Volkstuinders boos over a.s. HUURVERHOGING VERZEKE- RINGEN SPAARBANK ANNO 1820 G5G900 s - GROENOORD - Groot tekort. Andere wegen. Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Gevaarlijk speelterrein in Kethel-Noord Niet alleen bejaarden. Zaalvoetbalvereniging GIRO B00MPLANTAKTIE !:j y Schiedam-Noord Hebben we in Groenoord geen fietspaden, of hebben we geen voetpaden ..GROETON" 26 oktober Passage-Theater met „KAT OP EEN HEET Z1NKEN DAK" o Zweden qebruikt oude autobanden voor wegbedekkings- maferiaal T3 n O o T3 n O o c <L> o v. <3 Wethouder C. Bolmers is van plan de huren van de Schiedamse volkstuinen drastisch te verhogen. De volkstuinenverenigingen in Schiedam zijn hier tegen gekant en in samenwerking met het Algemeen Verbond van Volkstuinders hebben zij een ernstig protest laten horen, De volkstuinverenigingen zeggen dat de tuinen een groot deel uitmaken van de algehele recreatie, mede door het openstellen van de complexen als wandelpark. Boven dien zullen de bejaarde tuinders ernstig getroffen worden door een huurverhoging. v Zoals een ieder zijn wij met prijs- verhogingen niet blij, toch zijn we er al aardig aan gewend ge- raakt om plotseling een hogere prijs voor een artikel te betalen en al vinden we dat niet leuk, over het algemeen wordt dit door iedereen als „vrij normaal" aan- vaard. Er zijn b.v. geen stormen van protest geweest bij de laatste P.T.T. verhogingen, terwijl daar notabene o.i. een slechtere service tegenover staat. De buslichtingen in Groenoord zijn tot twee maal per dag (om 18.30 en 23.00 uur) teruggebracht! Dat de leges voor paspoorten ver- hoogd is, deert ons niet en dat de accijns op benzine begin volgend jaar alweer hoger is, daar liggen we beslist niet van wakker. Dat de gemeente per jaar meer dan 100.000 gulden te kort komt op de tuincomplexen „Vijfsluizen" en „Thurlede" is - en dat zal een ieder met ons eens zijn - natuur- lijk een onhoudbare toestand. Dat er door de gemeente, i.e. de Heer Bolmers naar wegen worden ge- zocht dit tekort wat te reduceren, kunnen wij niet anders dan be- grijpelijk vinden. Tekorten moeten nu eenmaal wor den weggewerkt, dat kan elke Schiedamse inwoner aan honden- belasting, precariorechten en an- dere gemeentelijke belastingen dan wel merken. Toch moet het ons van het hart dat er wellicht nog andere wegen - bij een eventuele huurverho ging - te vinden moeten zijn. Het komt ons n.m. wat vreemd voor dat een komende verhoging op elke tuinder wordt verhaald. Vooral op Thurlede zijn weliswaar veel 65+ tuinders, maar naar onze mening bestaat een groot De beruchte baggerspecie, afkom- stig van de Rotterdamse haven, waarover in de pers - en met name in de Groenoord-Akkoor- den - nog al veel te doen is ge weest, is zo langzamerhand in aantocht. In juli j.l. is al een begin gemaakt met de aanleg van de kaden in het op te spuiten gebied (Woud- hoek, Spaland en Kethel-Oost). De persleidingen liggen reeds en- kele tijd klaar, o.a. op pontons in de Poldervaart. De opspuiting zal in een aantal fase's geschieden, daar men om de paar maanden 1 meter slib aan zal brengen. Het opgespoten terrein in Kethel zal vanzelfsprekend verboden ge bied worden verklaard. Dit zal op een groot aantal borden die op de kaden worden geplaatst worden aangegeven. Vooral voor de jeugd die er mis- schien toch wel weer een speel terrein in ziet is de situatie, bij betreden daarvan, zeer gevaarlijk. Hoewel via de scholen hierop zal worden geattendeerd, raden wij U aan Uw kinderen