MEUBELTOONZALEN HENK HARTOG BINNENWEG 20 f TER MEULEN HOLLENKAMP HENK HARTOG MEUBELTOONZALEN Feestelijk programma voor Koninginnedag en 5 mei UIT DE KERKEN Chr. Techn. School hield ouderavond K recht tegenover ~T op de 1e etage van de firma ijj Hoe U daar binnenkomt? Het breken en sjouwen is begonnen BINNENWEG 20 DR. CAZEMIER Jaarverslag van de dierenbescherming NAM AFSCHEID JOE HAVENLOüJJü OUxnUEKDAG 29 APRIL 1965 In handige vorm is het programma voor de feestelijkheden in Schiedam ver schenen, waaromtrent we ook elders melding maken. In het voorwoord schrijft loco-busge- meestc- H. Sabel: „Aan de vooravond van de 20e her denking van de dag onzer bevrij ding valt op de viering van Konin ginnedag een bijzonder accent. Meer dan in andere jaren gevoelen wij de waarde van de band tussen Vorstin en Volk, want wij denken er aan dat deze band hecht ts gebleken in tijden van storm, onvrede en wanbegrip. Ruim 16 jaren is Koningin Juliana de draagster van de Kroon en naast de grote plaats in ons hart. welke zij reeds had. heeft zij zich onze dankbare waardering verworven. De Vereniging Nationale Feest-, en Gedenkdagen wil hieraan uit drukking geven en de feestdagen van Vorstin en Vaderland bundelen tot één manifestatie van de ganse Sehiedamse gemeenschap. Daarom vieren wij feest en daarom laten wij de vlaggen wapperen als een warmt hulde aan onze geëerbiedigde Vorstin. Wat er te doen is Donderdagavond is er dan allereerst de ster-lampionoptocht.. Vrijdagmorgen om 7 uur opent de R.K. gymnastiekver eniging „Excelsior" met drumband de feestdag met een mars door Schiedam- West. Alle vlaggen gaan dan uit; de klok ken luiden om 8 uur en om 9 uur maken U.B.K. en „Harpe Davids", reap, door het westen en Nieuwland en centrum en oost. een mars. Kinderspelen zijn er aan de Hogenbanweg, Westfnankelandestraat, Dr wübautplein, Mgr. Nolanslaan, in Kernei op Koekoekslaan en Leeuwerik- singel, To alle wijken zijn zes spelen, blokjes- rapen, zaklopen, autoped race. kruiwa gen-race, hindernis-lopen, boegspriet-lo pen. Door Kethel marcheert van 9—-11 uur, St. Radboud. Van 10—11 uur caril- Geron speelde Harvey In het kader van de toneelwedstrijden, georganiseerd door de Sehiedamse Ge meenschap heeft de geref. toneelgroeo ..Geron" vrijdagavond in een goed bezet ,,Musis Sacrum" een opvoering gegeven van lp\voor amateurspelers lang niet gemakkelijke, Engelse toneelstuk „Har- El wood P. Dowd is een man met vreemde complexen, vandaar dat hij iedere dag een enorm denkbeeldig konijn op zijn reizen met zich voert en mede daardoor degenen die met hem in aanra king komen, tot wanhoop brengt. Het is een hele opgave om hem uiteindelijk bij een psychiater te doen belanden, hetgeen een grappige persoonsverwisseling met zich mee brengt, doordat de zuster \an Elwood als patiënte wordt aangezien en in een dwangbuis wordt geplaatst. Het is een spel vol verrassingen en grappen, dat de „Geron '-spelers (hoe kan het an ders!) hebben weten uit te buiten. Het geen niet wegneemt, dat er soms wat te weinig vaart in het geheel zat en som mige gedeelten wat langdradig bleken uitgesponnen. Beroepsacteur Kees Coolen heeft zijn uiterste best gedaan het geheel tot leven te brengen, waarbij Koos de Groot tegen zijn zware