Landelijke Hulpaktie Noord-Ierland UW voorAL BANKZAKEN Werkgroep Schiedam-Noord DAG MIKE ROSSI He* oude Kethel 6e jaargang no. 136 29 augustus 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. Doel. Wal kun je doen? Inzenden kopij Groenoord-Akk. September AUTOVERZEKERING hoeft niet duur te zijn. Sj. KUIPERS b.v. Sibeliusplein 172 te Schiedam Wat kun je NU doen? Agenda van de akti- viteifen van de SOOS- kommissie 17 September a.s. aanvang Bejaardensoos ,,'t PRAETHUYS" Belangrijk DE MAGNEET Reeds ruim 40 jaar drukkers vakman- schap, maak daar gebruik van. Bel 26 86 66 of 26 66 70 Rotterdamsedijk 279 Schiedam. GROENOORD akkoorden Orgaan v. d. Wijkver, Groenoord e o., Schiedam Tevens mededelingenblad voor S S.S.N. Corresp, adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410 Schiedam. - Betalingen Wijkver. 4.50 p. kw. 18 00 p. jaar, t n.v. Penningm. Wijkvereniging Groenoord. Giro 267585, Schiedam, Tel. 701065. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Redaktie: J v, Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 C. A, P. Kortrijk, telef. 70 41 72; Medewerkers Mevr. A. van Kan telefoon 70 47 62. ,,De Magneet", drukkers-uitgevers, Rotterd,dijk 279-281, Schiedam. Tel (010) 26 86 66 - 26 66 70 Bezorgklachten tot donderdag 19 uur, tel. 701956 In Schiedam-Noord is de werkgroep Hulp aan Noord-Ierland hard aan het werk. Er zijn plannen gemaakt, er worden kontakten gelegd met diverse organisaties en verenigingen en mensen gevraagd ons metterdaad bij te staan. Waarom gaat het dan? Opvang van ongeveer 40 Noord- lerse kinderen tussen 12 en 17 jaar, waarschijnlijk vanaf daags na kerstmis. Noord-Ierse kinderen weten niet dat het mogelijk is ge- woon met elkaar om te gaan zon- der eerst naar geloof en politieke richting te vragen. Daarom willen wij helpen. Ze kunnen hier in nor- male nederlandse gezinnen met verschillende godsdiensten erva- ren dat men elkaar ondanks ver- schillen wel aksepteert en zeli's waardeert. Ze kunnen hier met elkaar omgaan zonder de kontrole die in hun thuis-situatie wordt uit- geoefend. Het blijkt dat groepen, oudere en jongere, met deze erva- ring terug in Ierland een positieve v invloed hebben en soms zelfs in staat zijn om groepen mensen sa- men te brengen die voordien vij- andig tegenover elkaar stonden. Op deze manier helpen is het enige wat we kunnen doen. Op de eerste plaats is er geld no- dig. Voor een groep van 40 man en leiding is ongeveer f 18.000,-- nodig. 18.000,-- in geld of natura, zoals: voedsel, ekskursies, bus- tochten, zaaltjes voor feesten, toe- gangskaarten, enz. Er zijn mensen nodig die prakties werk willen doen, b.v. lunchpakketten willen smeren, mensen die plannen heb ben om dagjes-uit te organiseren, •mensen die weten hoe je aan geld kunt komen of hoe je dat op slim- me wijze los kan krijgen, mensen met fantasie, met linker handen, met rechter handen. Bovendien is er voor de bewoners van Schiedam-Noord nog ander werk. Er zijn pleeggezinnen nodig die 3 weken een Iers kind in hun gezin willen opnemen. Als u dit wilt moet u even een briefje schrijven met gegevens over uw voorkeur voor godsdienst, voor jongen/meisje, moet u zich reali- seren dat u moet garanderen dat Wegens vakantie zal ons redactieadres Bachplein 189 gedurende de maand September niet bereikbaar zijn. Om te voorkoinen dat de door U ingezonden tekst daar nodeloos blijft liggen, verzoeken wij U alle kopij (bestemd voor onze uitgaven van 12 en 26 September a.s.) uitsluitend te zenden aan postbusnr. 410 te Schiedam. Red. Vanaf j" 138.— per jaar is Uw auto reeds W.A. verzekerd. Bij een schade GEEN VERL1ES van gehele no-claim korting Elders verdiende no-claim wordt overgenomen. Uw assurantiekantoor TELEFOON (010) 7108 24 verzorgt ook voor U alle voorkomende verzekeringen, financieringen, persoonlijke leningen, enz. tegen concurrerende tarieven. DIRECT ingaande dekking, 24 uur's service. het kind naar de kerk gaat, boven dien dat u niet de makkelijkste loge in huis haalt. Daarover meer eind oktober, begin november. Brieven naar A. van Kan, Toon Verheijstraat. 