'f Huis te Poort onder de hamer zal verdwijnen van de sloper Tussen hondekar en auto een mensenleven ligt TSF tafeltennis Na einde van competitie clubkampioenschappen Schiedamse Sportraad heeft nog veel wensen nu Agenda voor Schiedam Zestien jubilarissen bij Wilton-Fijenoord Duizend wandelaars Nieuwe shirts voor kampioen PPSC Organist Schade van Westrum recipieerde DE HAVENLOODS DOiNDERDAG APRIL 19o5 4 Schiedam TlTe-rt kan niet zeggen, dat het kerkgebouw der Oud-Katholieke Parochie van de Heilige Johannes de Doper aan de Dam. een opvallend gebouw is. Integendeel, hoeveel Schiedammers zullen de kerkdeuren passeren zonder het zich te realiseren, dat hier een Godshuis staat En toch heeft dit kerkgebouw ,,'t Huis te Porfrt" een eeuw geschiedenis achter zich, waaraan ook straks de hamer van de sloper althans wat het aanschouwelijke betreft een einde gaat maken. Want dit kerkgebouw is in het gemeentelijk uitbreidingsplan bestemd om te verdwijnen. De geschiedenis verhaalt niet, waarom dit kerkgebouw de bijzondere bijnaam verkreeg; het zal wel zijn, omdat het toen nog aan „in de poort" dér gemeente stond. Feit is, dat bij de inwijding van het kerkgebouw in 1862, meteen reeds over: ,,'t Huis te Poort" werd gesproken. Omtrent de ontwikkeling van het ker kelijk leven in Schiedam wordt ver meld, dat in 1262 het eerste kerkge bouw, dat een kapel was, werd gebouwd op de plaats waar nu de Grote Kerk staat. Deze rooms katholieke kerk werd 'gewijd aan de H. Johannes de Doper en was de enige parochiekerk in Schie dam, waartoe, tot aan de Reformatie, alle ingezetenen der stad behoorden. Doch de Reformatie liet ook Schiedam niet onberoerd. Na de inneming van Den Briel op 1 april 1572, door de Watergeuzen, kwam onder aanvoering van overste Bairtholt Entes van Men- theda een deel van het Schiedamse volk in opstand. Er bleef toen in de katholieke parochie maar een klein groepje over. Beeldenstorm Ook hier woedde de beeldenstorm en in de kapel werden verwoestingen aan gericht. De overheid, die de Reforma tie was gevolgd, vaardigde strenge maatregelen uit, die middels plakaten bekend werden gemaakt. Het was voor de kleine groep katholieken niet gemak kelijk zijn plichten te blijven waar nemen. Er stonden strenge straffen op het bijwonen van de H. Mis. Een pries ter die daarbij werd betrapt, kon reke nen op uitwijzing uit de stad en andere maatregelen. Het draaide er op "uit, dat men hier en daar in het geheim bijeen kwam en dat zodoende schuilkerken ontstonden. Geestelijken gingen werken bij boeren Pastoor v. d. Berg mediterend bij het doopvont in het kerkgebouw. buiten Schiedam en zagen op die manier kans binnen de stadsmuren te komen. Verscheidene boerderijen in de omge ving hebben tot schuilkerk gediend- De geschiedschrijvers noemen de hofstede van de welgestelde boerin Amna Arents- dochter van der Burg aan de Schie, buiten de Oversohiese Poort. Daar ontving ook de eerste pastoor die na de Reformatie dn Schiedam werd benoemd, nl. Godefriedus van Vliet, on derdak. Hij zag kans de verstrooide katholieke gelovigen weer bijeen te brengen, toen het alles wat rustiger was geworden. Door de dood van boerin Van der Burg, moest haar boerderij worden verlaten. Uiteindelijk werd als nieuwe schuilkerk het gebouw op de Dam verkregen Paters Dominicanen vestigden zich juist in een huis, tegen- Begin jubileum Wilton harmonie over dit kerkgebouw. Hoewel deze beide groepen dus tegenover elkaar waren ge vestigd, waren zij in feite de voortzet ting der oude