Is er nog hoop voor Kethel? ANWB hifiiimiiM VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 Gegoochel met miljoenen Heropening JOCHEN ZALM Jaarverslag 1972 Heijermansfiat in decernber bewoond s a mmmmm - u— Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Boerderij Landvreugd heeft de deuren weer wijd open gezet Confribufie- verhogmg Auiorijschool GROENOORD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 <Li T3 i- O 0 JA JA 1 H3 »H O O G <u o Het lijkt wel de titel van een oud sprookje. Het is ecliter de werke- lijkheid van 1973. ledere Schiedam -bewoner weet wel iets van de watermiljoenen die Schiedam in eerste instantie onvervuild binnen- stroomden. 2 mei 1972 werd de waterovereenkomst tussen Rotterdam en Schiedam in principe besloten. De afkoopsom bedroeg 14 miljoen hele guldens! Daar kun je heel wat mee doen. Het eerste geld dat weggelegd werd was bestemd om het exploi- tatieverlies van_ het waterleiding- bedrijf over 1973 weg te werken. Daarna besloot men een handjevoi miljoenen te besteden aan pro- jekten in de sociaal-culturele- en sportsektor. Via een voor mij niet na te rekenen gegoochel met op- tellen en aftrekken bleek er urt- eindelijk nog twee - en - een - half miljoen over te zijn waarover op twintigste - eeuwse wijze demo- kratisch beslist mocht worden door de inwoners van Schiedam. Vertegenwoordigers van hen wer- den uitgenodigd om op 8 augustus hun wensen kenbaar te maken. Voor Schdedam-Noord was de spreekbuis de heer Winkelman van Wijkveren. „Groenoord" e.o. en de heer Marrevee van de Stich- ting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord. Bijna alle uitgenodigden hadden in hun rij wensen de wens om meer, betere of een ontmoetings- centrum voor de bewoners van hun wijk en verbetering of aan- leg van kinderspeelplaatsen en velden. De wijkvereniging kon haar wens in een woord duidelijk maken, nml.: een tref centrum, waarin kindercreche, cafe, bibli- otheek en ruimten die voor alle groepen van de bevolking te ge- bruiken zijn. De S.S.S.N, sloot hierbij aan. Zij formuleerde het iets anders en vroeg of het voorlopig mogelijk is aan het te bouwen Gezond- heidszorggebouw enkele ruimten toe te voegen voor permanent ge- bruik door de inwoners. Boven- dien zou zij graag een voetgan- gerstunnel zien bij het kruispunt Churchillweg en Mozartlaan, om- dat dit een levensgevaarlijk kruis punt is. Wethouder Colle reageer- de op de vraag naar meer infor- mele, en konstant te gebruiken ruimte met een wedervraag. Hij vroeg of men de zaalruimten in Schiedam-Noord wel eens geteld had. Het antwoord: Natuurlijk, zo langzamerhand weten we precies waar de zalen liggen, hoe vol ze zijn en hoe frustrerend het is v.er- gaderingen en bijeenkomsten we- ken te moeten verschuiven omdat alles bezet is of ongeschikt. Als Schiedammer merk je maar U weet dat de aktiviteiten in de boerderij, in beheer van de heer Crama, zo langzamerhand weer begonnen zijn. NIEUW onder de ZON is echter de aanvang van de SOOS. De eerste avond start op 31 AUGUSTUS Deze avond zal AAD VALK met zijn swingende groep, SWINGING HARMONIOUS, zorgen voor gezellige en goede muziek. De avond begint om 8 uur iedereen is welkom. Een prettige gelegenheid voor nieuwe inwo ners van Schidam-Noord om in- formeel kontakt te leggen met andere bewoners. Oude bekenden zullen geen aanmoediging nodig hebben. De sooscommissie hoopt dat alien, net als verleden jaar, de sfeer in de soos zullen waar- deren en er veel plezierige avon- den zullen hebben. DISCO. Ook de discoavonden gaan weer van start. De eerste avond is op 9 September. Opening om 8 uur, toegang f 2.50. U moet 2 pasfoto's meenemen voor de in- schrijfkaart. Voor de discoavon den geldt een minimumleeftijd van 16 jaar. BINGO AVONDEN. - De Bingo- avonden liggen wat verder in het verschiet, de eerste is namelijk op 22 September. We attenderen u er nu al op omdat u dan deze avond vrij kan houden en een afspraak kunt maken met een kinderoppas. Reclame lijkt bijna onnodig. Reakties van vaste Bingoers: deze avond is voor mij te vergelijken met een avondje vakantie, liegen er niet om. Ga eens kijken en doe mee. Misschien komt u tot de- zelfde konklusie. al te goed dat je slagvaardigheid aardig terug loopt als je niet de kans hebt regelmatig te kunnen ontmoeten, De vergadering werd besloten met de belofte dat men de wensen met hun financiele konsekwenties haarfyn zal bekij- ken. Men leek wel pessirnistisch over de mogelijkheid alle wensen te kunnen uitvoeren. M.i. een moeilijke zaak, welke kriteria ge- bruik je en wie stelt ze vast? Het zou een oplossing zijn als er nog wat miljoenen gevonden kon- den worden, want Schiedam moet ondanks toenemende aktiviteiten alle