HULP aan Noord-Ierland VERZEKE- RINGEN ANWB Cf#>m voormeubelen Q6 olalll PARKWEG 201 SCHIEDAM SPAARBANK ANNO 1820 De bouw in de Woudhoek" vordert gestadig Noord-Ierse kinderen in Zeeland GIDS Aktie - De afscheidsavond in Kapelle-Biezelinge Op uitnodiging van het comite Zeeland helpt Noord-Ierland" is een van de leden van de werkgroep Schiedam-Noord naar deze avond geweest om alvast iets van de sfeer te proeven, die als wij op uw medewerking kunnen rekenen, aan het eind van het jaar ook in Sehiedam-Noord zal heer_sen. Doe Uw Voordeelj ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Ook hoge flats. BEL CANTO nieuws En gezellig dat het was! Volksdansers. Dank. Schiedam-Noord Nut. Gironummer 382623. RABObank Schiedam-Kethel, t.g.v. Aktie Hulp aan Noord-Ierland. „Behoud Oude Raadhuis Kethel" Autorijschool GROENOORD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Wij roepen de bewoners een welkom toe. Er wordt inderdaad hard gewerkt in de Woudhoek. De een- gezinswoningen zijn al bijna allemaal bewoond, althans, voor zover de bouw daarvan tot dat stadium is gevorderd. Naast die eengezinswoningen zijn ook flats gepland welke in blokken van 3 woonlagen worden afgeleverd. Van deze soort woningen zijn er ook al enkele bewoond. Wij heten deze bewoners hartelijk welkom en hopen dat zij in deze nieuwe wijk goede woonjaren te- gemoet gaan. Meerdere bewoners zullen volgen en wij krijgen zo het idee dat men daar in de besloten- heid van een eigen woongemeen- schap komt te leven. Dit kan tot gevolg hebben dat men het daar met elkaar goed kan hebben. Echter kan deze beslotenheid toch niet zover gaan dat men zich van de totale woongemeenschap Schie- dam-Noord afsluit. De Wijkveren. Groenoord en Omstreken, of lie- ver Schiedam-Noord, is er ook voor de bewoners van Woudhoek, en voor hen, die zich aldaar in de naaste toekomst nog zullen vesti- gen. Ons blad Groenoord-Akkoor- den verschaft U alle mogelijke in- liohtingen omtrent de aktiviteiten welke door of namens de Wijkver- eniging, ook voor U, bewoners van Woudhoek, worden gedaan. Maar het verhaal is nog niet uit, want behalve de gezellige een- gezinswoningen, de 3-hoog-flats, vordert men ook al behoorlijk met Nu de vakanties er weer op zitten en de normale tiingen weer onze dagen vullen, willen wij als be- stuur van de gemengde zang-ver- eniging Bel Canto nog eens bij U aankioppen. Ook bij ons zijn de repetities weer in voile gang. Na in het voorjaar hard gewerkt te hebben aan het AVRO zangfestival, staat nu weer het grote najaars-kerstconcert te wachten welk half december sa- men met het Martienerkoor in de St. Martinuskerk in Groenoord gegeven zal worden. Gezien de beiang3telling bij onze laatste concerten geloof ik te mo- gen zeggen dat ons koor in Groen oord al aardig bekend is geworden Als muziek- en of zangliefhebber is luisteren naar koorzang een genot, maar ik geloof dat er niets mooiers is dan het zelf meebeleven en meezingen. Onze repetities zijn in het ,,Tref- eentrum" in Groenoord. Iedere maandagavond van 19.45 - 22.00 u. En nu Peyton Place van 't scherm verdwenen is, kan haast niets meer in de weg staan. Daarom nodigen wij U uit om eens op een maandagavond te komen luisteren en als U het leuk vindt, blijft U vanzelf. Namens het bestuur, W. G. van Slobbe, telefoon 70 08 13. Wm. Pijperstr. 46, Schiedam. de bouw van hogere flats, n.l. met 4 woonlagen met z-older, althans, dat doet het schuin-toelopende- dak, vermoeden. Wij hebben zo de indruk, dat deze hogere flats de beslotenheid van de eengezinswo- ningen zal vergroten, omdat men zich a.h.w. „ommuurd" weet. Voor vele bewoners wordt door deze bouw het uitzicht op de om- liggende uitgestrektheid wel ver- mindert. Meer praktische mensen echter, gaven als hun mening, dat de daar van alle zijden vrij spel hebbende winden nu minder vrij- spel hebben, het is maar van welke kant je het wil bezien. Hoe het ook zij, het bewoners-aantal van Schiedam-Noord breidt zich uit, en nogmaals, wij heten de nieuw-ingezetenen welkom, en vragen hun, laat bij alle formali- teiten welke aan een vestiging in een nieuwe woning, of wijk, nu eenmaal zijn verbonden, deze be- langrijke stap niet achterwege: meld U aan als lid van de Wijk- vereniging. U hebt ons nodig maar wij U niet minder. Welkom in ons midden, welkom als lid. capk. In Kgpelle was het een drukte van jewelste. Pleeggezinnen met hun lerse kinderen waren aanwezig samen met een groot deel van de jeugd van Kapelle. Het leek een groot gezin, druk pratend en lachend met elkaar, terwijl