Alle Schiedamse watersporters in het zelfde schuitje Bij een oude watermolen Oplossing puzzel Glorieus feest van „Instuif' SVC 1 heren behaalt het volleybal-kampioenschap SVV heeft mooiste clubgebouw Landelijke aktie voor Bartimeus PONDEBg^^AgRIL 3 HORIZONTAAL: 1 Bakkum; 6 moeras; 11 alias; 12 hoeve; 13 egaal; 14 tra; 15 regie; 16;kers 17 Hoorn; 18 rede; 19 els; 20 kakelen; 21 lot; 22 RCominum 1 Impe rium); 23 gave; 24 Erosij; 25 OUymp.) Sipelen); 26 durven; 27 mortel; 28 rei; 29 Man; 30 benard; 33 gaande; 36 broeder»; 37 Saar; 38 Irak; 39 R(ei)s; 40 eek; 41 raadsel; 42 lat; 43 lias; 44 plots: 45 veto; 46 Annet; 48 ene; 49 genot; 50 Orion; 51 noest; 62 gênant; 53 katern. VERTICAAL: 1 breker: 2 kaars 3 klas; 4 uil; 5 ma; 6 M(iddelb O(nderwijs); 7 oer; 8 ever; 9 regel; 10 sleets; 11 stoken; 12 Harlem; 13 gelid; 14 roe; 15 idool; 17 have; 18 Nero; 20 kaviaar; 21 normaal; 23 grens; 24 stank; 26 ure; 27 end; 30 brein; 31 raap; 32 dralen; 33 gisten; 34 Ares; 35 Erato: 36 belang; 39 stoten; 40 kanon; 41 Don; 42 lente; 43 sera; 45 vest; 47 tin; 49 Gea; 50 O(ude) T(estament); 51 O.K. Vergadering gemeenteraad i vergadering bijeen komen. Het is een glorieus feest gewor den van de r.k. Stichting Instuif die het tienjarig bestaan herdacht. Er waren reeds enkele feestelijk heden aan vooraf gegaan, alvorens tweede paasdag het bestuur in Mu sis Sacrum recipieerde. Zeer velen kwamen het bestuur gelukwensen „Ach ja, lagen 'we daar nog maar", verzucht een lid van de Schiedamse Jachtclub als we de herinnering ophalen aan het Spui, waar eertijds het kostbare bezit der clubleden lag. „Niet dat we te klagen hebben, echt, we boffen nog, maar er zitten toch wel nadelen aan deze haven", con stateert hij. Dat is da# de Wilhelminahaven. Lekker ruim, flink wat meerpalen, goede planlaeren, het is allemaal waar. Maar je moet boot eigenaar zijn, om de nacfelen van deze op zichzelf mooie haven te onder kennen. De haven staat in rechtstreekse verbinding met de Maas, zodat ieder zeeschip of met volle kracht varende sleepboot, een flinke slok wgjer uit de haven wegzuigt, die de schepen aan de touwen doet rukken en trekken. Daarna komt het pas, want dan trekt het passerende schip een golf achter zich aan, die het haventje binnen gulpt, de boten en bootjes doen schuren tegen het geen maar geraakt kan worden en daar knapt een boot niet van op. Er is nog een ander bezwaar. In de Wilhelminahaven loost de „Tan ker Cleaning". Daardoor drijft nogal wat ongerechtigheid op het water, zoals olie en de jachtjes en andere bootjes worden daarmee besmeurd. Dit alles is genoeg om terug te i het i de die tijd wel herinneren, omgeving van de Spuihaven en uei zwembad wemelde van roeibootjes, op gebouwde sloepen en allerlei uitzonder lijke modellen die aan primitieve, wanke le steigers gemeerd lagen. 's Zaterdags kregen de bootjes een opknappertje en werd alles in gereedheid gebracht voor een nachtelijke vispartij in de Waterweg of één van de haventjes. Dat mocht weliswaar niet overal, r* a inham. Het waren soms maar erg oude ka valjes, die bootjes, maar iéder voorjaar werden zij ergens op de könt getrokken, wat teer er op en dan had men weer een heel seizoen „recreatie", al kende men toen dat woord nog niet zo. Dat was de tijd van „des werkmans-jacht!" Het is allemaal de luxe kant uitge gaan. Roeien is er niet meer bij; buiten- of binnenboordmotor bezit ieder plezier- bootje. Er zijn nog wel „doe het zelf-bootjes', maar de welvaart ligt zich hier nu wel te demonstreren. De gelukkige bezitters van de roeiboot, met of zonder „hüik" uit vroeger dagen. Zij verven en timmeren en schrappen ieder weekeinde. Waar moeten ze an dersheen; er is voor hen ook niet veel ruimte meer sinds de Griend „gesa neerd" is. „Samenwerking" en „Volharding" „lagen" om zo te zeggen in de oude tijden, gezamenlijk in de Griend. Gezamenlijk zijn ze daaruit verdre ven, hetgeen een fusie tot gevolg heeft gehad. Ze zijn nu, samen met de vereniging gedreven. Het is woekeren met de Maar allemaal zijn de bezitters vol liefde voor de