VAN DE PUBLIEKE TRIBUNE Steeds meer vrouwen willen nu ook een rijbewijs hebben STIJLVOLLE INTERIEURS Een openlucht-werkplaats in het hartje van de stad Gevonden voorwerpen VAN BOLHUIS EN MEYER Uit de Kerken DE HAVENLOODS - DONDERDAG 13 MEI 1965 SCHIEDAMSE .^SCHOONHEDEW9 De tijd dat men volgens het gezegde, met de hoed in de hand door het ganse land kwam is voorbij; de auto is moderner en brengt iedereen bovendien verder. Daarom; een rijbewijs bezitten, dat is pas watIn de ogen van sommigen is dit belangrijker dan HBS of welk diploma ook 1 En toch is daar geen studie voor nodig, alleen wat behendigheid en kalmte. En een auto natuurlijk. Iedere week doen ongeveer duizend Schiedammers een gooi naar het zo fel begeerde rose papiertje. dames (om het weer goed te maken) in het algemeen de theorie sneller dan de mannen. Geen verschil Tot het resultaat van dit rekensomme tje kan men kamen indien men weet, dat in Schiedam ongeveer 15 houders van rijscholen zijn gevestigd, die dit mag veilig worden gesteld de dag vol zitten te maken met lesklanten. Maar sommige rijscholen hébben meer dan 1 auto in be- drijf en daarom mag worden aangenomen, dat per dag met zeg acht klanten per auto zoiets van 200 Schiedammers zich beijve ren om de auto-rijkunst machtig te wor den. En omdat de lessen zes dagen per week worden gegeven kan het week-aan- tal op duizend worden gesteld, omdat er altijd lieden zijn, die twee of meer uren per week les nemen. Iedere weggebruiker kan er zich van overtuigen, dat het vooral vrouwen zijn. Niet dat zij althans volgens de lan delijke statistiek aan de top staan als potentiële lesklanten. Volgens het jongste kwartaalcijfer 32 procent van het aantal lesklanten, hetgeen overigens het vorig jaar nog slechts" 20 procent bedroeg. Doch bij informatie in Schiedam ver klaarden ons enkele rijschoolhouders, dat zij wel tot een percentage van boven de 50 kwamen. „Zet dat maar niet in de krant, want de mannen vinden het soms toch al zo onprettig, dat zij met zoveel vrouwen achter het stuur gelijkgesteld zijn", zo adviseerde men ons. Maar het landelijke cijfer is om zo te zeggen al „erg" genoeg 1 Nog even en dan zijn er meer dames met een rijbewijs dan heren. In de meeste gevallen is dat rijbewijs voor de dame echter toch een „Show piece", want de man heeft meestal de auto nodig. Tenminste, als die niet de hele week tot aan het weekeinde voor de deur de ogen van de buren staat uit te steken. Totdat die zich dan ook maar een wagentje aanschaffen. Met een auto tel je immers pas mee in het leven Momenteel is het de jeugd die de toon aangeeft. „Allemaal van dat jonge goed. net 18 jaar. Dat komt ook nog vanwege die geboortegolf, weet u wel?", consta teerde een rijschoolhouder. Daar zitten ze in de militaire dienst en zo ook al mee. Die jeugd leert het autorijden in het al gemeen wel gauw. Bij de ouder gegadig- gemeen wel gauw. Bij de oudere gegadig den zit dat soms moeilijker, vooral wat de theorie betreft Het moge dan geen MULO- of HBS-examen zijn dat moet worden afgelegd, maar het antwoord op de vraag, hoeveel meter van een hoek van een straat of voeUangersoversteek geparkeerd mag wordeff of op hoeveel meter afstand gedimd moejj worden etc. etc. kost sommigen toch uren van studie. Dat zit bij 'de jeugd dan nog niet zo kWaad. Zitten we dus momenteel in het „jeugd- seizoenstraks, in het najaar, komen de rustigen aan de beurt, die over aanschaf vSn een autootje in het voorjaar gaan denken. Daar tussenin, zitten dan de vrouwen van de mannen die