de organisatoren zenuw- achtig heen en weer liepen te dra- ven. Een plaatselijke jazz-band bracht wat muziek in afwachting van het begin van de avond. Om kwart over acht kon Dhr. van de Linden met het welkomstwoord beginnen. Na deze korte speech begonnen de feestelijkheden. De plaatselijke drumband met ma jorettes kwam de zaal in marche- ren, stelden zich op het podium op en begonnen hun show. Ze kregen een hartelijk applaus waarvan niet zeker is voor wie het bestemd was: de drumband of de majoret tes. We zullen maar aannemen dat het voor beide was. Hierna kwam een groep volks dansers het podium op, die diverse dansen lieten zien. Dat werkte erg aanstekelijk op de aanwezigen en in zeer korte tijd was iedereen op de dansvloer. Na de volksdansers werd de muziek overgenomen1 door de jazz-band wat inhield dat de ouderen gingen zitten, al moe wordend van wat zij zagen. In de pauze voelde je gewoon de gezelligheid stijgen en kwam onze Schiedammer in gesprek met de lerse leiding en enkele pleegou- ders. Dat was erg interessant. Na de pauze kwamen de volksdan sers nog eens terug. Daarna kwam het toppunt van de avond voor de Terse kinderen: Een ingenieur uit Zeeland die als hobby lerse volks- liedjes zong. U begrijpt wel dat er flink meegezongen werd en zelfs werden er door de Ieren liedjes gezongen die de „volkszanger" niet kende. Toen kwam liet eind in zicht. Er De GIDS komt weer!! Ja, inder- daad, medio november zal de be- kende Gids voor Schiedam-Noord weer verschijnen. Huis aan huis zal deze zeer praktische gids wor den verspreid. U vindt in dit boek- je alle, maar dan ook alle, gege- vens welke U nodig kunt hebben. Gcmeentebestuur en gemeentelij- ke instellingen, geestelijke stro- mingen, volksgezondheid, maat- schappelijk werk en kinderbe- scherming, onderwijs, rijksinstel- lingen en instellingen van open- baar nut, verder gegevens over alle mogelijke verenigingen in Schiedam-Noord, en vooral niet te vergeten alle mogelijke medede- lingen over de Wijkvereniging „Groenoord" en Omstreken. U ziet, een schat van informatie. U krijgt dit alles gratis, voor niks, thuisongeveer half november. Bewaar deze gids goed U kunt er veel aaiKhebben. werden bedankjes uitgesproken, eerst van Nederlandse zijde, toen ook van de lerse zijde wat ook in een daad werd omgezet want als er iemand bedankt werd haalden de Ieren hem tussen de aanwezi gen vandaan en werd hij 10 keer omhoog gegooid. Dit was niet zo bevordelijk voor de dure vulpen- nen, maar een kniesoor die daar op lette met zoveel dankbaarheid om je heen. Na dit ritueel werden er bloemen gehaald door de kinde ren bestemd voor de pleegouders wat een hartverwarmend gebeu- ren was. Uit het laatste wat onze Schiedam mer meegemaakt heeft blijkt wel duidelijk het nut van deze aktie. Bijna de hele groep van 40 kinde ren stond dicht bij elkaar (20 protestanten en 20 rooms-katho- lieken), alien met tranen in de ogen. Ze wilden niet terug. Niet terug naar het onzekere be- staan, niet terug naar de haat en nijd, die ze niet meer begrepen, want zij konden best met elkaar opschieten. Er was vbor hen geen verschil meer. Dit weten nemen ze terug naar Ierland. Zij zullen niet meer vijandig tegenover elkaar staan. Dit weten is tot stand gebracht in dat plaatsje in Zeeland. Dit alles willen wij ook in Schiedam-Noord realiseren en daar hebben wij U voor nodig. Ik wil dit zeggen: Als u in Zee- land geweest zou zijn en dit alles meegemaakt zou hebben, zou u zonder aarzelen zeggen dat dit werk noodzakllijk is en door moet gaan. Ik hoop dat u hieraan denkt als er een beroep op u gedaan wordt om als pleeggezin te fun- geren of om als leider van de groep kinderen te werken, of als u ons gironummer ziet. J. F.v. R. Het is bekend dat er allerwege in Schiedam-Noord,' en heus niet al- leen in Kethel, aktie is gevoerd voor het behoud van het Oude Raadhuis in Kethel. In ons blad schreven wij daarover reeds meer dere malen. Men is nu gestart met een hanktekeningen-aktie, welke tot resultaat had dat aan het Ge- meentebestuur van Schiedam een tweeduizend handtekeningen. konden worden aangeboden. Men is daarvan in de Gemeenteraad wel wat geschrokken, en men zal zich nogmaals moeten beraden of het wel verstandig is, dit Raadhuis door slopershanden te laten sneu- velen. De wethouder van sloop- aangelegenheden zal het wederom moeilijk krijgen. Het Raadhuis moet blijven. capk. Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R.- M.I. gedlplomeerd insfructeur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3