Isolement en leei baarheid ol een oproep tot aktie STOP de kindermoord 17 September a s, aanvang fiejaardensoos ,,'t PRAETHUYS" Afscheid Mevrouw Vis van Breng eens een Zonnetje". KRIJG DE BLAREN - PLANT EEN BOOM. 6 5 67 00 GEK OP WORTELS? PLANT EEN BOOM 6 5 6 7 00 Toonkunsfseizoen aangevangen Bent U ook blij met Groenoord- Akkoorden Voor at I n' Verzekeringen Hypot he ken Finan cieri ngen A. IVaateirijn De nodige centjes kwamen de af- gelopen veertien dagen weer bin- nen en wel van: Fam. S., Bachplein 384 (■'am. K., Toon Verheystraat 450 Farn. B,, Lisztplein 113 Fam. W., Schubertplein 440 De Heer V., Schubertplein 208 Mevr. H., Vivaldilaan 700 Mevr. V., Sem Dresdenplein 505 Mevr. B., Alb. van Raalteplein 532 Totaal 3332 Allen heel hartelijk dank. De mensen, die Mevr. Vis bezocht, waren al een poosje op de hoogte dat zij om gezondheidsredenen haar werk moest opgeven. Voor beide partijen valt dit niet mee. Mevr. Vis heeft vanaf de oprich- ting van „Breng eens een Zonne tje" dit werk als een levenstaak opgevat. Bescheiden begonnen met een 4 a 6 personen die bezocht moesten worden, uitgegroeid tot tegen de 40, samen hebben wij zo'n 82 mensen maandelijks of om de 6 weken te bezoeken. Het valt voor haar niet mee dit werk wat je met hart en ziel opgebouwd hebt, weer en wind trotserend en alles te voet, aan een ander over te dragen. Wie kan hier beter over oordelen dan ik, want lief en leed delen wij met de mensen, zelfs heel veel leed, vooral de laatste tijd. Mensen, die na een langdu- rig ziekbed en die je steeds be zocht, komen te overlijden, is het net of er een familielid van je is weggenomen. Het blijft ook niet enkel bij die bezoekjes, ze schen- ken je het volste vertrouwen, vra- g enom het een en ander voor ze te regelen, kortom ze gaan van je houden en dat is wederkerig. Eer je deze beslissing moet nemen, heb je het wel 10 maal overwogen doch gezondheid gaat voor en dat zullen deze mensen echt ook wel begrijpen. Het was ontzettend moeilijk een opvolgster te vinden. Wij hebben heel veel mensen be- naderd die voor dit werk veel voelden, maar er achteraf toch maar van afzagen. Mevrouw v. d. Lucht, Dirk Schaferplein 76, tele- foon 70 89 33 heeft zich bereid verklaard het werk van Mevr. Vis voort te zetten. De samenwerking tussen Mevr. Vis en mij, al had- den wij dan beiden onze wijken, was bijzonder prettig en vriend- schappelijk, wat voor dit werk van groot belang is, trouwens wil iets goed functioneren dan is een onderlinge samenwerking in het algemeen van grote waarde. Ik hoop en ben er trouwens al van overtuigd dat ik zulks met Mevr. v. d. Lucht ook zal hebben. Mag ik dan de tolk zijn namens al die- genen die door Mevr. Vis in de loop der jaren bezocht werden, haar hartelijk te danken voor al die ontelbare uurtjes aan hen be- steed. Ook wil ik hierbij Mijnheer Vis betrekken, hij knapte heel veel klusjes op en ging ook vaak naar de ziekenhuizen. Hopende dat zij beiden nog heel veel jaar- tjes van hun welverdiende rust mogen genieten. Mevr. de Jager. P.S. Mocht U Mevr. v. d. Lucht niet telefonisch kunnen bereiken, dan kunt U ook bellen naar Mevr. de Jager, telefoon 70 10 65. GIRO BOOMPLANTAKTIE Teken eens een vieikant naast een vierkant, een rechthoek naast een rechthoek en een vier kant naast een rechthoek. Her- haal dit enige- malen. In sommige van de vierkanten trekt U aan de binnenzijde parallel met de om- trek een slippellijn, U mag be- slist niet uw fantasie gebruiken. Het resultaat is een platte grond van de wijk Groenoord. Ga ook eens op uw rug op de grond liggen; draai u langzaam eerst op uw linkerzijde, daarna op uw rechterzijde. Richt uw blik tot