hoofdrol niet geheel opgewas sen bleek. Mej. Elly van Eyk. die als invalster de moeilijke rol van zuster Ruth moest vertolken, kweet zich daar van op uitnemende wijze. KDO gaf uitvoering in gebouw „Irene" Er was een goede belangstelling voor de jaarlijkse uitvoering, die de accor deonvereniging KDO in gebouw Irene gaf. Daarover sprak de voorzitter, de heer H. Gutteling in diens openings woord zijn blijdschap uit en hij verwel komde in het bijzonder ook enkele oud leden. Het jeugd-orkest opende de avond met enkele nummers, gevolgd door het A- orkest en de ouderen. Het geheel mocht er best zijn en de luisteraars staken hun waardering dan ook niet onder stoelen of banken. De directeur, de heer P. van Hassel kan tevreden zijn over hetgeen zijn leerlingen brachten. Alle teams van TSF zegevierden De zeven lawntennisteama van TSF hebben in de competitie gezegevierd. Vooral van het eerste en tweede team was dit een prachtig resultaat. Het eerste team speelde tegen het team van Metse laars op het centrecourt van de mets- banen een schitterende wedstrijd, waarbij vooral Magrid Sneep en Johnny Martens dikwijls de handen van de vele toeschou wers op de tribune, op elkaar brachten. De aanvoerder van het eerste team, Erik van Woerkom, werd verslagen door J. v. d. Hoek, 8-3, 6-2. Het tweede heren enkel werd een prachtige overwinning voor Johnny Martens op F. Pijper. 6-4, 6-3. Zowel Magrid Sneep als Els Zwanen burg wonnen hun enkelspelen. Het dames- dubbel werd een zege voor de Metselaars, terwijl de TSF-ers zorgden dat het heren- dubbel werd gewonnen. De beide ge- mengd-dubbels werden door TSF gewon nen; de einduitslag 6-2 in het voordeel van onze stadgenoten. Het tweede team vierde zijn debuut in de vierde met een 7-1 overwinning op Plaswijck 3. Alleen het gemengd-dubbel, dhr. W. v. d. Heuvel en mej. N. v. d. Vaart tegen mej. J. v. Kooten en dhr. E. de Boer werd een overwinning voor het Plaswijck-team. Het derde team had weinig moeite met het Haagse Topspin; met 8-0 werden de Hagenaars verslagen. Het vierde team behaalde een benauwde S-3 overwinning op het team van Te Werve. Het eerste heren-enkel van Wim de Ruiter en het eerste dames-enkel van Ineke Bulte werden door de Hagenaars gewonnen. Het gemengd-dubbel Ineke Bulte en Wim de Ruiter verloren van mej. Knap en G. J. v. d. Zwan met 4-6. 6-3, 1-8. Het vijfde team heeft in de tweede klasse van de districts-competitie een 3-2 overwinning op het Vice Versa team be haald. Ook het zesde team kwam met een 3-2 overwinning uit Dordrecht terug en wel op het tweede team van Dash. Het jeugdteam van TSF heeft tegen het Jeugdteam van Toeg-H'berg de maximale winst van 5-0 behaald. Vooral het spel van Jetske Poll tegen mej. L. v. 't Hof was van prima gehalte: 6-1, 9-7 in het voordeel van Jetske Poll. Het programma voor volgende week luidt: TSF 1 tegen Haagse TC 2, Thirty All 1—TSF 2, TSF 3—ANWB 1 en Racke teers 6—TSF 4. lonklanken, in de Koopmansbeurs Schut- tersfestijn om het kampioenschap Schie dam, om 12 uur vlieg-demonstra ties op het Marconiplein, om 1 uur handbal- en dememstratiewedstrijden Op het sportveld der Chr. Techn. School; volleybal-demon straties van 24 uur op de speelweide Vlaardlngerdijk; om 2 uur wielerronde Vlaardingerdijk, vtan 