Nieuwe naam Groenoord-Akkoorden Rabobank Q BANKZAKEN WOUDHOEK BR ANDGE VA ARLIJK voorAL 6e jaargang no, 141 7 november 1973 Uitgave en advertentie-exploitatie. In ons vorig nummer beloofden wij U nadere mededelingen te doen omtrent de te veranderen naam van ons blad. Zoals gezegd was de naam Groenoord-Akkoorden niet juist meer te noemen daar onze krant buiten Groenoord ook huis aan huis in Kethel, Bijdorp en Woudhoek wordt verspreid. Veel suggesties. Nieuwe naam. Nieuwsblad. Bingo - Dansant-avond in Boerderij Impressies van een autoloze zondag Automobielbedrij! PETER ST0LKER B.Y. SiHCA CHRYSLER SUA BEAM Er zijn mensen die adver- teren nog niet in Groenoord-Akkoorden Kunnen zeker geen klan- ten meer gehruiken. Da's jammer hoor! We hebben in ons blad wel eens meer aandacht gewijd aan onze nieuwste wijk .Woudhoek" en we hebben - overigens welbewust - niet gesproken over de slecht bereikbare straatjes. We vonden het niet nodig om een wat bange stemming te kweken. UITNODIGING aan de bewoners van Groenoord en Kethel GROENOORD akkoorden Orgaan v. d. Wijkver Groenoord e o., Schiedam Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Corresp. adres Wijkver, Groenoord; Postbus 410 Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 p. kw. 18.00 p. jaar, t.n.v. Penningm, Wijkvereniging Groenoord. Giro 267585, Schiedam. Tel. 701065. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 703518 Medewerkers: C. A, P, Kortrijk, telef, 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telefoon 70 47 62. „De Magneet", drukkers-uitgevers, Rotterd,dijk 279-281, Schiedam. Tel (010) 26 86 66 -26 66 70 Bezorgklachten tot donderdag 19 uur, tel. 701956 Hoewel dit reeds enkele jaren het geval was werd het - mede door de gestage uitbreiding van Woud hoek en de deelname/publikaties in ons blad door de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord, Gezondheidszorg Kethel- Groenoord en (waarschijnlijk) Wijkvereniging Bijdorp - nu nog meer noodzakelijk de naam te wijzigen. Bovendien is de laatste tijd het karakter van ons blad nogal ge- wijzigd en zijn wij echt niet lan- ger alleen maar het mededelin genblad van de Wijkvereniging. A1 moeten we er wel onmiddellijk bij zeggen, dat het wel het offici- ele blad van de Wijkvereniging is en blijft. Een goede klinkende naam te vin- den was beslist een lastig karwei. Buiten onze eigen ideeen kregen wij gelukkig zowel telefonisch als schriftelijk nog al wat suggesties binnen. Deze gevoegd bij die wij reeds vorig jaar van onze lezers ontvingen, maakten een vrij aan- zienlijke lijst waardoor de keuze in feite nog moeilijker werd. Bijna 80 namen, waaronder bijv. De Observer, de Kim, de Noorder- post, de Groeiwijzer, 't-Vierspant, 't Knollenland, Het Kontakt, De Vierschaar, de Noorderzon moes- ten nader worden bekeken. Vorige week heeft de redaktie in samenwerking met het Hoofdbe- stuur van de Wijkver. Groenoord toch een keuze weten te maken. Uiteindelijk is de naam „NOORDER AKKOORDEN" gekozen en naar alle waarschijn- lijkheid zal eind november reeds van deze naam gebruik worden gemaakt. Het is dus eigenlijk maar een sim- pele verandering geworden en de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 uw -J door het woord „Groenoord" in „Noorder" te wijzigen hebben wij op vrij gemakkelijke wijze de reikwijdte van ons blad aan- geduid. In ons vorig artikel maakten wij gewag dat wij in de toekomst ons wijkblad nog meer het aanzicht van een familie- en nieuwsblad willen geven. Vooral dat laatste heeft nogal wat aanleiding tot misverstand gegeven. Vanzelfsprekend is het ons niet mogelijk er een echt „nieuwsblad" in de betekenis van een courant van te maken. Omdat ons blad uitsluitend in de vrije tijd wordt geschreven ontbreekt ons in de eerste plaats de benodigde tijd daarvoor en ten tweede zou dit in verband met onze verschijnings- frekuentie (om de 14 dagen) ge- woon onmogelijk zijn. We willen er dus beslist geen ..Nieuwsblad voor