ZOMERTIJD KOMKOMMERTIJD am m Onkruid vergaat niet 400.000 ste Rotterdam ol* telefoonaansluiting in En de Wijkvereniging? Radio en T.V. Is vakantie nodig? DE MAGNEET Laat ons adviseren betreffende Uw drukwerk. U kunt er veel geld mee verdienen. Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Rotterdamse dealer maakf autorijden goedkoper Volgens boekje. Spreekuur Samenwerkingsprojekt Maatschappelijk werk Kethel-Groenoord GELDLENINGEN TELEFOON 7006 47 ^"neeft U de advertenties^ I op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard! j "...KOST WEL IETS MEER..." "..STUK VLUGGER De Wijkvereniging zorgt voor Uw STAMBOOM 6 5 67 00 Brandnetelsoep. Zuringhapje. Salade. Als U deze regels onder ogen krijgt zal de zomer, althans volgens de kalender een feit zijnIn ons vorig stukje zagen wy al met verlangen wit mar die tyd, die komt. De zomer gaat over het algemeen gepaard met een verminderde aktiviteit. Want immers, velen zyn met vakantie en hun werkzaamheden blijven liggen oj warden min of meer door anderen gedeeltelyk overgenomen. Ook de nieuwsgaring is beperkt, vandaar het begrip komkommertijd''. In de kranten is het merkbaar in de z.g, gemengde berichten, Er worden tal van berichtjes gelanceerd, welke eigen- lijk, in de zin, welke wij daaraan toe- kennen, geen nieuws is. Toch worden ze als nieuws aan de lezers gepresen- teerd. Dat is het begrip zomertijd-kom- kommertijd. Niet dat het nieuws er niet is maar wij zijn aan bepaalde inlichtingen al zo gewend dat wij er over heen lezen en het niet meer als nieuws, min of meer schokkend, er- varen. Ik bedoel dan de schokkende berichten die ons bereikten en nog steeds bereiken over de ellende in de z.g. derde wereld, in de onder-ontwik- kelde gebieden, in de economisch- zwakke landen. Daar waar hongers- nood dreigt door een lange tijd van droogte zodat mensen en vee omko- men zonder dat drastisch wordt ge- holpen, of nog beter zonder dat maat- regelen worden genomen de structuren van die landen te wijzigen. Of zouden wij misschien 6nze structuren moeten veranderen, 6nze wijze van Ieven in de z.g. rijke landen moeten herzien, waar- door het mogelijk zou zijn, hen, die in nood verkeren blijvend te helpen. Kijk, beste mensen, dat nieuws is er wel maar het bereikt niet zo gemak- kelijk meer de pagina's van onze kran ten omdat wij op dat moment genieten van onze welverdiende vakanties, veraf of dichtbij huis. En je wilt tenslotte ook wel eens helemaal vrij zijn, ook vrij van al deze verlammende berich ten. Maar intussen gaat de nood door ook indien wij genieten van zon, zee, strand, heide en bergen. Is het voor haar ook komkommertijd? Wij zouden kunnen zeggen: min of meer ja. Maar toch niet ten voile. Tal van aktiviteiten moeten toch door- gaan. Daar is allereerst onze krant. Voor hen die thuis blijven, en wie weet hoe velen dat nog zijn, moet onze krant blijven verschijnen. Bovendien zijn de meesten van ons toch maar enkele weken uit-huizig, zodat zij gedurende de resterende tijd toch op de hoogte willen blijven van het wel en wee in Schiedam-Noord. Ook onze winkeliers blijven graag, door hun advertenties, in kontakt met de bewoners van onze wijk, teneinde daar- door mededeling e doen van hun zomer-aanbiedingen, waarvan wij. ko- pers, dan weer kunnen profiteren. Waarmede maar gezegd wil zijn dat drukkers, zetters, redacteur enz. enz. op hun post moeten blijven opdat Uw krant, Groenoord-Akkoorden, kan blij ven verschijnen. In ons vorig artikeltje schreven wij en passant over onze zieken en minder- validen. Zij moeten worden bezocht, en met tal van andere gebeurtenissen van onze leden moet worden rneege- leefd. De dames de Jager en Vis, blijven hun werk voortzetten, ook als U en U onze wijk bent ontvlucht. Ook zullen de bestuursleden, juist in