parochie van de Heilige Johannes de Doper Scheuring Wandeltocht Tippelaars Voor de wandeltocht van de Schiedam se Tippelaars, die gehouden wordt op za terdag en zondag 3 en 4 april, hebben reeds velen ingeschreven, waaronder een vereniging uit Den Haag die met haar drumband zal verschijnen. Ook zullen scholen vertegenwoordigd zijn met één of meerdere groepen. De voorinschrijving is gesloten, maar ver enigingen of personen die van een gezon de wandeling houden kunnen zich alsnog laten inschrijven bij F, van Veen, Vriendschapstraat 6b en J. Wellerdieck, Dr. Kuyperlaan 79. Dit is ook mogelijk aan het startlokaal, de z.g. Blauwe Huis- school, Lange Nieuwstraat 133- De starttijden zijn: zaterdag van 14 14,30 en zondag van 10—12 uur. Er kun nen afstanden gelopen worden van 5, 10, 15 of 20 km. Bovendien is er een par cours van 30 km. voor individuele wan delaars. Dit is alleen op zondag. Oud papier voor Animo Teneinde de financiën te versterken zal de chr. gymnastiekvereniging Animo te Kethel zaterdag 3 april een papieractie Hiertoe worden deze week folders uit gegeven. In een gezellige avond die in De Rank werd gehouden, werd o.m. het Top of Flop-spel beoefend onder leiding van de heer M. W. de Gids. in het begin eeuw, dat de scheiding die reeds lang dreigde, zidh voltrok. Het was mede een gevolg van de afzetting door Rome van Aartsbisschop Petrus Codde, dat de scheuring plaats vond. De pastoor van 't Huis te Poort. Johannes Tibbel, be hoorde tot degenen die bezwaren maak ten. doch dit was niet het geval met de .overburen" de Paters Dominicanen. De meerderheid der Rooms-katholieken in Schiedam stond aan de zijde van laatstgenoemden. Later zijn de paters Dominicanen naar elders in onze stad gegaan, doch de Roomsch-Kathoiieke kerk der Oud-Bisschoppelijke Clerezie. de „Oud-Katholieken", bleef in het kerkgebouw aan de Dam. Nu zal dit kleine kerkgebouw (plaats voor plm. 100 personen) binnen afzien bare tijd uit het oude Schiedamsche stadsbeeld gaan verdwijnen. Zoals ge zegd, het uitbreidingsplan der gemeente vraagt nu eenmaal om ruimte. De pa rochie zal evenwel aan de Dam het kerkelijk tehuis behouden Het zal na melijk een paar honderd meter „op schikken", dat wil zeggen, in de rich ting van de slagerij Elshof, die de buurman aan de ene zijde wordt en vier nieuwe winkels, waarboven vier kantoorlagen, aan de andere zijde. Daar achter komt dan parkeerruimte. De ou de tuin achter ,,'t Huis te Poort", die in deze tijd van volgestouwde flats in een stad onwezenlijk aandoet, zal mede de plaats wonden waar de nieuwe brandweerkazerne gaat verrijzen. Vol gens de plannen, zal dan het nieuwe kerkgebouw, dat thans in de lengte is gebouwd, in de breedte langs de ver ruimde Dam worden gebouwd, zodat het front aanzienlijk opvallender zal zijin dan nu. Zakkende kerk Pastoor C. P. van der Berg vertelde ons, dat er eigenlijk maar weinig uit het oude kerkgebouw mee zal verhuizen naar het nieuwe gebouw, wanneer dat gereed zal zijn. Uiteraard wel de diver se kerkelijke goederen: het zilverwerk, doopvont, alitaar en de houtsnijwerken die aanwezig zijn. Niet zozeer de „tand des tijds". dan wel de verterende macht van het vocht, heeft lelijk huis- Spoedig geschiedenis. gehouden in de kerk. Bovendien heeft de omstandigheid, dat onder deze kerk niet geheid is, tot gevolg gehad, dat het gebouw voortdurend verzakte. De scheuren in muren, plafond enz. spre ken daarvan een duidelijke taal. Geleidelijk is het gebouw weliswaar op min of meer vaste bodem terecht