doe het zelf centrum Nieuws over S.V. H.V. Schiedam JUDO Kampioenschappen vol spanning en goed judo U laat 't natuurlijk doen door: Laan van Bol'Es - Telefoon 70 68 60 Aktie hulp Noord-lerland HOERA voor Liedewyde T orenf lat-bewoners NIET tevreden Woningbouw in Schiedam-Noord op losse schroeven Van de redalctie Nieuw Automobielbedrijf GEOPEND Foto van Jac. de Raay Hoe ver zijn wij als sportieve jeugd achter bij Amerika? We zullen eens met een paar ter- men gooien, weet U wat een „kort stop" is? Weet U wat een buiten- velder is? Nou van een pitcher en een catcher hebt U vast wel eens gehoord juistwe hebben het over honkbal. Als ik me dan tot de jeugd mag wenden zeg ik, jongens je weet toch wel dat honkbal in de Ver- enigde Staten populairder is dan voetbal hier en als je dat zou weten moet je jezelf toch ook af- vragen waarom, Om kort te gaan, honkbal is een sport, vaak flitsend, enerverend, je moet af en toe ook wel eens geduld oefenen, maar het is span- nend en vol aktie Honkbal, of zoals het in de V.S. heet „baseball", is vooral een sport voor jongens met PIT, aan slam- pampers hebben we niks; wat zeg ik nouja, juist goed gelezen voor jongens met sport-pit heb ben we nog gelegenheid om dat te tonen. Onze vereniging Schiedam" - we hebben ons terrein in het Harga- park, dus vlakbij, heeft dit jaar zelfs een jeugd-team gehad dat ongeslagen kampioen van Neder- Met, sportgroeten, J. C. R. Het jeugd judo kampioenschap van Schiedam, georganiseerd door de vereniging „budo-sport schie- dam", kan geslaagd genoemd wor- den. In gebouw „De Rank" hebben 320 jeugdige judoka's^op 5 matten hun kraohten gemeten. In de morgenuren was het een drukte van jewelste, iedereen had nog evenveel kans, maar met het afwerken van de wedstrijden ver- dwenen steeds meer kanshebbers van de mat. Tijdens 't gehele wedstrijdverloop viel de jeugdige Rob van Ingen op door zijn fraaie stijl. Hij kreeg dan ook na afloop de beschikbaar ge- stelde stijlprijs. Rob van Ingen klasseerde zich tevens nummer twee in de klasse tot 30 kilo. Vol sensatie was de finale tussen Ronald van Oudheusden en Gerrie Knikman in de klasse tot 25 kilo, twee jongens van 7 jaar, maar een inzet en techniek wat veel toe- komst belooft. Zaterdag-avond na afloop van de wedstrijden kon een tevreden Gerard Vroegh, organisator van de wedstrijden terugkijken op een geslaagde dag, met de gedachte een steentje te hebben bijgedra- gen aan de populairheid van de Judosport. G. Vroegh, Daltonstraat 35 b, Schiedam Telefoon 37 48 03. land is geworden - hierbij de foto t.g.v. de huldiging door de Burge- meester. Nou is het zo, dat na tuurlijk niet alle teams kampioen kunnen worden, maar zoals je ziet zijn de mogelijkheden er zeer zeker bij „Schiedam". We weten dat veel jongens voet- ballen, nou dat kan ook bij ons, maar de kompetitie duurt geen heel jaar en nu juist in die maan- den dat de voetballerij stilstaat draait de honkbal kompetitie, dus grijp je kans. n de wintermaanden wordt ge- traind in de Scholengemeenschap in de Nolenslaan en wel op don- derdag, aanvangend op 1 nov. a.s. om 7 uur 's-avonds. Iedereen die gei'nteresseerd is kan hier eens komen kennis maken en pools- hoogte nemen. Willen jullien de sfeer bij „Schie- dam" eens proeven, ook dat kan, op 10 november is er een kontakt- feest-avond in onze kantine, ook dat begint om 7 uur - heb je echt interesse kom dan gerust eens kijken en luisteren. Ingeval je je direkt op wilt geven, dan is hier het secretariaats-adres: W. Pannekoek, Peter van Anrooy- laan 34, Schiedam, telef. 70 12 42, bij geen gehoor 70 30 63. Mag ik zeggen, tot ziens in de kantine, op het veld of aan de telefoon. Liedewyde, feestend om haar 25- jarig bestaan, heeft zich enthou- siast ingezet voor de aktie hulp aan Noord-Ierland. Een fancy fair, waar men van alles kan doen, bracht enorm veel geld op. Het uiteindelijke bedrag is f 5820,--. Het is geweldig om te ontdekken dat een grote groep mensen zich belangeloos in wil zetten voor deze aktie. Met deze bijdrage komen wij een eind in de goede richting. Op het ogenblik gaat het nog om ruim 1000,—. Wij hopen dat iedereen die nog niet aan deze aktie meedeed wil storten op: RABO bank, Schiedam Kethel, postgironummer 38 26 23 t.g.v. Aktie Hulp aan Nrd-Ierland. Verder loopt alles op rolletjes. Gisteravond werd de voorlich- tingsavond voor de pleegouders gehouden, Wij verwaohten dat