Peuterspeelzaal 2 en 3 Sporthuis Hitman Zaalvoethal Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Schaak vereniging GR0EN00RD Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen Groenoord -Akkoorden Eurosport - Groenoord. ZET EEN BOOM OP 6 5 6 7 00 HOUD DE SCHORS IN ERE 6 5 6 7 0 0 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Maandag 29 oktober zijn we voor 't eerst in 't Schepphuis te Kethel begonnen met 10 kindertjes. De chaos die we zo'n eerste keer ver- wachtten (alles is tenslotte nieuw voor iedereen), bleef gelukkig uit. 12. V, Andjelkovic 3-2 13. T. Buurman 6-2 14. R. Huseljic 7-2 15. A. Schilten 2-1 16. Mej. B. Smits 3-1 17. A, v. d. Ster 8-1 18. J. Renskers 5-0 Bij het afscheid van moeder huil- den er wel een paar. Maar dat leed was gauw vergeten in zo'n grote zaal met allemaal speelgoed. Waarom nu een peuterspeelzaal? Overal worden ze bij bosjes tege- lijk opgericht, zodat men mag aannemen dat er behoefte aan be- staat. Redenen zijn o.a. meestal de volgende: Vooral flats zijn ge- horig en vaak te kle'in, er is geen ruimte om te spelen en de ruimte die er is, is niet op kinderen inge- steld; bovendien is het moeilijk voor peuters om met leeftijdge- nootjes kontakt te krijgen (kleine gezinnen, grotere spreiding van de geplande kinderen), zeker in een flatwijk en zeker in de winter bij gebrek aan binnenspeelruimtes Om dit zo belangrijke kontakt van peuters met elkaar toch mogelijk te maken, besloten een paar ini- tiatiefneemsters (ouders van peu ters) tot het oprichten van een opvangmogelijkheid voor deze kleintjes. Kontakt werd gezocht met de Stichting Samenlevingsopbouw Sehiedam-Noord, er werd een speelgoedaktie gehouden om het nodige materiaal bij elkaar te krijgen en er werden bergen werk verzet om tot een begin te kun- Groenoord I - de Zwarte Pion I 5-5 Groenoord II - Unilever III 6(&-l Ofschoon Groenoord uit de tweede ronde van de RSB-competitie niet het voile pond heeft kunnen halen kan toch gezegd worden dat de spelers over de resultaten tevre- den waren. De grote zege van Groenoord II springt natuurlijk direct in het oog waaraan toegevoegd moet wor den dat de wijze waarop de zege tot stand kwam zeer overtuigend was. Van een spannende wedstrijd is geen sprake geweest. Via 5 overwinningen en 3 remises werd de winst regelmatig binnenge- haald. Als voorzichtige conclusie kan nu reeds worden gesteld dat het tweede op weg is de hoog ge- spannen verwachtingen voor dit seizoen waar te maken. Groenoord I heeft aan de moei- lijke thuiswedstrijd tegen de Zwarte Pion tenslotte een match- punt overgehouden. Van de eerste tot de laatste mi- nuut is de uitslag onzeker geble- ven. Ook de score liep gelijk op en aan het einde van de avond was een voorlopige uitslag van 3-3 bereikt. Snelle analyses bij de vier resterende partijen brachten aan het licht dat het voor beide clubs riskant zou zijn voor de voile winst door te spelen. In onderling overleg verscheen tenslotte de 5-5 eindscore op het bord waarmee Groenoord misschien nog het ge- lukkigst mag zijn. Deze keer eens wat meer aandacht voor de interne competitie waar- van U verderop de stand kunt lezen. In groep I zijn bijna iedere week verrassende uitslagen te noteren. Evenals vorig jaar zullen na een enkele competitie de nummers 1 t.m. 6 uitmaken wie de clubkam- pioen zal worden voor het seizoen 1973-1974. Door