Bravo! „GROETON VERZEKE- RINGEN ANWB SPAARBANK ANNO 1820 AGENDA BAZAR in Deense kerk u Zo zijn we dan op vrijdag 26 okiober j.l. naar het Passage- Theater getogen omdat daar de Toneelgroep ,,Groeton" haar debuut maakte in een werkelijk theater. En wat voor een debuut. Wij kunnen de thuisblijvers alleen inaar ongelijk geven dat zij die avond niet mede aanwezig waren. Ik geloof dat we kunnen vaststellen dat het bezoek niet is tegen gevallen. Overschrijving Kentekenbewijs nu via Postkantoor Doe Uw Voordeel, ook met Alle verzekeringen, de meeste zelfs met aantrekkelijke kor- ting, worden verzorgd door de Tekenaar P. Pons in de clinch met drankwet Theater In de Teerstoof ndattumetoffejongessijn R.K. Kleuterschool Peter en de Wolf Autorijschool GR0EN00RD TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94 e -a i- o o o o c aj o IH Wat ons deze avond werd geboden was van groots allure. Wij kun nen dan ook niet anders dan de grootste bewondering hebben voor „ons" „Groeton" dat zij zich heb ben gewaagd aan deze voorstel- ling. Want inderdaad, trouwe schouwburgbezoekers onder U, kunnen weten dat dit toneelstuk, „Als een kat op een heet zinken dak" tot het grote toneel behoort, en dat beroeps-akteurs aan dit stuk een geweldige kluif hebben. Daarom is de prestatie welke op deze avond werd geleverd boven alle lof verheven. Het is alleen maar jammer als men dit evene- ment niet nog meerdere malen zou kunnen herhalen. Schiedam mag dankbaar zijn dat „Groeton" de culturele leemte iiv Schiedam op deze wijze heeft op- geheven, althans voor deze avond, de 26e oktober. Het is een moeilijk stuk, niet al leen om te spelen, maar ook voor de toehoorder. En waarschijnlijk zal het wel zo zijn, tiat het voor hen, die niet geregeld de gedra- gingen van het grote toneel vol- gen, en er nog niet op getraind zijn stukken als dit, en van dit formaat, te verwerken, er moeite mee hadden. Minister van verkeer, Westerterp heeft besloten dat m.i.v. 1 januari 1974 het overschrijven van het kentekenbewijs op de postkanto- ren kan geschieden. Tot vermelde datum dient de overschrijving van het kenteken bewijs bij de Ontvangkantoren van de belastingen te geschieden. Bij de nieuwe regelingen kan dit door de automobilisten op bijna alle P.T.T. kantoren gebeuren. Want de inhoud is diep en tragisch Het lioudt aan iedere bezoeker eigenlijk een spiegel voor, maar, dat is ook meestal de bedoeling van ieder goed toneelstuk. Het zou ons te ver voeren deze vertoning in zijn geheel te anali- seren, wij verwijzen daarvoor naar de Schiedamsche Courant van maandag 29 oktober, welke courant onder de titel: „uitste- kend debuut van Groeton in het Passage-Theater" een uitgebreide besohouwing wijdde aan deze be- langwekkende gebeurtenis. De recensent, eyi wij met hem, kon zich niet anders dan in loven- de bewoordingen uitlaten. Wij wensen „Groeton" met deze voorstelling veel geluk en hopen dat men in de toekomst zeker nog eens met een dergelijk toneelstuk van zulk een hoge allure, voor het voetlicht treedt. Zij, die de inhoud goed op zich hebben laten inwerken, hebben er inderdaad 'wat van mee genomen' en dat-is al veel waard. Nogmaals, dank, „Groeton". capk. Zoals wij in een van onze vorige nummers reeds vermeldden, houdt de Kethelse kunstenaar P. Pons een expositie van zijn tekeningen in de Noordmolen a.d. Noordvest. Het is een vrij logisohe zaak dat de Heer Pons buiten het wat be- kender maken van zijn werk ook zo'n pentekening wil verkopen. Welnu, dat stuit/op moeilijkheden bij de Schiedamse politie. De heren van de bijzondere wet- ten (Drankwet) vinden dat een vergunning voor de verkoop niet kan worden gegeven. Want in een lokaliteit waar drank (lees hier- voor ,,sterke" drank) verkoeht wordt mag alleen maar drank worden verkoeht. Zo zal formeel die wet dan ook wel luiden, maar heel veel (mis- schien wel bijna allemaal) slijte- rijen verkopen meer dan alleen drank. Glazen, openers, karafjes e.d. zijn op de meeste verkoop- punten wel te koop. Dat zoveel mogelijk hieraan de hand wordt gehouden, begrijpen we ergens wel, maar o.i. moet toch wel een uitzondering gemaakt worden voor kunstuitingen. In Den Haag en Amsterdam wor den regelmatig exposities met ver koop van schilderijen of tekenin gen gehouden. Wij hopen dat het de Heer Pons gelukt de Schiedamse politie er van te overtuigen dat een te strak beleid ook niet het ware is. J.V.S. Zaterdag 