2—5 uur mars door muziekcorpsen in hét Cen'ürum, 4.30 uur optocht met versierde fietsen eri autopeds vanaf de Hogebanweg. r"~A slot, op het parkeerterrein bij het Broersveld, aanvang 20.15 uur. In Kethel om 20.30 uur een lampionoptocht. Zaterdag 1 mei is er weer de lichtstoet. Op 5 mei Op 5 mei om 8 uur saluutschoten van diverse punten der stad. Om 9.30 uur de ster- vlaggen-optoeht; carillonspel, voor bejaarden en gehandicapten des morgens filmvoorstelling in Passage Theater: om 1030 uur vlieg-demonstraties bij de Chr. Techn. schooi; om 2 uur tekenwedstrij den in de Mgr. Nolenslaan, 2 uur, .ieugd- matine op podium in Plantage, 13.45 uur, sportdemonstraties op parkeerterrein Broersvest, 15—16 uur accordeon K.D.O. op plein voor Museum; mars door tam boers- en pjjpers van „Harmonie". Om 15 uur start der 1500 meter Singelloop van Burg. van Haarenlaan 16 uur ruiter- demonstraties in Boshoek; 16 uur brom fiets-cross op de Zandvlakte in het Ster renbos. Tenslotte om 21.30 uur groot vuurwerk op het terrein aan de Vlaardinge- k. Hervormde Gemeente. Grote Kerk 10 uur d's. J. G. Jansen, 5 uur Opemdeur- dienst, ais. E. v. Bruggen, Rotterdam. Be- thelkerk 10 uur ds. K. de Bey, Twello, 7 uur ds. J. C. Brokken. Opalen dimgskerk 10 uur ds. C. v. d. Steen, 7 uur ds. G. H. v. Kooten, Huizen. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. Ohir. J. Gall, Den Haaig, 7 uur ds. J. G. Jansen. Herv. Gemeente Kethel. Geib. De Rank 8.30 uur dir. H. Schroten, Rotterdam Dorpskerk 10 uur dr. H. Schroten, 7 uur dfenstj J' HoCWn' VIaard:itn®en (jeufld- Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds A D Klaaasen. Kethel, „De Rank", 7 uur' ds' A, D. KLaassem. Leger des Heiis, geb. Lange Haven 71, 10 uur 11 ei ligingssaimenkomst, 6.30 uur operiluchlsammnkomst Koemarkt, 7 30 uur verlossingssamenkomist. Leiding: maj en mevr. Drij ver-Salotnon Oud-Geref. Gemeente, Geref. jeugdhuis Lange Haven 97, dienst om 9 en 3.45 uur H°Mis"Kath' Gemecnte' Dam 2810 uur Jehovahs Getuigen, Volksgebouw, Tuin- laain 50, 6 uur toespraak, 7.10 uur wacht torenstudie. Vrije Geref. Gemeente, Tuindaan 50, 10 en 4 uur dienst, Chr. Geref. Kerk, Warande, 10 en 5 uur düenst. Baptisten Gemeente, Lange Haven 129 7 uur samenkomst. Mission to Seamen, Anglikaanse dienst kantine Wilton-Fijenoord, iedere le,* 3e en 5e zondiatg der maand vm. 9 uur rev Chr Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der geref. leer, L. Nieuw straat 67, dienst zon dag 10 en 5 uur. Voorganger D. Hofman Herv. Geref. Evangelisatie, geb. Irene 10 uur ds. G. H. v. Kooten uit Huizen, 7 uur, Opstandingskerk. ds. v. Koeten. Evang. Luth. Gemeente 10 uur ds. A Steirehart. (Rondgang voor Actie Brood voor het Hart). Geref. Kerk (vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. Vonk. Medische diensten Apotoekersdtonst van vrijdagavond 6 uur tot maandagmorgen 30 april: v. Wes terdorp, Parkweg 207, tel. 267674; zondag en 5 mei apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035, Kerkelijke onderscheiding voor de heer Schamlé Op St. Jorisdag is aan de oud-distriots- commissaris voor de R.K. Verkenners beweging, de heer P. Schamlé, de Pau selijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" uitgereikt door Pastoor W G Vet