Groenoordeis, let op Uw „GROEN"!! Sporthuis Ititman ^ndoortr aining Speciaalzaak voor Groenten en Fruit Fruitmanden en Schulen H. UOFLAAD Winkelcentr. ^Prelude" Bachplein 597 - Schiedam Telefoon 70 64 85 Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartikelon Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey DOE S HOUTERIG GEEF EEN BOOM 65 67 00 Klaverjasver »GR0EN00RD« e.o. Schaak- vereniging GROENOORD Enigszins teleurgesteld keerde Groenoord I, op 1 okt. j.l. terug uit Ridderkerk na de uitwedstrijd tegen Eeuwig Schaak I. Een voorlopige score van 3y2-3y2 was het resultaat. Dit houdt in dat op latere datum nog drie partijen zullen worden uitgespeeld waarbij als voorzich- tige conclusie kan worden gesteld dat een 5-5 gelijkspel het maxi mum is dat Groenoord kan berei- ken. De begrijpelijke teleurstel- ling kwam voort uit het feit dat Groenoord een groot deel van -de wedstrijd verreweg de beste kan- sen bezat en regelrecht op een overwinning leek af te stevenen. Het laatste uur bracht de omme- keer, enige van onze spelers raak- ten het goede spoor bijster waar- door het initiatief en de beste kansen op de overwinning naar onze tegenstanders verhuisden. Vele analyse-uren moeten worden gemaakt om de drie Groenoord- spelers zo goed mogelijk voor te bereiden voor de tweede zitting. Voor de eerste maal dit seizoen volgt hier, zonder commentaar, de stand van de huishoudelijke competitie. Groep 1. 1 M. Fick 2 W. van Mullem 3 J. Rusch 4 J. Reismann 5 F. de Groot 6 G. Vermeul 7 D. v. d. Veen 8 J. Schaeben 9 J. van Troost 10 A. de Groot 11 J. Swart 12 J. Schoonderwoerd Groep 2. 1 H. Keetbaas 2 B. van Wijngaarden 3 E. v. d. Steeg 4 M. Buckers 5 R. Helsinger 6 J. Meeder 7 A. Eenhuizen 8 C. Groenevelt 9 A. van Mastrigt 10 M. van Soest 11 P. Bouts 11 J. Huyzer Groep 3. 1 J. v. d. Dool L. Mulder J. M. v. d. Dool A. Langewis P. Steenbergen J. va Buitenen H. Zondag 8 C. Slagmolen 9 J. Beech 10 G. Onverwacht 11 W. Andjelkovic T. Buurman R. Huseljic A. v. d. Ster 15 Mej. B. Smits 16 J. Renskers 17 N. van Seters 12 13 14 4-3 4-2% 4-2% 2-2 3-2 4-2 5-2 2-1% 4-1% 3-1 4-1 3-1 4-3% 4-3% 5-3% 4-2% 4-2% 5-2% 4-1% 4-1% 5-1% 5-1% 5-1 1-0 5-4 4-3 5-3 5-3 3-2% 4-2% 4-2% 5-2% 3-2 4-2 2-1 3-1 3-1 5-1 1-0 3-0 3-0 De indoortraining is al weer enige weken bezig. De eerste week was helaas geen sukses, omdat het onmogeiijk was om de deelnemers te bereiken en ze mede te delen dat het indoortrainen weer be- gonnen was. Bij de aanvang echter hebben wij nogal de nodige kritiek moeten ontvangen van enkele deelnemers aan de indoortraining. Deze kri tiek had betrekking op de ver- anderde aanvangstijd, nl. 8 uur tot ongeveer 9 uur 's-avonds. Er werd ons als bestuur van de zaaivoetbalvereniging Groenoord verweten dat wij "buiten mede- weten van de indoortrainers de aanvangstijden veranderd hebben. Wij zijn ons als bestuur er van bewust dat dit bij enkele mensen niet sympathiek over is gekomen, zodat wij ook middels dit artikel ekskuses vragen. Wij willen echter graag het een en ander toelichten waarom wij genoodzaakt zijn geweest dit be- sluit te nemen. Zoals het U alien wel bekend zal zijn is er dit jaar een zaaivoetbal vereniging opgericht die momen- teel met twee teams in de kompe- titie van de KNVB meespeelt. Deze vereniging is voortgekomen uit de kern van degenen die reeds vele jaren aan de indoortraining mee deden. Daar bona alle leden tevens aktieve leden van de wijk- vereniging Groenoord zijn, was het vanzelfsprekend dat deze zaai voetbalvereniging