Wat gebeurt er achter de ongewilde schermen? Medische verklaring GRIEP-VACCINATIE UW 8ANKZAKEN voorAL 6e jaargang no. 137 12 September 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. Van 't besturen overleg tussen Gezondheidszorg, S.S.S.N. en Wijkvereniging Groenoord e.o. Degenen, die op MEDISCHE INDICATIE een griep- vaccinatie nodig hebben, worden dringend verzocht nu reeds bij hun HUISARTSEN een verklaring daar voor aan te vragen. Stel deze aanvraag niet uit, maar doe dit zo spoedig mogelijk. Stichting Kruisraad Schiedam. Inzenden kopij Groenoord-Akk. September AUTOVERZEKERING hoeft niet duur te zijn. Sj. KUIPERS b.v. Sibeliusplein 172 te Schiedam Interessant boekje over het Beatrixpark Showprogramma in de Margriethal Bestemmingsplan binnenstad ter inzage 17 September a.s. aanvang Bejaardensoos ,,'t PRAETHUYS" Agenda van de aktiviteiien van de Soos kommissie GROENOORD akkoorden Orgaan v. d. Wijkver. Groenoord e.o., Schiedam Tevens mededelingenblad voor S S.S.N. Corresp. adres Wijkver. Groenoord Postbus 410 Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 p. kw. f 18.00 p. jaar, t.n.v. Penningm. Wijkvereniging Groenoord. Giro 267585, Schiedam. Tel. 701065. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: C. A. P. Kortrijk, telef. 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telefoon 70 47 62, „De Magneet", drukkers-uitgevers, Rotterd,dijk 279-281, Schiedam. Tel (010) 26 86 66 - 26 66 70 Bezorgklachten tot donderdag 19 uur, tel. 701956 Zoals bekend beschikt Schiedam-Noord niet alleen over een hoog inwonertal, flats en auto's, maar ook over mensen en organisaties die iets met die flats, auto's, maar vooral samen met de inwoners op poten willen zetten. Doel is dan over het algemeen een betere samenleving; een meer leefbare samenleving. Zo zitten de volgende besturen bij elkaar om te overleggen, te horen en waar mogelijk is ook samen te werken. Het zijn: Gezondheidszorg, Stichting Samenlevingsopbouw en Wijkvereniging Groenoord e.o. Ter sprake kwam natuurlijk de felbegeerde opbouwwerker, punt 37 op de gemeenteraadsvergade- ringen j.l. Het zit bijna rond. Toch zijn de problemen niet min der talrijk. De besturen bogen zich over de vraag waar de man/vrouw moet gaan werken. Welke ruimte daarvoor de meest praktiese en haalbare is. Maar ook de vraag daarvoor. Wie moet hier komen werken, welke eisen stel je, hoe behartig je het best de belangen van de bewoners en welke priori- teiten stel je in het takenpakket? Wij zijn er niet uit, een kleine kommissie zal de taak verder on- der de loep nemen. Een ander heet hangijzer is het blad dat u nu leest. Het blijkt namelijk dat de mening over de „Groenoord-Akkoorden" verdeeld is. De een vindt dat „Groenoord- Akkoorden" te lief is, de ander dat de sfeer veel te negatief is. Je kunt met zo'n probleem natuur lijk speculeren op allerlei gevoe- lens, persoonlijke meningen en be langen van de lezers. De werke- lijkheid is meer gebaat met een overleg tussen de vertegenwoor- digers van bovengenoemde groe- pen en de redaktie die gevormd wordt uit deze groepen. Een opi- Wegens vakantie zal ons redactieadres Bachplein 189 gedurende de maand September niet bereikbaar zijn. Om te voorkomen dat de door U ingezonden tekst daar nodeloos blijft liggen, verzoeken wij U alle kopij (bestemd voor onze uitgaven van 12 en 26 September a.s.) uitsluitend te zenden aan postbusnr. 410 te Schiedam. Red. Vanaf 138.