HERFST Landelijke Hulpaktie Noord-Ierland ANWB VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 dus intocht van de kamerplanten J Qfr, uoormeubelen CK£ OLdlll PARKWEG 201 SCHIEDAM Werkgroep Schiedam-Noord Ingezonden PARKERGl in lie Peter van Anrootjlaan e o o C o o Autorijschool GR0EN00RD R, HAAN W. HAAN BACHPLEIN Groenoord SCHIEDAM 269 TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 DE MAGNEET Voor Uw verlovings- kaartjes. Grote kollektie Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de en Kefhel-Noord (Kerlcbuurt) Er gaan altijd vage geruchten rond over uitbreiding van het openbaar vervoer, omlegging of het verdwijnen van enkele lijnen. Deze keer is wat meer duidelijkheid mogelijk. 17 September a.s. aanvang Bejaardensoos ,,'t PRAETHUYS" Indoortraining Nieuws van Z.V.V. „Groenoord" Denk om de juiste vuilniszakken! CD H3 Jh 0 -6 1 T3 )H O OJ Hoewel de zon nog zorgt voor zomerse temperatuurtjes va'lt het niet te ontkennen dat de herfst begonnen is. De bomen worden kaler, bloemen raken uitgebloeid en 's-nachts is het behoorlijk koud Kamerplanten die zomers in de tuin of op het balkon kunnen bij- komen van de droge kamerlucht moeten tussen half September en half oktober weer naar binnen. Voor sommige planten geeft dat problemen, ook voor hun ver- zorgers. De Azalea moet zo lang mogelijk buiten staan (pas op voor nacht- vorst), Als het weer droog blijft moet hij regelmatig besproeid worden, en om de 14 dagen ge- dobpt. Is het overdag niet koud dan kan hij langzaam wennen aan de kameratmosfeer als u hem al- leen 's-nachts binnen zet. Daarna moet hij in een koele, lichte en frisse kamer staan tot december. Vergeet niet dat hij ook daar water nodig heeft. De Fuchsia's kunnen begin okto ber naar binnen gehaald worden. Zij houdt van een koele, lichte kamer. Het blad mag afvallen, het is de rustperiode. Pas in februari meer water geven, in model snoei- en en op een warmere plaats zet- ten. Als de eerste blaadjes komen, wil ze graag om de 14 dagen kunstmest. De Geranium wil naar een zonnige en koele kamer, weinig water en geen mest tijdens haar vakantie- periode. Als het vriest mag er be- slist geen water op het schoteltje blijven staan en moet ze toegedekt worden met kranten. Pas eind februari insnoeien en verse aarde geven. Als ze weer begint te groeien wil ze elke week mest totdat ze half mei weer naar bui ten kan. Bollen, - Als u in het voorjaar bloemen wilt hebben kunt u nu het best de bollen kopen. Ga erg goed na of u ze van een vertrouwd adres krijgt. Het is altijd een nare ervaring in het voorjaar te ont- defcken dat u in het najaar gefopt bent en dat de belofte van een kleurige tuin door verkeerde zui- nigheid niet in vervulling gaat. a. v. k. Parkeer met verstand, parkeer elegant. Op onze druk be- blikte straten, pleinen, grachten en alle mogelijke en onmogelijke plaatsen vinden we onze blikken „vrienden". En, wat nog het ergste is, er komen er steeds meer. Maar nu ter zake. De Peter van Anrooijlaan was tot voor korte tijd aan de zijde van de Rijnmond- en Europa-flat nogai tarneiijk vrij van geparkeerde auto's. Dat kon ook gemak- kelijk omdat aan de overzijde van de rijstraat de nodige parkeerkoiommen zijn aangelegd. Bovendien geven de pleinen voor de flats een geweldige ruimte om de auto vrij gemakkelijk te kunnen parkeren. Maar wat zien we nu? Steeds meer worden aan de rechterzijde van de straat, gezien vanuit het winkelcentrum, auto's geparkeerd, het- geen de rijstraat alleen nog maar smaller maakt. Blijkbaar is dat ook wel door de parkeerders begrepen, want, wat doen ze, ze parkeren hun auto's met de rechterwielen op de grasmat. Hetgeen voor dat gras ook al niet al te best is. Wij moeten zuinig zijn op groen, dus ook op gras. Waarom parkeert men daar dan? Als het alleen maar is om 's-morgens vlug weg te wezen, lijkt deze wijze van doen ons niet erg elegant. Heren auto-bezitters, laat die zijde van de P. van Anrooij laan vrij. Gebruik de grasstrook niet als gedeeltelijke par- keerplaats. Volgens mij is er ruimte genoeg. Opmerker. GEVRAAGD: medewerkers voor de huis aan huis inzamelaktie. Alle narigheid in Noord-Ierland is weer aktueler dan ooit. De laatste ontwikkelingen zijn niet hoopge- vend. De mensen die daar wonen hebben