De stilstaande klok... <d&oot „GROETON" in het PASSAGE-THEATER Ingezonden Sporthuis Hitman Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman GELDLENINGEN Onze klok is kapot en staat dus stil. U zult zeggen: dat is we- reidschokkend nieuws. Neen, dac is het niet en daar gaat het ook met om. Maar zosn stilstaande klok kan je toch wel aan het denken zetten, en dat bent U zo onder de hand wel van hem gewend, die met capk" ondertekent. Op een gegeven moment keek ik op de klok en he, wat was dat? Hij gaf de juiste tijd aan. Zou die nu opeens weer zijn gaan lopen? Neem hoor, enkele mmuten later was de grote wijzer niet verspron gen en dus bleef de klok de tijd aangeven van het moment dat hij dacht: doe het zelf maar, ik vertik het,. Ik tik met meer. Die stilstaande klok riep een voorval bij mij op uit de oorlogstijd. Een herinnering aan toen Schaak- vereniging GR0EN00RD Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Een klok die het vertikt Toch de juiste tijd Bridge-club ..GROENOORD TELEFOON 7006 47 Vereniging voor Gezondheidszorg Kelhel - Groenoord Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartikelen Oranjeatraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminfon Hockey De ouderen onder ons zullen zich die tijd nog maar al te goed herinneren, al doen wij dan ook alle moeite er zo weinig mogelijk aan te denken. Geen eten, geen warmte, geen gas of olie, geen stroom. En daar, over dat laatste, gaat het nu. Want wat was onder meer het gevolg van het uitvallen van de electrische stroom? U raadt het al: de klokken, de electrische dan wel te ver- staan, stonden stil. Maar op een dag liep ik op straat en wat was dat? Daar wees de klok de juiste, of bijna de juiste, tijd aan. Een gevoel van op- luchting maakt zich van mij meester. Zou er weer stroom zijn? Maar op dat zelfde moment moest ik mij bitter voor de geest halen dat dit niet kon. Er was immers geen enkele reden, geen enkele gebeurtenis ten goede, welke het weer inschakelen van de stroom zou recht- vaardigen. Mij enige minuten later om- kerende moest ik constateren dat de klok nog dezelfde tijd aan wees. Hij stond stil en bleef stil. De opening van 't nieuwe scliaak- seizoen is weer achter de rug. Op de zeer druk bezochte eerste speelavond is het nieuw ontwor- pen systeem voor de bekercompe titie uitgetest en wel met succes. De opzet van dit systeem is zeer eenvoudig en doet geen afbreuk aan de huishoudelijke competitie die het vorig seizoen zoveel span ning heeft gebracht, Op 4 a 5 avonden zal dit jaar om de beker worden gespeeld en wel twee partijen op 1 avond waarbij voor iedere speler per partij slechts drie kwartier bedenktijd is toege- staan. Dit betekent dat de eerste twee ronden er dus opzitten, uiter- aard nog niet voldoende om reeds een standenlijst te publiceren. Verrassend was het dat op de eerste avond vijf nieuwkomers begroet konden worden. De schaakvereniging Groenoord hoopt dat zij zo spoedig mogelijk officieel tot onze vereniging zul len toetreden. Zoals aan het begin van een schaakseizoen gebruikelijk is mel- den zich meestal enige nieuwe leden aan. Schakers in Groenoord die van plan zijn zich alsnog op te geven als lid worden verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen en wel om twee redenen. Ten eerste speelt U een volledige competitie mee, ten tweede de wedstrijdleider wordt niet over- vallen door lastige plaatsings pro- blemen als de competitie reeds enige tijd aan de gang is. Tenslotte een dringend verzoek aan alle leden. De penningmeester wil met in- gang van heden de wijze van in ning van het contributiegeld aan- passen aan de betalingsgewoonten van deze tijd. Dit betekent heren gaarne betaling per giro enwel op gironummer 1363080 t.n.v. D. P. van der Veen. Molensingel 55, Schiedam. De juiste tijd had hij echrer toch rets meer dan een minuut aangegeven. En dat doer een stilstaande klok nu een- maal twee maal per etmaal. Voor goede rekenaars onder U is dat ongeveer 1,39 pro mille van de totale tijd per etmaal. Als U zin hebt mag U het narekenen. Er zit toch iets in te bedenken dat een klok die het vertikt toch 2 maal de juiste tijd aangeeft. Wij zouden lang, heel lang kunnen filosoferen over het begrip tijd, doch dat zullen we nu niet doen. Maar een klok, hoe dan ook, blijft toch een klok en wijst heen naar de tijd. Zelfs zonder wijzers met alleen de uren, geeft hij een beeld van de 2 x 12 uren welke voor ieder van ons zo belangrijk kunnen zijn. Zo gaat het eigenlijk met nog meerdere dingen. Neem bijv. een thermometer, zelfs al is die kapot, dan geeft toch de schaal de temperaturen aan. Het blijft toch een instrument. Helaas dan ook kapot. Hoe fijner en genuanceerder een in strument is, des .te meer laat het af- lezen ook als het niet meer aan het doel beantwoordt. Zelfs bij een ver- ongelukt vliegtuig kan men aan het eventuele instrumentarium, dat nog intakt is, of indien het bewuste zwarte doosje wordt gevonden, belangrijke conclusies maken omtrent de toedracht van hec ongeluk. Wij hebben het tegenwoordig druk over progressieven en conservatieven, over behoudenden en vooruitstreven- den. Neen, weest maar gerust, wij gaan hep niet