we genoeg, zelfs reserve-gezinnen hebben om de Ierse kinderen op te vangen. Een probleem voor ons is de huis- vesting van de Ierse leiding. Er zal een ruimte gevonden moeten worden die groot en gezellig ge noeg is om- ongeveer 6 volwas- senen drie weken te huisvesten. Zij moeten daar telefonisch be- reikbaar zijn. Mocht u iets weten, geeft u het dan door aan een van de mensen op de onderstaande adressen. Wij zullen u er erg dankbaar voor zijn. Het programma is zo goed als rond. Wij hopen dat bedrijven uit de omtrek ons nog bij willen staan door giften in natura te schenken. Het valt niet mee om drie weken lang 40 monden en maagjes te vullen en 40 kinderen zoveel afwisseling te geven, dat ze het benauwende van Noord- Ierland even kunnen vergeten. Vermoedelijk zullen wij in een van de volgende artikeltjes nog eens beroep doen op uw direkte hulp voor b.v. afwassen en eten koken. Natuurlijk krijgt u ook een verslag van de informatie die door de landelijke stichting ge- geven is. Wilt u andere inlichtingen of i.d., dan kunt u altijd terecht bij: Dhr. J. van Collenburg, Berken- laan 14; Mevr. D. Prins, Olmen- laan 7; Dhr. en Mevr. Hopman, Sibeliuspl. 92; Dhr. N. Nieswaag, Berkenlaan 40; Dhr. J. van Roon, Willem Pijperstr. 72; Dhr B. Haan J. Oreliosingel 99; Mevr. A. van Kan, Toon Verheystraat 55. a.v.k. Vorige week hebben de bewoners van het torenflat aan het van Beethovenplein een gesprek gehad met de burgemeester van Schie dam en enkele wethouders. De woordvoerder van de bewo- nersvereniging, de Heer P. Maas uitte enkele wensen, zoals een huisreglement, parkeerverbod bij de ingang en telefoon in de liften. Want vooral met de liften schijnt het daar niet best in orde te zijn, het is al verscheidene malen voor- gekomen dat bewoners of bezoe- kers uren in de lift vast zitten. Aan enkele wensen zal de ge- meente tegemoetkomen. Op de vraag of de huren wat omlaag kunnen wordt nog nader ant- woord verwacht. J. v. S. Absurd hoge grondprijzen doen de bouw van reeds geplande hui- zen de das om. Woningbouwver- eniging Volkshuisvesting ziet geen kans de 200 eengezinswoningen in Woudhoek- Zuid te bouwen. Volkshuisvesting meent dat de hoge huur (zo'n 470 gld. per mnd) niet is op te brengen en dat hier- aan in Schiedam geen behoefte bestaat. Dat zijn we met de Woningbouw- vereniging eens, we hebben dat reeds met de beroemde torenflats gemerkt. De woningen boven het - nog te bouwen - winkelcentrum aan de Zwaluwlaan gingen al eerder niet door omdat ook daar huren van 400 gld voor 2 en 3 kamerflats be- taald dienden te worden. We vinden het eigenlijk een raad- sel waarom boven de winkels zulke kleine woningen moesten worden gebouwd, want daaraan is naar onze mening zeker geen behoefte. De vraag naar 4 en 5 kamerwoningen is o.i. veel groter. Wanneer er zoals gezegd geen wo ningen boven het winkelcentrum worden gebouwd, vrezen wij dat de huren voor de winkels ook waanzinnig hoog zullen worden. Het resultaat is dat of de winkels leeg blijven staan of de prijzen van artikelen - wellicht noodge- dwongen - te hoog zullen zijn. Met een dergelijke ontwikkeling zijn de bewoners in Schiedam- Noord niet gebaat. J. v.S. Door plaatsgebrek moesten helaas een groot aantal artikelen tot het e.k. nummer opzij geschoven worden. O.a. twee interessante „ingezonden" brieven en het ver- volg op „onze wensen uit 1970" vindt U volgende keer. Red. Aan de Grote Markt hebben de Heren Walraven en Dekker (in- woners van Schiedam-Noord) en kele dagen geleden een nieuw autobedrijf geopend. In de voormalige panden van dis- tilleerderij „Klaver Aas" (fa. Jan- sen Wouterlood) is de afgelopen maanden hard gewerkt een ultra modern bedrijf te vestigen. Voor het grootste gedeelte met eigen krachten hebben de panden Grote Markt 35/37/39 een ware metamorfose ondergaan. De voorpui van pand 39 is geheel uitgebroken en is nu een grote showroom, terwijl daarnaast (vroeger een slijterij) de af deling auto accesoires is gevestigd. De goed geoutilleerde werkplaats is via de Schie aan de achterzijde bereikbaar. In dit nieuwe bedrijf worden jonge gebruikte auto's verkocht. Er worden geen auto's verkocht die ouder zijn dan 3 jaar en wor den alien ANWB gekeurd, terwijl er schriftelijke BOVAG garantie wordt verstrekt. Wij wensen B.V. Automobielbe drijf Walraven en Dekker bijzon- der veel succes toe. J. v.S.

Groenoord Akkoorden | 1973 | | pagina 9