(E^uweliez <3??oot Het oude liedje, maar toch Sporthuis Hitman Gezolidheidszorg Kethel - Groenoord CKleine akkoordjes Voor ul Uiv Verzeheringcn Hypotheteen Financiering en A. fVaaleivijn Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman (3 Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Waar blijft nu toch dat richtingbord? DE MAGNEET voor Uw huwelijks- kaarten Prachtige kollektie. Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Industrie nodig Kijk eens naar de volgende punten: Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen g o o Zr. vaa Dalen telefoon 70 73 93 Zr. Gielen vakantie Zr. Rademaker-van Klink telefoon 7101 31 Zr. Wagenaar-Walta telefoon 70 90 90 Zr. Smtok-van Kasteel telefoon 70 53 53 21/22 juli telefoon 70 90 90 28/29 juli telefoon 70 73 93 Dietiste (op medisch advies), Ketkweg 8, elke 2e maandag van de maand van 10 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,- per konsult. KraamZOrg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2 tot 3 uur op Kerkweg 8. (Wit-Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. KurSUSSen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. v. Deurzen, Spoorbaanstraat 9, tel. 70 94 11 In ons nummer van 9 mei j.I. maakten wij de Gemeente er op attent, dat er op de Burg, van Haarenlaan (en in de omgeving daarvan) geen aanwijspijl is te vinden om de wat moeilijk te vinden ingang van het Kerkhof te ontdekken. Hierover bereikte ons een klacht van mensen uit Noord-Holland die door nodeloos gezoek bijna te laat bij een teraardebestelling arriveerden. Het barst op de van Haarenlaan van pijltjes die vreemdelingen wijzen waar he,t Sportpark Thurlede en Harga is, maar een bordje „Begraafplaats" kon- den we nog niet ontdekken. Dat enkele van deze borden zoveel moeilijkheden veroorzaken, geloven we niet. Enkele dagen v66r de openstelling van de modelwoning to het torenflat vonden we in Groenoord ettelijke bor- den met „Serviceflat Herm. Heiier- mansplein" (alleen op het Bachpleir al 3!). Of is dat wat anders? mansplein" (alleen op het Bachplein J.v.S. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Miljeubeheer. Wat daar al niet over geschreven is en zal wordenl Miljeubeheer heeft ons een nieuwe wegwerpfles doen opentrekken omdat we er nog lang niet over uitgepraat zijn. Miljeubeheer doet ons in snelle auto's stappen omdat e>' ergens in het land een konferentie is. Miljeubeheer heeft een nieuwe vaderlijke bezorgdheid doen ontstaan bij konsu- rnent en producent Miljeubeheer met z'n alien? Miljeubeheer in je eentje? Tegenwoordig hoeft openlijk verzet niet tneer tot een- zaamheid te leiden - aktiegroepen ontstaan als padaestoelen in de herfst. Maar er moet een begin gemaakt worden. Informele cyfers van een miljeugroep in Groenoord vertellen ons dat van de 7.000 gezinnen 7 mensen zo miljeubewust zyn dat ze in deze groep willen werken.) De handel en de todustrie hoeven ons millieu niet perse te verpesten. Voor de vervulling van veel levensbehoef- en hebben we in de twintigste eeuw de todustrie nodig. Maar we moetten wel eens nagaan of we werkelijk be- hoeften hebben aan alles wat gepro- duceerd wordt. Laten we het ons niet aanpraten? Moeten we zakelijke belangen werke lijk boven een gezond millieu laten gaan? Moeten we echt alles kopen om de ekonomie gezond te houden? Goed, de todustrie wil er wat aan doen, de regering wil er wat aan doen. Ge- beurt dit op een zinvolle manier, of zijn he zoethoudertjes? De strijd kan ook in huis aangebon- den worden. De enkeling is ook kon- sument! Het oude liedje, maar toch - Zijn alle artikelen die gekocht wor den echt nodig of zijn het modegril- len, is het koopzucht en ligt het na korte tijd in de kast of in de vuil- nisbak? Jammer, onnodig gebruik van grond- stoffen en vermeerdering van afval. - Artikelen die eenmalig gebruikt worden kunnen erg handig zijn, maar ze komen op de afvalhoop terecht. - Verpakking is vaak onverteerbaar huisvuil, bovendien kan plastik ver pakking erg nadelig zijn voor levens- middelen of erg veel verbergen (kocht u ook wel eens een kat in de onver- teerbare