1 wee van oorsprong Zweedse actrices beheersen het doek deIVieu vm dEZe Boeiende natuurverbeelding van André Bogaert Shaw's „Candida" boeit na 70 jaar nog steeds Imposante Johannes Passion van oratoriumver. Hallelujah Deze week in de bioscopen Kaarslicht-concert in St. Laurens Trammetje verleggen - niemand zeggen VRAAG UW SLIJTER WERKELIJK JETS FIJNS SUèDE JASJES 50% KORTING MAASKANT DE HAVEÏnLOODS DONDERDAG 8 APRIL 1965 4 BEIDEN zijn ill Stockholm geboren, ttvee van orig'ne Zweedse actrices, die het gezicht van verschillende film decennia, vóór en na de tweede wereld oorlog, ao hebben beheerst en deels nog beheersen, dat zij zelfs in einematogra- f és(Vhe handboeken, die zich alleen met de filmkunst bezig houden, niet zijn weg te denken: Greta Garbo lalias Gus- tafsson). als winkelmeisje in 1922, toen zij amper 17 was, voor de film ontdekt en Ingrid Bergman, als kunst schildersdochter van het lyceum naar de toneelschool met een filmdebuut hi 1983, eveneens nauwelijks 17 jaar. Ofschoon Garbo haar roemrijke carrière in 194) reeds abrupt beëindigde en Ingrid Berg man nog steeds tot de erkende diva's van het witte doek behoort, werden zij kort na elkaar met de begeerde Oscar. het beeldje, dat ook maandag jl- weer als Academy Award in veelvoud is uitge reikt, onderscheiden Greta Garbo kreeg het in 1955, toen zij reeds in de anonimi teit van een permanent incognito was weggedoken, voor haar verdiensten voor de filmindustrie; Ingrid Bergman ontving de Oscar een jaar later voor haar Anas tasta-vertolking. Het was overigens haar tweede, want in 1934 stond er al een op haar schoorsteen voor haar rol in George Cukor's „Gasiighf'-thriller. TAEZE weeik zijn beide actrices in Rot- xJ teodamse bioscopen te zien. Greta Garbo blijft Studio 82 bezetten in een welgeslaagde poging een brug te slaan tussen een grijs filtnverleden en een toch minder geavanceerd heden, dan velen zullen willen toegeven Nu is „Anna Ka renina" aan de beurt,' in grote trekken gebaseerd op Tolstoj's vermaarde roman, waarvan men enige jaren geleden een Britse filmversie uit 1948 door Julien Du- vivier op televisie heeft kunnen zien met Vivien Leigh in de titelrol. Gar- bo's creatie dateert uit 1935 en staat geheel in het teken van de roman tische regie van Clarence Brown, die Garbo twee jaar later ook onder zijn hoede had in ..Marie Walewska". Hij had de handicap, dat Garbo reeds in 1927 onder Edmund Goulding de zelfde rol had gespeeld in een stomme filmversie, die toen kortweg „Love" heet te. Een sprekende Garbo bleef dezelfde allures aannemen als de zwijgende; niet temin is ooik deze Anna Karenina een boeiende vertolking. Na John Gilbert had zij nu Fredric March al» tegenspeler. CORSO CINE] (prol.) a.l. OOOO GRAND: My fair Lady Douce (prol.) 18 j. 4 J- ooo e dodenlijst van A. M„ KRITERION: Allez France (prol.) a.l. r LUMIERE: Meisjes zonder remmen, r LUXOR^^Ie gele Rolls Royce, 14 j. METRO: Geheim commando, 14 j. OO MONOPOLE: t.m. zo, _di, wo: Metsjes. oo Maciste tegen 14 j. O PASSAGE: Politiepost Reeperbahn, 18 r PRINSESDe dood loert tussen Khasba en Khartoem, 14 j. OO vr- en za-nacht: Misdaad en strip tease 18 j. O za- en zo-ml: Abbot Costello als loodgieters, a.l. OO wo: Eddie kent geen pardon, 14 3. OO REX: vanavond: Whatever happened to Baby Jane? 18 j. OOO t vr t.m. wo: Hinderlaag in het Rots gebergte, 14 j. OO volgende do: Gezicht achter de