10 november - 21.00 uur NEERLANDS HOOP Freek en Bram brengen een Try- out van hun nieuwe programma „Neerlands Hoop Express". Zaterdag 17 november EN DE VROUW DIE KIEST EEN HEER. Try-out van een kabaretesk pro gramma m.m.v. Natasja Emanuels Kaarten f 6.00 (C.J.P. f 4.50). De waarheid en de huinor ligt op straat; 't is alleen zo jammer dat veel mensen er niet voor bukken. Maar dik- wijls vind je het toch ook in zo'n doodgewoon buurtcafe en dat was eigenlijk de reden waarom ik vorige week zondag eens een bezoekje aan cafe „De Sportvrind" bracht. Het was een doodgewoon zaakje, waar blijkens de overvolle prijzenkast aan de wand de Klaverjasvereniging B.M.N. (Bedonder me niet?) het nogal goed deed. Het groene biljartlaken vormde de enige kleurige noot tussen de aftandse en onheuse tafels en stoelen. Het was aan de bar nogal druk en de goed gevulde kastelein had moeite het overmatige drinktempo bij te houden. Ik bewonderde het vakmanschap van de cafehouder, die met vaste hand - vanaf een halve meter hoogte - de jenever in de glazen plensde zonder een zwaar onder de accijns zittende druppel te morsen. Op dat moment werd nogal rumoerig de straatdeur ge- opend en een lange magere, man met een ongelofelijk rood hoofd stormde binnen. Hij liet zich op een barkruk vallen en brulde: ,,'k Verrek vade dorst, geef es as de donder een groot glas van een of andre arabierbrouwerij 't Glas stond er nog maar net of hij greep er haastig naar en wist het in enkele seconden leeg te krijgen. Hij bestelde er nog een, keek triomfantelijk rond alsof ie het wereldrecord sneldrinken had gebroken en zei - tegen niemand in 't bijzonder - „Wattun wedstrijd jonges! Ik werd nerveus van de senuwe toen de achterspeler met 'n hakkie een voorzet paaste. Die mafkikker uit de voorhoede tikte 'm nog achter ook. Man, ik schrikte me kapot toen die rechtsbuiten de bal niet binnen kon houwe. En de sclieidsrechter met z'n rozijnekop zag d'r geen fluit van, had zeker se ketaktlense op't nachtkassie late ligge! Ze liete gewoon doorspele, joh. Nou is een verkeerd abuis menselik, maar 't kostte me kluppie toch mooi een kooltje. Als ik straks thuis ben zalk die maffe scheidsrechter 's effe eerf schriftelijk brieffie schrijve of nee, de goser woont in Rotterdam? Da kenkum beter effe over de telefoon belle, zal kes vrage of 'ie door een sterredeskundige ze horeskoop wil late trekke. Zal je zien dat 'ie beter bakker ken worde en folklorebrood ken gaan verkopen. Das toch 'n zakloper van 'nvent, joh. Die motte se late scheidsrechtere bij de nederlandse kam- peoenschappe feguurzage. De eerste die dan vekeerd figuur gezoge hebt kan 'ie de gele kaart late zien." De lange voetbaldeskundige onderbrak z'n geratel even om opnieuw een glas pils te bestellen en hij gilde: ,,'tls geen man die niet arinke kan. Hallo, waar beje dan met je kleine kontje." Hij gierde zelf om z'n - nergens op slaande - uitspraak en vervolgde „Voor 'k naar huis gaan, zal 'k Mien es met een plant verrassen. Z'is gek op een fiscus, hebt mens ook 's wat. 'K geef d'r nog een pot bij ook. Nou vooruit, kastelein, jij wil geld voor je waar, zeg maar 's hoeveel as 'ie durf." Hij wurmde z'n geldbuidel uit z'n zak en smeet een paar guldens op de bar. „Nou jongens, besjoer!" Terwijl hij wegliep zei de cafehouder „Bonjour? Zeg maar gewoon goeienmiddag". Bij de deur keek de lange wat beledigd om en schreeuwde „Daggie podome da'k geeneens hollans ken, daar zou je nog van op kennen kijke". Nou, en dat deden we dan ook! JAVAS Morgen, donderdag 8 november zal van 10.00 tot 22.00 uur in de Deense Zeemanskerk te Rotter dam (Coolhaven 1) een bazar worden gehouden. Na opening door B. Kronmann, Ambassadeur van Denemarken zal een keur van artikelen kunnen worden aangeschaft, Deens smor- rebrod, Deense huisvlijt, Kerst- artikelen, kaarsen, aardewerk en sieraden. Verder is er een tombola, loterij en klein restaurant. In verband met de plaatsing van het aantal kleuters voor 1974, ver- zoek ik U vnendelijk Uw kleuter die in de maand resp. januari t.m. juni e.k. vier jaar wordt, zo spoe- dig mogelijk aan bovengenomde school op te geven. Hoofdleidster, Th. M. Waterreus. R.K. Kleuterschool „Peter en de Wolf" Bachplein 580, tel. 70 72 22. Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Lesf in OPELS Rijks V.A.M.O.R.- M.I. -_ gedlplomeerd instructeur

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 3