zak?). Kranen kunnen ook als verpakkings- materiaal dienen, dubbele dienst. - Plastik kan een uitkomst zijn. Ze- ker als je het jaren kan gebruiken, maar het is niet op natuurlijke wijze af te breken, er ontstaan gevaarlijke gassen en een onvereerbaar restje. - Voorwerpen en kledtogstukken ge maakt van dieren die dreigen uit te sterven kunnen aanleiding zijn tot een reeks onheilspellende toestanden. Het ene dier zorgt voor het op peil houden van de andere soort, voor het voorkomen van ziekten aan gewassen en bij mensen. Laat ze leven. Inhoud van spuitbussen kunt u vaak zelf samenstellen. B.v. verdelgingsmid- delen voor ongedierte, geurtjesverdrij- vers. Dat beteken dat u minstens 5 spuitbussen per jaar uitspaart en lek- ker experimeneert met oude huishou- delijke middelttjes. Wat zou er minder op de afvalhoop kunnen komen? Plastic zakken, modeartikelen, verpak- kingen (cellofaan, folie, houtwol), weg- werpflessen en spuitbussen en en Wilt U er meer van weten? Lees dan eens het boekje „De spuitbus en het roze blad" van Julia Percivall en Pixie Burger. a. v. k. Oranjsairaat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey -a IH o o c a> o Tarief: Ieder woord of leesteken a 10 ot. Brieven onder nummer 1 gulden extra. Indien niet vooraf betaald, incassokosten 1,50. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij Fa. J. Hipke - P. Pons - „De Favoriet" F. J. Elderhorst - SKjteiij - Wijmhandel ..Ghandon". COSMETICA. - Heeft U tote- resse voor de cosmetica van MOARA SH1RA, bekend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, telefoon 70 41 28. Aardige ATTENTIE, bij alle bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visi- tekaarten. Verkoop dagelijks van 9.00 - 21.00 uur. Drukkerij „DE MAGNEET" Rotterdamsedijk 279-281 Schiiedam - Telefoon 26 86 66 PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Me}. M. Maliepaard, telefoon 70 24 10. Bachplein 444, Schiedam-Groenoord. TE KOOP diverse kleine ak koordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: F. J. Elderhorst, Noordetode 1 telefoon 7010 91. Heeft U ideeen om de leef- baarheid to Schiedam-Noord te verbeteren. Stuur ze naar de Wijkvereniging. Postbus 410, Schiedam. Zij worden graag voor U uitgewerkt. TE KOOP. Diverse kleine ak koordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: „DE FAVORIET", Wtokelcen- trum „De Ketel". Zelf Witten, Schilderen of Behangen? - Dan eerst naar ..PERHAPS", St. Lidutoastr. 3, telefoon 26 37 08. Voor vak- kundige voorlichttog en eerste Mas materialen. Iedere zaterdag een geweldige reMame stunt I TE KOOP bomen door de heie wijk. Maak Schiedam-Noord groen. Giro 65 67 00 t.n.v. Boomplantaktie Schiedam-Noord. TE KOOP diverse kleine ak koordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: Slijterij - Wijnhandel Chandon Schiedamseweg 41 c. Losse centen zijn lastig en haast niets meer waard. De centenaktie heeft ze graag en weet er wel weg mee. Voor bejaarden, invaliden, alleen- staanden, zieken, enz. enz Bel. 7010 65 en ze worden even gehaald. Help mee Schiedam - Noord leefbaar te maken door lid te worden van de Wijkvereniging Postbus 410, Schiedam. p Opgave nieuwe leden Wijkvereniging Groenoord tel. 7010 65 of Postbus 410. Kosten sltchts f 1.50 p. mnd. Mevrouw ELS WIJNTJES-VAN VELZE, schoonheidsspecialiste Griegplein 216, Schiedam, Groenoord, telefoon 7111 33. TE KOOP diverse kleine ak koordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: HIPKE Winkelcentrum „DE KETEL" Voor schoonmaken, restaure- ren en opnieuw inlijsten van schilderijen, reprodukties en borduudwerk naar .PERHAPS' St. Lidutoastr. 3, tel. 26 37 08. Frisse lucht te koop. Stort een willekeurig bedrag op giro 65 67 00 t.n.v. Boomplantaktie Schiedam-Noord. U kunt tevens een plants vra- gen en de soort boom. TELEURSTELLING Door omstandigheden te koop een nieuw modern 12-delig eet-, ontbijt- en theeservies met 12-delig gebakstel. Korting 15% op nieuwwaarde. Telefoon (010) 71 97 79. COSMETICA. Heeft u toteresse voor Avon produoten met vele aanbiedtogen. Bel 70 38 54.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 5