spie gel, 18 j. OO Lemmy Caution Incogni- volgende^o: Arsenicum en Oude Kant, 14 j. OOO Het koninkrijk der sjt première OOOO zeer goed O?? BïL, en de Rolls gaat terug naar de show room. Daarna wordt hij het eigendom van een Amerikaanse gangster-met-ver lof in Italië (George C. Scott), wiens vriendinnetje (Shirley MacLaine) onder weg verliefd wordt op een straatfoto graaf (Alain Delon) en opnieuw is de Rolls het onderdak voor amoureuze esca pades. Ten slotte belandt het gele ge vaarte bij Joegoslavische partisanen, wanneer Ingrid Bergman als een excen trieke Amerikaanse er een verzetsleider (Omar Shariff) mee over de grens helpt smokkelen. Zij ontpopt zich dan als een •oort Florence Nightingale, een nogal ge forceerde metamorfose in een operette achtig partisanendécor, dat even doei denken aan Ingrid Bergman's verschij ning in „For whom the bell tolls" He* is dan ook niet het beste fragment uit dit als geheel zeker geslaagde drieluik. Dal is ongetwijfeld deel twee, dank zij de ont roerende creatie van Shirley MacLaine als het gangsterliefje, vooral in haar scènes met Alain Delon. charmeur bij uitstek als graaf Vronski, die haar ertoe brengt haar man (Basil Rathbone) en haar zoontje (Freddie Barthomolew) voor hem te verlaten. Hun idylle in Venetië wordt gevolgd door hun scheiding, wanneer Vronsky zioh vrijwil lig meldt voor de Servisch-Turkse oorlog, en dat is voor de gedesillusioneerde An na Karenina aanleiding, zich onder een rijdende trein te werpen. In deze be knopte vorm onvervalst melodrama, door Garbo's verschijning toch een meeslepen de belevenis. het duo Anthony Asquith (regie) en Te rence Rattigan (scenario) na „The VIP's" een soort „omnibus" te maken „The yellow Rolls Royce" in Luxor heeft, zoals de titel aangeeft, een kanariegele Rolls als binding tussen drie op zichzelf staande fragmenten. Eerst koopt een rij ke Londense markies (Rex Harrison) het dure vehikel als verjaardagscadeau voor zijn vrouw (Jeanne Moreau), die het echter misbruikt als rendez-vous met haar vriend (Edmund Purdom) tijdens de races op Ascot- Zij worden betrapt ARENA: Apachen in de aanval, 14 j. OO CENTRAAL. Dynamite Jack, 14 j. OOO CINEAC-Beurs: Het huwelijksbed, (prol) O-OO CINERAMA: Circus World (prol a.l. OOO COLOSSEUM: vanavond: Twee zijn onschuldig, 18 j. OOO vr t.m. wo: Tarzan wordt getart. 14 .1. volgende do: Helden sterven jong, 18 j. OO za-, zo-mi: Kleine Eddie zoekt een EEN verrassende metamorfose maakt de talentvolle Ann Margret, teenager idool uit Elvis Presley-films, in de nogal schokkende thriller, die Lumiêre ver toont onder ne titel „Meisjes zonder remmen" („Kitten with a Whip"'. Zij Speelt hierin met ontembaar tempera ment aen kwaadaardig, onevenwichtig kómediantje, ontvlucht uit een melsjes- tuchthuis, dat het een eerbare huisvadei met politieke ambities (John Forsythe) bijzonder moeilijk maakt. Terwijl zijn ge zin namelijk met vakantie is, vindt hij het meisje namelijk slapend in het bed van zijn dochter en onmiddellijk zet zij hem naar haar hand met leugens, drei gementen en weldra chantage. Hij kan zo de politie niet waarschuwen en wordt gedwongen haar zelfs in de kleren te ste ken. Zij haalt vriendjes in zijn huis, van wie er één met een scheermes gewonu raakt, zodat de politicus genoodzaakt is met het stel de grens clandestien ovet te gaan om het slachtoffer naar een dokter te brengen. Hier ontmoet hij