gekomen, doch solide is die beslist niet. Nog niet zo lang geleden zijn in enkele plaatsen van het kerkgebouw herstel lingen nodig gebleken. In het algemeen stemt het tot weemoed een oud ge bouw met veel geschiedenis te moeten verlaten en al zal de Oud-Katholieke Parochie van Schiedam zeker niet met vreugde dit ,,'t Huis te Poort" prijs geven, wanneer het zover zal zijn ge komen, het nieuuwe kerkgebouw zal dan toch veel zorgen wegnemen, die een hon derd jaar oud gebouw nu eenmaal met ziöh brengt. De tafeltenniscompetitie 1964—'65 is ten einde. De laatste week heeft voor de T.S.F.-teams geen verrassingen opgele verd: de twee kampioenen bleven ook in hun laatste wedstrijd ongeslagen en T.S.F. 5 bereikte, door het winnen van zün laat ste wedstrijd, inderdaad de gedeelde eer ste plaats met W.T.V. 1. Er rest dus nog slechts één wedstrijd, een l>eslisslngs- wedstriJd T.S.F 4—W.T.V. X op onpartijdig terrein, waarschijnlijk te Vlaardingen. Voor T.S.F. 1 was geen gunstig besluit van de competitie weggelegd, ofschoon dat wel werd verwacht. Werd indertijd de eerste wedstrijd tegen Raket 1 met 73 gewonnen, nu leden Wigmans c.s. thuis een kansloze 28 nederlaag. Maartje v. d. Wilt kon haar uitstekende vorm van de laatste weken in 't geheel niet benaderen en bleef zonder enige winstpartij; Wig mans en Schilperoord kwamen elk niet verder dan het redden van "de persoon lijke eer. T.S.F.2 nam waardiger afscheid van deze competitie: U.S.V. 3 werd met een 2—8 nederlaag naar Rotterdam teruggezonden. Paul de Looze bleef bij de TSF-ers on geslagen; Wim de Winter en Jan Bouwer leden beliden een nederlaag tegen USV'a sterkste man, L. Boers. Waren de wedstrijden van T.S.F. 1 en 2 van geen belang meer voor de rang schikking belde teams bezetten een goede middenmootplaats in de eindrang schikking voor T.S.F. 5 was de laatste wedstrijd nog wel van belang. Door In tiem 9 (dat onvolledig opkwam) met 100 te verslaan bereikte T.S.F. 5, na het be- „Ook in 1964 waren de prestaties van de diverse verenigingen niet zodanig, dat Schiedam zal worden uitgeroepen tot de „sportstad" van het jaar. Integendeel, op een enkele uitzondering na, waren de verrichtingen van de Schiedamse sportlieden aan de matige kant. Er is een uitzondering voor Paulien van der Wilt, die uit Tokio terug kwam met een bronzen medaille, behaald in de 4 x 100 meter estafette." Dit is de conclusie van de SBLO, de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding in het jaarverslag 1964. Er zijn dankbare woorden In opgenomen, doch het aantal wensen overstemt die toch. Dankbare woorden jegens het ge- gingen tegemoet te komen) in de sport- meentebestuur voor de inrichting van raad ter sprake te brengen, sportzalen, waarvan de verdeling onder Wat de buitensporten betreft kan ge- meld worden dat de verenigingen PPsC en SFC een goed onderkomen hebben gevonden in Parkhoek Thurlede. Toch blijft er nog veel te wenaen over. Vooral de verenigingen UVG en Succes zitten nog steeds in een ongunstige po sitie", aldus constateert het verslag. Hoe staat het nu met de in het vorig jaarverslag genoemde verlangens? zo vraagt het bestuur en noemt: Het ge reedkomen van de wielerbaan. De Sport hal. Wat dit betreft, zijn er belangrijke vorderingen gemaakt. Uitbreiding van de zwemgelegenheid. Hiermee zijn we nog niet veel verder gekomen. Gedacht woudt aan een instructiebad. De plannen voor een gymnastiekzaal in Zuid zijn gereed, 't Wachten is op de toestemming uit Den Haag Samenvattend: Ook dit jaar is weer