doe het zelf centrum Onze verlanglijst uif 1970 Sport huis Hitman Open Deur GELDLENINGEN Schaak- vereniging GROENOORD 1. Wijkgebouw. 2. Winkelcentrum aan de Zwaluwlaan. U laat 't natuurlijk doen door: Laan van Bol'Es - Telefoon 70 68 60 Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjettraal 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey 3. Cafe-restaurant. ,,GROETON" 26 oktober Passage-Theater met „KAT OP EEN HEET ZINKEN DAK" ,,GROtTON' 26 oktober Pas sage-Theater met „KAT OP EEN HEET ZINKEN DAK" TELEFOON 7006 47 Maar ook bij U thuis kan van alles gebeuren!! DE MAGNEET Laat ons adviseren betreffende Uw drukwerk. U kunt er veel geld mee verdienen. Rotterdamsedijk 279 Telefoon 26 68 66. Bij het doorbladeren van de oude nurnmers van 'Groenoord-Akkoorderj' ontdekte ik in het nummer van 26 november 1970 een artikel onder het hoofd: ONZE VERLANGLIJST. Het is wellioht goed eens na te gaan of deze verlangens nog steeds op onze lijst staan en welke van deze verlangens op dit moment vervuld zijn, of niet, Hieronder volgen de 10 verlangens: 1. Wijkgebouw. 2, Winkelcentrum Zwaluwlaan. •3. Cafe-restaurant. 4. Instruktie-zwembad. 5. Klok. 6. Direkte busverbinding met Rotterdam en Vlaardingen. 7. Veel meer kunst in Groenoord. 8. Goed geoutilleerd Sportveld. 9. Aanieg Cburchillweg. 10. Snelle verbetering van Beinumlaan en kruispunt met Vivaldilaan/Mozartlaan. Dat zijn dan de punten, en zo, op het eerste gezicht, zult U zeggen, daar is nog niet veel van gereali- seerd, en dan moeten wij U nog gelijk geven ook. Deze lijst is daarom zo aktueel, omdat wij thans in verband met de gelden uit het bekende „Water- kontrakt" wederom onze verlan gens kenbaar kunnen maken. Zoals U uit de pers zult hebben vernomen, zijn door de Wijkver- eniging bepaalde verlangens bij de Gemeente Schiedam ingediend. En als gunstige bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat van de eerste verdeling waarschijnlijk zal worden afgeweken en een groter bedrag aan de wij ken zal toeval- len, hetwelk ons hoop geeft dat meer zal kunnen worden verkre- gen dan wat wij tot dusverre hebben gevraagd. Laat ons punt voor punt onder de loupe nemen: Ja, dat is nog steeds de wens van de Wijkvereniging. En het is be- grijpelijk dat de Wijkvereniging deze wens weer bovenaan op haar verlanglijst heeft staan. Als er iets nodig is in onze wijk dan is het een gebouw waar allerlei aktivi- teiten van de Wijkvereniging kun nen plaats vinden. Een open huis midden in de wijk. Een plaats waar ieder terecht kan. Een soort centrale van waaruit de verbindingen lopen naar alle mo- gelijke aktiviteiten, maar ook, een plaats waar ieder terecht kan met zijn vragen, problemen, eisen en verlangens. Het wordt hoog tijd dat deze wens ten spoedigste zal worden gerealiseerd. Het is en blijft een leemte in de ontwerpen voor een woonwijk als Schiedam- Noord dat er absoluut geen reke- ning is gehouden met de meest elementaire wijkvoorzieningen: een wijkgebouw. Als men de publicaties in de dag- bladen mag geloven is de moge- lijkheid niet uitgesloten dat bin- nen niet al te lange tijd met de bouw zal worden begonnen. Het is ons echter bekend dat enkele grote bedrijven het al hebben laten afweten. Vervolgens laten andere vestigingen het weer af- hangen van de mate waarin de bouwcapaciteit vordert. Want er Behang zal een evenwicht moeten zijn tus- sen het sortiment winkeliers en het aantal bewoners. Immers, al- vorens men besluit winkelpanden tegen hoge huren te betrekken, moet men ervan overtuigd zijn dat er potentiele koopkracht zal zijn. Maar U, en iedereen, is er wel van overtuigd dat er eindelijk bepaal de speciaal-zaken moeten komen. Wij hopen nu maar dat spoedig met de verwezenlijking van de reeds lang bestaande plannen wordt aangevangen. Toch schijnt er een kink in de kabel te komen als het Oude Raadhuis in Kethel niet wordt af- gebroken. Men had n.l. de vrij- komende grond als ,,muizegaatje" gedacht tussen winkelcentrum en het oude dorp Kethel, meer speci- aal met het oog- op de winkeliers aan de Schiedamseweg. Als deze opening niet op deze wijze tot stand zou komen zal er vertraging ontstaan in de bouw. De plannen zullen dan moeten worden omge- werkt. Ieder mag ervan denken wat hij of zij wil, maar het wil ons voorkomen dat men niet bij voorbaat zich op een afbraak- poging moet vastleggen. Een al- ternatief plan had er toch zeker moeten zijn Afwachten dus maar wanneer het winkelcentrum er eindelijk zal komen evenwel, spoed is ge- wenst. In onze verlanglijst