vrienden en ontstaan er andere compli caties, die een voor de misdadige jonge lui een fatale afloop hebben. Douglas Heyes regisseerde een en ander met hef tige shock-effecten, die onze keurings mensen wel de wenkbrauwen zullen heb ben doen fronsen, maar tegenwoordig mag er veel James yachting de met "Pasen geprogrammeerde „Goldfinger" van de authentieke, in Ci neac-Beurs is geboekstaafd als „FX-18 op spionnenjacht". Sinds Eddie Constan- tine zich meer mag veroorloven dan zijn voorgangers, is er een generatie van ge heime agenten opgestaan, die zijn Lem my Caution ver in de schaduw stellen Nu is het de zeer stoere, zeer doortas tende Amerikaan Coplan uit de speur dersromans van Paul Kenny, die, na tuurlijk uitgerekend tijdens zijn Romein se vakantie, in opdracht van zijn supe rieuren een schijnbaar onoplosbare klu wen moet ontwarren. Vanzelfsprekend zijn er weer twee benden, één vóór en één achter het ijzeren gordijn, die gehei me gegevens uitwisselen, en in de be proefde trant (dus inclusief veel vrouwe lijk schoon, vechtpartijen en verfijnde martelmethodes) heeft een routinier als Maurice Cloche, die vroeger nota bene nog wel eens „Monsieur Vincent" op. zijn naam bracht, dit alles in kleuren en geu ren tegen het pittoreske décor van Balea ren en Cóte d'Azur vastgelegd. IN 1880 speelt het avontuurlijke verhaal van de film „East of Sudan" („De dood loert tussen Khasba en Khartoem") in Prinses zich af. Arabische fanatici hadden zioh toen achter hun leider, de Nahdi, geschaard om de Britse generaal Gordon te beletten de slavenhandel de kop in te drukken; de zakenwereld sloot zich bij hpn aan. Vooral in de Soedan Rex Harrison en Jeanne Moreau kanariegele Rolls Royce in de film van Anthony Asquith (in Luxor) werd verbeten gevochten en deze kleuren film van Natha-i Juran toont, hoe vier Engelse vluchtelingen na de val van Khasba trachten Khartoem te bereiken. Onder leiding van een ervaren soldaat (Anthony Quayle) wordt de tocht aan vaard, die weldra door allerlei tegensla gen wordt vertraagd, door het oorlogsge weld, door de elementen of door de fau na langs de Nijloever, die voortdurende strijd met olifanten, krokodillen, leeu wen en slangen noodzakelijk maakt. On nodig te zeggen, dat het kwartet er ook nog voor zorgt, dat Khartoem door de Britten wordt heroverd; daarvoor wordt alleen het kruithuis even ongeblazen Westerns: „Gold, („Hinderlaag ir het Rotsgebergte") van George Waggner. zich afspelend bij de Sioux-Indianen in 1876, in Rex, en „Apache Rifles" („Apa chen in de aanval") van William H. Whitney, een Apachenavontuur uit 1879 in Arena met Audie Murphy: beide films houden zich bezig met de blanke goud zoekers, die zich niet in de Indianen re servaten mochten ophouden. Het Leonhardt Consort had in geen sfeervollere orrtgeving kunnen musiceren dan in het door kaarsen verlichte koor van de St. Laurenskerk. Dit kamermuziek- ensemble. bestaande uit Marie Leonhardt en Antoinette van den Hombergh, viool. Wim ten Havé en Lodewijk de Boer. alt viool, Dijck Koster, cello, en Gustav Leon hardt, orgel en clavecimbel. heeft een programma gespeeld, dat uitsluitend was gewijd aan componisten uit de laat-renais- sance en vroeg-barok 1550 1730). Helaas was de akkoestiek te sterk voor de strijkinstrumenten, die in bgrokmen- suur waren gebouwd, wat het toonvolume en karakter sterk gewijzigd heeft. Hier door moest het