ZOVEEL HOOFDEN QO ZOVEEL ZINSNEDEN koninginnedag en 5 mei °P zeer booë Peü Schiedam vierde lustig Jubilerende harmonie vuu DW.F. recipieerde i *i UIT DE KERKEN V CITROEN H gü| Middenstand wordt gepolst over reconstructieplan Taptoe op Broersvest was muzikaal en kleurrijk feest Gevonden voorwerpen LETON m J5E HAVENLOODS DONDERDAG 6 MEI 1965. yoals „de ™»t vlm Ne" rierland heeft ook Schiedam op Koninginne dag: genoten van het mooie weer; heeft het op Bevrijdingsdag druk feest gevierd en aan de voor avond daarvan degenen herdacht, die hun leven gaven in de strijd tegen de invaller en beletter. Waarmee eigenlijk alles verteld zou kunnen zijn. hetgeen er over viel te vertellen. Want, bij al dit gefeest zijn de weersom standigheden nummer één en dan volgt al het andera vanzelf. Om die reden slaagde dan ook de lampionop tocht, waarmee de feeste lijkheden werden ingezet. Ken rekord aantal deel nemers, namelijk 1300 stond op Koninginnedag met meer plezier tijdig op alleen al vanwege de zon. Kn meieen toeterden, floot en knerpte de Jeugd erop loa met al hetgeen lawaai kan produceren, voordat eigenlijk officieel het feest waa begonnen. Zoals het overal dus ging. zo waa dat ook het geval ln Schiedam, zij het dan ook met enkele nuance ringen. De Schiedamse schut- ters, verenigd in de V VNFG en Schietvereni ging Schiedam, schoten er in de Koopmansbeurs lustig op los, zoals op andere Ko ninginnedagen om uit te maken, wie zich kampioenschutter van Schiedam mocht noemen. Er bleken veel kandida ten te zijn en de hele dag hebben in het holle gebouw de schoten weerklonken. Op verschillende punten in de stad heeft de jeugd zich dapper geweerd bij allerlei wedstrijden, van kleurtekenen tot blok jes rapen. Er was een kleine kermis op de Broers- vest; net genoeg om degenen die op een gegeven moment niet wisten waar zij heen zouden gaan, bezig te houden en van hun geld te ontlasten. Het hoort er zo n beetje bij en de Schiedammers weten Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds H W. Hemmes, 5 uur ds. D, J. Spa rine; Bethelkerk 10 uur ds. J. G. Jansen, 7 uur ds C. vain der Steen; Opstandungs- kerk 10 'uur ds. H. F. Meijer, Maassluis 7 uur ds H. W. Hemmes: Vredeskerk 9 en 10.45 'uur ds. C. van der Steen 7 uur ds. A. Ie Coq; Kethel. Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons, 7 uur ds. J. Bouterse, Vlaar- dingen; De Rank 8.30 uur ds. W. Vons. Hervormde Gemeente. Vredeskerk, Prof. Poelslaan 80, Rotterdam-7, voor zondag 9 mei 1965: 9.00 en 10.45 uur: ds. C. van der Steen (bevestiging van ambtsdragers), 7.00 uur; ds. A. Ie Coq. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur ds. A. D. Klaassen; Kethel, „De Rank", 7 uur ds. A. D. Klaassen. Leger des Heil», gebouw Lange Haven 71; 10 uur heiligingssamenkomst, 6.30 uur onenluchtsamenkomst Koemarkt, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Leiding mejoor en mevr. Drijver-Salomon. Oud-Geref. gemeente. Geref. jeugdhuis, Lange Haven 97, dienst om 9 en 3.45 uui Oud-Katholieke gemeente, Dam 28, 10 uur H. Mis. Jehova's Getuigen. Volksgebouw Tuin- laan 50. 6 uur, toespraak, 7.10 uyr, Wacht torenstudie. - Vr\je Geref. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 uur dienst. Chr. Geref. kerk, Warande, 10 en 5 uur dienst. Baptisten Gemeente, Lange Haven 129, 7 uur samenkomst. Mission to Seamen. Anglikaanse dienst kantine Wilton-Fijenoord iedere le, 3e 5e zondag der maand v.r- Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer, L. Nieuwstraat 67, dienst zondag 10 en 5 uur. Voorganger ds. H. Hofman. Herv. Geref. Evangelisatie, gebouw Irene, 10 uur ds. G. H. van Kooten uit Huizen, Opstandingskerk 7 uur ds. Van Kooten. In een rijk met bloemen gevulde kan tine op het bedrijf van Wilton-Fijenoord, heeft het bestuur der Harmonie een re ceptie gehouden, in verband met het 40- itt^r^herft^ir.