SCHIEDAM 050900 1 kort en klein Open Huis Schiedam SOF-SOF-SOF-SOF Keihelse kunstenaar exposeeri in Schiedam Slichting Speciaalzaak voor tteform- en Dieetprodukten H. UOFLAAD Winkelcentr. .Prelude" Bachplein 597 - Schiedam Telefoon 70 64 85 Nieuwe school Churchillweg in gebruik Speelgoed- inzameling |j GIRO BOOMPLANTAKTIE Schiedam-Noord y Goed nieuws voor onze bejaarden Stadskantoor stoort televisie. Eindelijk bejaardenpas. Raadhuis Kethel. Gelezen in advertentieblad. Pruikenwinkel Broersvest verdwenen. Sloop Broersvest. Voor al tJiv Verzekeringen Hypotheken Fin a n cieringen A. IVaalenijn Geweldig wat er deze veertien dagen weer aan centen gespaard werd. U ziet de Dr. Sauerschool heeft zijn best ook wel gedaan, een groot bedrag hebben de klas- sen bijeengespaard. Allen heel hartelijk dank. Wij ontvingen van: Mevr. M., Smetanalaan 727 Mevr. P., Joh. Wagenaarstr. 300 Mevr. B., Molensingel 250 Mevr. de V., Dirk Schaferpl. 850 Mevr. H., Corn. v. Zantenpl. 250 Mevr. J., T. Verheystraat 1068 Familie B., Arnoldipad 435 Dr. Sauerschool klas 1, 2, 3, 4 en 5b 2942 Totaal 6822 Op verzoek, wil ik graag nog eens het een en ander over onze cen- ten-aktie vertellen temeer daar het hier in Groenoord een gaan en komen van mensen is. Velen die zich hier pas gevestigd hebben weten niet wat deze aktie inhoudt. Ook het geld voor „Breng eens een zonnetje" is voor het- zelfde doel bestemd. Iedereen kan zo maar een gift van f 5.—, f 10.-- (soms krijgen wij f 25.--) geven, met een cent sparen merkt men het niet in zijn portemonnaie. Destijds op initiatief van een iiv valide ben ik met die centen-aktie begonnen. A1 vele jaren worden invaliden, bejaarden, zieken en eenzamen regelmatig door ons be- zocht, samen hebben wij zo'n 80 mensen per maand resp. 6 weken Mevr. v. d. Lucht (voorheen was het Mevr. Vis) en ondergetekende doen ons best om waar het nodig is een zonnetje te brengen. Met lege handen komen wij nooit bij iemand binnen. De nieuwe wereldburger wordt ook niet ver- geten bij zijn entre op deez' aard- bodem mits wij er kennis van krijgen, dat geldt ook voor men- sen die in de ziekenhuizen opge- nomen worden of er weer uitko- men. Met een bloemetje worden ze dan weer verwelkomd. Ook bij jubilea. In de laatste tijd zijn er diversen die hun 50, 55 en 60-jarig huwelijksfeest vierden. Persoonlijk gaan wij ze dan ver- gezeld van een fruitmand felicite- ren, het zijn immers onze Groen- oord-bewoners en zo'n heuglijk feest mag niet ongemerkt voorbij- gaan. Deze aktie is ook bedoeld voor mensen die dringend iets nodig hebben en het zelf niet kun- nen bekostigen en van de over- heid het niet krijgen (geheim- houding verzekerd). Zij die in- valide zijn of langdurig bedlegerig De uit Schiedam-Noord afkom- stige jonge kunstenaar P. Pons exposeert sinds enkele dagen in molen „De Noordmolen" in Schie dam. Er zijn daar talrijke pen- tekeningen te bewonderen, waar- van de meesten Schiedam of Kethel als onderwerp hebben. Van het stadhuis van Schiedam is zelfs een pentekening van maar liefst 90 x 120 cm te bewonderen. Wij raden een ieder aan deze ten- toonstelling eens te bezoeken, waarbij men dan tegelijkertijd de geheel gerestaureerde molen kan bekijken. Men kan elke dag tot 's-avonds 8 uur (zondags gesloten) op de Noordvest (bij Parkweg) terecht. J. v. S. Verder 70, 75 en 80-jarigen ko men wij persoonlijk feliciteren met een bloemetje. Boven de 80 ieder jaar. U ziet daar is veel geld voor nodig en dat doen wij o.a. van de cen