watersport, die het tot „één pot nat" maakt, opgebouwd sloepje of super-kruiser. Het is niet zo vreemd, dat met zoveel water bij de hand, de watersport in Schiedam wel wil bloeien. In die Wilhelminahaven liggen zo rond de tweehonderd bootjes en boten. De Schiedamse jachtclub heeft er plm. vijftig jachten liggen. „Dat is de heren baai", luidt de populaire aanduiding voor dat gebied. Hier is wel het centrum van de Schie damse watersportbeoefenaars, al ligt er ook aan de Schie nog een aantal bootjes. De dreigende demping van de Polder vaart, maakt het hen er wel moeilijk en men zoekt dan ook ijverig naar een uit weg. Degenen die hun vaartuig in de Wil helminahaven hebben liggen, zitten zo op de „grote bree". De haven uit en meteen hebben ze de ruimte op de Waterweg. Hier en daar liggen nog jachten van de Schiedamse „thuishaven" op wer ven, waardoor er nog enkele hiaten in de moringen zijn. Maar binnen een maand ligt alles, dat in het water kan liggen er weer in. Dan zwermen de watersporters ieder weekeinde uit naar Brielsemaas of Hel levoet. Maar genieten doen ze allemaal en daar gaat het maar om, ook in de watersport. aanbieden. Tot hen behoorde Pastoor van den Brekel namens de Deken van Schiedam, de heer G. Rens namens het gemeente lijk jeugdwerk van Schiedam, de heer C. de Haas namens SW, de heer A. van Lingen namens de SJR, de oud aalmoezenier van de Instuif, Pater Aubel, de heer J. Wassink namens S.G., de Landelijk secretaris van de Instuif, de heer J. Kierkels en nog vele andere belangstellenden op het terrein van het jeugdwerk. Des morgens om 10 uur had de aal moezenier van de Instuif, pater Robben, in het gebouw van Musis Sacrum een H. Mis opgedragen, waarna een gemeen schappelijk ontbijt volgde. Men had, ook tijdens de receptie, toe spraken verder die dag vermeden en er heerste een gezellige onderlinge sfeer. De belangstelling voor de- feestavond op tweede paasdag was zo groot, dat „Geron" brengt „Harvey" In de serie toneelwedstrijden van dit seizoen voert vrijdag 23 april de Geref. Toneelgroep „Geron" het toneelstuk van Mary Chase: .Harvey" op. Jubileum Harmonie W.F. In verband met het 40-jarig bestaan der harmonie van Wilton-Fijenoord zal zater dag 1 mei van half vier tot half zes het bestuur in de kantine van het hoofdkan toor een receptie houdein. men uiteindelijk de deuren van het Musis moest sluiten. Bijna zeshonderd personen vulden de zalen van het ge bouw en de ruimte om op de muziek van „The Red Skyschrapers" te dansen was zo beperkt, dat het een bijna stil staande danspartij werd. Doch dit verhinderde niet, dat ieder een zich best amuseerde. Het actieve bestuur verdient een compliment voor de organisatie van het geheel. Door een verwisselen van foto's is bij het verleden week geplaatste artikel over café „Begersbergen" abusievelijk een afbeelding geplaatst van de St. Jan- steeg, gezien vanaf de Breedestraat. Hier de juiste foto: de plaats waar „Begersbergen'' stond, bij de linker lichtmast. Men ziet hier duidelijk, dat er een heel breed terrein is vrijgeko men tengevolge van de afbraak van de linkerzijde van de Vlaardingerstraat. Achter het open terrein ziet men enige gebouwen van de Kethelstraat. Onze verontschuldigingen voor de gemaakte fout'. Het eerste herenteam van de Schiedamse Volleybalclub heeft de beslissingswedstrijd voor het kampioenschap le klasse op fraaie wijze met 3-2 gewonnen. Gesteund door een paar honderd met toeters en bellen gewapende supporters, begonnen de Schie dammers aanvankelijk zo nerveus, dat AMVJ de beide eerste aanval len snel in winst kon omzetten. hun bootjes getuigenis afleggen. Wie zou het hen misgunnen; water sport, al vinden de echte zeilers de lui met motorbootjes of nog meer luxe ma teriaal, maar „luid watersporters". Ieder z'n meug, ook op het water. Er zijn nog wel bootjes-knutselaars. De werf van de heer Ouwens ligt stamp vol met jachtjes van allerlei maat en vorm. Hij heeft beslist niet over werk te klagen. Wanneer b.v. volgende week een kruisertje de helling verlaat, gaat er meteen alweer een ander