Landelijke Hulpaktie Noord-Ierland j"" I I UW BANKZAKEN WAAROM de Wijkvereniging? voorAL Werkgroep Schiedam-Noord (2) 6e jaargang no. 134 1 augustus 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. De werkgroep is nu enkele weken oud, Er is een begin gemaakt. Op de RABO-bank Schiedam-Kethel postgiro 38.26.23 ten gunste van: Aktie Hulp Noord-Ierland zijn reeds enkele stor- tingen binnengekomen. Er zijn reakties binnen gekomen, tele- fonisch en per brief. (Als de werkgroep na de vakantie volop begint te draaien krijgt u bericht. Alvast dank). VISITEK AARTE N Gewijzigde openingstijden Hulpbureau Jac. Urlusplein Extra bus voor Kinderdorp Buslijn „om de Noord" er door! GEK OP WORTELS? PLANT EEN BOOM 6 5 67 00 Inleveren copy voor Groenoord-Akkoorden Waarom, zo zal men vragen, maakt de Wijkver. Groenoord e.o. zich tot tolk van de bejaarden? Wel, heel eenvoudig, omdat deze Wijkvereniging zich verplicht acht de belangeu van de bejaarden, lid of geen lid van deze Vereniging, te behartigen. GROENOORD akkoorden Orgaan v. d. Wijkver. Groenoord e.o., Schiedam Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410 Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 p. kw. f 18,00 p. jaar, t.n.v. Penningm. Wijkvereniging Groenoord. Giro 267585, Schiedam. Tel. 701065. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: C. A. P. Kortrijk, telef. 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telefoon 70 47 62. ,,De Magneet", drukkers-uitgevers, Rotterd,dijk 279-281, Schiedam. Tel (010) 26 86 66 - 26 66 70. Bezorgklachten tot donderdag 19 uur, tel. 701956 Opgave leden: telefoon 70 10 65. In de vorige Groenoord-Akkoor- den sloop een duizeling wekkende fout. De onkosten voor een groep van 40 zijn NIET f 180.000, MAAR j" 18.000, dat wil zeggen per man ongeveer 400.- voor drie weken uit en thuis met verzorging en leiding. Als u de vorige Groenoord-Akk. niet gelezen hebt zult u zich af- vragen wat dit allemaal te bete- kenen heeft. Kort en krachtig: vanuit de landelijke organisatie, via de raad van kerken en de ver- eniging gaat Schiedam-Nrd mee- doen aan de HulpAktie Noord- Ierland. Noord is in dit geval de enige overeenkomst. Tussen Noord-Ierland en Schie dam liggen enorme verschillen, politieke en godsdienstige ver schillen, haat en geweld. In Noord Ierland zijn aparte wijken voor katholieken en protestanten, wor- den winkels geplunderd en in brand gestoken, vallen doden en gewonden, raken mensen over- spannen en verliezen het geloof in een normale samenleving. U kent die beelden wel van radio T.V. en krant. Gevolg hiervan is ook dat kinderen zich niet meer kunnen voorstellen dat men met elkaar kan samen werken, spelen en leven, zonder eerst te praten over het verschil in geloofs- of politieke opvatting. Daarom, het belangrijkste doel van deze drie weken vakantie, zouden ze hier moeten komen om te ervaren dat het wel „zo maar" mogelijk is. Dat men om zijn mens zijn geaksepteerd en gewaardeerd kan worden, hoe verschillend je ook bent. U kunt wat voor de meest bena- deelde groepen doen. Voorlopig wil de werkgroep kinderen van 12 tot 17 jaar hierheen laten komen. Maar ook jongere kinderen en be jaarden zouden graag hier komen. nie M.i.v. 1 november a.s. nieuw minimum poslformaat Bestel nu reeds uw nieuwe Dagelijks van 9-21.00 uur mm Tevens het adres voor al uw handels- en familiedrukwerk. drukkers DE MAGNEET uitgevers Rofferdamsedijk 279 - Schiedam (op Koemarkt links al, langs trambaan) Telefoon 26 86 66 - 26 66 70 Laten we eerst voor de eerstge- noemde groep zorgen. Het gironummer staat boven. Daarnaast kunt U helpen door als pleeggezin te willen fungeren, of wat ook erg belangrijk is, door het mee helpen aan programmeren en organiseren van dag- en avond- aktiviteiten. Nadere bijzonderhe- den hierover zullen binnen enkele weken nog worden verstrekt. Dat het mogelijk is blijkt wel uit het volgende voorbeeldje: Heinkenszand, inwonersaantal 15.000, bracht binnen twee maan- den j" 20.000,- op tafel. Zou Schiedam-Noord dit kunnen volgen? Inwonersaantal 19.000, opbrengst binnen twee maanden?? a.v.k. Door de sterk teruggelopen be- langstelling is het hulpbureau in Groenoord aan het Jac. Urlusplein met ingang