ten-aktie en van gijOten voor ,,Breng eens een zonnetje". De Wijkvereniging doet er van- zelfsprekend ook het hare bij (jaarlijks enige honderden gul dens), anders konden wij dat niet doen. U ziet uit het bovenstaande dat Uw opgespaarde centjes goed besteed worden en dat heel veel mensen vooral ook niet leden van de Wijkvereniging regelmatig dapper meesparen. Hiermede hoop ik aan het verzoek te hebben voldaan en aangetoond te hebben waarvoor U Uw centjes spaart. Zij die zich hier pas ge vestigd hebben, vraag ik om ook iedere cent die U ontvangt in een potje te doen voor Uw medemens, die wij hiermede zo gelukkig kun- nen maken. Heeft U een hoeveel- heid bij elkaar graag even een telefoontje naar onderstaande adressen en ze worden gehaald. Bij voorbaat heel hartelijk be- dankt. Mevr. de Jager. Mevr. v. d. Lucht, Dirk Schaferplein 76, tel. 70 89 33; Mevr. de Jager, Henr. Bosmanspl. 125, tel. 70 10 65. Hoewel het nog lang geen Kerst- mis is, is het toch zo, dat de men- sen, die verleden jaar de „Kerst- Inn" mochten organiseren, alweer bij elkaar zijn gekomen. De eerste vergadering zit er al op. Velen van u zullen met veel ge- noegen aan de Kerstdagen van 1972 terug denken. Het was ook een hele prettige tijd, die we met elkaar en voor elkaar daar moch ten hebben in het diensten-cen- trum. We hopen, dat ook dit jaar weer veel, heel veel mensen ons in deze taak, om met elkaar Kerst- mis te vieren, zullen komen hel- pen. Wilt u ons komen helpen, op welk terrein ook, dan bent u van harte welkom. We hopen nog meer mensen te mogen ontvangen dan verleden jaar en u begrijpt dat daar dan nog meer medewerksters en -wer- kers voor nodig zijn. Dan kunnen we onze taken beter verdelen en is het niet zo, dat een klein aantal mensen zich eigenlijk over de kop moet werken, omalles goed te laten verlopen. Mogen we dus veel nieuwe ge- zichten zien? Op de oude beken- den rekenen we vanzelfsprekend. Gastvrouwen en gastheren hebben we ook altijd te kort. En denkt u nu niet: „Het duurt nog zo lang?". Nee, het is echt niet zo erg lang meer. Een goede organisatie vraagt tijd, heel veel tijd. Voor ons de hoogste tijd om te beginnen. Voor u de hoogste tijd, om u op te geven als medewerkster en -wer- kers. Mogen we op uw hulp reke nen? Het is voor ons allemaal samen. U kunt zich telefonisch opgeven op no. 26 36 33, tussen 5 en 6 uur. Zoals we in het septembernummer van de ,,Ouverture-schoolkrant" lazen is de 16e openbare basis- school aan de Churchillweg 52 met het begin van de cursus 73/74 van start gegaan. Op het ogenblik heeft de school nog geen officiele naam, doch hierin komt binnenkort verande- ring. De school is met 3 klassen gestart, de le klas o.l.v. Mevr. de Heer, 2e klas o.l.v, Mej. Korte- land en de 5e klas staat onder de leiding van de Heer P. Pannekoek. Om enkele misverstanden uit de weg te ruimen, delen we nog mede, dat deze school een geheel zelfstandige is en niet bij de „Ouverture" behoort. In verband met de vrij gevaarlijke verkeerssituatie ter plaatse wordt aan—de kinderen door het onder- wijzend personeel hierop gewezen en wordt (of dit is inmiddels al gebeurd) een schrijven naar de verantwoordelijke instanties ge- zonden, waarin maatregelen ter verhoging van de verkeersveilig- heid worden gevraagd. J. v. S. Uw speelgoed oud of meuw en ander bruikbaar materiaai (b.v. oude kussens en voor U waarde- loos materiaai) zijn nog nodig voor onze peuterspeelzaal in op- richting, in samenwerking met