het één en amder bereikt, maar ook nu blijft er nog veel te wensen. Een ver heugend verschijnsel is het. dat zovele verenigingen zelf de hand aan de ploeg slaan, om hun eigen „homes" op te bou wen en te verbeteren. Wij spieken de hoop uit, dat spoedig moge blijken, dat vele sportlieden in Schiedam zullen to nen, niet alleen bereid te zijn, iets voor hun eigen vereniging te doen, maar ook mee te bouwen aan het „gemeenschap pelijk tehuis: de sporthal", aldus het verslag. Teleurstellend wordt het genoemd, dat de wielerbaan nog steeds niet kan wor den afgewerkt. De slappe grond in de omgeving is daarvan de hoofdoorzaak. Wat de sporthal betreft, wordt met dankbaarheid geconstateerd, dat met de uitvoering der plannen een begin is ge maakt. Er moesten 581 palen in de grond. Hoewel de steun, ondervonden van burgerij en bedrijfsleven gewaardeerd wordt om gedurende een dag arbeidstijd beschikbaar te stellen. Hoe goedkoper er wordt gebouwd, des te lager kunnen de huurprijzen worden gesteld de verenigingen nogal wat moeilijkheden heeft opgeleverd. Dankbaar is men ook voor de prettige samenwerking met de heer C. A Kamp, inspecteur van het gemeentelijk onderwijs. Inderdaad is het gelukt enige verbe teringen te verkrijgen in de verhoging van de zaalhuren. maar in de hoofd zaken heeft het gemeentebestuur voet bij stuk gehouden. Het S.B.L.O. bestuur zal zeker niet nalaten om zodra het de mo gelijkheid ziet iets te bereiken, opnieuw een verhoging van de jeugdsportsubsidie (het belangrijkste middel om de vereni- halen van de promotie, ook het tweede gestelde doei: gelijk eindigen met W.T.V. 1. In een beslissingswedstrijd zal worden uitgemaakt, wie zich kampioen mag De belde T.S.F.-kampioensteams, het derde en zesde, eindigden de competitie ongeslagen. Zonder moeite ging dat ech ter niet; T.S.F. 3 won slechts met 64 van T.O.G. 3 na een strijd, waarin alle tien partijen drie games vergden T.S.F. 6 moest onverwacht zelfs een punt je aan Germinal 11 laten (55). Al is de competitie ten einde, op non- aktief gaan de tafeltennissers van T.S.F. nog niet. Op maandag 29 maart en don derdag 1 april spelen zij hun jaarlijks clubkampioenschap, waarin John Schil peroord zijn vorig jaar voor het eerst ver overde T.S.F.-titel verdedigt. Daarna staat een aantal vriendschappelijke wed strijden op de agenda, ter training en voorbereiding voor de competitie 1965— '66! Als begin van de viering van het veer tigjarig bestaan van de harmonie Wilton- Feijenoord, is in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen een concert gegeven. In een toespraak wees de ere-voorzitter, ir. B. Wilton er op, dat het aantal leden der harmonie thans 55 bedraagt. Namens een damescomité bood mevr. B. Wilton een lvra aan, weik tokkel- instrument nog ontbrak. De harmonie voerde hierna een geva rieerd programma uit. In het najaar zal een concours worden uitgeschreven. Vrijdag 2 april: gebouw Musis Sacrum, toneelwedstrijd S.G. „Onyx" met „Ik kom als een dief". Gebouw „Irene" vergadering vereni ging behandeling t.b.c.-patiëniten. Gebouw Irene vergadering Wijfc- gemeerate 3. Zaterdag 3 april, gebouw Beatrix, feestavond tennisvereniging T.S.F.; ge bouw C.J.V. Passé Partout, soosavond; Arcade Chr. Filmactie, filmvoorstelling; Wijkcentrum R.K. lawn tennisclub, con tactavond: Miusis Sacrum Rijks HBS, feestavond: Musis Sacrum „De Bron", instuif voor oud-leden; wandelmars Schiedamse Tippelaars. Zondag 4 april: Wijkcentrum, R.K. instuif, dansavond: gebouw Irene, The Flying Dutchman, dansavond. Medische diensten Apothekcrsdienst Schiedam: Nacht dienst begint vrijdagavond om 6 uur. 