fijne stemmenweefsel van deze fragile muziek wel aan duidelijkheid inboeten. En dit temeer, daar de bespeelde instrumenten een minder geschakeerde klank ontwikkelen. Om zich van dit en semble een juist beeld te kunnen vormen zou men dit kamermuziekensemble in een intiemere omgeving moeten horen. Door de kaarsverlichting was het volgen van het programma op mijn plaats on mogelijk, zodat ik mij ditmaal alleen tot algemene indrukken moet bepalen. Welnu, het Consort maakte, wat het samenspel en de individuele capaciteiten betreft, een zeer gunstige indruk. In verschillende be zettingen, v.a. kwartet tot sextet, werd er gemusiceerd, zodat het programma in rui me mate gelegenheid bood kennis te maken met de componeertechniek en mogelijkheden van deze 17e eeuwse com ponisten, waarin vooral de dansvorm overheerste. Een schat van composities uit de Engelse School (Gibbons, Byrd, Cooper, Simpson en Lawes), uit Italië (Merula, Turin en Marini) en Duitsland (Pachabel, Von Biber en Boehm) werd ten gehore gebracht w.o. enkele orgelsoli, die door Leonhardt briljant en in een prachtige articulatie werden gespeeld. IN de Rotterdamse Kunstkring expo seert André Bogaert schilderijen die zijn samengesteld uit weefspoelen, hulzen en afval van de weverijen uit de omge ving van het Belgische Dorp Zeele, waar de kunstenaar woont. Bogaert is tot de ze materiaalkeuze gekomen door een lo gische ontwikkeling, die enerzijds te ma ken had met zijn persoonlijkheid, ander zijds met enkele bijkomstige omstandig heden. In de eerste jaren na de oorlog werkte thij naturalistisch. De voorstelling «peel de de hoofdrol, maar steeds was er spra ke van grote koloristiscihe begaafdheid De kleur zou ook in zijn latere, abstrak- te doeken dwingend naar buiten treden, zelfs zo zeer, dat de kunstenaar hem ten slotte van zijn linnen bande en een on doordringbare, donkere wereld schiep op zijn schilderijen In deze periode kreeg hij de kompositie volkomen in de hand en het landschap reeds onderwerp op de figuratieve doeken kreeg een som bere, vaak raadselachtige verbeelding. Dat landschap heeft Bogaert nooit meei losgelaten. Het Is die wonderlijke land streek tussen Gent. Brussel en Antwer pen: een spiegel van Europa. De groei van de vruchten en dé struktuur van dc bodem hebben reeds eeuwenlang een stempel gedrukt op de simpele inwoners die ongecompliceerd voortleven in 'n on eindig vertrouwen op een hogere macht. Toen André Bogaert de nacht in zijn schilderkunst wist te overwinnen en doo»- toepassing van synthetische materialen zoals plastics aan zijn doeken reliëf gaf, benaderde hij mede door het handha ven van de kleur van het materiaal weer de sfeer van de natuur en het le ven in zijn dorpsgemeenschap. Dan ook vertoont zioh een merkwaardig gebeuren AL ZEVENTIG JAAR houdt „Candi da" van Shaw repertoire. In ons land mogen we ons gelukkig prijzen met toneelleiders, die op gezette tijden dit meesterlijke stuk willen vertonen. „Candida" is met St. Joan ongetwij feld Shaw's beste stuk. Klassiek van op bouw confronteert het ons met -een we reld, die aain de werkelijkheid van de droom is ontleend. Schijnbaar lijkt het om een reëel stuk te gaan, met duide lijk omlijnde mensen in een wonderlijke, maar geenszins absurde situatie. Schijnbaar. Want ongetwijfeld heeft re- ROTTERDAM OP Z'N BEST I havenrondvaarten - BLIJOOM* - EUROPA'S MOOERNSTE DIERGAARDE I UNIEK