^^wiiton'Tl^vej^gasten Heeft van de Ma.»- verwelkomd en verklaard, eigenlijk niet steden 1965 de belangstelling Wrv'SïS die „erdieuda? hebben tal van sprekers hun geiukwen- De vraag stellen, is haar eigen- Want hier was een wel merk waardige expositie, waarbij de 13 beeldhouwers die hier hun werk hadden gebracht, op zichzelf reeds aangeboden, zoals de heer h. Groe- j..fc heantwoorden, want hoewel voor een verrassing zorgden. laai namens de Kon. Ned. reuera- j Het rannort van de 1urv vermeld nendaal namens ae rs.on. ixeu. irocn- -v - tie van Harmonie- en Fanfaregezelschap- het bezoek niet ongunstig was, had pen, de heer K. J. Veldhuyzen namens hetgeen hier werd gebracht toch de sectie muziek van S.G.. die een ge- u,-onjw.„u i S.G., die - schenk in couvert aanbood, de heer ruimer aandacht veraieni. J van Steyn namens de afd zujd- Holland van de Federatie; de heer M. Boer van Doekyard-Harmonie, die een muziekwerk overhandigde, de heer Blom- mers namens de Ondernemingsraad <jn vele anderen. De heren P. van Loopik en L, Remtal- der ontvingen een onderscheiding van wege hun 40-jarig lidmaatschap der Har- Hooldag r Cltro cc.1 dankwoord gesproken, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de diri gent, de lieer L. Th. Jansen. In november 1963 nam het gemeentebestuur van Schiedam het besluit een sanerings plan voor de oude stad te laten opstellen. Het ontwerpen van het reconstructieplan, noodzakelijk omdat grote delen van de oude stad stedebouwkundig niet destijds voldoen, werd opgedragen een schiettent, de botsende auto's en wat al niet meer, bijzonder te waarderen. Zo was het op Koninginnedag, zo was het bij de viering der bevrijding. De diverse muziek- en tamboerkorpsen wa ren weer onmisbaar bij dit alles en zij verdienen een extra pluim. Om niet te vergeten, het bestuur der „Vereniging nationale feest- en gedenkdagen (voor malige Oranjevereniging) Schiedam, sec tie van de Schiedamse Gemeenschap", dat deze feestdagen toch maar weer netjes in elkaar heeft gezet, dank zü veler medewerking! Rotterdam. Het wetenschappelijke vooronderzoek dat aan het ontwerp voorafdient te gaan werd in handen gelegd van drs. A. G. van der Veen, directeur van het Economisch- Technologisch Instituut voor Zuid-Hol land (ETI) te Rotterdam, die het appa raat van zijn Instituut hiertoe zou inscha kelen. Het ETI heeft reeds eerder op drachten van de gemeente uitgevoerd. Dit vooronderzoek is thans in volle gang. Wil de stedebouwkundige ontwer- Lekker s i de botsautootjes. per een goed plan kunnen samenstellen, dan is daarvoor onder meer vereist dat hij de beschikking heeft over een groot aantal gegevens. Zo zal hij moeten weten hoeveel winkelbedrijven in de toekomst in het te reconstrueren stadsdeel aanwe zig moeten zijn. Maar ook hoeveel kan toorruimte benodigd zal zijn, hoeveel en welke scholen, hoeveel parkeergelegen heid, enz. Het onderzoek van het ETI nu, is er op gericht, aantal en omvang van a) deze toekomstige stedebouwkundige be stemmingen vast te stellen, dat wil dus zeggen: een programma van eisen. Dit is een omvangrijk werk. Het ETI zal zich eerst een duidelijk inzicht willen verschaffen in de bestaande toestand. Reconstructie, het woord zegt het al. houdt niet in, dat men al het oude af breekt en opnieuw begint, doch dat men, aansluitend bij dat wat waardevol en nuttig is, een aanpassing teweegbrengt op moderne verhoudingen. Voor het verkrijgen van kennis omtrent de bestaande toestand in Schiedam wordt geput uit algemeen statistisch materiaal, maar vooral ook uit de waardevolle ge gevens die in de gemeente zelf aanwezig zijn. In de eerste plaats zijn dit