3fuweiiev <^f$oot SporthuisHitman Ingezonden Rechtstreeks bellen met Japan Adreswijziging „Groeton" Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman g ■2 "2 Schaak- vereniging GROENOORD Voefbal Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Peuterspeelgelegenheid „DE WOELWATERS en Overblijfgelegenheid (l'f TWAALFUURTJE" Ledenvergadering Klaverjasvereniging Waar is de dienstre- geling van de R.E.T.? Sensatie om vondst oude grafsteen o o o o G V START 21 AUGUSTUS. Vanaf a.s. dmsdag 20.00 uur staat boerderij Landvreugd weer elke dinsdagavond in het teken van het schaakgebeuren Langs deze weg nodigen wij dan ook alle spelers van onze vereni- ging uit weer achter de borden plaats te nernen. voor hun weke- lijkse in- en ontspanning. NIEUWE LEDEN. Omdat wegens verhuizing en der- gelijke helaas een aantal leden de vereniging heeft moeten verlaten zou aanvulling door een aantal nieuwe leden zeer welkom zijn. Met name al die huisschakers uit Groenoord, die misschien toch al eens van plan waren hun pres- taties in een vereniging te toetsen zouden we willen uitnodigen om onze clubavond eens te bezoeken. Het is de bedoeling het komende seizoen weer volgens hetzelfde be- proefde competitiesysteem te spe- len hetgeen uiteraard weer volop spanning belooft. Ook is er naast de huishoudelijke eompetitie weer een plan om een bekerwedstrijd op te zetten, waar- mee al meteen de eerste avond wordt begonnen. Dus alle schakers van harte wel kom a.s. dinsdag in boerderij Landvreugd. m Geachte Redaktie, Pas terug van vakantie heb ik tot mijn grote verbazing in de Groen- oord-Akkoorden van 1 augustus gelezen als zou de wijkvereniging gezorgd hebben dat er een bank bij de bushalte is gekomen. De vereniging doet misschien wel veel, maar dit heb ik als eerste van de zomer aangevraagd bij de Gemeentelijke Dienst. Die ambte- naar vertelde mij dat er nog nie- mand over gebeld had, maar zei dat het nagezien zou worden. Inderdaad binnen veertien dagen was de bank er. Maar het verve- lende van dit geval is dat ik bij die en gene voor leugenaar sta. Ik zou dit voorval graag recht ge- zet zien, ik wil in geen geval mijn naam in 't krantje, maar „eer wie eer toekomt". v. K. Naschrit't redaktie: Geachte Mevrouw; Natuurlijk hebben wij na ont- vangst van Uw brief een en ander onderzocht. U begrijpt dat wij na tuurlijk nooit lichtvaardig artike- len in ons blad publiceren en uit de ten o.nze dienste staande gege- vens blijkt dat wij wel degelijk om „bankjes" hebben gevraagd. Onze vroegere voorzitter, de Heer J. J. Levens heeft indertijd bij een bespreking met de Gemeente een verzoek om plaatsing van diverse bankjes gedaan. Dat U daar persoonlijk zich nog eens mee heeft bemoeid is bijzon- der prettig. Laten we het zo stel- len dat de Wijkvereniging SAMEN MET U voor het betreffende bankje heeft gezorgd. Daarvoor en voor Uw brief onze dank. J. v. S. GELDBESPARING Alleen augustus S5°/0 somerhorting op aile BOIUTMAIVTELS bonthoeden. Nu kopen is geld verdienen. Gratis bewaren tot a.s. winter. - Kredietservice mogelijk. 3 jr. schrift. garantie Bonthamlel LA IIElYE Jonker Fransstraat 75 (vijf en zeventig) Rotterdam-C., telefoon (010) 110.756. Bij koop reisgeld vergoeding door geheel Nederland. Vrijdag koopavond tot 9 uur. Zaalsporfen voor al uw sporfartikelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey ADVERTENTIE II De bedoeling was in September met de centen-aktie opnieuw te starten, doch aangezien er de laatste weken regelmatig centen binnenkomen en voor velen de vakantie er toch weer opzit, wil ik nu reeds verslag uitbrengen wat er zoal binnengekomen is en wel van: Fam. S., H. Bosmanplein 820 Mevr. S., Sem. Dresdenplein 195 Mevr. V., L. Zimmermanpl. 118 Mevr. M. Obrechtstraat 104 Mevr. B., Molensingel 307 Fam. v.d.K., Bachplein 350 Mevr. P., J. Wagenaarstr. 300 Dhr. P., Valeriusstraat 150 Fam. de J., H. Bosmanplein 337 Dhr. V., H. Bosmanplein 441 Mevr. S., Sem. Dresdenplein 379 Tjeerd v.d.S. (8 jaar oud) Chopinplein 724 4225 Tjeerd heeft voor hij verhuisde zijn spaarvarken omgekeerd met de mededeling, dat hij in Zwijn- drecht, waar hij nu is gaan wo- nen, door blijft sparen. Ik hoop dat hij woord zal houden. Heel hartelijk dank voor al die centjes die je voor het mooie doel spaar- de. De anderen die in de afge- lopen weken weer een mooi be- drag bijeenbrachten heel harte lijk dank. Nu nog even dit: Als mensen die wij bezoeken op vakantie gaan, wat wij hen van harte gunnen, willen zij ons dat even doorgeven opdat wij niet tevergeefs aan de deur komen. U weet wij komen nooit met lege handen en daar staan wij dan met ons fruit enz. Voor U een kleine moeite even een telefoontje. Denk er