uit Kethel. De heer Schamlé heeft zeer veel gedaan voor de Sehiedamse Verkennersbeweging. Het Is een goede gewoonte, dat ieder jaar de ouders van de leerlingen van de Chr. Technische School aan de Nieuwe Damlaan de gelegenheid krijgen om eens te zien wat hun zoons nu eigenlijk presteren. Zo'n gelegenheid bestond er dan dinsdagavond en woensdagavond weer en talrijke ouders hebben die dank baar benut. Uiteraard waren de jongens nu dubbel actief onder het oog van zo vele gasten. Ieder beroep vraagt tegenwoordig een ruime dosis kennis. Kennis die aan de C.T.S. wordt opgedaan. Ook veel ouders van toekomstige leer lingen namen de kans waar, om de mo gelijkheden te bespreken, waarvoor de directeur, de heer H. van der Waal alle gelegenheid gaf. In ons pand op de Ael- brechtskade kunnen wij U helaas niet meer ontvangen. Tijdens de verbouwihg willen wij U toch als "Koning Klant" bedie nen en wel in het centrum van Rotterdam. Wel, heel eenvoudig. U gaat bij Hollenkamp binnefi en dan de trap op naar de 1 e etage. Kom kijken naar al die mooie meubelen en ontdek dan, dat meubelen kopen bij Henk Hartog Uw voordeel betekent. Juist in onze voorlopige be huizing, die kleiner is dan wij gewend zijn, hebben wij er heei wat voor over om steeds ruimte te maken voor nieuwe zendingen. AMSTERDAM HERENGRACHT 40 TEL.232450 ARNHEM BAKKERSTRAAT 60 TEL. 36003 Op uw verzoek wordt u per auto van het station gehaald. Bij aankoop boven 500.- worden twee dagretours 2e klasse vergoed in Nederland. tijdelijk 1e etage Hollenkamp recht tegenover Ter Meulen Ook Schiedammers kunnen naar Open Deurdag Men verzoekt ons mede te delen, dat ook vanuit Schiedam gelegenheid zal be staan tot bezoek aan de Open Deur-dag, die zaterdag 19 juni in Hilversum wordt gehouden, in verband met het 20-jarig bestaan van het Open Deur-werk. Er is een speciale autobus die om acht uur uit Schiedam vertrekt. Tot zaterdag 15 mei kan men zich aan melden te Schiedam bij de heer H. J. Groen, Havendijk 190 a. Oecumenisch forum in Opstandingskerk Vandaag, donderdag 29 april, zal in de benedenzaal van de Opstandingskerk, in gang dr. Kuyperlaan, uitgaande van de Oecumenische Raad van Kerken te Schie dam, een oecumenisch forum worden ge houden. Het onderwerp luidt: Eén Heer. één geloof, één doop Wat fietekent dit voor de gemeente van Christus in Schie dam? In het forum zullen op verzoek van de Oecumenische Raad zitting nemen: pater dr. J. J. Lub (R.K.), ds. J. N. Nammensma (Geref.), ds. D. J. Spaling (Herv.) en ds. A. Steinhart (Ev. Luth.). Het forum zal staan ouder leiding van de voorzitter van de Oecumenische Raad, pastoor C. P. v. d. Berg (Oud-Kath.), die het onderwerp zal inleiden, waarna ge legenheid zal zijn aan de leden van het forum vragen te stellen en met hen van gedachten te wisselen. De Oecumenische Raad roept allen, die zoeken naar de eenheid der kerken, op, deze vergadering te bezoeken en actief aan de discussies deel te nemen. Ieder is hartelijk welkom. De vergadering begint om acht uur 's avonds. De lachende kerk Woensdag 12 mei zal Rons Jansen in het Passagetheater in diens solo-caba ret een opvoering brengen van De La chende Kerk, waarin hij o.m. godsdien stige ontwikkelingen aan een critische be schouwing onderwerpt. Hervormde