net als de brid- gers, schakers enz. een onderaf- deling gingen vormen van de wijkvereniging Groenoord. De toestemming van de KNVB om als lid van genoemde vereniging te worden aangenomen werd pas verleend in de maand juli. De pas opgerichte vereniging zag zich toen voor de bijna onmogelijke taak geplaatst om vele zaken be- treffende lid zijn van de KNVB te regelen (denk hierbij aan Ko- ninklijke goedkeuring). Buiten deze aktiviteiten moest de hele toestand ook nog worden doorgesproken met het bestuur van de wijkvereniging en dit alle- maal in de meest ongunstige va- kantiemaanden juli en augustus. In deze voor ons hele drukke tijd hebben wij de fout gemaakt om buiten de leden van de indoor training om te beslissen dat de aanvangstijden veranderen. Deze beslissing is echter uit nood ge- boren. Het was natuurlij.k niet onze bedoeling om de overgeble- ven indoortrainers in de kou te laten staan. Daarom hebben wij beslist dat de indoortraining ten koste van alles doorgang moet vinden. Het zal iedereen duidelijk zijn dat het niet mogelijk is om de voetbaltraining te onderbreken door het indoortrainen, zodat we genoodzaakt zijn om de indoor training voor de voetbaltraining te plannen. Wij hebben daarvoor de zaal langer moeten huren, en het is daardoor te hopqn dat we nog wat meer indoortrainers krijgen, daar dit ons als beginnende ver eniging geld gaat kosten. Wij zijn oprecht van plan alles te doen om ook de indoortrainers het naar hun zin te maken, maar vragen U begrip op te willen brengen voor de gepasseerde moeilijkhe- den en de huidige moeilijkheden. Het Bestuur van Z.V.V. Groenoord. Laten wij beginnen met vast te stellen dat Groenoord zijn naam waard is. Laat het een „oord" zijn, maar het is ook groen, en daarvoor kunnen wij niet dankbaar genoeg zijn. Jammer is het daarom, dat wij ditmaai de vinger moeten leggen op een wel zeer „zere plek". Groen is kost- baar, groen is onontbeerlijk groen is waard in stand gehouden te wor den, juist nu. Nogmaals, jammer is het, en triest, dat wij moeten vast- stellen dat niet altijd en overal de aanwezigheid van bloemen, planten, struiken en bomen wordt gewaardeerd. Wij hebben dit dezer dagen tot onze schrik en teleurstelling kunnen constateren. Op het Joh. Straussplein werd een boom zodanig aan de^ schors be- schadigd dat door de Plantsoenen- dienst deze boom moest worden „behandeld", teneinde hem alsnog te kunnen redden, misschien. Wij zagen deze boom na de- behande- ling, de stam was bestreken met een bruine vloeistof, hetgeen moet voorkomen de boom voor onder- gang te behoeden. Trouwens* meerdere bomen vertoonden teke- nen van baldadigheid, gelukkig echter niet in die mate als boven- genoemde boom. Laat men toch voorzichtig zijn. De schors van een boom is van levensbelang. Mist een boom een groot gedeelte van haar schors dan is verder leven niet mogelijk, althans, is het voortbestaan min der verzekerd. Het is nog niet mogelijk geweest geheel Groen oord te inspecteren, doch wat we zagen, was al erg genoeg. Wat we op onze beperkte route zagen, was het volgende: De bloembakken bij het Winkel- centrum ,,De Ketel" hadden ook nogal te lijden gehad van balda digheid, men moet aannemen, van de aldaar op de banken bivakke- rende jeugd. Laat ons toch blij zijn dat de Plantsoenendienst door middel van deze bloembakken het aanzien van Groenoord op deze wijze verfraait. Een en ander kost handen vol geld, en dan is het niet verantwoord dat deze voorzienin- gen door baldadigheid zouden