op. Het zijn scheepjes gebouwd of in aan bouw niet alleen voor Schiedammers, maar ook voor watersporters uit heel Nederland en zelfs ook uit België. Behalve met eigen werk, ligt de werf ook vol met scheepjes van de particulie ren, die uit liefhebberij, zelf hun eigen dom opknappen. Er mag worden geconstateerd, dat de Schiedamse voetbalvereniging SW iu het bezit is gekomen van het mooiste clubgebouw van Schiedam. Moge dit zo zijn, de wethouder voor gemeenteijke sportzaken, mr. P. van Bochove heeft toch verontrustende woor den gesproken omtrent de toekomst van het betaalde voetbal in Vlaardingen- Schiedam, om welke reden hij in de richting van een fusie wees tussen SW Hermes-DVS en Fortuna. Want de wethouder constateerde, dat de zuigkracht van Rotterdamse clubs Fijenoord en andere clubs zo groot is, dat het moeilijk vol te houden is voor ds Schiedamse semi-prof verenigingen. Hij meende wel dat voor het gebied Schiedam-Vlaardingen met rond de 150.000 inwoners een kans is voor één goed geleide semii-profclub, welke dan ook op steun van gemeente en bedrijfs leven mag rekenen. Overigens bleek de wethouder enthou siast te zijn over hetgeen SVV nu heeft verkregen in moderne clubgebouwen, zo als ruime, luxe bestuurskamers, prakti sche kleedlokalen moderne kantine enz. Ook de voorzitter van SVV, de heer M. Eising was trots op het nieuwe ge bouw en dankte de zeer velen, die de club daartoe in staat hebben gesteld. Het Harga-terrein heeft met dit ge bouw weer een beter aanzien verkregen. Van de Nederlandse Sportfederatie is bericht ontvangen, dat voor de stichting van de Schiedamse sporthal een rente loze lening van f 100.000 is toegestaan. VI» 'f set een nog groter overwicht aantoonde, 15—9 en 15—3. De 5e set moest de beslissing brengen. Met prachtig volleybal, keiharde smashes en een stevige verdediging, wer den de omstanders in extase gebracht. AMVJ kon tegen dat geweld niet op en moest ook deze set met 158 aan de Schiedamse kampioenen laten. Een pluim op de hoed van de Schie damse heren, die de juiste mentaliteit en instelling toonden, door hun 2—0 achter stand in de zo belangrijke wedstrijd om te buigen in een 3—2 overwinning. Ook dames 2 zorgde voor een kampioen schap. De laatste wedstrijd tegen de mede gegadigde Wico werd met 22 afgeslo ten, zodat de reserve-dames met 2 pun ten voorsprong het kampioenschap van de dames le klasse in de wacht sleep ten. Met dames 4 heeft SVC dit jaar dus 3 kampioenschappen behaald, hetgeen een uitzonderlijke prestatie kan worden genoemd. Dames 1 deelde de punten 2—2 tegen RVC 2 uit Rijswijk en behaalde hier door definitief de 4e plaats in de over gangsklasse. Eveneens een mooi resul taat, na dit eerste seizoen. Heren 3 besloot de competitie met een 31 zege op 01",, en meisjes A speelde met 2—2 tegen Pendrecht A en meisjes C klopte Dop b met 30. Een fraai succes voor dit C-team, dat in de junior-klasse als 2e eindigde nog voor meisjes A en B. Het is beslist niet bij toevalligheid, dat de Delflandroute van de A.N.W.B. ook midden door Kethel voert; voor menigeen zal dit oude dorpsbeeld een verrassing blijken te zijn. De borden mogen dan aan de vraag van deze tijd voldoen, doch in dit hart van Kethel is de tijd toch stil blijven staan. T.S.F. debuteert in competitie Het komend week-eind 24-25 april start de competitie van de K.N.L.T.B., op za terdag de distrikts- en op zondag de lan delijke competitie lawntennis. Het eerste team van TSF speelt dit erde kis r het eerst in de derd klasse. Op de werf van Ouwens wordt kwast verf gesmeerd op de kiel i het eigen scheepje. In navolging van zeer vele Nederland se gemeenten is ook in onze stad een aktiecomité gevormd om de grote lande lijke aktie voor het Christelijk Blinden Instituut Bartimeus te doen slagen. Dit alles gebeurt ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van genoemd insti tuut. Graag zou men komen tot de bouw van een nieuw instituut in Doorn voor meervoudig gehandicapte kinderen. Hiervoor wordt een beroep gedaan op de gehele Nederlandse bevolking om met milde hand