Het gaat altijd om de mens Juwelier ^p}oot HOOFDBESTUUR WIJKVERENIGING Sporthuis Hitman GROENOORD Er ligt papier en potlood Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Delicatessen I* r intent's H. HtH LAXD Aan het strand De andere mens >De storm 4 mei. De mens eentraal. SCHAAKVERENIGING Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 J. B. Winkelman J. v. Schaverbeke G. de Jager H. O. Gasman C. A. P. Kortrijk H. F. W. Haan Mevr.L.C. de Jongste Mevr. A. van Kan Mevr. M. Poortvliet Mevr. W. van Wijk R. de Leeuw P. Pons A. Hellwig S. W. S. Roelands Voetbal Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Voor en naar Winkelcentr. Prelude" Bachplein 597 - Schiedam Telefoon 70 64 85 Al mint ge de wind en het licht En het rythme der golven en de ontroerende zang van een fluit in de avond vergeet niet het hart, broeder, dat U voorbij gaat, want dat is het schoonste. Water en vuur dat zou boven een artikel kunnen staan dat gaat over vakantie. Want heeft II zich wel eens afgevraagd waarom men toch altijd weer geboeid raakt door water en vuur. Water de golvende zee, vuur de stralende zon. Zou het een trek zijn naar de aloude -elementen der schepping: aarde, water, lucht en zon. Velen van ons gaan er straks op uit, en zoeken verpozing aan de vele kusten, die er in Europa zijn te vinden. Men zoekt de machtige aanblik van de zee v6or zich en verwacht boven zich de stralende warmte van de zon. Het is goed en nodig dat wij er tijdelijk op uit kunnen trekken verre streken tegemoet. De oude mens laten wij ach- ter en zoeken de -nieuwe mens. Want het moet altijd gaan om de mens, om onszelf zowel als om de ander. Het is heerlijk ontspannen bezig te zijn, los van knellende banden en be- vrijd van velerlej problemen. In onze vakantie zijn wij het leger der onbe- langrijken want we houden ons slechts bezig met onbelangrijke dingen. Dat kan bevrijdend en verhelderend werken. D'e essentie van het leven op deze aarde is de aanwezigheid van water en zon, van lucht en licht. En daar gaan we nu eens heerlijk van genieten. Wij zitten aan het strand van de zee en turen uit over de oneindige vlakte of we worden geboeid door vaak onbe langrijke tafereeltjes op het strand, zoals daar zijn spelende kinderen of honden die genieten van de vrijheid van te kunnen dartelen op het half- natte zand. Mensen zijn bezighun tentje op te zetten en wij kijken er naar of het gelukken zal maar helpen we ook, als het niet lukt? Zo zijn er nog vele andere onbelangrijke zaken te beden- ken die ons vanwege hun onbelangrijk- heid toch bezig houden. Water en vuur, zee en zon, zomer en vrijheid en wij genieten ervan zonder eigenlijk te be- seffen dat wij daardoor bevoorrechte mensen zijn. En met deze laatste zin zijn we opeens weer uit de onbelangrijkheid van ons vakantie-bestaan uitgetild naar de be- langrijke dingen van de -taak die ons wacht. In een vorig artikel schreven wij reeds dat de vakantie zijn zin ont- vangt tegen de achtergrond van de taak die wacht. Want al minnen wij de wind en het licht, de zon en het water, de bos en de heide, de stilte van de avond, de rust in de bergen en het klokgelui in een berg-vallei, vergeet niet het hart Uw eigen hart en dat van de ander want dat is toch het voornaamste, het schoonste. Wat houdt dat dan in? Onze verant- woordelijkheid voor hem of haar die onze hulp van node heeft. Ik werd daarbij wel heel sterk bepaald bij de laatste storm welke ook in Groenoord hevig woedde. Voor ouden van dagen was er bijna geen doorko- men aan. Zij moesten zich vasthouden aan lantaarnpalen of andere steun- punten. En wat gebeurde Talloze automobilisten, veilig en een- zaam in hun auto gezeten, reden voor bij zonder acht te slaan op hen die hun hulp zo van node hadden. Hier had het hart moeten spreken de ander tot hulp. Want dat is het schoonste. Nog een voorval. Op de avond van de vierde mei, sedert de bevrijding de herdenkingsavond voor de gevallenen, is er de mogelijk- heid tot herdenking, twee minuten per jaar. En zij, die de laatste oorlog met alle verschrikking aan moord en geweld hebben meegemaakt, kunnen nog im- mer die verschrikkingen beleven. En herdenken, hen, die gevallen zijn. Maar dacht U dat men zich daaraan hield? Gden denken aan. Niet Sen auto stopte Nie.t een brommer maakte stand-rust. Voor slechts 2 minuten. Ook hier had het hart weer moeten spreken uit pieteit voor hen die vielen voor onze bevrijding Een paar illustraties van hoe het niet moet In alle voorzieningen zoals huizen- bouw, wijk-ontwerpen, stedebouw