Vrouwengroepen De Ring Schiedam van de' Ned. Herv. Vrouwengroepen maakt dinsdagmiddag 25 mei een excursie naar het bedrijf der Verenigde Glasfabrieken. Na 17 jaar in Schiedam zich te heb ben gegeven voor het werk in de Ned Herv. gemeente, en op veel terreinen actief te zijn geweest, heeft dr. L. J Cazemier officieel zjjn arbeid in Schie dam neergelegd, omdat hij de pensioen gerechtigde leeftijd reeds vorig jaar sep tember passeerde. In een bijeenkomst van zijn wjjkge- meente 2 heeft de voorzitter der com missie voor gemeente-avonden, de heer J. de Pater in een toespraak herinner. I aan het vele werk door dr. Cazemier in Schiedam verricht. Hij was degene, die in 1957 de eerste steen legde voor de bouw der Opstan Blijkens het jaarverslag van de afdeling Schiedam van de Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren, bedraagt het aantal leden thans 685, hetgeen 73 minder is dan het vorig jaar. De collecte die gehou den werd, bracht 2.322,43 op, hetgeen gunstiger is dan in het voorgaande jaar. In de polikliniek in de St. Annazuster- straat, werden in het afgelopen jaar to taal 300 dieren behandeld, waarvan 209 honden, 73 katten, 7 kanaries, 6 konijnen, 1 hamster, 1 schildpad, 2 parkieten en 1 kip. In het dierentehuis werden opgenomen 221 honden, waarvan 68 door de eigenaars afgestaan en 152 zwerfhonden. Hiervan werden er 22 door de eigenaars weer af gehaald. Voor 123 honden werd een nieuw tehuis gevonden. Er werden 330 katten opgenomen, waarvan 85 zwerfkatten. Er waren 91 honden en 45 katten in tijdelijke verzorging. dingskerik en ook daardoor zal zijn naaun aan Schiedam verbonden blijven. Een breed arbeidsterrein had dr. Cazemier en met een geivoel van dankbaarheid, kan de wijkgemeente nu afscheid nemen. De heer J. Sonneveld sprak als voor zitter der afsoheidscommlssie, in een gee«- tig rijm de dank uit voor net werk van de scheidende predikant en bood hem namens de wijkgemeente een tv-toestel aan, terwijl mevr. Cazemier bloemen ontving. Dr. Cazemier zei met veel plezier to wijk 2 te hebben mogen arbeiden. Hij bracht dank voor de steun, ontvangen van gemeente en kerkeraad. Aan de avond weid verder medewerking ver leend door mevr. P. v- d. Velden, die en kele liederen zong; mevr. H. Kerstens-v. Zijl die enkele liederen declameerde, het koor van de Opstandingskerk, onder lei ding van mej. T. Zonneveld. Met een dagsluiting door dr Cazemier werd de avond beëindigd. In de stampvolle Grote Kerk heeft zon dagmiddag dr. Cazemier zijn afscheids preek gehouden over Jesaja 45 vs. 22, „Wendt U naar Mij toe, wordt behou den, alle gij einden der aarde, want ik ben God en niemand meer", en voorts over Petrus 1 vs. 13-25. Na de preek riclhtte ds. A Hoffman namens de cen trale kerkeraad dankwoorden tot da scheidende predikant, waarna werd toe gezongen „Halleluja, eeuwig dank ea Na de dienst hebben zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt, om van dr. Cazemier en zijn echtgenote persoon lijk afscheid te nemen. Dr. Cazemier zal ïh Blactël" als "hulp predikant diéhist gaan-doen -en daar zon dag'2 niet'als" zódanig worden bevestigd. Het voornemen bestaat bij vele perso nen uit zijn wijlr <5- -"tochtigheid te gaan bijwonen.

De Havenloods | 1965 | | pagina 9