een auto bezitten en nu, kostte wat het kost, een rijbewijs ineens „zo gemakkelijk" vinden. Al is het alleen maar om de kinderen uit school te halen of een boodschap in de buurt te doen. Dat ging „in de oude tijd" te voet of per fiets allerlei nare verhalen horen omtrent dat examen. „Inderdaad, er wordt goed ge keken, of men wel behoorlijk kan rijden, de auto in zijn (haar) macht heeft, de diverse verkeersregels kent, maar het is heus geen heksentoer die moet worden verricht om een rijbewijs te krijgen; dat kan ieder normaal mens", zo luidde de informatie. „Men maakt elkaar al van de kook, voordat men aan rijles toe Is, laat staan bij een examen". Alle Schiedamse lesklanten maken rit ten naar Rotterdam, want daar is het bu reau gevestigd, waar het rij-examen wordt afgenomen. Dus wordt eerst eens goed de omgeving verkend. „Veel maakt het ons niet uit, op die manier raken de lesklanten alvast min of imeer vertrouwd met het verkeer in de steden", aldus onze Schiedamse zegsman. Of de vrouwen las tiger of gemakkelijker zijn in het lessen Het landelijk rapport maakt er melding van, dat de dames nogal eens de kwade gedachte blijken te bezitten, dat zij altijd vóór gaan. Deze in het algemeen geldende etikette-regel, is in het verkeer beslist ongeldig; ook zij hebben zich aan de verkeersregels te houden. Dit zou alweer volgens het landelijk rapport mede de oorzaak zijn, dat meer dames falen bij dan mannen, al leren de Maar onze Schiedaimse zegsman ver klaarde: „Er is weinig of geen verschil, zowel mannen als vrouwen kunnen zak ken voor het examen want ze hebben echt gelijke kansen". Of het lesgeven aan vrouwen lastiger is dan aan mannen? „Misschien kijken de vrouwen wel wat meer in het rond in plaats van op de weg, maar als de mannen een aardig meisje zien lopen, zijn ze ook al gauw afgeleid", krijgen we ten antwoord. Zo groeit dus het aantal rijbewijsbezittenden in snel tempo (landelijk: 900.000 per jaar). Het aantal auto's volgt dat spoor en doet het parkeerprobleem zelfs voor de woningen alsmaar nijpender worden, maar dat is eert ander verhaal. F. de Rooy nu voorzitter van Sint Joris De heer Th. de Vette heeft in de le denvergadering der afd. Schiedam van de RK Bond van bakkers- en slagers gezellen, St. Joris" medegedeeld, we gens drukke werkzaamheden als voor zitter te moeten bedanken. In zijn plaats werd gekozen de heer F. de Rooy, tot dusver alg. adjunct. Namens het hoofd bestuur sprak de heer J. Dingjan woor den van dank aan het adres van de heer De Vette, die hij een beeltenis van „St. Joris", de patroonsheilige aanbood. En hier zit de rem. Trouwe leden vanOrpheus' Het Kon. Schiedams Mannenkoor „Orpheus" telt vele trouwe leden, met een staat van dienst van tientallen Ja ren. De heren A. F. van der Gaag en W. Lutt zijn 35 jaar lid van het koor. de heer F. A. de Raay 30 jaar en de heer B. den Hartog 25 jaar. Zij zijn woensdagavond tijdens de repetitie-bijeenkomst hartelijk toe gesproken namens het bestuur en werd hen het gebruikelijke insigne uitgereikt. Jeugdraad-activiteiten Het thans verschenen mei-pro gramma van de Schiedamse Jeugdraad deelt mede, dat er 268 jeugd-paspoort- houders in Schiedam zijn. Na 15 mei bevat ook de aankondiging aantal gebeurtenissen, die reeds hebben plaats gevonden! We kunnen er nog uit vermelden, een lezing op donderdag 20 mei door de heer Rob Nieuwenhuys in de gemeente bibliotheek des avonds 8 uur werken van Francois Haverschmidt. Op vrijdag 21 mei in gebouw Arcade, opera-con cert door „Orpheus" met