en planning van steden en dorpen en in- dustriegebieden moet de mens, en de wijze waarop hij zal kunnen leven eentraal staan. Niet alleen wat econo- misch verantwoord is moet gelden, maar vooral wat de mens in al zijn facetten nodig heeft moet de plannen beheersen. Tenslotte is recreatie-ruimte ook een economisch goed van de eerste orde, misschien nie.t allereerst in geld of in winst uit te drukken maar -in zijn on- weegbare voordelen van nog groter belang dan ooit in bedragen zou zijn uit te drukken. Al mint ge de wind, de zon en de zee vergeet Uw medemens -niet ook niet in Schiedam-Noord. capk. Het scliaakseizoen 1973-1974 is in voile gang. In de drie groepen van de huishoudelijke competitie zijn de eerste twee ronden gespeeld met als gevolg dat slechts vier spelers een 100% scores konden boeken. Dat is in groep 1 de heer G. Ver- meul, in groep 2 de heren E. van der Steeg en B. van Wijngaarden en tenslotte in groep 3 de heer J. van den Dool. De inzet waarmee gespeeld wordt en de nauwelijks waarneembare verschillen in speelsterkte in de groepen zullen ongetwijfeld weer voor een spannende competitie zorgen. Vanaf deze plaats moeten een achttal nieuwe leden welkom worden geheten. Dit zijn mej. B. Smits en de heren G. de Waard, W. van Mullem, H. Keetbaas, A. Langewis, J. van Dulken, J. van 't Veer en J. van Buitenen. De schaakclub Groenoord is zeer verheugd met deze uitbreiding van het ledental en hoopt dat de nieuwkomers een plezierige tijd tegemoet gaan bij onze vereniging Tenslotte twee mededelingen van de wedstrijdleider. Alle leden worden met klem ver- zocht om 20.00 u. aanwezig te zijn op de clubavonden, zodat de par- tijen op een normale tijd kunnen aanvangen. Vervolgens, voor velen wellicht ten overvloede, is het bij de schaakclub Groenoord gebrui- kelijk dat men de wedstrijdleider telefonisch in kennis stelt van het feit dat men voor een bepaalde speelavond verhinderd is. In zo'n geval gelieve u de wedstrijdleider de heer J. van Troost te bellen. Telefoon 70 76 11. Gaarne uiterlijk dinsdagavond voor 19.00 uur. voorzitter - lid Beheerscommissie. secretaris - redacteur Groenoord-Akkoorden. penningmeester - contactman afd. Toneel en bejaardensoos. 2e voorzitter - lid Beheerscommissie, 2e secretaris - archivaris, redactie-medewerker G.A., contactman afd. schaken. 2e penninmeester - contactman afd. sport, lid werkgroep Oud Kethel. lid werkgroep Groenoord - redactiemedewerkster G.A. lid werkgroep Oud Kethel. lid werkgroep Oud Kethel. contactman afd. Klaverjas, lid werkgroep Groenoord. contactman afd. fotoclub. contactman afd. bridge. lid werkgroep Groenoord en afgev. S.R.J.J. Zaalsporten voor al uw sportarHkelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 In het voorgaande nummer van G.A. stond op de dubbele adver- tentie-pagina een advertentie. Hebt U die gelezen? U leest toch wel trouw de adver- tenties van onze adverteerders? Het is immers Uw eigen voordeel van deze annonces goed nota te nemen. Maar om op die adverten tie terug te komen, daarin stond: Wijkvereniging Groenoord e.o. is het waard om lid van te zijn. Bel 70 41 72 of schrijf aan postbus 410, Schiedam. Sinds deze advertentie ligt papier en potlood om Uw aanmel- dingen als lid te noteren. Telkens als de telefoon rinkelt ga ik vol verwachting naar het toes- tel om naam en adres te noteren maarhet heeft nog niet be paald storm-gelopen, of zoals dat in T.V.-termen heet, de telefoon heeft nog niet rood-gloeiend ge- staan. Gelukkig heeft zich 1 echt- paar aangemeld als lid. Voor deze mensen werd het een uitgemaakte zaak dat de Wijkver eniging Groenoord het waard is om er lid van te zijn. Als inwoner van Schiedam-Noord zou je je niet compleet moeten voelen zolang je nog geen lid bent. Of vind U het lidmaatschap soms te goedkoop? Er is tegenwoordig zo'n tendens dat het duur moet zijn, om goed te zijn. Mocht U f 1,50 of straks f 2,00 per maand te weinig vinden welnu, maak er dan maar van wat U denkt dat zo'n lidmaatschap U waard is. Onze penningmeester, de Heer de Jager, telefoon 70 10 65, doet niets liever dan U inschrijven tegen een duur tarief. Maar even graag no- teert hij U tegen het normale tarief. Het is maar dat U het weet. Er ligt papier en potlood bij toestel 70 41 72. En waarschijnlijk nu ook bij nummer 70 10 65. En wij maar wachten want een potlood is tenslotte om mee te schrijven en op papier moet nu eenmaal worden geschre- ven: Uw naam en adres, Uw lidmaatschap. capk.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 11