't Gouden, Hert, St. Liduinaatraat 58, telef. 268364. Bode J. Stokhof is 83 jaar. „Zou je hem niet aanzien", is in Schiedam een gevleugeld woord met betrekking tot de man, die er meer bekendheid geniet dan enig ander. Stokhof baant zich nog met vlugge pasjes een weg door de stadsdrukte. „Het doet me niks", zegt hij. Dat geldt ook, wanneer hij op de bak fiets zit. Hij trapt onverstoorbaar door laat het verkeer het verkeer en doet hetgeen hem het beste voorkomt. Een houding, die ook weer niet altijd in over eenstemming is met d,e hedendaagse ver keersregels. Maar de weggebruikers in elk geval degenen die op de Schie damse straten thuis zijn kennen do grijze man, „met het gat in z'n haar", om het eens op kinderlijke wijze te om schrijven. Want zijn kruin mag dan ge heel kaal zijn, hij heeft nog een weel derige haardos langs zijn slapen. Ook de kleinste Schiedammertjes ken nen hem. Een kleuter vroeg hem on langs: „Tokhof, hebbie een nieuwe ter- rie" Maar toen was de carrier van Stok hof alleen wat opgeknapt. Bode Stekhof is een welhaast legendarische figuur in Schiedam. Legendarisch vanwege zijn „stoerheid". Het moet wel hondenweer zijn, wil Stokhof in een jas duiken En een das is er helemaal niet bij. „Ais ik mijn dochters' zin deed, dan zat ik de hele dag hier bij de kachel", protesteert hij lachend. Want zijn dochter en schoonzoon Knoops in de Laurens Costerstraat zor gen voor hem. Maar hou iemand als Stokhof maar eens in huis; hij zit liever op de bakfiets. „Ik vind het vreselijk bij de kachel Ie moeten zitten", protesteert hij. Maar kortgeleden had Stokhof toch Dagelijkse bodedienst Rotterdam- Schiedam anno 1908zo begon Stok hof met „Kees" onder de wagen. n dus moest hij de Vijftien uur lopen Eigenlijk 's die bakfiets al een luxe vervoermiddel, vergeleken bij de honde kar van 1908. Daarmee onderhield Stokhof de bode dienst Schiedam-Rotterdam, 's Morgens om zeven uur ging hij lopen en meestal was het 's avonds negen, tien uur, voor dat hij Kees, de hond kon uitspannen. Doch na een jaar of vijf ging Kees met „pensioen". Toen kwam er een paard en wagen voor in de plaats. Dat ging beter en gedurende ruim twintig jaar reed Stokhof Schiedam-Rotterdam op en neer. Ja, en toen liep het voor hem eigen lijk fout. Want de auto kwam... „Dat ging mij veel te hard", zegt de heer Stokhof. Zijn zoon Huib had moderne opvattingen, die zette de bodedie net Schiedam-Rotterdam per vrachtauto voort. Maar vader Stokhof was niet „uit geteld. Hij ging door met de bakfiets. Kleine vrachtjes speciaal voor westelijk Rot terdam en ook wel voor Vlaardingen, laadde hij op zijn bakfiets en zo peddel de hij heen en terug. Dat deed hij tot hij onlangs kou vatte. Praat hem niet over „ophouden". Trouwens, iet beeld van Schiedam zou dan beslist geschonden zijn. Zodra hij de kans krijgt, klimt Stokhof toch weer op de „terrie". We hebben hem niet ge vraagd hoe het komt. dat nij zo kras en fief blijft. Daar zal hij echt geen theorie over hebben. Hij trapt gewoon door. Het is waar, hij rookt niet en drinkt niet; als men begrijpt wat we met dit laatste bedoelen. Hoe dan ook, „Dode Stokhof" levert met zijn 83 jaar nog steeds zijn aandeel in de „bodedienst Schiedam-Rot terdam". Welke Schiedammer kent hem niet? Bij de dok-en scheepswerf van Wilto.l- Feijenoord heeft een aantal jubilarissen weer ondersmeidingen ontvangen, van wege langdurig dienstverband Twee van hen