te geven. Uiteraard moeten er ook mensen zijn die namens Bartimeus willen ontvangen, want anders zou het geven niet aan haar doel beantwoorden. Over de aktie zelf zult u in de komende weken nog heel veel horen. Deze mededeling dient alleen om een beroep te doen op de medewerking van een groot aantal Schiedammers (ca. 500) die twee uurtjes van hun ongetwij- reld kostbare vrije tijd willen „opoffe ren" om als ontvanger namens Barti meus op te treden. Het aktiecomité zal gaarne uw naam noteren. Belt u daartoe even de sekre- taris van het comité, de heer P. Plai- sier, telefoon 266475. Hans Hazenbroek exposeert In Galerie aan de Idenburghstraat ex poseert tot 15 mei de schilder Hans Ha zenbroek gouaches, aquarellen en olie verven. De expositie is geopend van 79 uur en zaterdags en zondag's van 2—5 t boezemmolens schuin tegenover el kaar. Zij zijn alweer sedert vele jaren afgekust. Op de tekening is de molen te zien die het dichtst bij Kethel Tuindorp staat. Vlak hierbij leidt een sierlijke voetbrug naar het Beatrix- park waar aan die zijde de andere molen staat. Vanuit Tuindorp leiden enige vlie gerpaden door weilanden en bosjes naar de Poldervaart en geven aldus aansluiting op Beatrix- en Thurlede- park. Rond de oude molen, die nu tot woning dient en met een hoekig dakje is afgedekt, is nog een klein boerenbedrijf in volle werking. De luidruchtige varkens, die in diverse hokken zijn ondergebracht, gaan cres cendo te keer wanneer zij gevoederd worden en in een naburig weiland gaat de boer voor het vallen van de avond de koeien melken. Ook de vo gels komen uit alle richtingen in deze buurt een graantje meepikken. Het is hier een oase van rust en landelijkheid op korte afstand van Tuindorp en Groenoord waar het snorrende motorverkeer overheerst. OCTAVE DECONINCK. Bosch In drie jaar tijd bracht dit team het v de vijfde tot de derde klasse, we zijn be nieuwd of de TSF-ers in de lift blijven zitten. Het eerste team is ingedeeld met een team van de Metselaars, Haagse T.C. en I.C.C. Dit zal voor Magrid Sneep, Els Zwanenburg, Johnny Martens en Erik van Woerkom geen gemakkelijke opgave worden om te overwinnen. In de s gewonnen werd, bleek dat de Schie damse jeugdkampioenen van het vorig jaar Magrid Sneep en Erik van Woer kom. in een uitstekende vorm verkeren. Het tweede team debuteert in de vier de klasse; Leidy Boon. Nel. v.d. Vaart. Wil Baard en Wim v.d. Heuvel zullen het op moeten nemen tegen Plaswijk 3, Thirty All 1 en Oledo 2. Ook dit team zal heel wat hindernissen moeten over winnen om de derde klasse te kunnen halen. Het derde en vierde team komen uit in de vijfde klasse, het is de bedoeling dat één van deze teams gaat proberen de vierde klas te bereiken. Het vijfde team, vorig jaar gepromo veerd naar de 2e klasse van de zaterdag competitie, zal het dit jaar bijzonder zwaar krijgen tegen stadgenoot Vice Ver sa 5. Heineken 1 en T.I.O.D. 5. We heb ben toch vertrouwen dat Agnes Rietveld, Maartje v.d. Wilt. Wil Findhammer en Guus v.d. Wiel in ieder geval zorgen dat het degradatiespook ontweken wordt. Het zesde team komt uit in de derde Theo v.d. Bos en Job Bijl heeft in de oefenwedstrijd tegen het jeugdteam van Vice Versa laten zien dat ook zij hoge ogen kunnen gooien naar een kampioen schap. Programma a.s. week-eind: 24-4: TSF 5-Vice Versa 5, Dsh 2—TSF 6, TSF-jeugd—Toegh-jeugd. 25-5: De Metselaars—TSF 1, TSF 2— Plaswijck 3, Topspin 2—TSF 3, TSF 4— Cl. ter Werve. „De Instuif Koerier" In het kader van het tienjarig bestaan van de „Stichting Instuif r k jongeren", is een jubileumnummer versohanen, waaraan bijzondere zorg is besteed. Het bevat een overzicht van het werk, een opwekkend artikel o.m. van de cud- aalmoezenier der Stichting, pater W. Marcelis O.P. en van pater Robben. Mevrouw Rie van Dorp-uafort schrijft herinneringen en ook mevrouw E. Diies- Willemse secretaresse van net Diocees Rotterdam wijst op hetgeen iot stand werd gebracht. Er zijn ook nog bijdragen van pater H. F. van Aubel O.P., van C.P. v.d. Frits Renirie.

De Havenloods | 1965 | | pagina 4