uit 1970 staat de vraag om een horeca-vestiging als volgt omschreven: „liefst een onderdeel vormend van bovenge- noemd winkelcentrum zodat com- mercie en gezelligheid hand in hand gaan". Wij zijn het nog steeds volkomen eens met deze omschrijving. Schiedam-Noord is nog steeds, wat dat betreft, droog- gelegd. Hoewel wij onze Boer- derij hebben, en er sinds het op- stellen van de vragen, een chi- neesch-restaurant is bijigekomen, hetwelk inderdaad in een behoefte voorziet, blijft toch het verlangen bestaan naar een gezellig restau rant waar men zich in de vrije- uren aangenaam kan verpozen. Niet dat wij de wijkbewoners wil- len aansporen tot uithuizigheid, maar het kan goed, nuttig en ge zellig zijn, na enkele uren winke- len in het nieuwe winkelcentrum op verhaal te komen in een ge zellig restaurant waar men U dat- gene aanreikt wat U bestelt. wordt vervolgd. Het is alweer enige tijd geleden dat wij U van een Opendeur- dienst konden laten genieten. Zondag 28 oktober, half 10 in de Martinuskerk is het dan weer zover! Het bijzondere karakter van deze bijeenkomsten en de aparte sfeer blijken steeds meer mensen aan te spreken. Het is verheugend dat juist die mensen, die niet of nauwelijks meer naar de kerk gaan, deze diensten wel bezoeken. De komende samenkomst zal ech ter nog aantrekkelijker worden. Centraal zal namelijk staan wat ons alien interesseert: Het gezins- leven, met zijn ups en downs. Eeuwig Schaak 1 - Groenoord 1 \y2-5y2 HVO 3 - Groenoord 2 2^-5% U kunt begrijpen dat door boven- staande uitslagen vorige week dinsdag een uitgelaten stemming heerste op onze clubavond. Een voortreffelijk begin in de R.S.B.- competitie voor beide vertegen- woordigende teams van Groen oord. Zoals reeds eerder in deze kolom was vermeld moest het eerste zijn wedstrijd in Ridder- kerk verder uitspelen, echter on der gunstiger omstandigheden dan in eerste instantie was voorspeld. Snel ging het negende bord ver- loren, waarna bord een de heer Reismann en bord zeven de heer Schaeben de strijd voortzetten. Na ruim zeven uur spelen kwa- men beide spelers met het voile punt uit de wedstrijd te voor- schijn waarmee Groenoord op de valreep de wedstrijd met het kleinst mogelijke verschil won. Een woord van waardering voor de heren Reismann en Schaeben met name voor hun doorzettings- vermogen is hier volledig op zijn plaats. Zeker even fraai is het resultaat van Groenoord 2 te noemen. Nog slechts twee jaar geleden kon het eerste tegen HVO 3 slechts een gelijkspel behalen, nu een forse zege voor het tweede. Hieruit mag geconcludeerd worden dat Groen oord in de breedte aan speelsterk- te heeft gewonnen. De wedstrijd verliep minder eenvoudig dan de uitslag doet vermoeden. In de spannende slotfase hadden de Groenoordspelers de sterkste ze- nuwen hetgeen tot de 2y2-5y2 overwinning leidde. Bij het lezen van deze editie van Groenoord-Akkoorden heeft Groenoord 1 de thuiswedstrijd tegen Zwarte Pion uit Middelhar- nis alweer achter de rug. Groenoord 2 speelt zijn tweede wedstrijd op 30 oktober a.s. thuis tegen Unilever 3. Dominee P. Magre zal dit thema belichten. Bovendien zal het pas-opgerichte jeugdkoor „Happy Generation" van de heer G. Hagenaars het mu- zikale gedeelte verzorgen. Dit is op zichzelf al een attractie! Zoals U ziet zijn alle ingredienten aanwezig die tot een opnieuw welslagen van deze Opendeur- dienst zullen leiden! Loop daarom deze keer de ge- opende deur eens niet voorbij! Hij staat ook open Voor U! Het is de moeite waard! Namens de Opendeur-commissie G. H. Butterman. Elke dag vele malen jaagt de ambulance door destra- ten van de grote steden, maar ook over de buitenwegen, vaak met de enerverende janktoon van de tweetonige hoorn om vrij baan te krijgen. Elke dag vele malen is er ergens een mens in nood, is een mens het slachtoffer ge- worden van een ongeval. Elke dag vele malen is er dringend behoefte aan goede eerste hulp bij onge- lukken. Elke dag vele malen wordt zo maar een voorbijgan- ger geconfronteerd met een on geval en met de gevolgen daar- van. Hulp is dan nodig 1 Die voorbijganger kunt U zijn. Kunt U die hulp dan verantwoord geven? Opleidinscursus voor diploma E.H.B.O. op dinsdag en de cursus voor gevorderden op donderdag door de Kon. veren. E.H.B.O. afd. Kethel in de Raadzaal, Schiedam seweg 26 in v.m. Kethel. Aanvang 20.00 uur. Aanmelding voor deelname bij ons sekretariaat: Fr. Haverschmidt- laan 52 te Schiedam. Ook telefo- nisch onder No. 26 86 12.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 13