van 23 juli j.l. nog slechts geopend 's-morgens van 8.30 tot 10.00 uur. Daar wij van gemeentewege hier over niet werden ge'informeerd waren wij - helaas - niet in staat U hiervan eerder in kennis te stellen. J. v. S. Voor de van 30 juli tot en met 10 augustus a.s. te houden mani- festatie "Kinderdorp" in de Mar- griethal, waarover wij in ons vo- rig nummer reeds schreven, gaat ook een extra bus rijden. Dit is speciaal voor de andere wijken van belang. Schiedam-Noord is nu eenmaal niet zo ver van de Margriethal verwijdert. Wel van belang is wellicht dat ook voor gehandicapte kinderen de moge- lijkheid is dit Kinderdorp te be- zoeken. Hiervoor zal ook speciaal vervoer worden ingezet. Ouders die hiervan gebruik wensen te maken worden verzocht contact op te nemen met de organisatie van Kinderdorp, tel. 26 43 34. KINDERDORP '73 voor ALLE Schiedammertjes tussen 5 en 12 jaar!! Met dit bericht werden we een dezer dagen verblijd. Eindelijk zal het dan toch gaan gebeuren. Hoewelhet is haast te mooi om waar zijn. Er zijn er onder de lezers die misschien zullen zeg gen: ik moet het eerst nog zien, en eerlijk, ik kan me dat heel goed indenken. Na twee en een half jaar praten zal het er dan toch eindelijk van komen Bus 52 zal gaan rijden. Nog niet mor- gen of volgende week. Welneen, dat moet nog duren tot 20 oktober a.s. dan krijgen wij, Groenoorders er een buslijn bij en zal ons iso- lement weer wat meer worden opgeheven. Velen van U, die zich per auto verplaatsen, zal het een zorg zijn maar voor vele inwo- ners van Schiedam-Noord zal het toch een welkom verschijnsel zijn als er een zusje van bus 53 bij komt. Het is maar te hopen dat nu ook de woongedeelten van Groenoord, welke zonder bus-ver- binding zitten, of althans op te grote afstanden van de bestaande bushaltes gelegen zijn, dichter bij het openbaar vervoer worden be- trokken. Gaarne zou ik U hebben meege- deeld dat de realisatie van bus lijn 52 had plaats gevonden nu het nog zomer is, en een uitstap- je naar Vlaardingen U beter zou uitkomen, ook al, omdat het voor lopig nog vakantie is. Maar neen, U moet nog wachten. (zie boven). Maar laat ons blij zijn dat al dat gepraat toch ein delijk zal worden omgezet in tast- bare daden. Tot 20 oktober in de bus naar Vlaardingen en Cen trum-Schiedam. capk Schiedam/Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 GIRO BOOMPLANTAKTIE Wij zijn altijd bijzonder dank- baar bruikbare teksten voor ons blad te ontvangen. Er is wel eenmaar aan ver- bonden. Het is ons namelijk onmogelijk om teksten te plaasten die te laat binnen- komen. Redactie, zetters en drukkers hebben er de tijd voor nodig de zaken goed te regelen. Let U er daarom op niet te laat Uw copy in te zenden, we moeten dit dan noodgedwongen tot een vol gende uitgave bewaren! Uw copy dient uiterlijk de woensdag voor het verschij- nen van ons blad (dus 1 week van te voren) in ons bezit te zijn. Wellicht ten overvloede wij- zen wij er nog eens op, dat wij ingezonden stukken die niet zijn voorzien van de naam en het adres van de afzender beslist NIET zullen plaatsen. Redactie. Naast de Bejaarden-bonden acht de Wijkvereniging zich geroepen, zich, namens hen, die wellicht geen stem meer hebben, of geen vuist kunnen maken, hun belan- gen te behartigen en zich, door middel van dit blad te wenden tot hen in wier handen het lot van de bejaarden thans gelegen is. Namens de bejaarden vragen wij, hef de discriminatie op, laat onze bejaarden op dezelfde wijze ge bruik maken van het openbaar vervoer als de bejaarden in Rot terdam, Amsterdam en D enHaag. Het is een onverteerbare zaak dat woonachtigen in Schiedam zoveel meer moeten betalen als hun leef- tijdgenoten in Rotterdam. Politicistaakt Uw spelletjes en komt spoedig tot een goede en eerlijke beslissing. De bejaarden zullen U dankbaar zijn en de Wijkvereniging Groenoord en om- streken, evenzeer. Mogen wij U nog een tip geven? Denk eens aan het „WATER- CONTRAKT!!" Wellicht kan van die millioenen iets af voor het rea- liseren van een gerechtvaardige eis; geef de bejaarden van Schie dam waar zij recht op hebben: hun eigen gereduceerd tram- en bus- tarief. capk.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1