hifiittmiiR ANWB Aktie hulp aan Noord lerland VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 OLE. OPBRENGST. Pleeggezinnen. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Nieuwe Oranjekalender verschenen Andere akties. „Breng eens een zonnetje" Afscheid van Mevrouw Vis KRIJG DE BLAREN - PLANT EEN BOOM. 6 5 6 7 00 Redacfieadres weer bezet R. HAAN W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord Autorijschool GR0EN00RD SCHIEDAM TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Op dinsdag 25 September is de huis aan liuis aktie gehouden voor de Noord lerse kinderen. De opbrengst die op deze avond werd geteld en bijgehouden door de RABO-bank en zijn behulpzame en enthousi- aste medewerkers was j 8732,--. Met dit bedrag en de binnengekomen giro's zijn we gekomen tot even boven de 10 000 gulden. Het is al heel wat. Het is echter nog lang niet'genoeg. U weet toch dat er zeker 18.000 nodig is voordat we voor drie onbezorgde weken kunnen zorgen? Ook op andere fronten wordt het ernst met de voorbereiding. Tot nu toe hebben meer dan 60 pleeggezinnen zich bereid ver- klaard 3 weken lang voor een Iers kind te willen zorgen. Zoals het er nu uitziet zal niet iedereen ook werkelijk een kind in huis kun nen krijgen. Uit akties in andere steden bleek wel dat er altijd een aantal gezinnen afvallen door on- voorziene redenen. Wij hopen daarom dat alle bereidwillige pleeggezinnen straks naar de voorlichtingsavond willen komen waar Onno de Haan van de Lan- delijke Stichting veel zal vertel- len over de omstandigheden waar- in lerse kinderen leven. Deze avond zal voor de meesten de doorslag moeten geven. Hopelijk neemt u het mij niet kwalijk dat ik u via deze weg wil bedanken voor de toegezegde medewerking. Eind oktober zult u van ons een uitnodiging ontvangen. Zoals elk jaar het geval was heeft „Projuventute" ook nu weer een kalender voor 1974 uitgegeven. Het is alweer de 27e kalender, waarin weer talloze prachtige kleurenfoto's van de gehele Ko- ninklijke familie zijn opgenomen. Een aantal hiervan zijn niet eer- der gepubliceerd en „uit particu- lier bezit". De opbrengst van deze kalender- aktie komt ten goede van kinde- ren-in-moeilijkheden. De kalender kost f 4.75 (verzend- kosten f 1:25 extra). Bestellingen aan Kalenderaktie Projuventute, Postbus 7101 te Amsterdam, telefoon (020) 79 09 49. Natuurlijk zullen we proberen door andere akties nog meer bij- een te krijgen. Ook giften in natura zoals gratis busvervoer, georganiseerde sportwedstrijden, voedsel en ekskursies zijn van harte welkom. Een aktie zoals Liedewijde voor de Noord-Ierse kinderen houdt om haar 25-jarig bestaan te vie- ren is geweldig. Het geeft de werkgroep niet alleen daadwerke- lijke, maar ook mentale steun. Dit geldt trouwens voor alien die tot nu toe meegeholpen hebben. Hopelijk doen deze goede voor- beelden goed volgen. Degenen die nog niet aan de aktie hebben meegedaan kunnen dat alsnog doen door te storten op: RABO-bank, Schiedam-Kethel, postgironummer 38 26 23 t.g.v. Aktie Hulp aan Noord-Ierland of geld aan te reiken bij de volgende adressen: Dhr. J. van Collenburg, Berkenlaan 14; Mevr. D. Prins, Olmenlaan 7; Dhr. en Mevrouw Hopman, Sibeliusplein 92; Dhr. N. Nieswaag, Berkenlaan 40; Dhr. J. van Roon, Willem Pijperstr. 72; Dhr. B. Haan, J. Oreliosingel 99; Mevr. A. v. Kan, T. Verheystr. 55. a. v. k. Nu Mevrouw Vis haar werk- zaamheden aan „Breng eens een zonnetje" heeft beein- digd, wil het bestuur van de Wijkveren. haar langs deze weg hartelijk danken voor alles wat zij in het belang van de zieken, de bejaarden en de invalide wijkgenoten heeft gedaan. Het bestuur is ervan overtuigd dat dit werk vaak moeilijk was, en ook zeer tijdrovend. Bovendien valt het niet mee onder alle mogelijke en onmogelijke weersomstandiglieden toch datgene te doen wat men vrij- willig op zich heeft genomen. Daarom is het bestuur van de Wijkvereniging Mevrouw Vis dankbaar voor alles wat zij in de afgelopen tijd voor „Bren'g eens een zonnetje" heeft ge daan, Bij dit woord van dank aan Mevrouw Vis, willen wij ook haar echtgenoot niet ver- geten, die haar vaak bij het huisbezoek ter zijde stond en met haar, ook geruime tijd de jongens heeft geleid, die de „Groenoord-Akkoorden" moesten bezorgen. Dit ging dikwijls met veel moeilijkhe- den gepaard. Wij wensen bei- den voor de toekomst veel goeds toe. Het Bestuur. We gingen dit jaar - door bijzondere omstandigheden - wat laat met vakantie en omdat Nederland nu eenmaal niet alleen het land van melk en boter, maar ook van wind en regen is, was onze keuze op Spanje gevallen Je worstelt dan eerst een aantal