Vakantieweek Bejaarden VERZEKE- RINGEN WONINGRUILBURO niet van hot naar haar ANWB SPAARBANK ANNO 1820 P.T.T. tarieven omhoog Zaterdag 25 augustus gaan 50 bejaarde leden van de Wijk- vereniging Groenoord voor een hele week met vakantie naar de Veluwe onder leiding van de dames v. d. Spek en v. Emden. Reeds eind vorig jaar hebben wij doorgegeven dat ook in 1973 evenals in 1972 weer een vakantieweek zou worden georga- niseerd en gegadigden werden verzocht zich zo spoedig mo- gelijk op te geven. Doe Uw Voordeel, ook mef Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Noordmolen geopend - weg gesloten Bij het scheiden van de markt ZET EEN BOOM OP 65 67 00 Autorijschool GROENOORD Lest nu ook in Morris-Mini TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Nu lijkt het allemaal zo heel erg vroeg als men in augustus/sep- tember met de wijkvereniging mee wil en men zich al in december/ januari op moet geven. Wanneer een paar mensen met vakantie willen gaan is er altijd waar dan ook een plaatsje te vin- den, maar als het een groep wordt van 50 - 52 personen wordt de zaak wel een beetje anders. Er zijn in het hele land meerdere verenigingen die in groepsverband met vakantie willen en daarom is het zaak om zo spoedig mogelijk tegen draagbare prijs de kamers te bespreken en de tijd vast te leggen. Ook zit hieraan vast dat de pen- sionhouders voor garantie een ge- deelte van de pensionkosten voor- uit willen ontvangen. Met andere woorden hee/t de wijkvereniging al in januari een gedeelte van de kosten voor dit jaar moeten betalen. Bedenken wij hierbij dat de wijkvereniging geen reisburo is, dus geen winst maakt en alleen berekent wat de wijkvereniging zelf moet betalen, dus ook geen risico kan lopen. Hieruit volgt weer dat men zich steeds zo vlug mogelijk moet op- geven. Veel mensen hebben de gewoonte eerst de kat uit de boom te kijken en zo lang moge lijk wachten zich op te geven. Uiteindelijk melden ze zich en dan moeten ze vernemen dat het aantal is ber'eikt en men alleen Zoals wij U in ons vorig nummer mededeelden is op 7 augustus j.l. de geheel gerestaureerde „Noord- molen" door wethouder C. J. Bol- mers geopend. Gemeentewerken heeft er alles aan gedaan om de entree wat aan- trekkelijker te makert door de aanleg van een trottoir, een vrij groot bloemperk en enkele oude gietijzeren lantaarnpalen met an- tieke 'lantaarns. Een pluim op de hoed van ge meentewerken die een en ander zo snel en zo rustiek wist op te lossen Toch moet het ons van het hart dat we het wat vreemd vinden dat door de plaatsing van trottoir- banden de toegang naar de Noord- vest nu is afgesloten. Vooral omdat aan de Noordvest, Schie en Groeneweegje nog een aantal drukke bedrijven geves- tigd zijn waar per dag tientallen vrachtauto's moeten laden en los sen. Deze dienen zich nu door de nauwe Noordmolenstraat te wrin- gen en hebben - het is daar een voorrangskruising - de grootste moeite om zonder ongelukken op het Spinhuispad te komen. Een goed uitzicht wordt daar door het pand van de fa. van Gent en ge- parkeerde vrachtauto's bemoei- lijkt. Schiedam is een attractie rijker geworden, we hopen van ganser harte dat er ook geen extra gevaarlijk kruispunt is bij ge- komen! J. v. S. op de wachtlijst kan worden ge- plaatst. Vallen er dan een of meer per sonen door ziekte of andere ern- stige reden af dan kunnen een paar mensen van de wachtlijst worden genomen. Dit geeft elk jaar teleurstelling zoals ook dit jaar verschillende leden hebben moeten ervaren. Daarom een goede raad. Wilt U in 1974 ook mee geeft U zich dan zo spoedig mogelijk op. Nu zult U zeggen dat U nog niet kunt weten hoe U zich het volgend jaar voelt. Dat is begrijpelijk. Maar met gezondheidsredenen wordt altijd rekening gehouden, dat geldt ten slotte voor ons al lemaal. Het is moeilijk te bepalen hoe groot de belangstelling van onze leden voor volgend jaar zal zijn. Misschien halen wij het dubbele aantal zodat wij met twee bussen kunnen gaan of anders in 2 groe- pen in 2 weken achter elkaar. Dat moet achteraf worden geregeld met de leidsters en de houders van de pensions. Nog even dit opgemerkt: Het is voor de leden van de Wijkvere niging boven 65 jaar en ook voor leden die nog geen 65 jaar zijn, doch door lichte invaliditeit moei lijk zelfstandig met vakantie kun nen. Namens het bestuur G. de Jager. DAAR GAAN WE WEER! Met ingang van 1 September gaan „alweer" enkele tarieven omhoog omdat de P.T.T. meent dat dit noodzakelijk is. Vergetende de winst over het vorig jaar, vergetende de vermin - derde postbestelling (lxper dag) gaat de situatie per 1 