PRE-TIENERTJES hebben hun eigen mode! Mode voor iedereen alledag en K?E*ü?Dampo We staan er gestreept op KODIJKO Haremdames ,met zadelpijn met getwijnde kettingga rens maat 130/160 en in diverse dessins Qr en kleuren 1 Bij aankoop van fl. 20.- aan linnen of lingerie slechts 7.95 Bovendien 5 o/o KASSA SPAARBQNS KflfVENLOODS DONDERDAG 1 APRIL 1965 Schoeiieiibenrs telt 56 buitenlandse firmans De komende Schoenenbeurs die dit jaar op 5, 6 en 7 april te Utrecht in de Irenehal (Croeselaanterrein) wordt ge houden zal een omvangrijke interna tionale deelname omvatten. De collectie bestaat uit drie groepen kle ding, namelijk voor de tieners, 30—45 jaar en niet te vergeten, de grotere maten. MEENT 31 a TEL. 122200 Op 5, 6 en 7 april wordt in Hilversum de vakbeurs voor het kind ge houden. Hierop vooruitlopend vertoonde de Ned. Ec. Vereniging voor de Confectie-Industrieën een voorshow aan de pers van de wintermo- dellen-kinderkleding, die in het najaar in de handel gebracht zullen worden. Want net als bij de groten wordt in de mode der kleintjes ook een half jaar van tevoren beslist. En net als bjj de groten is hier ook een leger van deskundigen in de weer, alvorens de kleintjes in deze creaties gestoken kunnen worden. Ook bij hun kleding moeten de fabri kanten vooruit denken, ver vooruit zelfs, want de keuze die de vol wassenen uit de hun aangeboden mode zullen maken zal zjjn invloed uitoefenen op de kinderen. Uit 1007c draion zijn alle drie deze modelletjes gemaakt. De overgooier links heeft grote zakken, en een aangerimpelde rok. Het jurkje is gegarneerd met een strikje en een piqué-kraagje. De knickerbocker is gecombineerd met een pullover van dralon-4S. Voor het geval het bericht u dezer dagen is ontgaan: in Saoedi-Arabië t gaan de haremdames van koning j Feisal binnenkort op de fiets. De .vorst heeft vijftig rijwielen besteld en daar- mee met alle tradities gebroken. Voor- heen gingen de dames in een zesdeurs Cadillac op stap, maar dat is nu afge- j lopen, van nu af aan wordt er gefietst, t Het lijkt me een kloeke maatregel van de koning die óf bang is dat de door hem uitverkoren nymfen te mol- lig worden van het zitten in die mooie auto óf 't gewoon zuiniger aan gaat j doen. Ten slotte kun je heel wat fiet- sen verslijten voor de prijs van een handvol Cadillacs. Ondertussen is het in die harem natuurlijk een drukte van belang. Kaarten met aantrekkelijke fietsroutes worden uitgereikt, tasjes met enig bandenplakgerief worden verstrekt. met gebruiksaanwijzing, en elke scho- ne wordt afzonderlijk getest op haar behendigheid op het rijwiel. En dan rijst nog het probleem „wat 'f doen we aan" voor de haremdames. Feisalik heb niets om aan te trek- ken", klinkt het vijftig keerFeisal begrijpt er niets van en roept op zijn beurt vijftig keer ..Mens wat wil je, hoe minder aan op de fiets hoe ge- makkelijker", maar nee. de dames heb- t ben last van de sluiers en die wijde 'f broekspijpen komen onherroepelijk j tussen de trappers. Enfin, er zit nog meer aan vast dan 'f Feisal vermoedde toen hij zijn planne- j tje bedacht en de order uitschreef, t Trouwens, voor mijn gevoel is de romantiek er af met die fietsen. Voor de uitverkorenen van de koning waar- schijnlijk ook. Want wat krijg je nou Haremdames met zadelpijn. SASKIA j FILMVOORSTELLINGEN VAN „JEUGD EN NATUUR" De Nederlandse Vereniging ter Be scherming van Dieren organiseert 6, 8 en 13 april een filmavond, respectieve lijk in Atrium, Cantine Galeries Moder- nes te Hoogvliet en Aula Afri- kaanderplein. „Het Rijk van de Ooie vaar" is de titel van één van de films, die vertoond zullen worden van hoofdin specteur K. Visser. Mede zal vertoond worden een korte reportage van de ope ning van de nieuwe dierenbewaaj;plaats. Toegangsprijs 0.45, aanvang 8 uur. dient heel de huid PRINSES BEATRIX BIJ START FIETSRALLY zaterdag. 