moeten worden achterwege ge- laten. Dit zou wel voor de Ge- meente geldbesparend wenken, maar het zou Groenoord ,,armer" maken, want minder groen. Mensen in Groenoord, kent U het park achter de S-flats Neen, dan moet U eens gauw gaan kijken. De bewoners van deze flats zijn wel zeer te benijden dat ze dit park als uitzicht hebben. Wat we daar vonden: Allereerst een bank zodanig ver- nield dat hij voor gebruik (zitten- geen dienst meer kon doen. Wij vragen ons wel af hoe men dit voor elkaar heeft gekregen. De zittingplanken zijn met flinke schroeven zodanig in het stenen frame bevestigd, dat men zou den- ken: dat gaat generaties mee. Dat had U gedacht. De zitting-plank lag naast de bank. Wederom een staaltje van ergelijke afbraak-zin. Nog meer werd in dit fraaie park aangetroffen: Tussen de nog prachtig groenende bomen werd het oog getroffen door een totaal-verdorde boom. Akelig kaal en dor stond hij daar, als een aanklacht tegen hen, die daarvan de schuld dragen. Ook hier was het de schors welke het had moeten ontgelden. Van de grond-af circa een halve meter omhoog was de schors rondom de boom verwijderd. Boom-dood-uit-afgelopen. Ook het struikgewas heeft ernstig geleden, hier en daar vertrapte stukken en kale plekken alsof men er heeft gekampeerd. Wij Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 dachten dat er in de naaste om- geving, en zelfs in het park, ruina te te over is om te spelen. Ook wat dat betreft verkeren wij in Groenoord heus wel in een uit- zonderingspositie. Op het gevaar af, vervelend te worden zal het relaas hier moe ten eindigen, hoewel er nog meer dere zaken zijn te signaleren wel ke millieu-bedervend werken: als het parkeren van auto's op gras- velden, het rijden met fietsen en brommers over de grasvelden enz. enz. Voorlopig zullen wij het hierbij laten. Bewoners van „Groenoord" let op Uw groen opmerker. GIRO BOOMPLANTAKTIE Er zijn wat ups en downs geweest zoals het verkiezen van een nieuw bestuur. doch die zijn nu ook op- gelost. Hier volgt het nieuwe be stuur, zoals het thans is. Dhr. de Leeuw, voorzitter; Dhr. van Buuren. penningm.; Dhr. Heinsbroek, secretaris; Dhr. vdn Schie, wedstrijdleider. We zijn inmiddels al weer aan de kompetitie begonnen en er zijn leden bij die al vijf wedstrijden gespeeld hebben. Het is de bedoeling dat iedereen zijn aantal wedstrijden speelt doch mocht hij of zij is een keer ver- hinderd zijn, dan wordt er een ge- middeld aantal punten gegeven, over de drie best gesp. partijen. De standen over de vijf gespeelde wedstrijden (en zij die minder hebben gespeeld) zijn: Naam gesp. Dhr. van Schie 5 Dhr. de Koning sr. Dhr. Verhoev Mevr. Roosloot Dhr. de Koning jr. Dhr. Velner Dhr. Holierhoek Dhr. Moonen Dhr. v. d. Berg Mevr. Martvelt Dhr. Harteveld Mej. Duivenbode Mevr. v. d. Berg Dhr. Schenk Dhr. van Buuren Dhr. Roosloot Mevr. Th. Martveldt Mevr. Verhoev Dhr. Kemperman Mevr. de Koning Dhr. Heinsbroek Mej. Berends Dhr. Meijer Mevr. de Roos Dhr. Haring Dhr. Damen Dhr. de Leeuw Mevr. Overdijk Dhr. Perdaems 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 2 2 2 pnt. 25381 24972 24750 14750 23644 23592 23579 23104 22969 22946 22834 22827 22760 22583 22115 21955 22005 21121 21137 20466 20870 20435 20147 19544 18460 10895 10122 8521 8334 Maandag 8 oktober komt bij ons de K.V. de HEIJPAAL op bezoek en op dinsdag 23 oktober brengen wij een tegenbezoek bij de K.V. de HEIJPAAL. De wedstrijdleider, J. van Schie.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 13