55, Schiedam. Momenteel is onze grootste zorg: hoe komen we aan geld. Geld is de basis van het hele plan. Daarom starten we met een inza- melaktie huis aan huis. We zoeken medewerkers, we heb ben ongeveer 80 mensen nodig om dit plan tot een goed eind te brengen. Als u nu wilt meehelpen kunt u zich opgeven bij: Mevrouw D. Prills, Olmenlaan 7, tel. 708570. lid van de werkgroep. U wordt dan gevraagd om op 18 September naar „de Rank" te ko men om brieven met ingesloten envelopjes en uw straat te ont- vangen. Later moeten de brieven en envelopjes rond gedeeld wor den. Eind September wordt er huis aan huis weer opgehaald. De voile envelopjes kunnen dan inge- leverd worden bij de RABO-bank. Handen uit de mouwen en fanta sie, inzet en willen mee helpen aan integratie tussen twee aan elkaar vijandige groeperingen, September en vredesweek, zijn mogelijkheden om zelf wat te kunnen doen. Het welslagen van de 3 weken voor deze kinderen die het geloof in een betere samenleving bijna verloren zijn, hangt af van U Leden van de werkgroep, waar u informatie kunt krijgen, zijn: Dhr. J. Collenburg, Berkenlaan 14 tel. 70 81 74; Dhr. Nieswaag, Ber kenlaan 40, tel. 70 00 60; Dhr. van Roon, Willem Pijperstraat 72, tel. 71 03 49; Dhr. en Mevr. Hopman, Sibeliusplein 92, telefoon 71 11 54: Dhr. B. Haan, Jozef Oreliosingel 99 telefoon 70 25 93. a. v. k. 31 aug. - Soosavond met ..Swinging Harmonicus". 9 sept. - eerste discoavond. 22 sept. - Bingo. 20 okt. - Wijnfeest. 9 nov. - Mosselenavond. 17 nov. - Bingo. 22 dee. - Kerstbal. 26 jan. - Bingo. 23 febr. - Carnaval. 19 april - .Taarfeest wijkver. 29 april - Lampion optocht. 30 april - Kinderspelen. Ja, na meer dan 500 uitzendingen was het deze week dan zover, Peyton Place exit! Geen Mike, Steven, Rodney, of Betty meer op maandagavond. Voor de een ge- lukkig, voor de ander treurig. Treurig is ook dat het meer dan hoge onkruid op de v. Beinumlaan (waarover wij op 1 augustus schreven) nog niet is verwijderd. Toe, plantsoenendienst maak daar ook een einde aan. J. v. S. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 In het oude Kethe] staan de bewo ners door de a.s. sloop van het oude stadhuis (de tegenwoordige politiepost) zo langzamerhand op hun achterste benen. Vooral veel oudere Kethelaars zouden het oude stadhuis ontzet- tend missen want ze hebben er emotionele binding mee. In alle harten leeft de hoop dat de sloop tegengehouden kan wor den. Ook enkele gemeenteraads- leden kunnen het niet verkroppen en bestoken wethouder Bolmers met vragen en verzoeken. Ook de wijkvereniging Groenoord e.o. schreef hierover in juni reeds een brief! Een persoonlijke aktie van de Kethelnaars zou ook kunnen helpen om het stadhuis te behou- den. Daarom, bewoners van Ke thel, sla de handen ineen en doe er wat aan! Dat dit erg belangrijk is bewijst het feit, dat door een handteken- aktie in juni tegen het zware ver- keer B. en W. de toezegging heeft gedaan dat de route van bus 53 gewijzigd zal worden. Hij zal njet meer door het laatste stuk Schie- damseweg en Vlaardingse weg rij- denmaar draaien op de parkeer- plaats bij het Apostolisch Genoot- schap. Ook is B. en W. van plan een randweg om het oude Kethel te maken, zodat de vrachtwagens geen gebruik meer hoeven te ma ken van de veel te smalle straten in de dorpskern. We hopen alleen dat dit niet al te lang zal duren want de huizen staan nu nog te trillen op hun grondvesten als er weer een bus of vrachtwagen doorheen dendert. De wijkvereniging probeert hier ook een steentje bij te dragen om Kethel leefbaar te maken en heeft een werkgroep geformeerd, waar- in al die problemen en nog vele andere aangepakt worden. M. V. P.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1