10 april een fietsrally d^c. Rotterdam-Zuid houden, die is georga niseerd door de Stichting Zilveren Jeugd centra. Prinses Beatrix heeft toegezegd de start, die gehouden zal worden 'ojj het kantoor van de Holland-Amerika Lijn, bij te wonen. De Stichting Zilveren Jeugdcentra stelt zich ten doel de ontmoeting te sti muleren tussen jongeren uit de gehele Nederlandse samenleving Aan de rally nemen onder anderen jongeren deel van de Havenvakschool, de padvinderij, de Ammanstichting, de Centrale Hervti in de Jeugdraad en uit tehuizen voor Jon gens en meisjes. Omdat een kind zo bijzonder traditio neel reageert doet de kindermode dat ook. Toch moeten er ook nieuwe ideeën ver tolkt worden, want zijn het niet de kin deren dan zijn het wel de moeders die ook eens iets anders willen kopen dan ze voor de oudere zusjes en broertjes ge daan hebben en die ook hun prétiener eens in iets anders willen zien rondlopen dan Jantje en Miesje van de buren De taak van de fabrikant is om juist zo veel nieuwe mode-ideeën in de traditio nele kleding te vervlechten, dat een moe der bewogen wordt het modelletje te kopen omdat het iets nieuws is en dat de prètiener het net nog gewoon genoeg vindt om het graag te willen dragen. Hierin ligt ook de gok van de fabrikant. Hij kan niet met één buitengewoon mo delletje de markt aftasten. Prétiener- kleding mag nief duur zijn, daarom moe ten er kwantiteiten van gemaakt en even zo verkocht worden. Zo zal een klein meisje een broek in knickerbockerstijl a la mode de papa 1920 vandaag misschien nog niet willen dra gen. Als ze zo'n broek echter bij de groten gezien heeft als die hem in de komende maanden als hun stijl adopteren dan zal ook het kleine meisje meedoen. Dan zal ze durven, want eigenlijk is niets zo conservatief als een kind! Dan zal ze misschien deze nieuwe knickerbocker met evenveel plezier dra gen als haar grootvader dat deed in zijn jeugd. Deze oude broek in nieutve stijl verschijnt in leuke frisse dralonruiten en wordt gedragen met een effen pullover, of als effen wevenitbroek met een fel gekleurde blouse. Geen gok voor de fabrikant zal de nieuwe mode van de plooirokjes zijn, een modenieuwtje geschapen voor kleine meisjes. Ze doen immers graag zoals moe der doet. Zo zijn er zomerse deux-pièces vlot als 1 hun witte kraagjes en dito biesjes zijn allemaal even gemakkelijk in het dragen als in het gebruik: zo gewassen, zo droog en niet te strijken, dank zij de draion, tergal en terlenkavezel. Voor de winter is er een nieuwe vezel bijgekomen: de ter- lenka-up. Die is bijzonder warm en voelt volumineus aan, en bezit toch alle van ouds bekende terlenka-eigenschappen. Jagersgroen en zwart Voor de jongens geldt nog meer dan voor de meisjes: gemakkelijk te dragen, gemakkelijk te wassen en daarnaast heel stevig en in de winter warm. Voor de jongens is het ook nog moeilijker om iets origineels te brengen. Welke rechtgeaar de jongen zou zich in een origineel pak willen vertonen en daarmee een uitzon dering vormen op zijn vriendjes? „Doe zoals vader doet in zijn vrije tijd!" zou je als titel boven de jongenskleding kunnen zetten, zoals in de komende maan den gedragen zal worden. Het sporthemd mag los en wijd buiten de broek hangen. Er zijn spencers van dezelfde kleur ais de broek, die over een geruite blouse ge dragen worden. Er is veel jagersgroen. Er is ook de nieuwe kamelkleur voor rib- fluwelen broeken. Een keurige outfit met een pullover in dezelfde schakering bruin deed eerder aan een suède-sporttenue denken dan aan het gemakkelijke jongens pak, dat zo in de wasmachine kan. In de iassensektor zijn vele leuke, nieu we ideeën, voor de kleine meisje? en de traditionele!