medewerking van drie bekende solisten. Voorts be staat gelegenheid deel te nemen aan de „creatieve kampeervakantie voor jonge ren" van 15-25 jaar, waarbij onderricht wordt gegeven in schilderen, houtex pressie, tekenen en fotograferen. Het kamp wordt gehouden op „De Hoogte' te Steenwijken—h"- dragen f 30,-. Nu i Te bevragen aan het hoofdbureau Politie te Schiedam, 'dagelijks van 8.00- 17.00 uur. behalive op zaterdag en zon dag: ring met sleoitela in étui; 2 sleutels; kin dergril in étui; ring met 4 sleutels; rol schaats; damesparaplui; knipportemon- nee met inh.; portemonnee met inh.; sdhooltas met inh.; netje met inh. jas je, blouse, zonnebril, handschoenen- da meshorloge; badschoen met sok; 1 paar plastic voetbalschoenen; damesrok. Te bevragen bij de vinders: regenbroek, v- Oosten, Talmalaan 57; herensjaal, Post St. Liduuiastraat 70; jongensregenjas, Hendriks, Boerhaave- laan 2c: onderjurk, v. Leeuwen, Gor- donstraat 21c; kinderschoentje, v. Noort- v i u .T„if wijk, Broersvest 105; badhanddoek en dat vaak een heel besluit, om^ zwJembroek_ Verkade, Amalia v. Solrns- "1Um 'n°' TT">n**n "ratpn straat 8a; damessjaal, v. d. Berg, Gali- leistraat 77a; dressoirloper, Prof. Aal- berselaan 6a; bos rozen, Schilperoord Aleidastraat 142b; hlasketting, Camrnel- beek, Franselaan 278, Rotterdam; bedel armband, Schouten, Berkenlaan 16; halsketting, v. Noortwijk, v. Beveren- Praat niet zoveel auto te leren rijden. „De mensen praten zoveel", zo verklaarde men ons bij de ..Schiedamse Rijschool Centrale", waarin een aantal rijschoolhouders zich hebben verenigd. Met dat „praten" wordt be doeld, dat de adspirant-automobilisten tevoren van familie, vriend en vijand stijlmeubelen a exclusieve lampen perzische tapijten Queen Anne" secrétaire 's-Gravelandseweg 616 Schiedam - Tel. 267793 d. Gugten, Hr Verschuurstraat 16 Vlaardingen; schakelarmband, Doef, Numansdorpstr. 16a; damesportemon nee met inh., Wolthuis, Reamürstraat 15; damesporteimionnee met inh., Kerklaan, Edisonstraat 33b; paraplui, Gabbe, Vol tastraat 21b; (na 17.00 uiur); portemon nee met inh., Riuijs, Joh- de Wittsingel 195- aktentas met inh.; Dusseldorp, Nas- saulaan 45; damesparaplui, Viveen, Broersvest 23 a; damesportemonnee, Buurman, Helnsiiusstraat 58; boodschap pentas met inh.; Teij, Buis Ballotsinge) 96- snelbinders, Bakkes, Stadhouders laan 87; jongenjhandsohoen, Spreij, Jac. Catslaan 13; kinderhand schoen (L), J. v. d. Laan, J. Vermeerstraat 15; 1 paar dameshandsohoenen, v. d. Horst, Mes daglaan 25a; springtouw, Willems, L. Nieuwstraat 65; kinderviool, Jansen, Kor te Achterweg 12; keeshond, Asiel, St An na Zusterstraat 47; kanarie, Boot, Mar conistraat 105a; parkiet, Luijekx, v. Ma- rumstraat 25c; ring met 4 sleutels, v. d. Meer Schoep, Passage; ring met 4 sleutels, Barten, Lange Singelstraat 92c; gasaansteker, Hilgers, Engelsestraat 130 a, Rotterdam; sleutel, Zagwijn, Poortu- gaalsestraat 23; huissleutel, v. Os, Fr. Haverschmidtlaan 31; huissleutel, Maat, St- Liduinastraat 52a; ring met 5 sleu tels Elberse, Vissdherstraat 10; 2 kon- taktsleutels, Doef, Numansdorpsestraat 16; bril. De Graaf, v. Limburg Stirum- straat 21. HBSS-verloting achter de rug De verloting die de Schiedamse chr. voetbalvereniging HBSS in de afgelopen maanden heeft gehouden, is achter de rug en betekent de zoveelste geslaagde aktie van deze vereniging, die samen met ODI al maandenlang werkt voor prijzen kunnen woraen axgenaaiu uij A W. den Hoed, Van Oldenbarneveltstr. 