ANWB voor meubele PARKWEG 201-SCHIED/ Spelen onze politici een spelletje met debejaarden? Ingezonden VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 j G56700 naschrift redaktie. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Elke maand trekking Staatsloterij ;i GIRO BOOMPLANTAKTIE H j.j Schiedam-Noord Wie speelt er nu? Zijn de bejaarden niet meer van belang? Fotoclub Groenoord '73 ZET EEN BOOM OP 65 67 00 Autorijschool GROENOORD Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Als we liet over bejaarden hebben denken we aan vroeger. Meestal zijn onze bejaarden nogal sterk betrokken op datgene wat voorbij is. Men is nog altijd bezig met hoe het vroeger was. Nu wil ik niet zeggen dat dit goed is want het is beter je te bepalen bij het heden en er nu van te maken wat er van te maken is. Omzien naar „toen" doet je wereldvreemd staan in deze moderne tijd. Maar als we dan toch even de blik naar het verleflen mogen richten dan komt onherroepelijk in onze gedachten dat het „vroeger" zo veel veiliger was voor de kinderen die toen nog kinderen waren. BACIIPLEINFLATS Met een gevoel van onbehagen las ik in de Schiedamse Courant van 18 juli van de verzakkende 10 hoog flats in Maassluis. Onbehagen omdat ik een zelfde flat aan het Bachplein woon. Volgens het verslag maken de bewoners zich niet ongerust en ik citeer dan: "Niet dat zij zich erg onveilig voe- len - het vetrouwen dat de ge- meente de zaak goed in de gaten houdt is nogal groot - maar wel kunnen zij zich een prettiger ma- nier van wonen voorstellen. Voor- omdat de gebreken aan de flat regelmatig een storend hard knal- lend geluid in de muren van de woningen veroorzaken". Kijk en om die knallen en andere hinderlijke geluiden, zoals bij storm het krakende geluid van de ramen (alsof je op een schip zit) ging bij mij een lichtje branden en vroeg ik mij af, worden deze flats wel eens op verzakkingen gecontroleerd. Een telefoontje met de gem. Wo- ninginspektie leverde mij een ver- wijzing naar Ver. Volkshuisves- ting op. Daar vonden ze het de taak van de Woninginspektie en bovendien waren er geen klach- ten van de bewoners. Klagen wij in Schiedameigenlijk niet veel te weinig? Alleen in april wanneer er weer een fikse huurverhoging voor de deur staat, is niemand het met de gang van zaken eens. Want voor de huren moet' je dan in huis wel op je tenen lopen en zachtjes praten anders horen de buren je. Of komt dat door de kieren die er in de vloeren zitten, want ook dweilen moet je heel voorzichtig doen; lekkage is er in een mum. Wij kunnen ook nor- maal gesproken dingen van onze buren horen, de telefoon, de was- automaat enz. Dit was beslist niet het geval toen we hier pas woonden; toen was het zelfs erg stil. Nu vraag ik me wel af; Mogen wij ook vertrouwen op een con- trolerende taak van de gemeente op deze flats? Ze zijn immers van dezelfde bouwer? v.d.V. Met veel interesse heb ik van Uw brief kennisgenomen en hierboven woordelijk gepubliceerd. Het is een goede gewoonte (en als re- dakteur van G.A. mijn taak). om bij voorkomende. gevallen een commentaar of naschrift op inge zonden stukken te geven. Ditmaal baart mij dit wel enige zorg om dat ik zelf in de door U bedoelde flats woonachtig ben. Ik kan (en wil) nu eenmaal het wijkblad niet als persoonlijke spreekbuis ge- bruiken en ik wil zelfs de gering- ste aanwijzing in die richting ver- mijden. Ik zal daarom trachten de kwestie zo diplomatiek moge- lijk op te lossen. Laten we beginnen met de mede- deling van de Ver. Volkshuisves- ting dat er van de bewoners geen klachten zijn. Wanneer men let- terlijk bedoeld het thema "ver- zakking" zou dit wellicht juist kunnen zijn. De andere door U gesignaleerde klachten zijn beslist wel bij deze Ver. geuit! Zelf heb ik hierover (in tegenstelling tot Uw grieven die blijkbaar van de laatste tijd dateren) reeds op 28 - 12 - '68 hiervan schriftelijk kennisgegeven! Ook ik smaak nm. het genoegen dagelijks getrak- teerd te worden op papagaaige- krijs, hondengeblaf, radio- en te le visieleven e.d. Ik kan me daar om Uw gemoedstoestand best be- grijpen en kan me indenken dat bij U - na de perspublikatie - de vraag rijst of een en ander het gevolg is van verzakking van het pand. Hoewel ik zeker geen deskundige ben en dus geen juist oordeel kan vellen, geloof ik toch niet dat de Bachpleinflats verzakkingen ver- tonen. Omdat mijn eigen klach ten direct na de bewoning reeds optraden meen ik tot deze con- clusie te komen. Het is echter zeker de taak van de Wonigdienst Uw klachten te on- derzoeken. Welke dienst dit nu precies moet doen dienen zij zelf uit te zoeken, de methode "vain het kastje naar de muur" is be slist niet op zijn plaats. Ik adviseer U daarom zich nog- maals met de Ver. Volkshuisves- ting in verbinding te stellen die toch Uw "huisbaas" is en m.i. verplicht is Uw klachten in be- handeling te nemen. J.v.S. Werd voorheen in de staatsloterij 1 x per twee maanden een trek king gehouden, met ingang van de volgende maand wordt dit elke maand. Hierdoor wordt ook de aankoop van de loten nokal gewij- zigd, d.w.z. dat men elke le maan- dag van de maand de loten dient te kopen.' De verkoop duurt dan - zolang de voorraad strekt - 1 week De woensdag daarop is n.m. de trekking. Zo kunt U b.v. op 6 aug. de loten kopen en is de le trek king reeds op 15 augustus. De prijs van de loten 25,—) blijft dezelfde, de kansen worden echter groter, daar de loterij 11 maanden (juli uitgezonderd) speelt. Bovenstaande informaties werden ons medegedeeld door de collectrice van de Nederl. Staats loterij, Mevr. W. Vaz Dias, Henri Polakstraat 120 te Schiedam, die wij hiervoor zeer erkentelijk zijn. J. v. S. 0...0u'...