de stiUe tijd, zich moeten bezinnen op het komende werk-seizoen. Zo ziet U maar dat ach- ter de schermen toch altijd nog genoeg te doen over blijft. Ook in deze media doet de komkom- mer zich gelden. Dit komt vooral tot uiting in de talrijke herhalingen van reeds uitgezonden programma's. Het wordt derhalve de ijd van de „ouwe koek". Hoewel men zich toch ook wel inspant om speciale zomer-program- ma's uit te zenden, welke blijkbaar toch wel op prijs worden gesteld, te oordelen althans, naar de ijver waar mede in hotels en pensions toch altijd weer naar de T.V. wordt gekeken. Het schijnt zelfs in de vakantie moeilijk te zijn zonder T.V. te leven. Hoe bestaat het? Hebt U gelezen dat Peyton Place ons in augustus a.s. gaat verlaten? Wat moeten we nu ibeginnen zonder Betty, Dr. Rossi, Rodney, Steven en al die vertrouwde gasten in onze huis- kamers? Het zal in vele gezinnen stil en leeg worden. Maar ook daar zullen we wel weer aan wennen. Tenslotte zijn er belangrijker zaken aan de hand in onze wereld. Hoe dan ook 66k in T.V. en radio komkommertijd Ik hoor de jongeren onder U al zeggen: wat een stomme vraag. Maar, beste mensen, de ouderen onder ons weten nog van de tijd, dat deze vraag ontkehnend werd beantwoord. Eerst in de tien en twintiger jaren werd het mogelijk enkele dagen tot 1 d 2 weken met vakantie te gaan. Dat was toen een groot bezit. De jongeren onder ons zijn al zo met dit voorrecht ver- trouwd, omdat het inmiddels een plicht is geworden, een verworven rechr. Maar zo was het niet altijd Nu, ja nu, weten wij dat vakantie nut- tig en nodig is. Voor zover wij in de gelegenheid zijn er met ons gezin op uit te trekken, weten wij, dat wij die vakantie niet graag zouden missen. Het is goed na een jaar van werken er eens echt helemaal „uit" te zijn. Maar wat is eigenlijk de diepste zin ervan? Te weten dat wij straks toch ons werk weer kunnen opnemen. Want wat betekent het woord vakantie voor hen, die al jaren niet meer kunnen werken, en eigenlijk al die tijd al een „gedwongen" vakantie moeten aan- vaarden. Wij denken hierbij vooral aan zieken en invaliden, aan gehandicapten op velerlei gebied. In jaren zagen zij niet anders dan de vier muren van hun kamers. Dan krijgt het begrip vakantie een heel andere klank. Voor hen is dan I. week varen op het schip van „Het Rode Kruis" een machtige belevenis. De gezonde mens kan zich dat mis schien moeilijk indenken. „Het is maar moeilijk te begrijpen dat er een simpele mogelijkheid tot vreugde is, vreugde omdat het door moet gaan, dat stilstand voor een ogenblik is, 'omdat het door moet gaan (Hans Andreus). Kijk, dat bedoel ik nou, vakantie als een ogenblik stilstand, maar dan moet he,t leven weer doorgaan. En dat is de vreugde van de vakantie, van het even stil staan, te weten dat straks, alles weer door zal gaan. Tegen deze achter- grond, van het werk dat wacht, voor onszelf en voor anderen, krijgt het vrij- zijn, zijn diepere betekenis. „(Omdat het door moet gaan Me mensen die leven onder de daken van hun gedachten, en in de landschap- pen van hun gevoelens, en die de ruim- te verwachten Mensen, mensen. Straks wacht weer het werk, ten voile. Ook weer voor Uw Wijkvereniging om nodig en nuttig te zijn, na een korte tijd van stilstand, voor mensen, voor U en voor U. Doet U mee capk. ROTTERDAM. - Voor nog geen drie- honderd gulden per jaar kunnen kopers van nieuwe Citroens 2CV en of Dyane voortaan alle reparaties en onder- houdswerk laten verrichten, De Rotterdamse CitroSn-dealer, het automobielbedrijf Den Ouden, heeft daartoe een ..abonnement" ontworpen dat twee jaar geltiig is en inklusief de btw 572 gulden kost. ,,Het abonnementsbedrag is vastgesteld op grond van onze ervaringen met leasing", aldus de diiekteur van het Rotterdamse bedrijf, de