kleurige reisgidsen door waar tie ene plaats nog mooier dan de andere lijkt, waar het ene appartement nog fraaier uan de under is. Omdat de keuze groot en daardoor nog moeilijker is, prik je er maar eentje uit en werd het Apartamentos Cansado in Benemar de la Miel. Nou en daar sta je dan - toch een tikkie zenuwachtig - op het grote Schiphol. Na moeizaam gezeul met koffers, de bestorming van de belasiing vrije winkel neem je dan gelaten plaats op een bankje omdat (dat schijnt gewoonte te zijn) 't vliegtuig om onduidelijke redenen vertraging heeft. Eindelijk, ruim twee uur te laat, zit je dan met 'n gezicht van de ervaren wereldreiziger - maar o zo verrekte bibberig - Ln de stoel van je DC 9. Je stoeit wat met de veiligheidsriem die maar niet dicht wil en daarna veel te wijd lijkt. In gedachten zie je je al, door 'n beetje zijwind, door t hele toestel geslingerd; maar je glimlacht toch medelijdend tegen je onbekende buurvrouw die opmerkte dat ze t vliegen toch maar „eng" vindt. Maar alles ging best omdat je zo'n vijf minuten stijf je ogen dichtkneep terwijl je zogenaamd nonchalant in het ochtend- blad zat te lezen, ook al bleek je dat later ondersteboven in je hand te houden. En wanneer je dan na een tijdje eens een voor- zichtige blik door het minuscule raampje naar buiten werpt, schrik je toch wei even. Want gaat die vleugel niet wat erg heen en weer en lijkt het niet dat daar een paar klinknageltjes wat verdacht trillen? Zou nou zo'n vliegtuig z'n 10.000 Km. beurt wel op tijd gehad hebben en zouden ze 'm nu wel tijdig hebben doorgesmeerd? Trouwens 'k hoor ook een gek bonkerig geluid alsof d'r een bougie niet pakt! Je vergeet even alles wanneer de vriendelijke stewardessen je een maaltijd serveren. 't Is dan wel een gek idee dat op 8 Km. hoogte met een snelheid van 850 Km. per uur 120 mensen met een plastic vorkje doperwtjes met puree zitten te eten. Na dik uur landen we toch met een zachte bons op't vliegveld waar de reisleider van bureau „Zonnevreugde" al staat te wachten. Een bus brengt ons naar het 20 Km. verder gelegen Benemar en onderweg blijkt 't land waarvan je dacht dat ze alleen gastarbeiders verbouwen er heel redelijk uit te zien. Ook het appartement is aardig, al waren de plaatjes in de reis- gids heel anders en is „het uitzicht op zee" alleen waar te nemen wanneer je de tafel voor het raam plaatst, er een stoel op zet en er na enige acrobatische toeren daar op je tenen je stand- plaats inneemt. De „volledige keukenuitrusting" bleek te bestaan uit een mini- koekepan, een lekke theepot en een te groot uitgevallen melk- pan. Gelukkig hadden we - voor 4 personen - 9 eierdopjes, het- geen dus weer veel goed maakte. En, beste mensen, wat een fantastisch weer! Elke dag zon, elke dag dertig graden! Je kon geen stap verzetten of 't zweet brak je uit. En moe dat je er werd's-Morgens na het tanden poetsen was je al doodop! 't Is dat we toevallig vakantie hadden, anders was het geen doen geweest. De portier van ons gebouw, Spaans in hart en nieren, was een wat merkwaardig geval. De vorige Nederlandse gasten hadden hem blijkbaar wat verkeerds geleerd. Want steeds wanneer wij langs 'm kwainen, knikte hij vriendelijk en zei glimlachend „Krijg de pokke!" Heel anders was het met de houder van het piepkleine dorps- postkantoortje. Deze man kon voortreffelijk Nederlands, had 6 jaar bij van Nelle gewerkt, zei 'ie. Toen ik er een kaart moest schrijven, bemerkte ik dat het evenwicht van het wrakke schrijftafeltje bijeengehouden werd door een stapeltje brieven dat onder een poot lag. Na eens goed gekeken te hebben, zag ik dat deze brieven nog bezorgd dienden te worden. Een paar dagen later lagen ze d'r nog en ik zei d'r maar wat van. „0", zei de Spaanse P.T.T.er" maak U zich maar geen zorgen hoor, ik wissel ze elke 14 dagen om". Ja, inderdaad „Y VIVA ESPANA"! JAVAS GIRO ROOMPLANTAKT1E Voor een goede veraniwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gediplomeerd instructeur Ondanks onze publicaties in onze vorige nummers, dat wegens va kantie van onze redacteur, de Heer J. van Schaverbeke, het re- dactieadres Bachplein 189 onbezet was, zijn er toch enkele medede- lingen e.d. aldaar bezorgd. Jammer, want daardoor konden enige artikelen niet (of te laat) worden opgenomen. Inmiddels is alles weer tot het normale teruggekeerd en kunt U als van ouds weer Uw teksten op het bekende adres kwijt. Of - zo als U wilt - per post naar Postbus 410 te Schiedam. Natuurlijk wel even aan de tijd denken: inzendingen uiterlijk de woensdag voor het verschijnen van het blad

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3