op de bijzonder gevaarlijke situatie attent te ma- ken en er zo mogelijk op te letten dat hieraan strikt de hand wordt gehouden. gedeelte van de leden uit mensen die deze leeftijd nog niet gena- derd zijn, Zelfs zijn er enkelen onder die een behoorlijke maat- schappelijke positie hebben. Voorzover ons bekend is betalen de leden f 100,-- per jaar (hier- van is een gedeelte verzekerings- premies en lidmaatschapskosten). Zou het nu zo vreemd zijn om voor wat de vaststelling van de huurverrekening betreft er ver- schillende huurprijzen op na te houden? De meer-draagkrachti- gen zouden dan - verhoudings- gewijs - een wat hogere prijs moeten betalen dan de A.O.W.ers. Niemand vindt dit bij de belas- tingberekening vreemd of onbil- lijk! Waarom dan niet dezelfde of een soortgelijke methode toe- gepast en de zaken naar inkomen (of leeftijd) te regelen? Om alle misverstand te voorko- men; het is allerminst onze be- doeling om ons met interne zaken van het bestuur van de tuinders- vereniging te bemoeien, noch jui- chen wij welke prijsverhoging dan ook toe. Het is het argument van de volkstuinverenigingen dat een huurverhoging vooral de bejaar den zwaar zal treffen dat ons aanspreekt. We springen nog al eens voor deze bevolkingsgroep in de bres en het is logisoh dat we dit nu ook weer doen. Vandaar onze suggestie zoals bo ven omschreven. Niemand kijkt vreemd op dat de bejaarden re- ductie bij tram, trein en theaters verkrijgt. Waarom dan niet bij een volkstuin? Overigens hopen wij dat het be stuur van de beide verenigingen er in het komende gesprek met de gemeente in zullen slagen de huurverhoging te niet te doen en/ of zo laag mogelijk te houden. J. v. S. sekr.; ing, A. K1 uppers Chopinplein 41, Schiedam telefoon 70 90 55 Verslag Groenoord-MSV 71 In de weinig sfeervolle sporthal „oude lijnbaan" te Vlaardingen, moest Groenoord op 1 oktober aantreden tegen MSV 71. Groenoord begon meteen fel in de aanval te gaan, hetgeen na goed doorzetten van ons nieuwe lid Elderkamp tot bijna een voor- sprong in de eerste minuut leidde, maar helaas ging zijn schot rake- lings naast. Elderkamp had in eer ste instantie wat aanpassdngs- moeilijkheden, maar toen die een maal overwonnen waren, bleek hij een uiterst gevaarlijke tegen- stander te zijn, met een goede techniek. Het was dan ook Elder kamp die de score opende na ongeveer 5 minuten speeltijd. MSV ging hierna fanatiek in de aanval, waardoor Groenoord in de verdediging werd gedrongen. Dit felle offensief van MSV had suk- ses, waardoor de stand weer gelijk werd 1-1. Het bleek echter dat zij teveel met hun krachten omge- sprongen waren, want Groenoord werd naarmate het spel vorderde veel sterker. Jan de Ridder voel- de zich als vrije verdediger als een vis in het water en MSV moest tot hun teleurstelling erva- ren dat zij door zijn goede spel aanvallend weinig hadden in te brengen. Daarbij moet nog wor den vermeld, dat hij uitstekend geassisteerd werd door o.a. Nico Barto en Aad Vis. Uit een van de vele goed opge- zette aanvallen was het van Zijl die Groenoord aan de verdiende voorsprong hielp. Het werd even benauwd voor onze jongens toen Barto voor 2 minuten naar het strafbankje moest om zijn zon- den van een overtreding te over- denken. MSV kon echter uit deze numerieke meederheid geen voor deel putten en Groenoord kwam ook deze periode zonder kleer- scheuren door. Net voor het einde van de eerste speelperiode mocht Groenoord een strafsehop nemen, die feilloos door Jan de Ridder