s.v.p. een volgende keer eens aan. Mevr. de Jager Mevr. Vis In tegenstelling tot hetgeen in de laatste Groenoord-Akkoorden stond, draaien de kindercreche „De Woelkaters" en de Overblijfgelegenheid „Het Twaalfuurtje" per 13 augustus 1973 niet meer onder de naam van de Stichting Samenlevings Opbouw Schiedam-Noord. Dezelfde dames die voorheen voor Uw kinderen zorgden, gaan dit met evenveel enthousiasme in het nieuwe seizoen voortzetten, echter nu zelfstandig. Wij zullen U niet lastig vallen over het hoe en waarom dit is gebeurd, omdat er in feite voor Uw kinderen niets verandert. Alleen met de dames, genoemd in de laatste Groenoord-Akkoorden hebben wij geen connectie. U kunt alle gewenste inlichtingen krijgen voor de aanvang van de peuterspeelgelegenheid in het Trefcentrum, Willem Andriessenlaan 65 van de daar aanwezige leidsters en na afloop van de overblijftijd onder de volgende nummers: telefoon 70 08 13 van Mevr. C. A. van Slobbe, Willem Pijperstraat 46; telefoon 70 94 32 van Mevr. C. Veldboer, Valeriusstraat 61; telefoon 70 44 42 van Mevr. O. Wissenburg, Bart Verhallenplein 108. Verder nog enkele zakelijke mededelingen: 1. Het inschrijfgeld is per 13 augustus komen te vervallen. 2. De peuterspeelgelegenheid duurt van 9 uur tot 11.45 uur. De prijs is 3.00 per morgen. Uw kinderen (min. leeftijd 3 jaar) worden op leuke - verantwoordelijke en creatieve wijze bezig gehouden. 3. De overblijfgelegenheid duurt van half twaalf tot half twee (brood meebrengen). De prijs hiervoor is 1.50 per middag. 4. Uiteraard zorgen de dames dat de kinderen iets te drinken krijgen. 5. Evenals vorige jaren kunnen Uw kinderen terecht op maandag en dinsdag, donderdag en vrijdag. Behalve in de schoolvakanties. We hopen weer een leuke tijd tegemoet te kunnen gaan, speciaal in het belang van Uw kinderen. f Leidsters „De Woelwaters" en „Twaalfuurtje". Op 20 augustus a.s. om 20.00 uur wordt in de Boerderij de Alge- mene Ledenvergadering gehouden Na afloop prijskaarten. Van de persdienst van de P.T.T. ontvingen wij bericht, dat met ill- gang van 16 augustus a.s. vanuit het district Rotterdam automatisch met Japan kan worden gebeld. Men behoeft dan niets anders te doen dan na het internationale nummer 09 het landnummer van Japan (81) tte kiezen. Na het net- nummer en het abonneenummer kan men voor 11.00 per minuut met iemand in bijv. Tokio praten. Door een inwoonster van Groen oord werden wij vorige week ge beld die ons er op attent maakte dat de RET-dienstregeling op de haltepaal Ed. van Beinumlaan/ Laan van Bol'Es al sinds maanden ontbreekt. Omdat onze medewijk- bewoonster aldaar woonachtig is, weet zij uit ervaring dat dit voor veel mensen bijzonder lastig is. Deze weten dan niet (ze gaan in verband met visite hiervoor wel eens apart kijken) hoe laat en om de hoe veel tijd de bus vertrekt. Verder merkte deze mevrouw nog op dat de eerste bus op zondag om 8.38 vertrekt. Vroeger ging deze 5 minuten eerder. Door de veran- dering van deze vertrektijd geeft de bus nu geen goede aansluiting meer aan het station met treinen die in de richting Den Haag ver- trekken. Zou de busdienst weer op de oude tijden (een verschil van 5 minuten dus) rijden, zijn langere wachtijden op het station niet meer noodzakelijk. Tegen de mevrouw die zo vrien- delijk was ons te bellen, beloven wij de zaak met de RET op te zul len nemen. Overigens - en wij vermelden dat met een beetje trots - zei ze nog zich met ons in verbinding te hebben gesteld, om dat ze uit de G.A. begreep dat we op vele terreinen nogal aktief waren. Altijd leuk om te horen. Werknemers van de fa. Baron die bezig zijn aan een uitbreiding van de distilleerderijen van de fa. M. Dirkzwager (Floryn) legden vo rige week woensdag plotseling een oude grafsteen bloot. De inscriptie op deze steen wees uit dat het hier om de laatste rust- plaats ging van een Mej. Rijn- bende, geboren in 1802. Geen wonder dat onmiddellijk de gemeente hierover werd bena- derd. De Heer Voogd van het ge- meentearchief wist te vertellen dat deze vondst al eerder was ge daan en dat op dezelfde plaats vroeger een gemeentelijke werk- plaats had gestaan. Oude stenen zijn hier als vloer gebruikt. Aan alle sensatie die uiteraard een dergelijke vondst met zich mee- brengt was na deze mededeling een einde gekomen. Al is het dan wel al heel erg ver- leden tijd, moeten we toch zeggen dat de gemeente in die dagen wei- nig pieteitsvol met de grafstenen is omgesprongen. J.V.S. Wij ontvingen de mededeling dat het correspondence-(kontakt)adres van toneelgroep ,,Groeton" niet langer Joh. Straussplein 345 is. Dit wordt nu p.a. L. Bonneur, Arnoldipad 41.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9