ontvingen een koninklijke onder scheiding. De heer J. F. Beckering kreeg de ere-medallle in zilver verbon den aan de Orde van Oranije Nassau en de heer A. Bos dezelfde onderscheiding in goud, beiden vanwege hun veertig jarig dienstverband. De heren C. J. Vermeulen, scheeps- beschieter, M. van der Struis, bankwer ker, S. L. Lerevelrl, plaatwerker, J Lucassen, koperslager, J. van Santen, afd. bankwerkers, allen uit Vlaardingen P. G. van Vliet, bankwerker uit Poor- tugaal, H J. van Zuylen, magazijnbe diende, W. Nieuwkerk, koperslager-fitter J. M. van Genen, plaatwerker. J. P. Jansen, bankwerker, allen uit Rotterdam P. U. Jansen, onderhoudsbankwerker. A. Sprong, scheepsbeschieter, P. v. d. Berghe. elekitromonteur. allen uit Schie- dam. vierden hun zilveren jubileum. De heer M. J Stikkers Boxkorn uit Schiedam was tien jaar in dienst. Zij werden toegesproken namens de direc tie door ir. J. E. Woltjer en ontvingen het gebruikelijke geschenk in couvert. De weersomstandigheden werkten za terdagmiddag niet mee om de wandel mars. georganiseerd door de Z.H. Wan delsportbond te doen slagen. Toch heb ben ongeveer duizend jongens en meis jes er een nat pak voor over gehad om de 5, 10, 15 of 20 km., tot het eind te lopen. De baten van deze mars waren voor de EHBO, waarvoor de heer C. J. v.d. Reede woorden van dankbaarheid sprak jegens de organisatoren. De baten be lopen ongeveer f300. Door 47 groepen werd aan de miars deelgenomen. De uit verschillende plaatsen afkomstig, mars werd georganiseerd uit erkente lijkheid voor hetgeen de EHBO voor de wandelsport doet, door verzorging var, de deelnemers. Veel belangstelling voor oecumenische maaltijd De eerste Oecumenische broodmaal tijd door de Oecumenische Raad van Kerken te Schiedam georganiseerd, bleek veel belangstelling te trekken. De benedenzaal van de Opstandingskerk aan de Honnerlage Grethelaan was vol, toen pastoor C. P. vd. Berg van de Oud-katholieke kerk een welkomstwoord sprak en met gebed opende. Daarna volgde schriftlezing. Ds. J. Couvee 1 geref. t hield een korte meditatie en ds A. D. Klaassen (vrijz. herv.) sprak het tafelgebed uit. Tal van onderwerpen zijn tijdens en na de maaltijd ter sprake gekomen. Kapelaan Truijens van de O.L. Vrouwe Visitatiekerk heeft deze oecumenische maaltijd besloten. Damesteams van SVC waren beter dan heren De damesteams van de Schiedamse volleybalclubs SVC hebben het ook dit maal beter gedaan dan de herenteams. Slechts één damesteam stelde teleur, door ttegen het zwakkere Delta niet meer dan 1 punt te bemachtigen (2 Met wat meer enthousiasme, had dit zeker een overwinning kunnen worden. Dames 2 blijft aan de winnende hand. Ditmaal werd gewonnen van Shell 1, dat met 30 werd geklopt. Dames 3 kreeg met 31 klop van Wico. Een gelijk spel zou mogelijk zijn geweest, indien het team niet opnieuw met drie invalsters had moeten spelen. Het vierde damesteam bleef trots aan de kop door een fraaie zege van 0—1 op een onverwacht fel spelend Vago 1. De dames 5 presteerden het leidend Her mandad met 3I te verslaan. Ook de junioren deden het bijzonder goed. Meisjes A versloeg Juliana A met 3—0; meisjes B klopte met 3—1 DHC en meisjes C deelden de punten metPen- drecht A. Heren 1 speelde de voorlaatste wedstrijd tegen het leidende AMVZ en moest met een 22 eindstand genoegen nemen. Overigens een volkomen juiste verhouding. De laatste wedstrijd tegen Hillegers- berg zal dé beslissing moeten brengen, of de heren via beslissingswedstrijden met AMVZ 1 en Libanon 3 nog een