de ge gevens van de gemeentelijke diensten en de secretarie. Het bleek evenwel ook noodzakelijk om gegevens aan te kloppen bij de talloze bedrijven en instellingen in en ook buiten het reconstructiegebied. Zo werd in de afgelopen maanden een omvangrijke schriftelijke enquête gehou den onder een groot deel van het hierbij betrokken bedrijfsleven Verheugend is dat deze bedrijven door het verstrekken der gevraagde gegevens op prettige wijze aan het slagen van het onderzoek blijken mede te werken. Als laatste, maar bepaald niet als minst belangrijke bedrijvigheid zal in de ko mende weken de detailhandel ln het on derzoek worden betrokken. Eveneens door middel van een schriftelijke enquête zal een groot aantal middenstanders na melijk worden verzocht enkele voor het onderzoek belangrijke vragen te beant woorden. Men vertrouwt er, gezien de er varingen, op dat de winkeliers deze enquête, die is voorbereid in overleg met de Schiedamse Middenstands Centrale, tot een succes zullen maken. Aldus groeit, dank zij de medewerking van gemeentelijke instanties en bedrijfs leven, de kennis van de huidige structuur van de Schiedamse binnenstad. Daarmede worden belangrijke bouwstenen aange dragen voor het ontwerpen van een reëel vernieuwingsplan. Het rapport van de jury vermeldde o.m.: „De jury van de Salon van de Maas steden 1965 vindt het verheugend, dat het algemene peil van de inzendingen ditmaal zo veel hoger lag dan bij de Salon van 1963, dat het mogelijk was een aanzienlijk groter aantal werken tot de Salon toe te laten. Geconstateerd kan worden, Üat het Stedelijk Museum te Schiedam met de oprichting van de Salon een initiatief genomen heeft, dat blijkens de grote weerklank in een duidelijke behoefte in het Rijnmond-gebied voorziet. De Salon kan dan ook in belangrijke mate repre sentatief genoemd worden voor het scheppend-beeldend vermogen in het Rijnmond-gebied. Het peil van de toegelaten werken lag zo hoog, dat de jury zich in hoge mate geremd voelde door het feit, dat slechts drie prijzen uit te reiken waren. De eervolle vermeldingen, welke de jury heeft toegekend, willen dan ook in het bijzonder zeggen, dat de jury ook in deze gevallen van harte een prijs had toe gekend en zij spreekt dan ook gaarne de hoop uit, dat er voor volgende Salons een groter aantal prijzen beschikbaar zal worden gesteld. Konden bij de Salon van de Maassteden 1963 slechts 61 werken worden geplaatst, tot de Salon van de Maassteden 1965 kon den 162 werken worden toegelaten." Drie Schiedammers Drie Schiedamse kunstenaars hadden voor deze Salon ingezonden. Twee olie verven door Dik Bós; een doek en een gouache door F. van der Heide; twee monotypen door Th. H. Wiegman. Het waren wel zeer uiteenlopende kunst werken die hier bijeen waren gebracht. Er mag dan in het algemeen geen „storm loop" zijn gedaan op de Salon, toch blijkt het museum de aandacht te trekken van vele Schiedammers. De „gratis-dagen" van het afgelopen weekeinde lokten een talrijker publiek, dan toen entree werd geheven, niettemin vielen toch soms merkwaardige waarderingen te beluiste- „Het is juist de verscheidenheid Van kunstuitingen die ik hier kan waarderen", zei ons de kantoorbediende J. Poederijk, die in zijn vrije tijd aan schilderen doet. „Weet u, juist die moderne kleuren pak ken je toch wel", vond de heer J. van Rossen en diens echtgenote had speciale bewondering voor olieverf van Bos. „Helemaal begrijpen kan ik het niet, maar wanneer je nu deze portretten vergelijkt met dit futuristische, dan kies ik toch voor het laatste", zei de 18-jarige Tiny Bosma. Nu kan niet worden gezegd, dat zij tot de „critici" gerekend kunnen worden, maar het demonstreert toch wel, dat ook het „grote publiek" een „kijk op