op een hoogte van drie meter om u heen. Pas op voor honden- uitwerpselen. Laat de omgeving op u inwerken. U weet waar u bent als u tot op drie meter hoogte geen mense- lijk leven aantreft en u zich waant in een met groen opgesierde on- derwereld omgeven door stenen muren met stalen deuren en mon sters op wielen. Kinderen die met een blokken- doos een huis bouwen, er daarna een garage bijmaken en een to- ren, schuiven de toren rustig op- zij als deze later op de inrit van de garage blijkt te staan, of ze slopen de toren en breiden er het huis mee uit omdat het plastik paardje juist niet in het huis paste Als fouten en overbodigheden in een echte wijk even gemakkelijk zouden zijn te herstellen en te vervangen zou er niets aan de hand zijn. Helaas is dit niet zo. Groenoord is stedebouwkundig nu niet bepaald een succes, zelfs niet als men de normen uit de tijd van het eerste ontwerp han- teert. Door het ontbreken van be- hoorlijk openbaar vervoer en wegverbindingen van enige bete- kenis is er bovendien een geiso- leerde wijk ontstaan. Op zich be- hoeft dit geen onoverkomelijke bezwaren op te leveren mits bin- nen de wijk alle mogelijke socia- le, culturele en economische voor- zieningen zijn. Als die ontbreken of in te geringe mate aanwezig zijn ontstaat er een samenleving waarvan de bewoners duidelijk (vaak onoverkomelijke) moeilijk- heden ondervinden bij het ver- krijgen van bepaalde diensten of een meer dan normale prestatie moeten verrichten om eenvoudige diensten te verwerven. Het klinkt wat moeilijk. Het heeft alles te maken met leefbaarheid en het komt er op neer dat als u 's a- vonds een biertje wil drinken u eerst een tientje voor een taxi moet neertellen omdat er op een te voet bereikbare afstand geen gelegenheid is en het openbaar vervoer het vroegtijdig laat afwe- GIRO BOOMPLANTAKTIE GELDBESPARING Alleen augustus 25% zomerkorting op alle BOATMAATELS bonthoeden. Nu kopen is geld verdienen. Gratis bewaren tot a.s. winter. - Kredietservice mogelijk. 3 jr. schrift. garantie Bonthandel LA BEIAE Jonker Fransstraat 75 (vijf en zeventig) Rotterdam-C., telefoon (010) 110.756. Bij koop reisgeld vergoeding door geheel Nederland. Vrijdag koopavond tot 9 uur. ten, of als u met het openbaar vervoer op het Schiedamse sta tion wil komen u qua tijd even- goed tevoet kunt gaan, of als u met de auto naar Holy gaat het u een paar schokbrekers kost, of als u meent dat uw kinderen vei- lig kunnen buiten spelen dit een vergissing is, of als u, wanneer u eindelijk van een welverdiende nachtrust wilt genieten, u weer wakker wordt door geluidsover- last van het vliegverkeer en in de nabije toekomst van het doorgaand wegverkeer, omdat planologen dit zonodig boven en door een woon- wijk moesten voeren, of als u De wijkverenig'ing is al jaren be- zig iets te doen aan de leefbaar heid van Groenoord, enerzijds door aan het gezelligheidaspect aandacht te besteden, anderzijds door te pleiten voor allerlei voor- zieningen m.b.t. verkeerssituaties, groenbeplanting, openbaar ver voer enz. Er is heel wat bereikt, vaak zonder dat u het direkt merkte of de rol van de wijkver- eniging erin vermoedde. Er is ech- ter en dit is lange tijd de enige mogelijkheid geweest, vooral ge- werkt vanuit ad-hoc situaties. Dit leidde wel tot oplossingen, maar liet de kern, nl. de onwil of het onvermogen om te zorgen voor behoorlijke infrastructuur voor een snel groeiende wijk, onaan- getast. De wijkvereniging wil proberen daar alsnog iets aan te doen. Ac- tiviteiten die dus vooral betrek- king hebben op strategie, plan ning, ontwerpen van alternatieven activeren van plaatselijke politie- ke figuren en