GRIEPVACCINATIE Helpt lielpen Om ttyms ie tvakleven Gezondheidszorg Kethel - Groenoord CKleine akkoordjes Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Elk jaar weer zijn tallozen min of meer ernstig ziek door GRIEP (influenza) - HUiSVROUWEN, die nooit ziek kunnen zijn; - JONGELUI, die hun school eigenlijk niet kunnen verzuimen; - MANNEN, voor wie het werk zich opstapelt tijdens hun ziekte; - KLEINE KINDEREN, die weer weken nodig hebben om er bovenop te komen. Het Rode Kruis probeert zijn aktiviteicen bij het publiek te stimuleren door de pakkende en korce zin; helpt helpen, De EH B.O. wil zijn aktiviteiten bij het publiek duidelijk steiien en zou iedereen willen beroepen: „Leert helpen". Bananenbootjes Roggebroodkraaien fc.H.B.O Vereniging »ST. LIDUINA" - Kethel Speciaalzaak voor Groenten en Fruit F ruitniawulen en Schaien HOFLAAD Winkelcentr. Prelude" Bachplein 597 - Schiedam Telefoon 70 64 85 o o 3 o o G aj o CJ> Zr. van Dalen telefoon 70 73 93 Zr. Gielen telefoon 70 5774 Zr. Wagenaar-Walta telefoon 70 90 90 Zr. Smink-van Kasteel telefoon 70 53 53 Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 05 27 15/16 September telefoon 70 53 53 22/23 September telefoon 70 57 74 Dietiste In de maand September: Geen spreekuur. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2 tot 3 uur op Kerkweg 8. (Wit-Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th, v. Deurzen, Spootbaanstraat 9, tel. 70 9411 Voor sommige mensen, die suikerziekte of een hart- of long- aandoening hebben (gehad) is GRIEPVACCINATIE medisch noodzakelijk. Uw huisarts geeft dan een verklaring over medische indicatie. Voor GEZONDEN is griepvacci- natie eigenlijk niet noodzakelijk, maar wel zeer gewenst. De Stichting KRUISRAAD Schie dam stelt daarom, in overleg met de Schiedamse huisartsen, de be- volking van Schiedam in de gele genheid zich tegen griep te laten inenten op: WOENSDAG 19 SEPTEMBER '73 van 16.00 tot 21.00 uur. Plaats: 1. Dienstencentrum de 4 Molens, ingang Burgemeester Honner- lage Gretelaan. 2. v.m. School Celsiusstraat hoek Dr. Zamenhoffstraat (tegenover van Gend Loos). ZATERDAG 22 SEPTEMBER '73 van 9.00 tot 13.00 uur. Plaats: 1. Wijkgebouw Westerkade tegenover nr. 24; 2. „De Ark", Zwaluwlaan (ingang naast Apotheek) Hargplein 101. WIE? Iedereen vanaf 4 jaar. Vooral zwangeren en bejaarden KOSTEN 5.-- per persoon (personen met medische indi catie kunnen dit bedrag terug- ontvangen bij hun Ziekenfonds) HOE? Van 4 tot 12 jaar met een injectie in de bovenarm. Boven 12 jaar met een speciale techniek, waarbij de prik ver- meden wordt. N.B. Rekent U er met Uw kle- ding op, dat de linker bovenarm ontbloot kan worden zonder U uit te moeten kleden. Nawerking. Een licht pijnlijk ge- voel in de bovenarm gedurende 24 uur. (De meeste mensen voelen helemaal niets). Contact-adres: de heer C. Dubbeld Kerkweg 12, telefoon 70 53 78. HET BESTUUR, Stichting Kruisraad Schiedam. Als U in de dagbladen de statis- tieken leest over het aantal ver- keersongevallen, en U ziet wat deze ongevallen aan doden en ge- wonden opleveren, dan moet men toch wel even stilstaan bij deze grote getallen. Men mag zich dan beslist afvragen of er nu mogelijk- heden zijn deze getallen te druk- ken te verlagen. En deze mogelijkheden zijn er, beslist wel. De overheid probeert door het vaststellen van maximum snelheden het verkeer naar wens te laten verlopen; er zijn in fa- brieken bindende veiligheidsre- gels en U in Uw eigen huis pro beert U ook volkomen veilig met Uw gezin te leven. Doch een mens is maar een mens. Zij maakt fouten. Beoordplingsfouten. Fouten die dikwijls ernstige gevolgen heb ben; fouten, die een aanslag zijn op het leven en de gezondheid van de medemens. Iedereen probeert nu wel zo min inogelijk fouten te maken, maar het enorm grote aantal ongevallen geeft duidelijk aan dat de hulp voor de slachtoffers van deze on gevallen een bindende noodzaak is, Hulp, ja, gerichte hulp. Deskundige hulp, directe hulp. Er zijn duizenden die hun leven en gezondheid te danken hebben aan deze directe en verantwoorde hulp. Omdat een E.H.B.O.-er zijn werk naar behoren wist te vol- voeren. 