UITZICHT OP 110 M. HOOGTE I gisseur Bob de Lange, die met de Haag se Comedie het stuk speelt, gelijk als hij zegt dat beide mannenfiguren zelfprojec ties van Shaw zijn. De schrijver heeft beiden even lief: de jonge, onstuimige dichter, wars van conventies, gehard in eenzaamheid en de wat IJdele dominee, een voortreffelijk mens. maar confor mist in hart en nieren. Beiden beminnen Candida. En Can dida is een onaantastbare zuiverheid, onwerelds bijna. Het feit, dat de domi nee met haar is getrouwd, laat Shaw voor wat het is. De liefde van de jonge dichter wordt er niet illegaal door of iets verwerpelijks. Als hij de positie van de dominee ondergraaft doet hij dat met goede argumenten. HET verbazende van het stuk is. dat de toeschouwer beslist onder de in druk komt van de liefde van de dichter, zonder echter partij voor hem te trekken. De liefde van de predikant voor Can dida is minstens even oprecht en eerlijk En het conformisme van de wettige echtgenoot maakt hem zo duidelijk tot de zwakste van de twee minnaars, dat alleen al uit menselijke overwegingen onze sympathie aan zijn kant blijft staan. KEUS UIT TWEE op deze doeken: het lijkt soms of het plas- tic als een openspringende bloemkelk ..explodeert". Dit zien wij op de latere schilderijen met de weefspoelen ook her haaldelijk gebeuren. Vanuit een mono toon ritme breeikt daar herhaaldelijk een haast vulkanische uitbarsting. SPOELEN NA PLASTIC De schilder ging deze spoelen toepas sen, omdat de dokter hem verbood ver der te werken met plastic. Dit is n. lijk ongezond. Na een verbijf van vij maanden in het hospitaal legde Bogaer de basis voor de indrukwekkende expres sie, waarvan wij nu een aantal uitste kende voorbeelden in de Rotterdamse kunstkring kunnen zien. De Kunstenaar vervaardigt de werkstukken op de vloer van zijn atelier Hij legt de spoelen op een houten vlak en lijmt ze vast met po- lyesther. Door toepassing van garens met verschillende kleuren bereikt hij re sultaten, die geen twijfel laten bestaan over zijn koloristisohe bekwaamheid. Natuurlijk kan men ook in deze uiting in vloaden aanwijzen. Dat is met dit soort werk haast niet te vermijden Maar Bo gaert is er in geslaagd schilderkunst te vervaardigen met een zeer persoonlijke allure. Zij is vriendelijk en ongekompli- ceerd zoals de landstreek waaruit hij af komstig is. Soms is het de tastbaar ge worden poëzie van de aarde. Nooit is woede of haat achtergrond van dit werk. De „explosies" zijn symbolisch voor het openbreken van de vruchten, voor de on peilbare macht van de natuur. En zelfs waar duisternis schijnt te heersen zo als in het donkerbruine schilderij dat aangekocht weid door het Stedelijk Mu seum in Schiedam is die nog te ver klaren. Zij moet verband hebben met de stikdonkere nacht die in deze Vlaamse streken als een magische verlamming over de weilanden en bossen hangt Kortom, de tentoonstelling van de Bel gische- beeldende kunstenaar André Bo gaert is een boeiende gebeurtenis. Het is de verdienste van de Rotterdamse Kunst kring, dat zij zijn werkstukken in Neder- kiezen. De dominee biedt haar land heeft geïntroduceerd. Hofplein. Galerij, Coolsingel met De Doelen, Leuvehaven, Lange Torenstraat, Hofplein/Coolsingel. Door de aankoop van een volledige ver zameling van particuliere zijde zijn we in staat foto's te brengen die in vele ge vallen nog niet tevoren gepubliceerd zijn. Deze foto's