kunst" krijgt, en die kunst niet in een afzon derlijk hoekje plaatst. En ook daarom is deze „Salon van de Maassteden 1965" te waarderen. Zeventien Schiedammers onderscheiden Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana wordt zoals gebruikelijk weer eem groot aantal mensen gehuldigd. Ook in de gemeente Schiedam krijgen op 30 april de personen die zich bijzonder verdienstelijk gemaakt hebben een on derscheiding toegekend. De volgende personen kregen de ere medaille van de Orde van Oranje-Nassau in brons: J. Pols, dokknecht, P. L. Tim mers, kotteraar-fraiser, J. F. Wöhler, ge reedschapsmaker. De ere-medaille van de Orde van Oranje-Nassau in zilver, werd toegekend aan: J. J. Drenkelford, modelmakers baas, A. van Rossen, werkmeester, L. van de Werken, werkmeester, H. van Zwol. sleepbootkapitein, P. Dinkelaar, assistent-hoofd van de afd. bedrijfs- school, Ph. F. Peterse, commercieel me dewerker bij een handelsonderneming, C. A. van de Pas, werkmeester A, en tenslotte K. J. Velthulzen, A. J. Hen driks en G. Abrahamsen, alle drie sinds meer dan veertig jaar lid van de muziek vereniging Gusto, resp. voorzitter, 2e voorzitter en 2e penningmeester. J. K. A. Uijtdewilligen, adjudant van het Schiedamse politiekorps kreeg de ere-medaille van de Orde van Oranje Nassau in goud. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau werd benoemd dr. L. J. Cazemier, em. predikant. Dr. R. Oort, directeur van de Rijks H B.S. kreeg de onderscheiding van Of ficier in de Orde van Oranje-Nassau. Wethouder Schakel reikte de onderschei dingen uit aan deze 16 personen in de Aula van het Stedelijk Museum. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. J. Klaasesz reikte aan de loco-burgemeester van Schiedam, H. Sabel de onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau uit. Schiedamse Waterscouts organiseren jaarmarkt Op 15 mei organiseren de Schiedamse Waterscouts een jaarmarkt met een fancy- fair. een bazaar en een ouderwetse kermis. Want bezoekers zullen op het terrein aan de Havenstraat (Werf Ouwens) kraampjes aantreffen, waar kan worden gegrabbeld, gehengeld, met ballen gegooid, gesjoeld etc. Voorts is er rad van avontuur, ter ras, koeken, koffie, pannekoeken en als speciale attractie het optreden van de heer D. E. K. Zwabbertje. Om 14.00 uur worden de poorten voor het publiek opend, dat tot 21." welkom i Er behoeft geen toegangsgeld te worden betaald. De opbrengsten van deze jaarmarkt zijn broodnodig. De groep staat meer dan andere jaren voor grote uitgaven: De vloot schreeuwt om vernieuwing (het is de bedoeling dat drie lelievletten worden aangeschaft ter vervanging van de poly- esther sterns), het clubhuis en het terrein moeten worden opgeknapt, er moet kam peer- en kookmateriaal worden aan geschaft, er moet een buitenboordmotor komen etc. De groep waagt zich nog niet aan de organisatie van een revue, wel zal eind 1965 er een spelavond worden ge organiseerd. In 1968, bij het 40-jarig jubi leum, hopen de S-W.S. met een groot feestprogramma te komen. Dit is een opvallend, kleurig olieverf schilderij van de Schiedamse schilder, Dik Bos. We geloven, dat het een verstandig be sluit is geweest van de organisatoren, dat wil zeggen, de sectie muziek van Schie damse Gemeenschap, om voor de taptoe weer terug te keren naar het punt van uitgang: het parkeerterrein aan de Broers- vest. Het plein voor het huidige stadhuis, heeft vrijwel alleen maar nadelen te bieden, doch het genoemde parkeerterrein houdt een goede belofte in voor de toe komst, wanneer het een „stadhuisplein" zal zijn geworden. De proef van het vorig jaar, waarbij de taptoe werd gehouden op een terrein aan de Vlaardingerdijk, is gelukkig niet her haald. En dus omzoomden ook ditmaal weer vele