het grote aantal afgebroken partijen is de stand wat onoverzichtelijk. Voor plaat- sing in de kampioensgroep zijn de heren Rusch en Pick op dit mo ment nadrukkelijk kandidaat. De gang van zaken in groep II wordt volledig bepaald door de jeugd. Op de eerste drie plaatsen nen komen. De bedoeling is dat ouders zoveel mogelijk meehelpen. Het maakt geen verschil of dit nu leiding of reserveleiding inhoudt, of lid zijn van een speelgoed-, feest- of was- eommissie. Er rnoeten ook regel matig ouderavonden gehouden worden. De peuterspeelzaal is in de eerste plaats bedoeld voor de kinderen en niet bedoeld - zoals vaak ge- dacht wordt - om moeders in staat te stellen buitenshuis te gaan wer- ken. Daar horen kinderdagverblij- ven voor te zijn. Bij voorkeur worden peuters tus- sen 2 en 3 jaar aangenomen, om- dat dit de leeftijd in de huidige groep is. Opgeven kunt U bij: Mevr. I. van Troost, Bachplein 508, tel. 70 76 11, maar rekent er wel op dat Uw kind hoogstwaarschijnlijk op een wachtlijst komt Ook speelgoed (indien bruikbaar en in redelijke staat) is van harte welkom. Als U zelf niet langs kunt komen, belt U dan even en het wordt afge- haald. Opgeven bij: Mevr. N. Pons lepenlaan 53, tel. 71 04 07; Mevr. T. Ruygrok, Bachplein 345, telef. 70 85 29; Mevr. I. van Troost, Bachplein 508, telefoon 70 76 11. jonge spelers die vast van plan zijn door te dringen naar de hoog- ste groep. In groep III gaat de heer Mulder aan de leiding. Vorig jaar heeft hij de promotie op een haar ge- mist hetgeen hij dit jaar duidelijk wil rechtzetten. Kortom in alle afdelingen zijn nog vele kanshebbers en dat betekent dat het verdere competitie-verloop ongetwijfeld zeer spannend zal zijn. Standen. Groep I 1. J. Rusch 6-41/2 2. M. Pick 6-4 3. G. Vermeul 7-3i/2 4. W. v. Mullem 5-3 5. D. v. d. Veen 6-3 6. F. de Groot 5-21/2 7. J. Reismann 3-2 8. A. de Groot 5-2 9. J. van Troost 6-2 10. J. Zwart 6-2 11. .T. Schaeben 2-11/2 12. J. Schoonderwoerd 5-1 Groep II 1. H. Keetbaas 8-71/2 2. E. van der Steeg ?-5y2 3. B. van Wijngaarden 6-4y2 4. R. Helsinger 5-3y2 5. J. Meeder 7-3 6. M. Buckers 5-2y2 7. C. Groeneveld 7-2y2 8. A. Eenhuizen 5-11/2 9. P. Bouts 6-I1/2 10. M. van Soest 6-11/2 11. A. van Mastrigt 7-1 y2 12. J. Huijzer 3-1 Groep III 1. L. Mulder 8-6y2 2. J. v. d. Dool 7-5 3. J. Beech 6-4i/2 4. P. Steenbergen 7-4y2 5. N. van Seters 7-4 6. J. M. v. d. Dool 6-3y2 7. A. Langewis 7-3i/2 8. C. Slagmolen sr. 8-31/2 9. C. Slagmolen jr. 4-3 10. J. van Buitenen 5-3 11. G. Onverwacht 7-3 Verslagen van de gespeeiae wed- strijden op 15 oktober 1973. Groenoord 2. De geplande wedstrijd HWD 2 - Groenoord 2 kon geen doorgang vinden, omdat HWD zo onsportief was niet te verschijnen. Gelukkig voor ons reserve-team was er een team bestaande uit allemaal Surinamers. Helaas weet ik niet de naam van deze sympa- thieke ploeg, die zich ondanks dat zij net een wedstrijd gespeeld had- den, bereid verklaarde als. spar- ringspartner voor ons reserve- team te fungeren. Groenoord 2 begon direkt fanatiek in de aanval te gaan en met hun enthousiasme compenseerde zij hun mindere techniek. Dit leidde tot een verdiende voorsprong van 1-0, die echter door de zeer tech- nische tegenpartij in de eerste speelperiode weer tot 1-1 werd teruggebracht. In de tweede speelperiode had Groenoord duidelijk de langste adem, wat tenslotte resulteerde in een 5-3 overwinning. Doordat