zijn van uitstekende kwali teit en zullen vele liefhebbers van Oud- Rotterdam en zijn romantiek zeker niet teleurstellen. De serie is ook per giro te bestellen onder gironummer 18344 t n.v. weekblad „De Havenloods", Westblaak 25 te Rotterdam met vermelding „Oud- Rotterdam". U dient dan echter reke ning te houden met 25 cent verzendkos ten. zodat dan het te storten bedrag 12,75 wordt. zijn kracht, zijn bescherming sitie. De dichter draagt aan zijn - zwakheid en de eenzaamheid van zijn hart. „Een goed bod", zegt Candida. „Ik kies de zwakste". Dan weet de dich ter al dat hij verloren heeft. Candida heeft voor het zwakste, ja voor het „hulpbehoevendste" gekozen, voor het conformisme. Tegen de achtergrond van het con flict heeft Shaw enkele figuren inge voegd, die teken zijn van de wereld, waarin het gebeuren zich afspeelt. De Haagse Comedie heeft, hoewel niet geheel vlekkeloos, een mooie voorstelling gegeven van dit onverwoestbare stuk. 1 de rol van de dichter; Ingeborg El zevier was heel tuttig een secretaresse. Wim van Rooy een zeer onhandige hulp prediker en Bob de Lange, net iets te plat de plebese vader v JIJ~ JAN DONIA ploeteren in de grond gedaan. De serie wegomleggingen waren wel niet zo uitge breid als vandaag, maar toch was men altijd wel ergens met het wegdek aan het werk. Hier krijgt het Beursplein een beurt. Dat wil zeggen de tramrails moe ten nodig vernieuwd worden en ook daar bij komt heel wat kijken. Men is hard aan het werk met grote handschavers en tangen, terwijl op de achtergrond een oud, vertrouwd beeld van Rotterdam te zien is. We zien daar sigarenmagazijn „Au Condor" en café-restaurant „De nieuwe Pool" naast het bankgebouw van Mees. Wilt u meer van dat oude Rotter dam zien? Met !de vierde serie grote foto's van het vooroorlogse Rotterdam (17 x 24 cm) op kunstdrukpapier kunt u thans uw verzameling herinneringen uitbreiden. Voor één rijksdaalder ontvangt u op nieuw een serie van twaalf stuks. Aan onze kantoren aan de Westblaak 25 kunt u de opnamen bekijken en zullen wij u graag helpen voor zover de voorraad strekt. De afdrukken zijn niet afzonder lijk verkrijgbaar. Er is een beperkte voorraad. Stel uw komst dus niet te lang uit. Naast de opnamen van bekende Rotter damse straten en pleinen van vóór de Tweede Wereldoorlog hebben wij ge meend ook iets van de oude romantiek, die voor onze stad kenmerkend was, te moeten ophalen. De opname die we hier *In"de nieuw" ^erte'rijT'opgenomenTALENTENJACHT IN RHOON palingkaren van de Wijnhaven, de paar- detram met Wolfshoek op de achter grond, mariniers op de Goudsesingel, ORGELCONCERT Zaterdag 10 april geeft Feike Asma een orgelconcert im de Wiltoelminakerk, Oranjeboomstraat. Aanvarig 8.15 uur. Aanvang verkoop zaterdag 10 uur, Meent 40 „TELSTAR" GEEFT CONCERT De Rotterdamse Accordeon Vereniging „Telstar" zal op zondag 11 april in Ge bouw Palace aan de Zomerhofstraat een concert-cabaret-varieté-avond geven. Het concertgedeelte staat onder leiding van dirigent P. Th. van Amen. Aan de ze avond werken mee: Frans Vrolijk, De Spelbrekers, Willy Valjo, The Crocksons met als speciale gast Harry Moo ten. Na afloop bal met attrakties tot 3 uur met het Kwartet George Amelung. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Op zaterdag 10 april organiseert het toneelduo „De Pietjes" een grote talen tenjacht in het gebouw Hervormd Cen trum te Rhoon. Deze talentenjacht be gint 's middags om 3 uur met een voor- selektie, en wordt 's avonds gevolgd door een finale. Na afloop is er 's avonds ge legenheid tot dansen. De muziek zai dan verzorgd worden door de winnaar van de talentenjacht. Deze jacht begint 's avonds om 8 uur. de zaal is om half 8 geopend De toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij: K. v.d. Tol. Dorpsdijk 157. De voor verkoop van de toegangskaarten wordt op vrijdagavond 9 april a.s. in het Her vormd Centrum gehouden, 's avonds tus sen 7 en 8 uur. Dat de Johannes Passion geen poëtisch doch een lithurgisch karakter heeft werd duidelijk hoorbaar aan de zeer bekwame uitvoering van Bach's meesterwerk door de Kon. Chr. Oratorium Ver. „Hallelujah", die onder leiding van Piet van den Kerk- hoff in de Koninginnekerk heeft plaats gevonden. Is de Matthaus Passion meer bespiegelend en daardoor milder van ka rakter Bach voltooide dit werk toen hij 44 Was in de Johannes Passion klinkt de felheid van het nog in zijn volle fysieke kracht zich ontwikkelende genie (de Jo hannes Passion werd nl. in 1722 op 37* jarige leeftijd voltooid). Reeds in het ope ningskoor „Unser Herrcher", dat feller en hartstochtelijker is dan het beginkoor van de Matthëus Passion, is dit hoorbaar. De uitvoering door „Hallelujah" stond op hoog peil; de koren klonken zuiver en homogeen en vooral de turbae (de opstan dige volks- en priesterkoren) werden ge laden gezongen. Maar sterker nog groeide het koor uit in de koralen, die met grote aandoenlijkheid werden vertolkt. Elly Ameling, sopraan, dient om de nobele uit voering van haar aria's met veel lof ver meld te worden onder de solisten, van wie Diet Kloos met haar mooie alt eveneens een goede indruk maakte. Als naar ge woonte zong Carel Willink, bas. zijn partij van Jezus met grote uitdrukking, waar naast Willy van Hese, tenor, in zijn rol van de Evangelist door zijn zuiver in- i penetrant geluid groot respect afdwong. In de kleinere rollen sloten Paul Schots mans, tenor, en Peter de Vos, bas, zich goed aan bij de andere solisten, hoewel De Vos enige tijd nodig had om zijn stem los te zingen, waardoor zijn stem en voor dracht meer. uitdrukking kregen. Het Philharmonisch volgde muzikaal en geroutineerd de intenties van Piet van den Kerkhoff, die meer en meer de kunst vaardig wordt ook een orkest te leiden. Vermelding verdient hier de fraai gespeel de cello-solo van Jo van Loo in de alt-aria no 58 „Es ist volbracht". Koos Bons, orgel, en Jan van der Meer. clavecimbel, speel den de begeleidings- en continu-partijen deskundig. Jazzclub „Clatertje Bhier" Zaterdag 10 april zal jazzclub „Clater tje Bhier" aan de Heemraadssingel 191 een jazz-avond organiseren waaraan me dewerken; het kwartet Kees Kooy met als gastsolist hoboïst Gilius Bergeijk. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs leden t 1,-, introducees f 1,75. Het kwartet Kees Kooy is als volgt samengesteld: Kees Kooy, gitaar, Herrrian Bakker, piano, Ge rard Holdtgreve, bas en Geert Jetsma drums. Na het concert gelegenheid tot dansen. Greta Garbo in de titelrol van Clarence Brown's „Anna Karenina" met Fredric March als graaf Vronsky (ifi Studio '62) eon begrip w-» itt y Vraag staalboeken voor mooi K p. KI /V f*4j t Behangersgereed- en goedkoop schap in bruikleen 2e Middellandstraat 2 tel. 23.31.92 Wolphaertsbocht 236 tel. 27.48.25

De Havenloods | 1965 | | pagina 11