Naamsverandering Groenoord - Akkoorden fSi Boerenleenbank UW BANKZAKEN fO if nicest - voorAL PETER ST0LKER B.V. 6e jaargang no, 139 10 oktober 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. Uilbreiding. Zeer binnenkort. Samenwerking. ALIO VERZEKERIAG hoe ft niet duur te zijn Sj. KUIPERS b.v. Nieuwe rubrieken. Automobielbedrijf SIMLA CHRYSLER SLA BEAM Veel caravans in Groenoord de bank voor iedereen AGEXDA ahtiviteiten Sooscommissie GROENOORD akkoorden Orgaan v. d. Wijkver. Groenoord e.o., Schiedam Tevens mededelingenblad voor S S.S.N. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410 Schiedam. - Betalingen. Wijkver.f 4.50 p. kw. f 18.00 p. jaar, t.n.v. Penningm. Wijkvereniging Groenoord. Giro 267585, Schiedam. Tel. 701065. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Redaktie: J, v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: C, A. P Kortrijk, telef, 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telefoon 70 47 62. „De Magneet", drukkers-uitgevers, Rotterd.dijk 279-281, Schiedam. Tel (010) 26 86 66 - 26 66 70. Bezorgklachten tot donderdag 19 uur, tel. 701956 Vorig jaar schreven we reeds in een artikel, dat we - min of meer noodgedwongen - de naam van ons blad wilden wijzigen. We doen dat in feite ongaarne, omdat na ruim 5 jaar de naam „Groenoord- Akkoorden" een bekende klank, we zouden zelfs willen zeggen ,,een begrip" is geworden Toch is die naam niet juist te noemen. Immers in de aanvang was de uitgave vrij summier en alleen voor de leden van de Wijkvereniging bedoeld. Wat later werd het blad groter en huis aan huis verspreid. We zijn - en dat is een prettig feit - blijYen groeien, zowel de oplage als de grootte werden steeds meer uitgebreid. Op dit moment wordt het als een echte wijkkrant uitgegroeide voormalig verenigingsblad verspreid in Groenoord, Kethel, Bijdorp en Woudhoek, terwijl in de nabije toekomstr door de gestaag voort- gaande wOningbouw verdere uit- breiding van het blad te verwach- ten en naamswijziging nog nood- zakelijker is. Het is (U zult dat ongetwijfeld kunnen begrijpen) bijzonder moeilijk een juiste en vooral pak- kende nieuwe naam voor ons blad te vinden. .Wij zijn hier nog druk mee bezig en we stellen ons in- tussen gaarne open voor Uw sug- gesties in die richting. Ondanks alle moeilijkheden, vin den wij dat we niet te lang met de naamswijziging kunnen wachten en we vonden het daarom juist U nu vast mede te delen, dat U bin- nen niet al te lange tijd (we' ver- moeden reeds in november a.s.) hetzelfde blad (maar met een ander hoedje) in Uw bus zult krijgen. Denkt U dus niet dat U dan een soort nieuwe stadshaven- loods in de bus vindt, achter de andere vlag verschuilen zich de- zelfde mensen en dezelfde opvat- tingen. Wei gaan wij (i.e. de Wijkver.) een samenwerking aan met de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord, Gezondheidszorg Vanaf 138,— per jaar is Uw auto reeds W.A.-verzekerd. Bij 1 schade geen verlies van gehele no-claim korting. Elders verdiende no-claim wordt overgenomen. Uw ASSURANTIEKANTOOR Sibeliusplein 172 Scliietlam Telefoon (010) 7108 24 verzorgt ook voor U alle voor- komende verzekeringen, financieringen, persoonlijke leningen, enz. tegen concurrerende tarieven. DIRECT ingaande dekking, 24 uur's service. Kethel-Groenoord, en waarschijn- lijk de Wijkver.. Bijdorp. Er zijn hierover reeds verregaande be- sprekingen bezig. Genoemde ver- enigingeri krijgen een deel van het blad voor hun rekening en zullen U op daarvoor nog vast te stellen plaatsen hun officiele mededelin- gen doen. U zoudt dit dus min of meer kun nen vergelijken met de gemeente- lijke informaties in de uitgave van onze grote broer „Het Nieuwe Stadsblad". Hoe dit nu allemaal gaat worden, weten we op dit moment nog niet .exact. Er zijn hierover nog bespre- kingen gaande, want de zaken dienen zo vlot en soepel mogelijk te verlopen en we willen nu een- maal zo weinig mogelijk aan de leesbaarheid van ons blad afdoen. Overigens blijven we natuurlijk attent op alle zaken die de wijk, dus U, aan gaan en interesseert. Zodra we over deze zaak nadere gegevens hebben, zullen wij U vanzelfsprekend hiervan op de hoogte brengen. Om er nu eens achter te komen hoe de lezers op ons blad reage- ren, hebben we vorige week een kleine steekproef gehouden. Wei; een paar mensen lazen 't nooit (jammer!) een aantal gedeeltelijk, het overgrote deel (ruim 60%) was met de