over politiek hebben, dat doen wij bij voorbaat niet in ons wijkorgaan maar een feit is het dap er verschillende mensen zijn. Mensen die soepel en lenig van denken zijn en mensen die wat star zijn en op een vast punt in hun denken zich veilig voelen. Maar hoe he.t ook zij, het is voor ons alien een troost, zo nu en dan geeft een ieder van ons toch de juiste tijd aan, ondanks onszelf. Waar een stilstaande klok al niet toe kan leiden capk. Wij herinneren er hiermede onze leden aan, dat wij op 3 September a.s. om 20.00 uur een korte leden- vergadering hebben. Daarna ge- legenheid tot bridgen. Nieuwe bridgeparen zijn op maan- dag 10 September a.s. van harte welkom. U kunt de eerste avond als kennismakingsavond beschou- wen en daarna aanzien of U lid wenst te worden. U gelieve dan wel om 19.45 uur aanwezig te zijn Tot ziens in Boerderij Landvreugd Evenals voor alle andere onderafdelingen van Uw wijkvereniging was voor de toneelgioep ..Groeton" ook op 13 augustus weer de dag aan ge broken waarop de aktiviteiten met frisse moed werden aangepakt en voortgezet waar we In juni eindigden. Voor Groeton betekent het veei dit komende seizoen. Wellicht hebben velen Uwer uit perspubli- katies en folders reeds kennis ge- nomen van het feit, dat Uw to- neelgroep is uitgenodigd in het culturele programma van het Pas sage-Theater een avond te vullen met een toneelstuk. Uiteraard voelen wij ons zeer ge- vleid als amateurs dat wij tussen al de groten van het proffessionele toneel, cabaret, show enz. mogen aantreden. Anderzijds voelen wij natuurlijk ook de enorme ver- plichting de stad Schiedam te la- ten zien, dat goed toneel nog steeds mogelijk is ook door ama teurs. Het stuk dat Groeton gaat spelen op deze avond heel; „Een kat op een heet zinken dak", ge- schreven door Tennesee Williams. Wij zouden dit beroemde stuk al haast een klassieker willen noe- men alhoewpl de inhoud de kei- harde hedendaagse realiteit ver- tolkt. Ondanks dat U over het ai- gemeen gewend bent onze toneel- voorstellingen in ,,De Rank" te bezoeken, willen wij toch reeds nu een beroep op U doen de voor- stelling op 26 oktober in het Pas sage-Theater bij te wonen. Mornenteel zijn reedsverkrijgbaar programmafolders van het Passa ge-Theater met daarin een reser- veringsformulier, waarmee U nu al met een aardige korting op de toegangsprijs Uw kaarten kunt reserveren. Uiteraard moet U dan een aantal voorstellingen in het komende seizoen boeken, maar U zult versteld staan van de vele mogelijkheden de U in Schiedam in het Passage-Theater de komen de maanden te wachten staan. Enige voorbeelden: Cabaret met Rients Gratama, of met Ted de Braak, Operette „Im weisen Rosl" Hoofdstad operette. Show, met Gert en Hermien, of met Andre van Duin. Toneel, met Joop Dode- rer, Mary Dresselhuis, Willeke Alberti, Guus Hermus en Een kat op een heet zinken dak, door Uw toneelgroep „Groeton" uit Schiedam-Noord. Reserveringskaarten zijn verkrijg baar aan het Passage-Theater, de V.V.V., de leden van de toneel groep en aan Boerderij „Land- vreugd". Wij wensen U in het komende seizoen vele genoeglijke avonden toe en zullen U van tijd tot tijd nadere informatie ver- strekken. P.S. Evenals het vorig jaar worden de bewoners in de gelegenheid ge- steld een GRIEP-VACCINATIE te ontvangen. Het experiment van September 1972 mag als geslaagd worden be- schouwd, zodat de KRUISRAAD Schiedam, het overkoepelend or- gaan van de Schiedamse Kruis- verenigingen besloot de gehele Schiedamse bevolking daarbij te betrekken. In het volgend nummer van GROENOORD-AKKOORDEN zult U volledig worden ingelicht om trent tijd en plaats van de vac- cinatie in Kethel-Groenoord. Het bestuur van de Ver. Gezond heidszorg Kethel en Omstreken en haar medische adviseurs wek- ken nu reeds de bewoners op goede nota te nemen van de ko mende publicatie en deel te ne men aan de griep-vaccinatie. Het bestuur. Van de Heer H.v.W. ontvingen wij een ingezonden stuk. De re den dat wij dit schrijven niet in ons blad opnemen, ligt niet in de ietwat "gortige" inhoud daar- van, maar meer i.z. het onder- werp. De betreffende brief ging n.l. weer eens over de beruchte "honden- vervuiling" en het is een onder- werp waarin in het verleden in ons blad in ruime mate aandacht is besteed met enkele tientallen ingezonden brieven e.d. We hebben toen de discussie ge- sloten met de mededeling dat wij hierop niet meer terug zouden ko- men. Het zou daarom wat vreemd zijn om opnieuw weer een lawine van ingezonden stukken op gang te brengen. Wij hopen dat de ge- achte inzender ons standpunt zal kunnen billijken. J.v.S. KLEINE AKKOORDJES Ga je trouwen? Ik heb een leuke japon. 125.—; met toebehoren. Bachplein 98 - Telefoon 70 24 07. Te koop Witte Koelstra kinder- wagen t.e.a.b. Bart Verhallenplein 130, Groenoord. Te koop - Buks BSA-air sporter f 100,—Sterio versterker 2x10 watt f 50,--. Bachplein 493. Ritmische gymnastiek voor dames vanaf dinsdag 4 September a.s. van 19.00 - 20.00 uur; 20.00 - 21.00 uur; 21.00 - 22.00 uur, in 't Trefcentrum Martinuskerk. Informatie en op- gave: Mevrouw Fleischmann, Griegplein 82, telefoon 71 14 36.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 11