-sportieve öf militaire model len voor de jongens. Zwart is hoogst ac tueel en hoogst chic! Gecombineerd met felle kleuren kan het ook jeugdig zijn. Alhoewel het nog een open vraag is, of de moeders dit ook zullen adopteren voor hun prétieners, die immers nog tientallen jaren voor de boeg hebben waarin ze ge dekte kleuren zullen moeten dragen. Links boven: Zomers-stoer marineblauw matrozenpak met opgestikte zeemanszakken. Het materiaal is terlenka-fibrenka. Rechts boven: Effengroen winterpak met lekker warme lange broek en bijpassende spencer waaronder een geruite blouse wordt gedragen. Uitgevoerd in winterkwaliteit terlenka up met fibrenka. Links onder: Winterdeux-pièces voor kleine dametjes. Het jasje is felrood, het kraagje en het rokje van dezelfde ruitstof. Het Verwerkte materiaal is terlenka-fibrenka. Rechts onder: Heel zomers is het geruite manteltje dat volgens de uniformlijn" uoorzten „nr, t,,,»* „jen knopen. Gemaakt van terlenka-wol in een Franse coupe. Zo zullen er 12 firma s uit België, 10 uit West-Duitsland, 10 uit Frankrijk, twee uit Zwitserland en 22 firma's uit Italië aanwezig zijn. Italië heeft dit jaar een kolossale col lectieve stand ingericht van 400 vier kante meter, waarop 21 Italiaanse fir ma's hun produkten zullen tonen, vnl. damesschoenen, maaF ook sandalen en muiltjes, kinderschoenen, heren- en jon gensschoenen, ballerina's après-ski- sohoenen en sportschoenen. Het aantal Nederlandse deelnemers wijkt weinig af van het vorig jaar en bedraagt wederom een honderd firma's Door de aanzienlijk gestegen buiten landse belangstelling is de beurs in om vang toegenomen met ruim 25'.'de net to standruimte bedraagt thans ruim 5500 vierkante meter. De beurs wordt dagelijks gehouden van 9 tot 5 uur met de traditionele avondopening op de tweede dag. Zij is alleen toegankelijk voor vakmensen. s zelf uitmaken! Als het aan de foundationsfabrikant Triumph International ligt staan we er deze zomer van top tot teen, van boven- /"~"1 1 11 tot onderlaag gestreept op. Beha's, panties VjCllUlCl en' hoe men ondergoed in het algemeen nog verder pleegt te noemen, alles zal overnaads gestreept zijn, volgens de fa- 11^ brikanten met een slankmakend effect. A Hoewel wij het daarmee niet helemaal eens kunnen zijn, moeten we toegeven: 1 11 1 het is weer eens wat anders dan zalm of D3.Ql3.KCn.S wit of blommen. Jammer dan dat weini- W1,:> gen ons zebra-effect zullen kunnen be wonderen. Wat op de tekening als boven- Dit zijn niet de nieuwste of onderkleding is bedoeld, moogt u van creaties voor een zomer avondpartij, maar deze levenloze dametjes zijn gehuld inbadlakens. Zij zjjn er voor niet in de tobbe gegaan maar ston den zo te kijk op de on langs gehouden Katoen informatiedag te Amster dam. De doeken zijn alle drie jaquard geweven en kosten 9,95 (merk Nico- lieritje). Het zijn dus bad lakens, hetgeen u er niet van mag weerhouden ei een badjas, een poncho of een shift jurk van te maken als het u lijkt. Twee modellen uit de najaarscollectie 1965 van Terlenka Fashion Fair. Een nieuw idee in de wereld ian de damesmode: de Terlenka Fashion Fair. De Algemene Kunstzijde Unie (AKU) heeft in samenwerking met elf grote confec tionairs een „showroom" ingericht, die gedurende een maand door het gehele land reist. Dit modepromotionteam doet dit om een nieuwe mode in de wereld te brengen. Namelijk de „alledagmode". Niet meer de „dure couture" uit het buiten land, maar de kleding voor de morgen, middag, avond, elke dag, alledag. De sterk stijgende import en de grote daling der export van damesjaponnen, heeft ertoe geleid tot aktie over te gaan. Deze aktie_ „alledagmode" slaat' op de komende herfst en winter. Terlenka. bij iedereen reeds vertrouwd, zaj in de ko mende tijd veelvoudig in de middenklas modehuizen voorkomen, tegen een betaal bare prijs. Dit is ook waar de T.F.F. naar streeft. Dank zij de nieuwe terlenka vezel, kunnen weefsels gebruikt worden met een volumineus effect. De variatie in terlenka is opvallend groot. Kamgaren, flanels, bouclé, dit alles is verwerkt met terlenka tot japonnen en deux-pièces, die door de met zorg opgebouwde kleuren- range de collectie zeer aantrekelijk maakt, mede door zijn modieuze modellen.

De Havenloods | 1965 | | pagina 11