45, tussen 18.00 en 19.00 uur tegen inle vering van het winnende lot. De num mers zijn: 35, 61, 452, 682, 726, 793, 967, 1102 1131, 1178, 1268, 1456, 1495, 1515, 1645, 18 1, 2249, 2791, 2997, 3217, 3399, 3629, 3693, 3875, 3999, 4398. 4592, 4887, 4897 en 4903. „Timekeeper van beroep, edelacht bare", antwoordde de jongeman in het lichte zomerkostuum. De politierechter fronste de wenk brauwen; „Timekeeper. Je bedoelt...?" „Ja, edelachtbare, timekeeper. Ik be doel tijdschrijver", zei de jongeman minzaam. „U weet wel. Nauwkeurig letten op de arbeiders met een stop watch De edelachtbare knikte. „Ik vloog uit de bocht met die auto, edelachtbare. Dat kan toch iedereen gebeuren? Trouwens, ik zat niet ach ter het stuur en die garagehouder had er zich niet mee moeten bemoeien. Dan was er niks gebeurd." „En die beschadigde auto's dan?", onderbrak de rechter. Tijdschrijver trok de schouders op. „Ik kon niet weten dat die auto's daar geparkeerd stondenMaar die garagebaas had er niets mee te maken!" „Vandaar die klappen zeker?", merkte de rechter op. „Ik moest me wel verdedigen. Die vent trok me aan m'n benen uit de auto. Nou vraag ik u toch Zonder mee te gaan in de veront waardiging van tijdschrijver, vroeg de rechter of het hem bekend was dat hij nog in een proeftijd liep: „Heb je al over je proeftijd nagedacht?" Nee, dat had tijdschrijver nog niet gedaan. Schichtig keek hij om zich heen. „Maar het was helemaal mijn bedoeling niet om er vandoor te gaan, edelachtbare", zei hij zwakjes. Tijdschrijvers' straflijst vermeldde een lange reeks bedoelingen. Van diefstal tot afpersing toe. „Maar ver dachte begint inzicht te krijgen in eigen leefsituatie", zei het reclasse- ringsrapport. „En het was ook mijn bedoeling niet om er maar op los te slaan", riep de tijdschrijver. „Moeten ze me maar niet jennen...!" „Nee...", zei de politierechter. Kennelijk bedoelde hij „Ja". Hij ver oordeelde timekeeper tot f30 boete of 6 dagen hechtenis. 'n Kwestie van gelijkzetten, vond de tijdschrijver. *Vi"EN kan dit verkommerde achterbuurtje in het hartje van Schiedam bezwaarlijk -L'-*- rekenen tot de .Schiedamse Schoonheden", reden waarom het feitelijk niet in deze rubriek thuis zou horen. Maar tevens zal men moeten toegeven, dat dit groepje oude huisjes, spreek uit: krotjes, nog wel schilderachtige aspecten vertoont. De open ruimte, of het pleintje zo men wil, is ontstaan door geleidelijke afbraak van een rijtje huisjes, dat stond tussen de Prinsensteeg en Achter de Teer stoof. Op de vrijgekomen ruimte staan nogal wat auto's en vrachtwagens die hun bette tijd hebben gehad, maar die door van rijkelijk optimisme voorziene reparateurs rijvaardig worden gemaakt, als tenminste hun optimisme en hun volharding worden beloond. Op de linkerzijde van de tekening ziet men de Prinsensteeg die een boog beschrijft van de Dam naar het vierkante pleintje naast het zakkendragershuisje. Op de rechter kant is Achter de Teerstoof te zien die van hier uitloopt op het punt waar de Sint Pietersteeg de Verbrande Erven raakt. Boven de lage gebouwtjes uit, diet men de huizen van de Dam en ook de Oud-Katho lieke kerk met het kruis op de top van de voorgevel geeft hier acte de prtsence. Maar dat zal niet lang meer duren, daar ook dit bedehuis in de voorgenomen sanering werd betrokken. Het oude centrum van Schiedam is een ruim arbeidsveld voor slopers. OCTAVE DE CONINOK. Programma Zomeravond voetbalcompetitie Het programma meravond voetbal t volgt samengesteld: dinsdag 1 juni 1 juni woensdag 2 juni dinsdag 8 juni woensdag 9 juni donderdag 10 