zeilen bijzetten om in de wind te blijven. a.v.k. Na enkele dagen gesloten te zijn geweest, zal de bekende kapsalon Jochem Zalm aan de Laan van Bol'Es op 31 augustus weer wor den geopend. De Schiedamse firma Brouwer heeft in enkele dagen tijd - naar een ontwerp van de Heer Zalm - de zaak radicaal gemoderniseerd. Niet alleen heeft de salon een ge- heel ander aanzicht gekregen, doch tevens is en apai'te schoon- heidssalon geopend. Wij wensen (de altijd aktieve Heer J. Zalm alle succes toe. J.v.S. De bewoners van Kethel, en zij waarlijk niet alleen, hebben zich verontrust gevoeld door dat een dee! van hun oude dorpskera ten offer zou vallen aan nieuwbouw. En wij alien weten dat dit meestal geen verfraaiing betekent. Het sfeervolle verdwijnt het sfeerloze komt er voor in de plaats. Uit be- richten werd vernomen dat het voormalig Raadhuis van Kethel definitief zou worden gesloopt, teneinde plaats te maken voor het nog steeds te bouwen winkelcen- trum aan de Zwaluwlaan. Nu ech ter blijkt er toch weer hoop te zijn gewekt door andere berichten, waaruit mag blijken dat raads- leden toch nog pogingen willen ondernemen dit oude gebouwtje voor ondergang te behoeden. Enige raadsleden, waaronder de heer C. P. M. Lansbergen en de heer A. Wiegman, hebben door middel van schriftelijke vragen er bij wethouder Bolmers voor ge- pleit het voornoemde Raadhuis te laten staan en niet door slopers- handen te laten sneuvelen. Bewoners van Kethel, zoals U weet staat de Wijkver. Groenoord en Omstreken achter Uw streven en heeft zij zich tot B &W gewend Ook vanuit Kethel zelf liet men zich niet onbetuigd. Maar, wellicht is het nog nodig meer van U te laten horen. Al is het evenwel ook nog zo, zelfs al wordt het niet met zoveel woor- den gezegd of geschreven, en al ontvangt de Gemeenteraad van Schiedam dan niet vele brieven, langzamerhand kan men er toch bij het Gemeente Bestuur er wel van overtuigd zijn dat iedere be woner van Kethel, en vele anderen niets liever wensen dan te behou- den wat waard is behouden te worden. Laat wat zinvol is, en wat traditie heeft, niet zonder meer verloren gaan. Dat is het wat wij nadruk- kelijk vragen, van U, Gemeente raad van Schiedam. capk. Door verhoging van de zaalhuur zal ook de contributie voor de dames-indoortraining moeten worden veranderd. M.i.v. 1 September zal daarom een verhoging van 0.50 per maand moeten worden toegepast. Een dezer dagen ontvingen wij een uit 16 pagina's bestaand jaar- overzicht van de RET over 1972. Het zou te ver voeren om alle ge- gevens in ons blad over te nemen, doch o.i. zitten er toch enige be- langrijke informaties in dit over- zicht, welke wij U niet willen ont- houden. Wist U b.v. dat het aan- tal wachthuisjes en abri's 400 be- draagt? In September 1972 werd op het Stationsplein te Rotterdam een speciale informatiepost ge opend. In 4 maanden tijd kwamen hier 37000 telefoontjes om inlich- tingen binnen. Bestond begin 1972 het conducteurscorps uit 105 per- sonen door de invoering van me- chanisatie is dit corps tot 43 terug- gebracht. Het totaal aantal per- soneelsleden is 2602 (waarvan 146 buitenlandse werknemers). Het wagenpark telt nu 43 metro- rijtuigen, 133 tramrijtuigen en 299 autobussen. Over het op de balans gestelde verliescijfer van 72.737.858,- praten we maar niet! De 160 woningen tellende Heyer- mansflat zal in november- begin decernber de eerste bewoners krij- gen. Zoals reeds invorige publi- caties is vermeld, wordt dit een z.g.n. "bejaardenflat". Na de bezichtiging enkele maan den geleden hebben zich 250 ge- gadigden gemeld en zullen hier- van, na een onderzoek, 160 wo ningen worden toegewezen. De benedenruimte van het 20 ver- diepingen tellende flat zal als recreatieruimte worden ingericht, waar de bejaarden zich met el- kaar kunnen ophouden, een spel- letje schaak of kaart kunnen spe- len. De gemeente neemt op het ogen- blik de nodige stappen tot aan- stelling van een huismeester en zal tevens een aanvang worden gemaakt met de aanleg van een speciale alarminstallatie. Wij geven de gemeente gaarne de overweging zich ook eens met de RET in verbinding te stellen. Wellicht verdient het aanbeveling om aan het eind van de "nood- weg" (achter het Bachplein) een tijdelijke halteplaats van de bus aan te leggen. Het zal b.v. in de wintermaanden voor de vele be jaarden een groot gemak zijn al- daar in de bus te stappen (voor de bewoners van Woudhoek trou- wens ook!). De halteplaats aan de Zwaluwlaan betekent straks voor deze mensen toch een fikse wandeling. Een klein „rondje" kan er toch wel af? Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R.- M.I. gediplomeerd instructeur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3