heer C. J. den Ouden. „Ook de voorwaarden voor ons abonnement zijn aan de leasing-prak- tijk ontleend". E6n van die voorwaarden is, dat de auto uitsluitend voor „normaal ge- bruik" wordt bestemd. Er mogen geen snelheidsritten of -proeven en geen prestatienritten mee worden gereden. Schades door ongelukken of aantoon- baar onoordeelkundig gebruik vallen buiten het abonnement. Wie bij aankoop van een nieuwe 2CV of Dyane het onderhoudsabonnement neemt, moet alle beurten volgens een bijgeleverd boekje laten uitvoeren in e6n van de zes garages van Den Ouden in Rotterdam, Vlaardingen en Maas- land. In noodgevallen mag ook van andere garages gebruik worden ge- maakt, zij het na overleg met de tech- nische dienst van het Rotterdame automobielbedrijf. „De overeenkomst geldt ongeacht het aantal te verrijden kilometers", aldus de heer Den Ouden. De Rotterdamse Cotroen-dealer ver- wacht veel van deze in zijn branche unieke overeenkomst. „Misschien in het begin ook moeilijkheden, verschillen in interpretatie", zegt hij. „Daarom stel ik de abonnees voor, bij een eventueel geschil een bindend ad- vies aan ANWB of KNAC te vragen". Op donderdagmiddag van 2 tot 3 uur houdt Mejuffr. T. de Boer namens het Samenwerkingsproj ect Maatschappelijk Werk in „De Ark" haar spreekuur. Op 20 juni j.l. werd de 400.000ste te lefoonaansluiting in het district Rot terdam gerealiseerd. De Heer G, P. de Wih uit Gorinchem was de gelukkige, want door de Tele- foondienst hieraan extra aandacht ge- wijd. Op 20 juni werden de Heer en Mevrouw de With met hun drie kin- deren in de vergaderzaal van het Te- iefoonkantoor ontvangen en werd hun naast een excursie ook medegedteld dat hun aansluiting gratis werd aan- gelegd en gedurende 1 jaar geen abon- nementsgeld verschuldigd was. Zij kre- gen een gekleurd toestel met speciale inscriptie aangeboden door de Direc- teur, de Heer Ir. H. van Willigenburg in aanwezigheid van de burgemeester van Gorinchem, de Heer A. Schreuder. J.v.S. "GROEMTJE"—1 SCHIEDAM nieuwland Dat zullen vele tuinbezitters zuchtend bevestigen. Elke maand staan er op de meest onverwachte plekken weer sprieten. Schoffel, hctrk, spuitbussen en onze blote handen kunnen er niet tegenop. De begroeiing langs de autowegen wijst wel op de sterkte van dit groen. Maar als je het eens van de andere kant bekijkt? Byv. op het einde van de maand wanneer het geld geslonken is. GIRO BOOMPLANTAKTIE Dan kunnen paardebloemen, zuring en ibrandnetels een geweldige lekkernij zijn. Misschien krijg je dan spijt van al dat gewied en moet je gaan plukken in weilanden en langs de sloot om je maag te vullen. Een paar receptjes: Haal de jonge blaadjes van de brand- netels. (Ze prikken - dus handschoenen aan of met de haartjes glad beet pak- ken). Kook ze gaar met water en zout, en prak ze fijn. Stoof ze in wat boter (halvarine als u wilt) en doe daarbij het kooknat aangemaakt met bloem. Door laten koken, er kunnen nog wat schijfjes aardappel of andere tuinkrui- den in bv. dille en even proeven of er nog andere smaakversterkers in moe ten. Klaar is kees, een boterham erbij en eten. (Zo'n soepje is goed voor de spijsverteringl). Blaadjes van de zuring in wat boter smelten tot ze gaar zijn. Rozijnen wel- len, er bij doen en binden met bloem. Behalve rozijnen kunt u ook stukjes appel, ananas en banaan gebruiken. Waterkers-, zuring-, brandnetel-, paar- debloem-, hoefblad-, ruige weegbree- en hondsdraf blaadjes. Van elk ongeveer even veel. Snijd ze klein en meng ze doorelkaar. Maak dit aan met azijn (bv. kruidenazijn of citroenazijn), olie, peper en zout en laat het een poosie intrekken. Koude aardappelen of blok- jes appel daar doorheen zijn erg lekker en gezond. Probeer het een keer. a.v.k.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9