de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Als U het zelf kunt brengen zou dat prettig zijn, zoniet dan halen wij het graag bij U op. Mevr. Troost, Bachplein 508, telefoon 70 76 11; Mevr. Ruygrok, Bachplein 345, telefoon 70 85 29; Mevr. Pons, Iepenlaan 53, telefoon 71 04 07. Namens onze peuters bij voorbaat hartelijk dank. Eindelijk schijnt het dan zo ver te zijn! De goedkopere tarieven voor het openbaar vervoer komen er. Uit de publicaties in de diverse bladen is het ons duidelijk gewor- den dat de R.E.T. eindelijk over de brug is gekomen door de Ge- meente Schiedam toe te staan ook van het goedkopere vervoer voor bejaarden gebruik te maken. Alleen moet ons van het hart dat de Gemeente Schiedam wel een zeer hoog bedrag moet betalen voor deze faciliteit. Als we nu bedenken dat de R.E.T. eigenlijk gemeente Rotterdam is dan wil het ons voorkomen dat het hoge bedrag dat Rotterdam van Schiedam eist toch wel onge- bruikelijk is voor collega's. Wij hopen nu maar dat onze Gemeente dit bedrag zal kunnen blijven voldoen, anders staan onze be jaarden later toch weer in de kou. Was er nu heus geen andere op- lossing mogelijk geweest, dan, van deze toch zo voor de hand liggen- de en rechtvaardige eis tot goed- koper bus- en tramvervoer van bejaarden, een zo kostbare trans- actie te maken? Het openbaar vervoer in Schiedam is toch een Rotterdamse aangelegenheid? Vandaar. Wij hopen dat men met de afwer- king spoed betracht. capk. Bewoners van het Singelkwartier klaagden over slechte ontvangst van hun al dan niet kleurenbak. Het blijkt nu door ons stadskan toor te komen. Vinden wij niet gek, we vonden dat kantoor op die plaats al lang storend. Ook Schiedamse 65-plussers krij gen hun RET-reductie. Alleen mag hiervan tijdens het spitsuur geen gebruik worden ge- maakt. De bejaarden moeten dus van 5 tot 6 uur even „pas op de plaats" maken. Er is nog steeds geen definitieve beslissing i.z. het raadhuisje te Kethel. De wethouder weet met dit huis geen raad en zoiets „sloopt" je. Gevraagd voor halve dagen een flinke hulp. In de huishouding in gezin met twee kleine kinderen boven achttien jaar. De bekende pruikenzaak van Schrijvers op de Broersvest is ver dwenen. We vinden dat dom, want het wordt daar straks zo'n kale boel. Vele vragen en klachten zijn afge- vuurd op de wethouder i.z. de sloop van een aantal Broersvest- panden. Toch hebben we geen medelijden met stadsplannenier Bolmers; hij is voor een gat niet te vangen. J. v. S. De vorige Bingo-avond liep op een grote teleurstelling uit. Ondanks alle voorbereiding waren weinig mensen gei'nteresseerd. Jammer, niet alleen voor degenen die gekomen waren maar ook voor hen die thuis bleven en daarmee de kans op een ontspannende avond misten. De sooscommissie heeft daarom besloten nog 2 maal een proef te nemen en de mosselavond te laten vervallen. Het aantal bezoekers voor het wijnfeest op 20 oktober en de Bingo-avond op 17 november zijn doorslaggevend voor het verder organiseren van andere avonden. Misschien is aan deze Bingo-avond niet genoeg ruchtbaarheid gege- ven, misschien teerde u nog op de laatste restjes van de vakantie. De sooscommissie hoopt het, want zij weet dat er ondanks deze te- leurstellende avond veel mensen in Schiedam-Noord wonen die er graag even tussen uit willen - die de avonden op de Boerderij niet willen missen. 1 sooscommissie. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 7061 58

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 7