het Noorden" van maken. We hebben er alleen mee bedoeld, dat we nog meer nieuws dan ge- woonlijk zullen trachten te ver- garen en te publiceren dan voor- heen het geval was. Rest ons nog de hoop uit te spre- ken dat een ieder snel aan onze nieuwe naam gewend zal zijn. Zeg maar NOORDER Akkoorden tegen GROENOORD Akkoorden J. v. S. Op zaterdag 17 november a.s. wordt in Boerderij „Land- vreugd" weer een grote „Bingo-dansant" (met fraaie prijzen) gehouden. Op vertoon van lidmaatschap kaart kunt u op deze avond a f 4.00 kaarten verkrijgen voor het Kerstbal. „Ga je mee naar rijksweg 2.0 naar de stilte kijken?" ,,Die man is een eohte zondags- rijder. Hij is nou kwaad, hij rijdt 'm hoor." „De automobilist kan nou naar de pomp lopen." ,,Autorijders staan nu ook 's stil. Je hoort ze brommen!" ,,Die nu nog rijden zijn beslist autorariteiten." „Als onze club uit speelt, blijf ik thuis."- „Ik hoop maar niet dat 't lang duurt, zitten we eind december zonder oliebollen." Officleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 Nu wij wat gewend zijn in onze nieuwe school zouden wij het prettig vinden belangstellenden eens een huishoudschool van bin nen te laten bekijken. U bent alien welkom op 19 nov. a.s. tussen 7.15 - 9.00 uur 's-avonds in de „HARGAHOF", Valerius- straat 29, Schiedam. Bovendien was het reeds voor de bouw al bekend, dat dit een z.g.n. „autovrij" wijkje zou worden. Het Vrije Volk, het blad dat de laatste tijd zoveel nieuws uit Sehiedam-Noord in zijn blad doet, heeft er vorige week een artikel aan gewijd. We moeten natuurlijk zeggen dat het betreffende artikel alleen maar op waarheid berustte, maar toch tillen we er zelf niet zo zwaar aan. We zijn er van over- tuigd dat onze Schiedamse brand- weer in geval van nood de huizen zeker wel zal kunnen bereiken al zal dat inderdaad niet gemakke- lijk zijn. Het idee van de gemeente om daar een „rustige" wijk te bou- wen kunnen we alleen maar toe- juichen en b.v. de maatregel om de parkeerplaatsen van een „drempel" te voorzien is bijzon- der goed uitgedacht. Maar waarom gemeentewerken het nodig vond om - zeker ten op- ziehte van de omgeving - een aan- tal on-esthetisehe betonnen paal- tjes in de grond te frommelen is ons een raadsel. In de eerste plaats lijkt ons dit niet nodig om dat de stoepranden overduidelijk aangeven dat daar niet gereden mag worden en ten tweede had- den, wanneer het dan zo nodig moet - het wel paaltjes van een andere vorm kunnen zijn. Dat een woordvoerder van de ge meente - aldus het Vrije Volk - zegt ,,de brandweer rijdt ze er moeiteloos uit" vinden we onzin- nig. Want door deze publicatie weet nu iedereen dat en is de plaatsing van deze op z'n kop ge- plaatste stoeprandjes al helemaal overbodig geworden. Verder vinden we dat dit wellieht moeiteloos kan geschieden, maar geeft dit aan de brandweerauto's toch geen schade, of kost uitdeu- ken en spuiten van zo'n auto niets? We willen ook nog opmerken dat er nu wel steeds gesproken wordt over G.G.D. en Brandweer die de straten niet kan bereiken, maar we denken toch ook nog aan andere zaken. Althans in de aanvang van de toewijzing werden er door bureau Huisvesting eisen gesteld aan de gezinsgrootte. Daarom dachten we dat daar vrij jonge gezinnen woonden. Ouders van deze men- sen die niet goed ter been zijn (of misschien invalide) moeten ook maar zien dat ze op het juiste adres komen. Op het gevaar af dat wij in de ogen van sommige lezers weer eens „negatief" zijn, willen wij tenslotte toch opmerken dat het ons in Woudhoek opviel dat er zo laat met de aanleg van een straat wordt begonnen. Flats die al be- woond zijn moeten het met een stukje (of helemaal geen) straat doen en de nieuwe bewoners die- nen maar door ihet zand te bag- geren. Misschien is het wat simplistisch gesteld, maar we vinden nu een- maal dat we het puddinkje na het eten niet bij het naar bed gaan moeten verorberen. J.v.S.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 1