6 ibleine bananen, 3 mandarijnen, 20 halve walnoten, 24 lange prikkers of satehpennen, citroensap. Leg de banaan zo dat hij de vorm van een bootje heeft. Snijd een reep van de schil bovenop eruit en haal voorzichtig het vruchtvlees er in gedeelten uit. Leg de stukken meteen in citroensap om verkleuren tegen te gaan. Steek een gedeelte van de banaan terug in de schil en vul de gaten op met partjes mandarijn. Steek door elke banaan 3 lange prikkers, zodat „roeiriemen" ont- staan. Prik de rest van de banaan, aan plakjes gesneden, hieraan als schilden. Steek e6n prikker als mast omhoog en prik er een partje mandarijn aan als wimpel. Plaats de halve walnoten als mannetjes aan de riemen. De bananenbootjes kunnen i.p.v. een taartje od het partijtje, of als toetje gegeven worden. (6 stuks) 12 ronde plakjes roggebrood (kant-en- klaar te koop), 2 tomaten, 2 „sikkel- Voor velen was er geen hulp, een- voudig omdat men niet wist hoe te helpen. Dames en heren, leert helpen, Volgt een cursus E.H.B.O, Een cursus waar U in een kort tijdsbestek leert de levenskansen van een ongevalsslachtoffer te vergroten, waar U leert pijn te verzachten en leed te verminderen Het kan een kind zijn, het kan een vreemde zijn die Uw hulp vraagt. Leert helpen. Meldt U voor de nieuwe cursus. Het moderne leven vraagt om veel helpers, veel E.H.B.O.-ers. Meldt U bij: dhr. P. Lansbergen, Burg. Verveenstraat 8, Schiedam; H. P. v. d. Koppel, Molensingel 27, Schiedam, telefoon 70 2418; Th. de Veth, Kor Kuilerstraat 38, Schiedam, telefoon 70 63 03; Mej. R, Kester, Woudweg 26, Kethel, telefoon 70 55 84. tjes" kaas uit 2 plakjes kaas, 12 blauwe rozijnen, enkele plakken win- terwortel. Leg op de roggebroodrondjes een plakje tomaat. Leg daarop een tweede rondje en het sikkeltje kaas. Plak daarop met wat margarine twee rozijnen als ogen en snijd kleine driehoekjes van de wor- tel, die als snavel dienst moeten doen. De roggebroodkraaien kunnen gegeven worden i.p.v. een koekje. Meer ideeen voor „goed snoep voor feestjes en partijtjes" vindt u in de gelijknamige brochure, die u kunt be- stellen met een briefkaart aan het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag, met 0,25 aan postzegels extra bijgeplakt aan de adreszijde. Vergeet niet de titel van de brochure te ver- melden! 0 a> "O (H Tarief: Ieder woord of leesteken 10 ct. Brieven onder nummer 1 gulden extra. Lndaen niet voor a f betaald, incassokosten 1,50. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij Fa. J. Hipke - P. Pons - „De Favoriet" F. J. Elderhorst - Slijterij - Wijnhandel „Ghandon". COSMETICA. - Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SHIRA, bekend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, telefoon 70 41 28. Aardige ATTENTIE bij al- le bij ons bestelde geboor- te-, verlovings-, huwe- lijks- en visitekaarten. Verkoop dagelijks van 19.00 - 21.00 uur. Drukkerij ,De MAGNEET' Rotterdamsedijk 279 - 281 Schiedam - Telef. 26 86 66 Pedicure - Manicure Schoonheidsspecialiste Mej. M. Maliepaard, tel. 70 24 10. Bachplein 444, Schiedam - Groenoord. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: F. J. Elderhorst, Noordeinde 1, tel. 70 10 91. Opgave nieuwe leden Wijkvereniging Groenoord tel. 7010 65 of Postbus 410. Kosten sltchts 1.50 p. mnd. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: „De Favoriet", Winkelcentr. „De Ketel". TE KOOP bomen door de hele wijk. Maak Schiedam- Noord groen. Giro 65 67 00 t.n.v. Boomplantaktie Schiedam-Noord. Voor slechts 10 cent per woord zetten wij uw ad- vertentie voor koop of ver koop en komt deze adver- tentie onder de ogen van haast 20.000 mensen. Is dat te duur? Probeer het eens, succes verzekerd. Help mee Schiedam-Noord leefbaar te maken door lid te worden van de Wijkver. Postbus 410, Schiedam. Losse centen zijn lastig en haast niets meer waard. De centenaktie heeft ze graag en weet er wel weg mee. Voor bejaarden, invaliden, alleen- staanden, zieken, enz. enz Bel. 7010 65 en ze worden even gehaald. Frisse lucht te koop. Stort een willekeurig bedrag op giro 65 67 00 t.n.v. Boom plantaktie Schiedam-Nrd. U kunt tevens een plaats vragen en de soort boom. Heeft U ideeen om de leefbaarheid in Schiedam- Noord te verbeteren. Stuur ze naar de Wijkvereniging. Postbus 410 - Schiedam. Zij worden graag voor U uitgewerkt. Aangeboden: Kinderwagen 3 in 1, 50.-. Tel. 70 71 50. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: HIPKE Winkelcentr. „De Ketel". Te koop uit bedriif V.W.- Bussen 1967 - 1968 met im perial en trekhaak. Telefoon 70 93 31. Wie heeft Bertie zijn radio gevonden? lohann Strausspl 138. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bijSlijterij - Wijn- geven bij: Slijteij - Wijnh. 'Chandon', Schied.weg 41c.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 5