meer dan vroeger hulp en medeleven van buiten nodig. Daarom komen hier eind decem ber 40 jongens en meisjes tussen 12 en 17 jaar naar Schiedam-Nrd. om drie weken vakantie te hou- den. We hopen dat ze hier tege- iijkertijd zullen ontdekken dat mensen met elkaar kunnen leven en praten zonder elkaar lastig te vallen met het verschil in gods- dienst. Daarom ook hebben we medewerkers nodig. Zonder geld doen we niets. Ieder die wil hel- pen bij de inzamelingsaktie kan zich opgeven bij Mevr. D. Prins, Olmenlaan 7 b, telefoon 70 85 70. Op 18 September worden de enve- loppen, het stencil waarin om geld gevraagd wordt en de straten, flats en pleinen waar gekollek- teerd zal worden, uitgedeeld. Dit zal in ,,de Rank" gebeuren. De bedoeling is dat men vanaf 19 tot 22 September de zakjes en brieven bezorgt, op 25 September zullen alle zakjes opgehaald wor den. De RABObank zal die avond voor dit doel open zijn en verder voor het geld zorgen. We hebben 18.000 gulden nodig. Deze kollekte is noodzaak. Help mee! a. v. k. Voor een goede veraniwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gediplomeerd instructeur Het is inderdaad de bedoeling dat het traject Kethel-Dorp/ Kethel- Noord opgeheven wordt. Deze maatregel staat echter in geen enkel verband met het in- stellen van een nieuwe lijn (nr. 52) die zal lopen via de woon- wijken Groenoord en Holy in Vlaardingen. Deze wijzigingen zijn opgenomen in een plan om het buslijnennet te herstructueren Aan dit plan ging een uitgebreid onderzoek vooraf. Uit dit onder- zoek bleek dat op het traject Kethel-Dorp/Kethel-Noord heel weinig behoefte aan vervoer be- stond. De R.E.T. drukt dat uit in: gemiddeld 0,7 reiziger per wa- genrit. Afgelopen jaren kon voor- komen worden dat deze rit opge heven werd. Op het moment acht De wekelijkse indoortraining is op vrijdag 7 September aangevangen. Er wordt met nadruk gewezen op de veranderde tijden. Deze zijn: aanvang 20.00 uur; einde 21.00 uur. de directeur van de R.E.T. het zakelijk niet meer verantwoord dit vervoer nog langer te hand- haven. Duidelijk is wel dat er weer een groep mensen de dupe wordt. Openbaar vervoer wordt door veel deskundigen gezien als redding voor onze miljeu- en ruimteproblemen. Het blijkt dat dit standpunt niet meer gedeeld wordt als de financien het aksent krijgen. B en W zullen de directie van de R.E.T. voorstellen om na te gaan wat de konsekwenties zijn van bv. drie ritten per dag op dit traject. Mij dunkt dat dit wel het minste is wat de R.E.T. kan doen als serviceverlenende instelling. a.vJc. Het tweede team van Z.V.V. Groenoord" traden op maandag 10 September j.l. in het strijdperk tegen DVO '32-2 in de Energiehal veld 2. Scheidsrechter: P. J. Hui- gen, tijdwaarnemer H. G. Harmen De volgende spelers waren hier- voor uitgenodigd: T. A. D. v. Zijl; C. T. A. de Jong, Vianen, Roman- chenko, K. v. d. Hil, J. W. F. Ram, N. Barto, P. G. Immerzeel en L. J. v. d. Grijp. Vanwege de gemeentelijke Reini- gingsdienst wordt het publiek er nogmaals op gewezen, dat voor het inleveren van huisvuil bij de vuilnis-auto's van de V.R.O.M.- ophaaldienst, uitsluitend gebruik dient te worden gemaakt van plastic-vuilniszakken, die voorzien zijn van KOMO-keur. Dit keur- merk is een waarborg dat de zak voldoet aan de gestelde eisen voor wat betreft de kwaliteit en de af- metingen. De gemeentelijke vuil- nisophalers zijn gerechtigd om vuilniszakken die g6en KOMO- keur dragen, te laten staan. Deze waarschuwing wordt gegeven, om dat gebleken is dat er in Schiedam plastic vuilniszakken in omloop zijn gebracht, die niet zijn voor zien van de KOMO-keur. HET VERDERF. Mensen, voor u kruipt in een flat; let op waar het vandaan komt, het stinkende vet. Eindelijk hebben wij een huis, maar het stinkende rokende vet moeten wij nemen als een zwaar kruis. Ik kijk door het raam en zie zwarte slierten ten hemel gaan. Gelukkig is het oord waar ik woon wat groen. Moet ik het dan voor de rest van mijn leven hiermee doen? De mens moet dus voor deze stinkende rook op de vlucht; zo hij nog wil hebben een klein beetje lucht. Men kan het beter leren bedwingen, zodat een kind genoeg adem heeft om tenminste te kunnen springen. Mevr. D. van A.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3