werd benut 3-1. In de tweede speelperiode was Groenoord superieur aan MSV. De ene schiterende aanval na de andere rolde op het MSV doel af en het was onvermijdelijk dat Groenoord nog meer afstand ging nemen van MSV door doelpunten van de Ridder en Elderkamp en daarbij kwam nog een heel onge- lukkige terugspeelbal van een der verdedigers van MSV die in eigen doel belandde waardoor de stand op 6-1 kwam. Ondanks deze grote achterstand bleef MSV terugveeh- ten en de laatste 6 minuten werd Groenoord duidelijk teruggedron- gen. De eerst zo sterke verdedi ging begon veel gelijkenis te ver- tonen met een ruime zeef, en het was dan ook de verdienste van onze doelverdediger Ram dat de stand 6-1 gehandhaafd bleef, want hij heeft in deze laatste faze van de strijd met sensationele reddin- gen zeker 3 doelpunten voorko- men. De volgende week 8 oktober staan op het programma HWD- Groenoord om 21.15 uur in de Energiehal en Groenoord 2 - NSU 70-2 om 21.15 uur in de Oude Lijn baan te Vlaardingen. Het euvel dat rijwielen en brom- fietsen, met hun berijders, steeds meer de voor de voetgangers ge- plande paden gaan bevolken, neemt steeds grotere vormen aan. Reeds eerder schreven wij daar- over, maar, inplaats van dat het vermindert neemt deze kwaal steeds toe. Ook op die voetpaden, welke duidelijk door stenen paal- tjes gemarkeerd zijn, en daar door exclusief zijn aangewezen als voetgangersdomein, neemt het rij- verkeer van fietsers en brommers al-maar-toe. Het heeft weinig zin alle trottoirs te gaan noemen, omdat er prak- tisch geen voetpaden zijn welke niet tot fietspad worden gebom- bardeerd. Dit rijden gaat dan vaak nog gepaard met heftig gebel en motorgeronk. Het komt her- haaldelijk voor, dat als men in goed vertrouwen, een hoek om- gaat, men onaangenaam verrast wordt door een op die voetstraat rijdend voertuig, rijwiel dan wel brommer. Vooral voor oudere mensen is dit niet aangenaam, vanwege het schrikeffekt. Wij zouden onze politie willen vragen, meer dan tot nu toe, dit onwettig gebruik van de voet- straten tegen te gaan. En, vooral, laten de vaders en moeders het goede voorbeeld geven, want zoals de ouden fietsen, rijden de jongeren. Laten wij alien mede- werken, Groenoord, ook op dit gebied, tot een leefbaar oord te maken. Als er geen speciale fietspaden zijn, dan gebruike men de rijstra- ten. Als beiden ontbreken, bij v. bij de winkelcentra „De Ketel" en „Prelude", dan lope men een eindje. Tenslotte is lopen nog ge- zond ook. Fietsen ook wel, maar dan wel op de daarvoor geeigende wegen. opmerker. De versnelde slijtage van het weg- dek en het niet te verwerken van de toenemende hoeveelheid oude autobanden als gevolg van het toenemende autobezit, kunnen wellicht tot het verleden behoren. Twee Zweedse bedrijven hebben een nieuw (oud!) materiaal voor wegbedekking ontwikkeld, dat Rubit zal gaan heten. Het wordt vervaardigd van asfalt, verpulverde autobanden, andere rubberprodukten en macadam. Uit genomen proeven blijkt, dat het wegdek tweemaal zo bestendig is tegen slijtage dan andere weg- dekmaterialen. Het nieuwe wegdek verhoogt niet alleen het remvermogen maar verhindert ook ijsvorming. In Zweden worden er elk jaar zo'n 4 miljoen oude banden weg- gegooid. Elke autoband is vol- doende voor 1 meter Rubit en zou ongeveer 10 pet dekken van de jaarlijkse Zweedse behoefte aan wegdekmateriaal. Aldus de mededelingen en bere- keningen van de twee Zweedse bedrijven.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3