Groenoord tijdens het be gin van deze wedstrijd nog niet ten voile geconcentreerd begon, omdat men aanvankelijk dacht op een ander veld te rnoeten spelen, was het in de eerste seconde al raak voor Eurosport en keek Groenoord tegen een 1-0 aehter- stand aan. Groenoord viel hierna fanatiek aan, maar deels door goed werk van de doeknan vap Euro sport, deels door te onzuiver schie- ten had dit offensief geen resul- taat. Na de hervatting een gelijk opgaande strijd, met dit verschil dat Eurosport elkaar beter konden vinden bij het afspelen van de bal en Groenoord zich te weinig aan- bood wanneer zij aanspeelbaar moesten zijn. Dit bracht Eurosport op 3-0, waarbij de achterstand door een prachtig doelpunt van de Klerk nog werd verkleind. Groenoord kon echter verder wei nig meer aan deze stand verande- ren, waardoor de eindstand op 3-1 bleef. GIRO BOOMPLANTAKTIE Onze centen-aktie strekt zich al uit tot ver buiten Schiedam. In N.-Beveland, Rotterdam, Zwijn- drecht, Holy en nu ook in Capelle a.d. IJssel zijn er die ook meespa- ren voor onze aktie. Vanzelfspre- kend zijn wij daar ontzettend blij mee. Van onderstaande adressen kregen wij weer de nodige hoe- veelheid oenten en wel van; Mevr. B., Molensingel 483 Mevr. P., Joh. Wagenaarstraat 325 Mevr. de R., Diepenbrockstr. 1481 De HeerZ., zelf invalide Capelle a.d. IJssel, opgehaald bij gelegenheid van een verj. 719 Mevr. G., C. van Zantenplein 1588 Dr. Sauerschool, klas 2 en 5b 1060 Fam. S., Bachplein 272 Fam. O., Bachplein 277 Fam. K„ Toon Verheystraat 187 Mevr. Sch., Kruisstraat, Geersdijk, N.-Beveland 300 Fam. de V., Alb. van Raaltepl. 312 Totaal 7004 Allen heel hartelijk bedankt. Ofschoon wij door onze huisbezoe- ken vrij veel met de dood gecon- fronteerd worden en het voor ons ook een diepe verslagenheid te- weegbrengt, want je gaat je zo nauw verbonden met -hen voelen, moet ik hier even dieper op in- gaan Op 9 oktober een dag voor de 55-jarige bruiloft overleed de Heer Pappers, voor zijn vrouw en de nabestaanden was dit ontzet tend verdrietig en tragisch. Ruim 2 weken later overleed plotseling tijdens haar huishoudelijke bezig- heden Mevrouw Godijn, bij wie ik de avond voor haar overlijden nog een bezoekje had gebracht, ook al vanwege haar man die al ruim 20 jaar zwaar invalide is en nu sedert een jaar verpleegd wordt in een revalidatiecentrum. Zij was een trouwe spaarster voor onze aktie, haar laatste opgespaarde centen- pot ontving ik de dag na haar overlijden, trouwens haar naam vindt U in het bovenstaande staatje nog vermeld. Voor haar man en naaste familieleden is dit een ontzettende klap, temeer daar zij, voor in deze tijd, nog vrij jong heet. Mijn gedachten gaan in het bijzonder naar haar invalide man uit, die nu niet meer naar haar be- zoekjes kan uitkijken. Voor mij was zij als een vriendin. Laten, diegenen die rondom haar dood de griezelverhalen de een nog luguberder dan de ander, ver- spreid hebben (zij is een natuur- lijke dood gestorven) wel beden- ken, dat zij het verdriet voor de familie dubbel zo zwaar hebben gemaakt. Mogen beide families zowel van de Heer Pappers als van Mevrouw Godijn de kracht en troost ont- vangen om dit voor hen zo zware verlies te dragen. Mevr. de Jager. GIRO BOOMPLANTAKTIE Voelbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjectraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 11