon 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telefoon 70 47 62. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70. Bezorgklachten tot donderdag 19.00 uur, tel. 70 19 56. Want wat is het gevalf Een d-ezer dagen werden we „verblijd" met het bericht d-a,t de tweede post bestelling in Schiedam tot het verl-e- den zal gaan behoren. De postzegels worden duur betaald, de inkomsten stijgen, maar de service wordt weer minder. Eerlijkheidshalve moet worden aangetekend dat wij in Schiedam toch al bevoorrecht waren boven andere plaatsen, waar deze tweede bestelling reeds eferder werd afgeschaft. Maar dat neemt toch niet weg, dat wij, de consu- men-ten, steeds maar meer moeten be- talen, terwijl men daar tegenover de dienstverlenende taak vermindert. Een vreemde zaak. Met de telefoon is het nog gekker. Ook hier een kostenverhoging van en- kele honderden procen-ten met als ge- volg over 1972 een winst van ongeveer/ circa driehonderd en dertig miljoen. En nu zou j-e zo denken dan kunnen de tarieven wel dalen maar neen hoor men is al weer druk doende om de toch al zware las-ten, verbonden aan een telefoon-abonnemen-t, nog meer te verhogen. Zeer ten ongerieve van bejaarden en i-nvaliden alsmede A.O.W.-ers, voor wie juis-t die telefoon vaak het enige communica-tiemiddel nog is met de buitenwereld. Nu s-taa-t tegenover deze steeds s-tijgende abon- nementsprijzen wel geen vermindering van service, maar de vas-te lasten voor hen, die een minimum-inkomen heb ben, stijgen daardoor toch wel op dras- tische wijze. Over hulp-verlening gesproken. Schiedam Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandpleln 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 uw Multatuli schreef de bekend-e woorden: mijn verhaal zal een-tonig worden, en inderdaad dat wordt ons verhaal ook. De krant bericht-te dat de zo zeer be- geerde buslijn 56 waarover men al sinds 1972 aan he.t beraadslagen is, voorlopig Groenoord nog niet zal aan- d'oen. In Schiedam moet men er nog steeds over praten, praten, praten Ook hier weer stijgende tarieven minder service. ..Openbaar vervoer een goede keus" ja zeker. Het is t-e duur, de wachttijden te la-ng, en men moet rekenen met uren -om van de ene plaats naar de andere te gaan. Ik geef het U te doen om bijvoor- beeld van Groenoord naar Ommoord te reizen met bet hoog aangeprezen open baar vervoer. In diezelfde tijd zit men al hoog en droog in Groningen Groenoord blijft een geisoleerd geval en is he,t te begrijpen da-t men, als men de kans krijgt, Schiedam en zeker Groenoord, verlaat Heren Bestuurders let op Uw zaakll Om nie,t -nog een-toniger te worden wil ik het over he-t 65 -tarief nu niet hebben. capk. Van 30 juli tot 10 augustus a.s. zal in de Sporthal Margriet een „Kinder- festijn" worden gehouden met zeer veel attraoties. Naast een grote ver- scheidenheid van spelen, stands e.d. wordt er dit maal ook een z.g.n. Kin- derdorp gebouwd. In dit Kinderd-orp vindt ook een kinderboerderij plaats, waarbij dierenverzorgers van de kin derboerderij uit bet Beatrixpark hun medewerking verlenen. Op deze boer- derij zal ook een open broedmachine worden gelnstalleerd, terwijl de levend-e have o.a. zal bestaan uit geiten, een kloek met kuikens, eend-en, biggen, konijnen en cavia's. De kennis van de omgang met de dieren zal cen-traal staan en het zal voor de kinderen dui- delijk worden hoe ze dieren thuis kun nen houden, welke dieren zeker niet als huisdier geschikt zijn en aan welke eisen de baas of bazin zelf dient te voldoen. Verder zal de h-eer Summer- will van de Nederlandse Sportfederatie op 1 en 2 augustus met de kinderen in spelvorm een T.V. programma maken. Voor de ouders genoeg redenen hun kinderen van 30 juli tot 10 augustus ingezetenen van „Kinderdorp" te laten worden. M.i.v. 1 november a.s. nieuw minimum posfformaat Besfel nu reeds uw nieuwe Dagelijks van 9-21.00 uur h Tevens het adres voor al uw Jels- en familiedrukwerk. drukkers DE MAGNEET uitgevers |j IRotterdamsedijk 279 - Schiedam™ (op Koemarkt links af, langs trambaan) jjj Telefoon 26 86 66-26 66 70 Tussen de blauwe brug en ,,'t Win-das" is een d-am -in de Poidervaart gereed gekomen. De dam krijgt een breedte van bijna 40 meter en moet gaan die- nen als rijbaan voor af te voeren grond Deze