— per jaar is Uw auto reeds W.A. verzekerd. Bij een schade GEEN VERLIES van gehele no-claim korting Elders verdiende no-claim wordt overgenomen. Uw assurantiekantoor TELEFOON (010) 7108 24 verzorgt ook voor U alle voorkomende verzekeringen, financieringen, persoonlijke leningen, enz. tegen concurrerende tarieven. DIRECT ingaande dekking, 24 uur's service. niepeiling zit in 't verschiet. Er werd ook verslag gedaan van de aktiviteiten van de werkgroe- pen. Aan de orde kwamen de hulpdienst, de bejaardengroep, de jeugdinstuif. Deze groepen zijn vanuit alle drie de stichtingen te benaderen. Juist daarom is het erg belangrijk dat er overleg is. Mensen, gemotiveerd door beroep of interesse kunnen speciale pun- ten aan het licht brengen die een ander uit onwetendheid laat lig gen. De samenwerking tussen de Gezondheidszorg, de Stichting Sa menlevingsopbouw en de Wijk vereniging wil een basis zijn voor een meer leefbaar Schiedam-Nrd, voor samenwerking met andere organisaties en verenigingen. Dat samenwerking mogelijk is als de wil aanwezig is blijkt uit dit overleg, dat samenwerking nodig is blijkt ook uit dit overleg, dat samenwerking nog breder wordt is de hoop van de Gezondheids zorg, de Stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord en de Wijkvereniging Groenoord e.o. Andere punten die besproken werden staan nog zo in de kinder- sehoenen dat duidelijkheid hier- omtrent de duidelijkheid niet dient. a. v. k. Door de gemeente is in samen werking met de hoofdafd. Plant- soenen' een boekje verschenen over het Beatrixpark. Wij juichen de verschijning hier- van ten zeerste toe, omdat naar onze mening Schiedam op een waarlijk schitterend park kan bo gen, zoals men in de omliggende gemeenten beslist niet zult aan- treffen. In het verleden hebben wij in ons blad hieraan al enkele malen aandacht besteed om vooral de bewoners van Schiedam-Noord tot een intensiever bezoek aan te moedigen. Want juist onze wijk- bewoners hebben een schitterend recreatiegebied vlak naast de deur Zoals de Schiedamse voorlich- tingsambtenaar in z'n begeleidend schrijven memoreert blijkt dat nog te weinig bezoekers (ook de geregelde) volledig op de hoogte zijn van alle mogelijkheden die het park voor de besteding van de vrije tijd biedt. Het uit 16 pagina's bestaande boekwerkje geeft een schat van informaties. Niet alleen is er aan dacht besteed aan het ontstaan van het park, de bodem en de his toric van de poldervaart, er wordt in het boekje ook verteld wat er groeit en leeft, welke dieren er in de kinderboerderij zijn en hoe uniek de „Heemtuin" is, maar er is ook nog een duidelijke platte- grond bijgevoegd. Mevr. K. van Voorden-v. d. Meir- acker voorzag het boekje van meer dan 20 illustraties, de druk werd door de afd. Interne Zaken van de gemeente uitgevoerd. Wij vinden het een goed verzorgd boekwerkje dat wij met alle waar- dering voor de initiatiefnemers warm aanbevelen. Voor de luttele prijs van f 0.25 kunt U dit werkje verkrijgen bij het bekende paviljoen de Kethel en bij de V.V.V. in het Proveniers- huis. J- V-S. Op donderdag 13 September treden in de Margriethal vele internatio- nale artiesten op: Anneke Gronloh Saskia en Serge, Wilma, Corry Konings, Los Cobanos, Trio Thes- saloniki, Kwartet Wim Mens en anderen. Kaarten zijn verkrijg- baar bij de V.V.V.-kantoren en bij sigarenmag. Peeters in Rotterdam. De kaarten kosten in de voor- verkoop f 5.50, op de dag van de voorstelling f 7.50. Tot 27 September a.s. is het ont- werp-bestemmingsplan Binnen stad voor een ieder ter inzage. Deze stukken kunt U aan een na- dere beschouwing onderwerpen in het Informatiecentrum Stadsont- wikkeling (tussen stadskantoor en rui'ne). Zo nodig kan men van de daar aanwezige ambtenaar inlich- tingen verkrijgen. Ieder die tegen het ontwerp be- zwaren heeft kan deze schriftelijk indienen bij de gemeenteraad (tot uiterlijk 27 September a.s.). Schiedam /Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 22 September Bingo. 20 oktober Wijnfeest. 9 november Mosselenavond. 17 november Bingo. 22 december Kerstbal. 26 januari Bingo. 23 februari Carnaval. 19 april Jaarfeest Wijkvereniging. 29 april Lampionoptocht. 30 april Kinderspelen.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1