September er als volgt uitzien: Een brief'in het binnenland (ook stadspost) kost U dan f 0.40, het abonnement voor de telefoon gaat per maand 1 gulden meer kosten, een gesprek wordt f 0.16 i.p.v. 0.15. Royaal gebaar: drukwerk en briefkaarten blijven (voorlo- pig?) respectievelijk 0.25 en 0.30. Peyton Place gaat na meer dan 500 uitzendingen deze maand stop- pen. Wij krijgen echter een waar- dige opvolger in onze P.T.T. Prijsverhogingen - wordt vervolgd J.v.S. Er zijn zo van die tijden, dat ik plotseling „de kriebels" krijg en ik dan de niet weg te cijferen aandrang heb n markt te bezoeken. Met alle respect voor de Schiedamse weekmarkt zoek ik het toch ergens anders. Ik trek dan naar Den Haag omdat daar op het grote Hobbemaplein nog wel eens een paar ouderwetse standwerkers te vinden zijn. Vorige week trof ik 't want Jaap was er. Hij zat wat misnoegd kijkend op een groentekistje achter z'n kraam met horloges en zei - toen ik even bij 'm bleef staan - brommerig ,,'K ben gesloten". Toen ik een half uurtje later weer langs z'n stand kwam was 'ie blijkbaar „open gegaan" want hij stond drukge- barend boven op z'n kistje. Een vale bolhoed stond wat scheet op z'n hoofd en hij had een immens grote zonne- bril op z'n wat overmaatse neus. „Nou moet je niet denken, dat dit nephorloges zijn", schreeuwde hij tegen het talrijke publiek dat om m heen stond. „Alleen omdat in de Spuistraat bij de juwelier die dingen tientallen guldens duurder kosten! Dacht je nou heus dat je die hippe winkeljuf en dat mooie rose papiertje niet moet betalen? Bij mij niet! Dat komt door onze inkoop. We doen dat met z'n drieen; Piet staat op de uitkijk, Jan jat ze en ik verkoop ze". Hij keek even triomfantelijk in de rondte en zei „Ja, lach d r maar eens om. Want, mensen lachen is gezond. Gisteren heb ik ook nog zo gelachen. Is bij ons thuis het gasfornuis ontploft, zijn m'n vader en moeder de lucht in gevlogen. Dat was de eerste keer in 25 jaar dat ze weer 's samen uitgingen." „Waar haalt 'ie 't vandaan" zei een oldtimer hoofdscliuddend tegen me. "Kom, mensen aan kijkers heb ik niks. Wie wil d'r nu eens een goed echt Zwitsers horloge voor weinig geld. Een horloge waar je jaren plezier van hebt. Wanneer op mijn giafsteen staat - Arme Jaap, arme donder, je hebt gewerkt als een wonder maar nou lig je d'r onder - dan tikt Uw klokkie nog steeds! Ik zal een prijs noemen en wanneer je - ja - knikt ga ik d'r over piekeren om'm voor die prijs te verkopen. Knik je twee keer mag 'ie 'm houden, als je blijft knikken ben je 'n zenuwlijer." Het is een waar genoegen zo'n man aan 't werk te zien, die juist omdat hij de Iachers op z'n hand heeft met gemak de goudkleurige Hong Kong horloges kwijt raakt. Op weg naar huis moest ik in gedachten z'n verkoop- methode bewonderen en glimlachend stapte ik aan de rand van Den Haag een restaurant binnen. Omdat ik nu eens geen zin had in een uitsmijter met ham, bestelde ik na het bekijken van de menukaart een voor mij wat buitennissig gerecht. Toen de ober het bestelde bracht vroeg hij mij om gelijk af te rekenen. Ik zei wat verontwaardigd: „Is dat de gewoonte dat U onmiddellijk om betaling vraagt?" „Nee" zei de kelner vriendelijk „alleen wanneer er paddestoelen besteld zijn". 'K heb ze niet opgegeten. JAVAS De werkgroep P.S.P., huisvestingszaken, gevestigd op Geest 57 in Den Haag heeft begin mei 1973 een woningruilburo opgericht onder het motto „VAN KLEIN NAAR GROOT EN VAN GROOT NAAR KLEIN" huurgroep die dit kan betalen. Dat houdt in dat huurders en ruilers die meer dan f 200,- p.m. kunnen en willen verwonen doorstromen naar woningen boven de 200,- per maand. De werkgroep heeft kontakten met toekomstige ruilers in Den Haag, Delft en Schiedam. Informatie over dit zinvolle pro- jekt kunt u krijgen op boven- staand adres. a.v.k. Frans van Wees, koordinator van de werkgroep, u misschien bekend door zijn werkzaamheden als sta- giaire-opbouwwerker in Groen oord, komt via dit bureau ook in aanraking met mensen die hun woning in Den Haag willen om- ruilen voor een woning in Schie dam. Vandaar de vraag: zijn er Schiedammers die hun woning willen ruilen met Hagenaars? Dit projekt, een doorstromings- projekt, richt zich vooral op de huurprijsklasse tot f 250,— per maand, maar ook ruilingen met een hogere prijsklasse kunnen op dit bureau terecht. De bedoeling van dit projekt is de goedkopere woning rond de f 140,- per maand vrij te maken voor de GIRO BOOMPLANTAKTIE Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R.- M.I. gedlplomeerd instructeur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3