grond komt vrij -door het graven van een vijver die verbinding krijgt met het water van „Thurlede" en Beatrixpark. De aan te leggen water- partij krijgt nog verbinding met het overblijvende gedeelte van de Poider vaart en krijgt in de toekomst een zuive.r recreatieve bestemming. GIRO BOOMPLANTAKTIE Signaleerden wij het reeds eerder, uit de beyolkingscijfers blijkt -duidelijk dat het inwonersaantal van Schiedam blijft afnemen. Eind mei waren er nog 80.610 Schiedammers, alweer minder dan de maand daarvoor. De trek naar andere plaatsen blijft groot, in mei vertrokken niet minder dan 421 Schiedammers naar elders. Het lijkt ons bijzonder moeilijk na te gaan hoe en waarom dit nu in feite komt. Kregen deze mensen allemaal een andere werkkring of waren zij met de huisvesting niet tevreden? Het zou o.i. wel interessant zijn deze zaken aan de weet te komen, zeker -omdat wel- licht daaruit lering kan worden ge- trokken. Natuurlijk vestigen zich in Schiedam wel weer nieuwe inwoners, dit wordt hen ook niet moeilijk ge- maakt daar hiervoor altijd wel weer woningen beschikbaar zijn. De flats die in Woudho-ek zijn gebouwd, worden tenminste alweer via advertenti-es aan niet-Schiedammers aangeboden voor huurprijzen van ca. 350 gld. per mnd. Zou het nu niet aanbevelenswaard-ig zijn eens flats te bouwen waaraan bij Schiedamse ingezetenen (d'r zijn nog wel een paar woningzoekenden over) behoe^te bestaat? Aardige huizen met een betaalbare huur? Of is dat een be-etje naief door ons gesteld? J.v.S. Wat by insiders reeds langere tijd bekend was, is onlangs tydens een 20 uur cturende vlucht boven de Veluwe nog eens krachtig onderstreept; wat er aan groen daar is behouden, op verantwoorde wijze allerlei bedreigingen waaraan dit kwietsbare gebied al vele tientallen jaren bloot staat, trachten te voorkomen. Op initiatief van S-taatsbosbeheer heb ben in mei Ir. J. v. d. Bosch (SBB), Ir. P. Faber (Bosbouwproefstation) en Ir. C. J. Stefels (ver. -tot behoud van Natuurmonumenten) gedurende zeven dagen systematisch vluchten boven de Veluwe uitgevoerd. Opzet was een in- ventarisatie te maken omtrent de ge- leden stormschade ten gevolge van de twee orkanen in het bosbezi-t. Vanaf de grond scheen dit grote karwei niet mogeliik aldus Ir. Stefels tijdens een gesprek met „Recreatievoorzienin- gen„ van de ANWB. „We hebben uiteraard moeten taxeren. Met behulp van luchtfoto's en topogra- fische kaarten hebben we bepaalde ter- reinen onder de loupe genomen. Dit ge- schiedde vanuit -een helicopter die op ongeveer 180 meter hoogte vloog. De tweede storm heeft op de Veluwe nog meer schade aangericht dan werd verwacht. Meer dan een half miljoen kubieke meter hout is omgewaaid. Het is een angstaanjagend gezicht uit de lucht". Aldus Ir. Stefels. Tijdens de vlucht werd men echter tevens met de neus op een aantal an dere feiten gedrukt, de zich steeds uit- breidende bio-industrie, de toenemende verharding van zandwegen, de onge- remde toeneming van caravans, uit- breidmg van steden en dorpen op on- verantwoorde wijze en verstoring van het natuurlijk milieu door overmatige, illegale betreding. .Vanuit de lucht krijg je een chaotisch beeld van de terreinen waarop caravans staan, Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat het op de Veluwe wemelt van de illegale staplaatsen voor cacavans". De Heer Stefels voegt er aan toe dat het Provinciaal Bestuur van Gelderland al het mogelijke doet om illegaliteit in deze te voorkomen." ..Ik ben me er wel terdege van bewus-t dat de stedeling recreatie-ruimte -ter beschikking moet staan. Hier op d-e Veluwe is deze ruimte echter volko- men benut. V-oor de toekomst zou ik recreatieve voorzieningen ontworpen willen zien in de daartoe aangewezen agrarische gebieden. Een eerste prio- ri-teit dient -te zijn dat men van nu af aan afblijft van het Veluwemassief, een bijzonder kwetsbaar gebied waar- van nu al te veel is afgeknabbeld". -De Heer Stefels is voorstander van bundeling van r-ecreatievoorzieningen aan de randen van het massief, bij voorkeur op grote afs-tand van de randbufferzone. Een waarschuwend woord - dat o.i. ter harte zal moeten worden genomen - zoals wij dit onlangs in Recreatievoor- zieningen tegenkwamen.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1