duizenden toeschouwers-luis teraars, het prozaïsch aangeduide „par keerterrein", omdat hier viel te genieten zowel van kleur als van klank. De prijs voor de „kleur" zouden we toekennen aan het tamboer- en pijperkorps „Harmonie", dat in fel rode uniformen het beeld be heerste, waarmee geen woord kwaad is gezegd van de uniformen, die de andere man Borgêsluslaan* 13*step,"Garage Kos- korpsen droegen, ter Burg Honnerlage Gretelaan 271, Het waren de muziekkorpsen „Gusto", sjaal, Maan Korte Singelstraat 16, kin- Q B K Harpe Davids, Sint Ambrosius en derschoentje (1.) Mineur Sav. Lohman- wilton-Fiienoord die de taptoe verzorg- laan 76, sjaal De Wit Reindersstraat la, den> met als gezamenlijk dirigent de heer •rnnnebril Veringszneijer Schaperlaan 71, A ^an oulik, kapelmeester van het Leger dés Heils. Deze kapel verzorgde, aan gevuld door het „Marionetten-bandje 1 4.30 Evang. Luth. gemeente. 10 uur ds. A. Steinhart. Herv. Geref. Evangelisatie, gebouw Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 8—17 uur behalve op zaterdag en zondag: 1 paar dameshandschoenen, kentekenplaat ring met 2 sleuteltjes. 2 speelgoedautoo tjes en zakmesje, kartonnen doos met inhoud. Te bevragen bij de vinders: parkiet, Alberts Anth Muijsstraat 13a, hond van Aarden Nw Maasstraat 43b, voetbal De Vos PKO-laan 100, step, Gunnewegh Goe- bleken de duizenden, hetgeen geboden werd, te waarderen. Loco-burgemeester H. Sabel heeft aan het slot aan de leiders van deze taptoe de dank van het gemeentebestuur vertolkt. In vlotte afmars namen de korpsen nog een flink deel van het publiek mee de stad door. Daarbij zorgde de politie, die het bij al deze feestdagen heus niet ge makkelijk heeft, doch op uitnemende wijze overal de orde wist te handhaven, ervoor, dat alles ongestoord verliep. In Schiedam 45 stembureau''s voor kiezers Rijnmondraad Bij de komende' verkiezingen voor de Raad van Rijnmond op 2 juni a.s. zullen in Schiedam totaal 45 stembureaus wor den ingeschakeld. Bij de jongste verkie zingen waren dat 55 bureaus, dooh er zijn thans elf bureaus weer opgeheven, Ke thel kreeg er een bureau bij. Bijgevoegd is een stemlokaal aan de school Schie- damseweg. Stichting betaald voetbal? Visvergunningen kunnen nu worden afgehaald Nadat reeds geruime tijd hieromtrent voorlopige besprekingen zijn gevoerd wordt thans een commissie gevormd die de mogelijkheid wil onderzoeken om te komen tot een Stichting voor betaald voetbal, zulks in samenwerking tussen Hermes-D.V.S., S.V.V. en het Vlaardingse Fortuna. Er zal ook overleg worden ge pleegd met het bedrijfsleven, teneinde voorlopige steun bij1'uitvoering der plan nen te verkrijgen. Medische diensten Apothekersdienst. Vrijdagavond 6 uur tot maandagmorgen Apotheek 't Gouden Hert, St. Liduinastraat 58, tel. 268364. Loonbetaling bij Wilton voortaan donderdags Naar in Wilton Fijenoordnieuws wordt meegedeeld, heeft de directie er ip toe gestemd, dat de loonbetalingen op don derdag zullen gaan plaats vinden. Er zal worden overwogen, of de zgn. Opstapwa- gens van een overkapping worden voor zien. Een doktersverlet-regeling zal wor den bestudeerd. zonnebril Veringsineijer Schaperlaan zonnebril v. d. Drift Leliestraat 47, - sleutels Hofman Parallelweg 182 a, bank biljet Bosman, De Galjootstraat 19a, Rot terdam; damespolshorloge, Van Raaij. Wattstraat 63b, draadtang, Kjrowinkel, Dieselstraat 9b, autoband Gemeente-keet Volkspark, 1 paar grijze herenhandschoe nen, De Jong v. Oldenbarneveitstraat 76, 2 paar dameshandschoenen, v. d. Laan, J Vermeerstraat 15, led. herenportemon nee met inh. v. d. Steen, Troelstralaan 83; padvindersportemonnee met inh. Schauller, Dr. Kuyperlaan 193, portemon nee met inh. Smit Burg. van Haaren- laan 15-16, damesportemonnee met