G.A. zeer ingenomen en leest het regelmatig. We vinden. het resultaat van ons mini-onder- zoekje natuurlijk bijzonder leuk en ronduit fijn vonden we de op- merking van de inwoner van Kethel die ons zei „Ja, want jullie schrijven van die pittige stukkies" Redenen om toch 'ntikje tevre- den te zijn en op de ingeslagen weg voort te gaan. Tenminste; een paar veranderingen gaan we toch wel aanbrengen. Een medewijk- bewoner vroeg ons of wij geen rubriekje konden maken waarin iedereen eens kon zeggen, wat hij (of zij) kwijt wil of hindert. Al hebben we dan onze rubriek ,,Ingezonden", we vinden het toch wel een leuk idee en we willen daarom in ons e.v. nummer eens prober en of aan een dergelijke nieuwe rubriek behoefte bestaat. U kunt dus onder het hoofd ,,Dat is nou mijn mening" Uw klachten, grieven, opmerkingen kwijt. Het hoeft niet over de wijk of over Schiedam te gaan (mag well). We publiceren elk fatsoenlijk onder- werp, uiteraard geheel buiten de verantwoording van de redactie en uitgever. Natuurlijk mag U in zo'n stukje niet Uw buurman aan- vallen of Uw slager zwart maken. U begrijpt ongetwijfeld de be- doeling en U kunt Uw mening Officleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 70 06 43 ondertekenen met Uw initialen of met een pseudoniem. Het spreekt vanzelf dat het de redactie wel bekend moet zijn wie U bent, het- geen wij natuurlijk geheim hou- den. We zijn benieuwd! Ten slotte start en we eerstdaags met de van leuke plaatjes voor- ziene rubriek „fototips". Een elke 14 dagen terugkerende rubriek met interessante en leerzame tips voor amateurfotografen. U merkt wel, we zitten echt niet stil, we hebben zelfs nog enkele plannen om onze uitgave nog meer het aanzicht van een familie- en nieuwsblad te geven. Heeft U inmiddels nog wensen; U mag het gerust zeggen. J.V.S. Het is ons opgevallen dat er in Groenoord nogal wat caravans ge- parkeerd staan, buiten op nog vele vele andere plaatsen, zagen we ze op het Bachplein, Smetanalaan en Schubertplein. Nu hebben we daar persoonlijk geen last of hekel aan, maar we menen er toch goed aan te doen de eigenaars er op te wijzen dat zulks ingevolge Politieverordening verboden is. Artikel 34 c van de A. P. V. der gemeente Schiedam luidt letter- lijk: „Het is de eigenaar of houder van een kampeerwagen of caravan of ander vervoermiddel t.d.v. de recreatie verboden deze wagen tussen 1 okt. en 1 mei langer dan drie dagen en tussen 1 mei en 1 oktober langer dan 1 week op de weg te parkeren". We meenden U deze waarschu- wing te moeten geven, want juist omdat 1 oktober j.l. bovenvermel- de nieuwe periode intrad, lijkt het ons zeker niet denkbeeldig dat de politie hier tegen op gaat treden en wij kunnen ons zo voorstellen dat een bekeuring nu niet bepaald tot de welkome cadeautjes be- hoort. Intussen stellen wij pogingen in het werk achter een adres (in de onmiddellijke omgeving van Groenoord) te komen waar cara vans kunnen worden gestald. De caravaneigenaars onder onze lezers die hiervoor interesse heb ben, kunnen zich met onze redac tie in verbinding stellen. J.v.S. Het is wijs om de wijn te be- minnen Zo begint Theodore de Banville als hij voor zijn lezers schrijft. Wij geloven dat hij gelijk heeft. Wijn is een drank waar gezellig- heid omheen hangt. Met goede vrienden en kennissen, met mu- ziek en wat praten wordt elke avond gezelliig als je er wijn bij drinikt Daarom wordt er in boer- derij „Landvreugd" een groots wijnfeest gegven op 20 oktober. Om half negen kunt u daar te- reeht voor de toegangsprijs van drie gulen. Iedereen is welkom. De muziek zal verzorgd worden door leden van Groenoord. Kaarten kunnen besteld worden bij: Boerderij „Landvreugd", telefoon 70 23 63; Dhr. J. van der Slot, D. Schaferplein 90, tel. 70 48 53 Mevr. A. Haan, J. Oreliosingel 99, tel. 70 25 93 Mej. T. ter Borg, B, Zweersplein 70, tel. 70 49 29 Dhr. H. Gusman, B. Verhallenpl. 80, tel. 71 03 12 Mevr. R. Immerzeel, D. Schaferplein 88, tel. 70 67 76 Dhr. F. Perdaems, Valeriusstraat 71, tel. 70 38 52. sooscommissie. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandpleln 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 van He van de 20 oktober - Wijnfeest. 17 november - Bingo. 22 december - Kerstbal. 26 januari - Bingo. 23 februari - Carnaval. 19 april - Jaarfeest wijkvereniging. 29 april - Lampionoptocht. 30 april - Kinderspelen.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1