kans hebben op een kampioenschap. Heren 2 deed met 31 voor ZVC 1 onder, heren 3 en ook heren 4 leden een nederlaag. Beide teams verloren met 30 van resp. Hillegersberg 2 en Eurostar 1. Tenslotte jongens B verloor in Spijkemlsse met 31 van Spivo A. PPSC heeft het kampioenschap van de zaterdagvoetbal vierde klas A west 2 behaald. Ter gelegenheid hiervan werd in de Bron een receptie gehouden, waar zeer velen hun gelukwensen kwamen aanbieden. Er werden woorden van waardering gesproken voor hetgeen werd bereikt en het bleef niet altijd bij woor den. Zo bood de heer J Brusse, namens een commissie, nieuwe shirts met rug nummers voor de leden aan. Het zijn witte shirts met blauwe baan en blau we rugnummers. Het verslag memoreert hetgeen alzo is gebeurd bij verbeteringen van velden, accommodaties enz. Nieuwe gymnas tiekzalen kwamen in de v. d. Leeuw- laain, de R.K. technische school en Open bare technische school. Blijkens het fi nancieel overzicht heeft de S.B.LO. een batig saldo van ƒ178,19 bij een ont vangst van ƒ4.369,89. Met het opdragen van een Heilige Mis werd zondag de viering van het veertigjarig jubileum dat de heer S- W. J Schade van Westrum als organist der Oud-Katholieke Parochie van de H. Johannes de Doper te Schiedam ingezet. Deze mis werd opgedragen door pastoor C. P. van den Berg en werd opgeluisterd door het kerkkoor onder leiding van de heer A. de Winter. Met begeleiding van net orgel, be speeld door de jubilaris, werd o.m. de tweestemmige Mis van Jos Gr. Zangl uitgevoerd. De dochter van de jubilaris, mejuf frouw Digna Schelde van Westrum, bracht tijdens de Mis op de blokfluit een Menuet de Meiante van Teleman ten gehore. In Maison Westhuis werd vervolgens een receptie gehouden, waar zeer velen hun gelukwensen kwamen aanbieden. Tot, hen behoorden oud-pastoor C. Tul, oud-burgemeester mr. J. W. Peek en oud-gemeentesecretaris, rmr. N. J. Post. Door pastoor van den Berg werd na mens de parochianen een platenbon aangeboden. Fancy-fair voor missiewerk In het schoolgebouw aan de Parkweg 212, wordt zaterdag 3 april door de r.k. huishoud- en industrieschool een fancy- fair gehouden, waarvan de baten zijn voor het Missiewerk. De toegang is gra tis en de zaal is geopend van twee tot tien uur. Oplossing Prijsvraag l 1. Hoofdingang van de Grote- of St. Janskerk in de Nieuw straat, gezien vanaf het begin van de Nieuwstraat nabij de Grote Markt. 2. Stadswapen, uitgevoerd in hardsteen, in het ten noor den van de Beursbrug ge legen gedeelte van de Bin- nensluis, gezien vanaf de Beursbrug. 3. Stadswapen, aanwezig aan de Westzijde in het „monu ment" op het Emmaplein. 4. Westelijke of linkerdeur van de ingang van de Brand weerkazerne aan de Singel/ Huys de Riviereweg. 5. Neptunus ter linkerzijde van de klok in het bovenste deel van de voorgevel het z.g.n. „frontenspies" van de voormalige Koopmansbeurs, waarin thans de gemeente lijke Dienst van Bouw- en Woningtoezicht is gevestigd. 6. Omlijsting van de voorgevel van het Stadhuis aan de Grote Markt. 7. Een gedeelte van de molen „De Drie Koornbloemen" aan de Vellevest. 8. Ingang op de hoek van de Westvest en Korte Haven van één van de gebouwen van de Dienst van Gemeente werken (stadstimmerhuis of stadswerf) waarin tot voor kort de machinale houtbe werking was gevestigd 9. De voorgevel van de naast de Grote- of St; Janskerk gelegen z.g.n. „klokkenlui derswoning" aan de Nieuw straat. 10. Deel van de Ruïne van Oud Mathenesse aan de Huys de Riviereweg.

De Havenloods | 1965 | | pagina 4