juni dinsdag IS juni woenadag 16 Juni t 17 juni dinsdag gedacht hebben toen ze op de avond voor Kerstmis, zonder een cent op zak, de huiskamer van haar jeugdige 'f hospita binnentrad. „We zullen wat moeten versieren, beste meid. Er mot geld komen met de kerst." GezusterUjk één in de veld- tocht gingen de dames op pad en ver- sierden 'n man. Dat het hierbij niet ging om een t lening van een tientje voor de feest- dagen, bleek wel uit het dossier, 'n Tientje leen je bij de buurvrouw of in het uiterste geval by je familie, maar beslist niet bij de eerste de beste feestruiter in een café op kerstavond. Gezien het formidabel succes van het versieren, ongeveer ƒ4000, kon de officier dan ook niets anders dan be- roving aan de orde stellen. ,X>at is niet helemaal juist", vond de koopvrouw. Ze wisten die avond niet eens hoeveel het was! ,,'n Meevallertje dus..." zei de of- ficier. Terwijl de versierde vriend wat aangeschoten achter tn de auto stapte, lispelde de koopvrouw hem lieve f woordjes in het linkeroor. Uit waar- dering gaf hij haar een briefje van duizend gulden. Aardig zo'n vriend." Knipogend naar haar jonge gezellin op de voorbank van de auto praatte zij honderd uit tegen de man. Intus- t sen gleed haar hand voorzichtig tas- t tend naar de achterbroekzak van de man om daar een bundel bankpapier te ontdekken. „Allemaal briefjes van duizend j zei de officier. „En de betrokkene wil- de geen aangifte doen. Knap dit zaak- je zelf wel op", zei hij desgevraagd. Een enorme aankoop van sieraden en een tweedehands auto trok de aan- t dacht. Een aandacht die veel verder ging dan koopvoutv, hospita en echt- genoot durfden vermoeden. Politie kwam, zag en besloot. De officier eiste met dezelfde aan- klacht tegen de koopvrouw tien maan- j den met aftrek .Wegens heling eiste hij tegen de hospita, negen maanden waarvan drie voorwaardelijk, terwijl de echtgenoot, oftewel de hospus, vier maanden tegen zich hoorde eisen wegens het feit dat hy had meege- t feest op de goede afloop. Het was me het feestje wel. JAN PUBLIEK a juni 30 juni 30 juni donderdag 1 juli dinsdag 6 juli 6 juli woensdag 7 Juli dinsdag 13 juli woenadag 14 juli 14 Juli 31 mei dinsdag 1 juni 8 juni 8 juni woensdag 9 juni dinsdag 15 juni woensdag 18 Juni donderdag 17 juni dinsdag 22 juni 22 juni woensdag 23 juni maandag 28 juni dinsdag 29 juni Excelsior 4 Demos 2 HBSS 3 HDVS 5 PPSC 3 SFC 3 - Excelsior 4 -SVDPW 3 -PPSC 3 - SVDPW 3 - HDVS 5 - HBSS 3 - Demos 2 - SVDPW 3 - HDVS 5 - Demos 2 - HBSS 3 - PPSC 3 Excelsior 4 HBSS 3 SEC 3 Excelsior 4 HDVS 5 - PPSC 3 - PPSC 3 SVDPW 3 - SFC 3 Demos 2 Excelsior 4 - HDVS 5 - Dem06 2 HBSS 3 SVDPW 3 WK 1 Demos 3 HBSS 4 WF 2 Demos 3 HDVS 8 WT 2 GTB 2 Demos 3 HDVS 6 VVK 1 GTB 2 HBSS 4 WF 2 - HDVS 6 GTB 2 - Demos 3 - HDVS 6 - WF 2 GSS 2 PPSC 4 WK 2 svdpw GTB 3 WF 3 donderdag maandag donderdag 2 juni SVDPW 4 - 3 juni WF 3 7 juni WK 2 9 juni PPSC 4 - 9 juni GSS 2 18 juni SVDPW 4 - 18 juni PPSC 4 WK 2 17 juni GTB 3 WF 3 21 juni VVK 2 GSS 2 23 juni SVDPW 4 GTB 3 juni WF 3 PPSC j 30 juni WF 3 30 juni GSS 2 5 juli WK 2 Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. A. van der Most, Rotterdam, 5 uur ds. J. G. Jansen; Bethelkerk 10 uur ds. H. W. Hemmes. 7 uur ds. D. H. Spa- ling; Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 7 u. ds. A. Ie Coq (Jeugdienst) Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. S. Gerssen, Utrecht, 7 uur ds. C. van der Steen; Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. W. Voos; De Rank 8.30 uur ds. H. Vons. 7 uur ds. W. Vons (Jeugddienst). Geref. Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. J. M. Nammensma, 5 uur ds. W. A. Krijger; De Ark, Kethel, 9.30 uur ds. J. P. Prins uit Den Haag, 3 uur ds. Nammensma; Magnalia Dei-kerk 10 uur ds. P. R. Eve raars, 5 uur ds. Nammensma; Goede Havenkerk 10 uur ds. D. Bouwknegt, legerpredikant, 5 uur ds. Evenhuis; Julianakerk 10 uur ds. Krijger. 5 uur ds. Prins. Leger des Heils, gebouw Lange Haven 71, 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.30 uur openluchtsamenkomet Koemarkt, 7.30 uur Verlossingssamenkitnst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Salomon. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97, dienst om 9 en 3.45 uur. Oud-Kath. Gemeente, Dam 28, 10 uur H. Mis. Jehovah's Getuigen, Volksgebcmw, Tuinlaan 50, 6 uur toespraak, 7 uur Wachttorenstudie. VrUe Geref. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 uur dienst. Chr. Geref. Kerk, Warande, 10 en 5 uur dienst. Baptisten Gemeente, Lange Haven 129, r samenkomst SVDPW - PPSC 4 GTB 3 Het Mannion Mysterie Als laatste in de toneelwedstrijd uit geschreven door S. D„ heeft de toneel groep „Intermezzo" voor een matig be zette zaal de Engelse thriller „Het Mannion Mysterie" voor het voetlicht gebracht. Het is weer één van die bekende Engelse thema's, welke zich in geheim zinnige landhuizen plegen te voltrekken, *1 wordt dan in dit geval een lijk ge vonden in een mijnschacht. De toneelgroep heeft mede door een goed ingericht décor, aan dit sinister spel leven weten te geven en de span ning er in weten te houden. Tentoonstellingsbezoek De tentoonstelling in het Stedelijk Mu seum gehouden over het onderwerp; „Verdrukking en Verzet", is door 2975 personen bezocht, waaronder 1100 leer lingen der zesde klassen van de Schie damse scholen. JAARFEEST VROUWENBOND Donderdagavond 20 mei zal in de Magnolia Dei kerk aan de Alberdastraat de afd. Nieuwland van de Ned. Chr. Vrouwenbond het achtste jaarfeest hou den. Hierin zal het trio „Kleinkunst" het debuut maken. Medegedeeld wordt, dat donderdag 16 sept., na de zomer-onderbreking, mej. Snoek zal vertellen over haar reis door Israël. derde en vijfde zondag der maand 9 uur. Rev. Chr. Reeves. Kerk Gemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer. Lange Nieuwstr. 67, dienst 10 en 5 uur. Voorganger ds. H. Hofman. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Westvest 30 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Joh. P. van Mullem, Rotterdam. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur ds. P. K. Keizer uit Evang. Lnth, Gemeente 10 uur da. A. Steinhart. MEDISCHE DIENST Apothekersdienst van vrijdagavond 6 uur: apotheek Rembrandt, Rembrandt- laan 5, telefoon 268855. „St. Joris Doele" kreeg eigen botenhuis Het clubhuls St. Joris Doele te, zij hei dan ook vertraagd, officieel in het bezit gekomen van een eigen botenhuis; de ge beurtenis moest nL vorige week worden verschoven. Met het te water laten van een roei boot „De eend", werd het botenhuis in gebruik genomen. Veel was er door le den van het clubhuis aan het oude ge bouw vertimmerd en opgeknapt en de hoofdleider, de heer C. Th. Henrion Ver poorten bracht dank voor de medewer king hierbij ondervonden. De loco-burgeeeester wethouder Sabel, was bij de gebeurtenis aanwezig. Namens het stichtingsbestuur sprak dr H. Janssen zijn erkentelijkheid uit, voor hetgeen tot stand is gebracht en uitte de wens. dat de Poldervaart niet te spoedig zal worden gedempt.

De Havenloods | 1965 | | pagina 19