-0i..i..u..>*.'v'>."!0'-0 Deze veiligheid kwam vooral naar voren in onze spelletjes. Wat kon- den we toen vrij en onbelemmerd spelen op de trottoirs en zelfs op de rij-straten. Want het verkeer was toen nog tamelijk nihil en dat verkeer, dat er was, was niet zo onheilspellend en zo onmeedogen- loos als nu. Wat speelden we al niet. Tal van spelletjes welke nu, vooral in onze steden en volge- bouwde wij ken, taboe zijn gewor- den. Knikkeren, hoepelen, krijger- tje, kat en muis, verstoppertje en ga zo maar door. De ouders van nu hebben het, wat dit betreft, heel wat moeilijker. Om van de kinderen maar te zwijgen. Inderdaad, zijn er in Groenoord speelplaatsen genoeg maar de kin deren moeten er toch altijd eerst naar toe. Moeder zit hoog op de zoveelste etage en heeft geen mo ment rust. Zij kan er niet altijd bij zijn. Vandaar dat vele kinderen zich moeten vermaken op de gale- rijen met - hun fietsjes, skelters, rolschaatsen en ander voortbewe- gend materiaal, hetgeen voor de buren niet altijd even prettig is. Neen zo echt onbekommerd spelen als „toen" is er voor de kinderen van nu niet meer bij. Overal op straat dreigt het gevaar. De kinderen van nu, zo moet onze conclusie luiden, kunnen dus niet meer zo spelen als toen Als men de gang van zaken met betrekking tot de bejaarden-pasjes voor het openbaar-vervoer beziet, krijgt men de indruk dat onze po litici thans aan het spelen zijn kat en muis, en verstoppertje. De kinderen van toen zijn de poli tici van nu In de grote steden van ons land zijn de gereduceerde tarieven voor bejaarden reeds geruime tijd een feit, hoewel Rotterdam al wat aan de late kant was. Toch is sinds mei 1972 dit goedkopere tarief voor GELDBESPARING Alleen augustus 25% zotnertiortiny op alle B O M T 31 A Ml T E L S bonthoeden. Nu kopen is geld verdienen. Gratis bewaren tot a.s. winter. - Kredietservice mogelijk. 3 jr. schrift. garantie Bonthundel LA IS El A E Jonker Fransstraat 75 (vijf en zeventig) Rotterdam-C., telefoon (010) 110.756. Bij koop reisgeld vergoeding door geheel Nederland. Vrij dag koopavond tot 9 uur. bejaarden al van toepassing. Waarom volgt Schiedam niet Zo nu en dan verschijnt er een be- richtje in de dagbladen dat enige hoop doet wekken, maar dan volgt er weer een heel lang stilzwijgen. Men heeft de muis doch laat hem weer lopen men verstopt zich weer achter een gebruikelijk lang en veelzeggend zwijgenhoe tegenstrijdig dit ook moge klin- ken. Waarom aarzelt men zo dit tarief voor Schiedam en Vlaardin- gen toe te passen? De bejaarden in deze plaatsen maken toch ge- bruik van hetzelfde openbaar ver- voer als de bejaarden in Rotter dam? Het verschil per gewone kaart is nu al 1,60. Dat scheelt toch even een slok op een borrel, om ih Schiedamse t airmen te spreken. Waarom, zo vragen wij wederom, wordt er zo met de belangen van onze bejaarden gespeeld? Zijn ze qua verkiezingen niet meer zo van belang? Wij dachten dat ze in totaal-genomen toch nog een be- hoorlijke groep vertegenwoordi- gen. Of, en dat is het ergste, acht men ze economisch niet meer zo interessant? Bedenkt dan wel, Heren Bestuurders, dat zij, de be jaarden van nu, door hun hard en lang werken, tegen vaak zeer be- scheiden beloningen, en weinig vrije dagen, de grondslagen heb ben gelegd voor de tijd van nu. Bovendien hebben zij in een lang leven van werken, soms 50 jaren en meer, toch ook al die tijd hun belasting betaald, en zelfs nu, be- talen velen van hen^toch nog een groot percentage van hun inkomen aan belastingen. In deze tijd van vakanties is er uiteraard weinig nieuws van het verenigingsleven te melden. Voor diegenen die de vakantie al achter de rug hebben en voor de thuis- blijvers delen wij toch vast mede dat de fotoclub Groenoord '73 voor het komende seizoen een zeer in teressant programma op stapel heeft staan. Nadere bijzonderhe- den volgen in ons e.v. nummer. Door verhuizing van enkele deel- nemers is er bovendien nu weer de mogelijkheid voor aanmelding van nieuwe leden. Een ieder die belangstelling heeft voor fotogra- fie zowel beginnenden als wat ge- vorderden kunnen nadere inlich- tingen verkrijgen bij dhr. P. Pons telefoon 71 04 07. Voor de goede orde: de fotoclub is aangesloten bij de B.N.A.F.G. (Bond Nederl. Amateur Fotogr. Ver.) en beschikt in Groenoord over een eigen verenigingsruimte met donkere kamer, ontwikke- lingsapparatuur, enz. J. v. S. GIRO BOOMPLANTAKTIE Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R.- M.I. gediplomeerd instructeur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3