partijen, het geven van behoorlijke voorlichting, het vergaren van informatie, kortom: het voeren van een harde doel- gerichte aktie. Er is hiervoor zoals het betaamt een werkgroep opgericht: de WERKGROEP GROENOORD. De werkgroep moet nog verder gestalte krijgen, Er worden men- sen gezocht die Willen meeden- ken en meewerken, mensen voor al, die al of niet professioneel, deskundig zijn of zich deskundig voelen op het terrein van onder - zoek, publiciteit, planning, milieu stedebouw enz., mensen die nog wat energie over hebben en deze liever dan zich ermee te bgraven in de betonnen kist van hun flat, willen spenderen aan de belangen van hun eigen wijk. Wie dit wil of het eens wil pro beren kan zich melden bij: Jan Roelands, Willem Landreplein 51, tel. 71 12 39, of bij Annelies van Kan, Toon Verheijstraat 55, tel. 70 47 62. Rs. Op 28 augustus j.l. is het nieuwe toonkunstseizoen weer aangevan gen. De repetities van het Toon- kunstkoor en kinder- en jeugd- koor worden op elke dinsdaga- vond in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam gehouden. Het Toon- kunstkoor bestaat thans uit 105 leden, Het kinder- en jeugdkoor bestaat uit 60 leden. Er kunnen nog enkele leden ge- plaatst worden. Een ieder die in- teresse heeft kan nadere inlich- tingen verkrijgen onder telefoon- nr. 26 82 70 of telefoonnr. 26 55 17. Zo nu en dan hoor je van deze of gene de opmerking dat onze wijk vereniging toch maar een praehtig wijk-orgaan heeft. ,,Ziezo, nu hoor je het ook eens van een ander En eerlijk, als men ons blad ver- gelijkt met de gestencilde blaad- jes van klein formaat, en soms nog slecht papier, welke wij zo nu en dan in handen krijgen, dan mo gen wij inderdaad wel troxs zijn op onze Groenoord-Akkoorden. Van de Heer B. D. Roza, mede- werker aan Grenoord-Akkoorde ,i van het eerste uur, die ons helaas, wegens vertrek naar elders heeft moeten verlaten, ontving ik alle reeds verschenen nummers van ons blad, beginnende bij nr. 1. Het eerste begin was een blad van 4 pagina's, maar maakte toch al door druk en opmaak een ver- zorgde indruk. Is men er in Schiedam-Noord wel goed van doordrongen dat men in het wijkofgaan van de Wijkver eniging 2 maal per maand (in aug. zelfs 3 maal) een blad in de bus krijgt, dat er mag zijn?? Weet men dit wel op de juiste waarde te schatten? Beseft men ook de vele mogelijkheden welke in dit 2-wekelijkse orgaan beslo- ten liggen, zo men er het juiste gebruik van zou maken? Ten eerste kan men het goed en aandachtig lezen, ten tweede kan men zelf een actief aandeel nemen door te reageren of zelf iets te schrijven. Vervolgens kan men de ontvangst van dit blad waarderen door lid te worden van de Wijk vereniging Groenoord e.o. welke er voor zorg draagt dat U het regelmatig in Uw bus krijgt. Het blad alleen al zou de contri bute van 18.-- waard zijn. Bent U ook zo blij met Groenoord-Akkoorden Het is een machtig mooi bezit en kan de onderlinge communicatie in Schiedam-Noord ten zeerste bevorderen. Nogmaals: bent U ook zo blij met Groenoord-Akkoorden? Laat het ons eens weten. Maar bovenal, doe eens wat terug: wordt lid. capk ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 7061 58 De pressiegroep "Stop de kinder moord" heeft in samenwerking met de Nederl. Ver. Bescherming Voetgangers via de scholen aan alle ouderraden in Nederland een brochure "Verkeer(d) Begrepen?" toegezonden. Inmiddels is ook een uit 15 pagina's bestaand boekje uitgegeven onder de titel "Ver- keersvervuiling voor de voetgan- ger. Wat doen we daar aan?" E endezer dagen is met de huis- aan-huisverspreiding een aanvang gemaakt.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9