inh. v Gevelen, Broersvest 81a, portemonnee - met inh- en sleutels v. Leeuwen, v. Heu- ven Goedhartstraat 101. vuvi opvulling van de wachttijd, alvorens de korpsen het plein opmarcheerden. Het taptoeprogramma sloot zich wonderwel aan bij hetgeen daarvoor is aangegeven in de algemene stijl. Tamboer-maitre B. den Breejen van „Harmonie" had de directie van de ge zamenlijke bands stevig in handen in de Freddy-mars", gevolgd door „Bea-mars ën de aanvulling bij „Night fall ln Camp". Er moge een enkele kwajongen zijn ge weest die, omdat hij achter de dikke haag publiek zat, vervelende dingen deed of meende zijn aanwezigheid door geschreeuw te moeten aankondigen; over het algemeen Tennisclub „Los Bigotes" Naar het blad van de r.k. tennisclub „Los Bigotes" meedeelt, zijn de compe tities van start gegaan. De club heeft er voor dit seizoen 59 nieuwe leden bijge- kregen. Op 3 en 4 juli wordt een Ius- trumwèekeinde gehouden, waarvoor na der nog een programma wordt ontworpen. He had mijn zondagse broek aan en die mocht niet vuil worden! Keeper St. Jozefschool na 6—0 nederlaag. De Verenigde Naties zijn onder het monopolie van de V.S. en enkele an dere grote landen een werktuig van het kapitalisme geworden, gericht te gen de volken van Aziatische, Afri kaanse en Zuidamerikaanse landen en de gehele wereld. Tsjoe En Lal. Vraag 278: Er zijn veel mensen, die denken dat Lou dood is. Antwoord: Inderdaad, Lou is dood, maar alleen voor journalisten. Maandblad Lou. De hemel beware ons voor het soort „totaalprogramma" dat De Telegraaf c.s. nastreven en waarin iedereen dan een eerlijke kans" moet krijgen, enz. enz. Krijgt iemand ooit een objectieve, eerlijke behandeling in TROS-krant De Telegraaf? Tv-recensent Vrij Nederland. Het is mijn rotsvaste overtuiging, dat de mensheid over 25 jaar dank zij de ruimteinspanningen, het weer zal kunnen beheersen en dat men het zal kunnen laten regenen in de Sahara. Professor Kaplan. Diep in de ziel van iedere devote katholiek en diep in de ziel van iedere devote protestant huist een kleine kar dinaal Ottaviani. Professor Chadwick. Eén ding zou ons bepaald verdrie ten, n.l. als men in Nederland het omroepbestel zoals het nu is, over boord zou gooien. Want dit is een rijkdom, die wij Nederland op bepaal de ogenblikken benijden. Belgisch dagblad. Ter gemeente-secretarie vernamen wij, dat de visvergunningen voor het nieuwe seizoen dat 1 juni begint, ter uitreiking gereed liggen. Vorig jaar werden rond 3.000 vergunningen uitgegeven. Ieder jaar is het zo, dat de meeste hengelaars wachten met het halen van de vergun ning tot enkele dagen vóór 1 juni. Het gevolg is, dat in een paar dagen hon derden kaarten moeten worden uitge schreven. Er moet vaak lang worden ge wacht voor men de begeerde kaart in zijn bezit heeft. Ieder kan dit voorko men door reeds nu een vergunning af te halen. De gedegenheid daartoe bestaat vanaf 3 mei 1965 op alle .werkdagen, be halve 's zaterdags, en wel van 8.30 tot 12.00 en van 13,30 tot 14.30 uur, afdeling Bevolking, ingang Oude Kerkhof 19b. Nog wordt er de aandacht op gevestigd dat verandering is gekomen in de kosten van de af te geven vergunningen. Deze kosten zijn: Bijdragebewijs: voor het vissen met één gewone hengel 12,75. Kleine visakte: voor het vissen met twee gewone, één speciale of een hengel met levend aas f8. Grote visakte: voor het vissen met alle geoorloofde vistuigen f22. Consenten tot Uitoefening van de kust visserij f2. Vergunningen voor het vissen in de Schiedamse havens 11,50. Voor deze laatste vergunning is een kleine visakte ad 18 vereist waterfilters geen bijsmaak meer duizenden liters helder water met één vulling. Vraagt Uw drogist naar een LETON- filter!

De Havenloods | 1965 | | pagina 13