Mevr. Jacobs gekozen tot Rotterdams Naald prinses Steun de dikzakken onder uw kennissen met begrip CITROEN Draion en de Arabier hémi Tv I Purolhou^! Europese confectie- en textielbeurs HET MOTORPALEIS GEBR. BLAD WIE TE VEEL EET WORDT DIK Hooie&^M met elkaar DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 MEI 1903 VERDIENSTELIJKE CREATIES PARADEERDEN VOOR JURY EEN FLINK AANTAL ROTTER DAMSE DAMES heeft vrijdag avond de kritische blikken van een deskundige jury en een groot pu bliek getrotseerd om hun zelfge maakte jurken, mantels, rokken en Mouses te tonen. De amateur modeshow vond plaats in een van de zalen van het Rijnhotel in het kader van de verkiezing van de Europese Naaldprinses. De shows in Nederland worden georganiseerd door de Inkoop- Combinatie Nederland en in Rot- terdain berustte de leiding bij ,,Het Stoffênhuis" van de Nieuwe Bin nenweg. De dames haalden hun patroontjes uit 't Duitse modeblad „Neu«r Schnitt" en kochten hun Btof|eh bij de bovengenoemde zaak. Tedex* deelneemster had natuurlijk voor supporters gezorgd, die luid klapten ter aanmoediging als zü door de zaal liep. Mevrouw Ton Eenhoorn, die achter de microfton stond en de amateur-manne quins aankondigde en bijzonderheden over de modellen verstrakte, hielp hen over d« ergste plankenkoorts heen. Er waren prachtige prijzen beschikbaar ge. steld, de hoofdprijs was een Unilux cen trifuge ter waarde van ƒ338, Het ls voor de jury, bestaande uit: mevr. Rus-Aalders, directrice van een modevakschool, mevr. Van Gastelen, mo de-adviseuse bij de inkoop van stoffen, mevr, Ruben, cheffin verkoop stoffen, mevr. v. d. Valk, eigenaresse van een stoffenzaak ln Ouderkerk a/d IJssel en de heer Rosenstein, publiciteitschef van de Inkoop-Combinatie Nederland, beslist geen gemakkelijke taak geweest om het mooiste en best afgewerkte model te kie zen uit deze keur van zelfgemaakte kle ding. Iedereen was goed voor de dag ge komen en er waren zelfs dames die meer dan één creatie vervaardigd hadden. Jonge ontwerpsters Drie dames die heel goed met naald en draad overweg kunnen. Van links naar rechts, mevr. Stoppelenburg, mevr. Jacobs en mej. r. d. Brand gestoken in de be kroonde creaties, resp. nr. 2, 1 en 3. 18- en 14-jarige meisjes aankondigde. Men moest toen ook met de leeftijdsfactor rekening houden. En het moet gezegd •worden, dat vooral deze jeugdige deel neemsters met de origineelste ideeën uit de bus kwamen. De 14-jarige Bettie Bruins oogstte bijvoorbeeld veel succes met een sportief pakje, dat bestond uit een blouse met ruches, een geruit hesje en een broek van dezelfde stof, waarvan het bijzondere was, dat de naden aan de voor- en achterkant zaten, in plaats van opzij. Bovendien had zij ook weer van dezelfde stof een vlotte cape gemaakt. Zij U6 QN6 D6SI6 deux-pièce. Betty Bruins won, zoals ge zegd, de zesde prijs, een grote koeltas, en mevr. Steenhouwer, die als nummer vijf eindigde kreeg voor haar complet, bestaande uit efen kanten cocktailjurk met bijpassende jas, een grote wollen reisplaid van de AaBee dekenfabrieken. Een Dhiel-Mini-Clock was voor mej. Sa- lomonson. Zij oogstte veel succes met haar lange avondjurk van satin-duchesse met een bolero van brokaat met zandkleurige zijde gevoerd. Het ge heel was bewonderigenswaardig. Mevrouw Jacobs heeft er een week over gedaan om alle blaadjes te beschil deren. Zij vertelde dat zij van dit soort bijzondere dingen een hobby gemaakt heeft en met haar vondsten al vaak suc ces gehad heeft ■—•■^.smetteloos zur Amsterdam het eeuwenoude handels centrum van de confectie- en textielbran che wordt van 11 tot en met 14 okto ber 1965 hoofdstad van de Eurooese mo dewereld. Op de RAI. 's werelds meest moderne tentoonstellings- en congresge bouw onder épn dak, zullen confectior - nairs en inkopers uit vele landen van Europa elkaar ontmoeten op de Interco i- tex Amsterdam, ontstaan uit een initia tief van de Dames Confectie Vakbeurs en Federatieve Textiel Grossiers Beur-. De Intercontex Amsterdam (Internatio nale Confectie en Textielbeurs» ontstond uit een sterk groeiende behoefte aan een geconcentreerde manifestatie op mode- en textielgebied, dit mede in verband met het toenemend belang van de Euromarket De tentoonstelling wil enerzijds de Euro pese confectie- en textielwereld in de ge legenheid stellen nieuwe markten te „ont dekken" uit te breiden en anderzijds inkopers van de Europese huizen de keus geven uit "n werkelijke internationale col lectie. In organisatie en opbouw profiteert zij van de grote ervaring, die de RAI me" soortgelijke internationale manifestaties heeft opgedaan. Het niveau der deelnemers, de totale presentatie en de omvang der transac ties zullen de Intercontex Amsterdam ma ken tot een evenement van de eerste oi- de. De tentoonstelling zal gericht zijn op de voorjaars -en zomermode 1966. De deelname staat open voor de Europese confectie- en textielwereld. De organisa tie van deze manifestatie ligt in handen van RAI gebouw N.V., Europaplcin, Am sterdam. Aandacht voor het beroep van gezinsverzorgster De Rotterdamse Raad hoopt dat een groot aantal meisjes zal besluiten het be roep van gezinsverzorgster te kiezen De arbeidsvoorwaarden zijn de laatste jaren sterk verbeterd. De salarissen zijn met ingang van 1 januari jl. opnieuw verhoogd en bedragen afhankelijk van het aantal dienstjaren van f327,- tot f528,- per maand, exclusief vakantietoe slag en huurcompensatie. Meer bijzonderheden over dit fijne be roep kan men verkrijgen bij het secre tariaat Bureau Sociale Raad Rotterdam. Westblaak 73-75. Inschrijving nieuwe leerlingen van „De Voorpost" De inschrijving voor de nieuwe éénja rige opleiding voor meisjes tot „tech nisch assistente" vindt plaats bij de Di- rektrice Van de Algemene Meisjesschol voor Nijverheidsonderwijs ,,De Voor post", telefoon 234662. Mathenesserlaan 191. Voor Zündapp BESTE BROMFIETS van uw leven natuurlijk naar Mariniersweg 2 Rotterdam, Tel. 117460 verwierf tenslotte de zesde prijs. Er waren vijftien prijzen beschikbaar gesteld. De vijftiende prija, om onderaan te beginnen werd gewonnen door mevr. Boudewijn. Zij droeg een blauwe jurk met gele bloemen van Spaanse zij. De veertiende prijs was voor mej. Anneke van Bohemen, die een rechte jurk, mode 1965, toonde. De dertiende prijs won mevr. Sparreboom met een jurk en jasje in chantola linnen. Het aquakleurige ge heel was versierd met ajourwerk. Twaalf de kon zich noemen de 14-jarige Carla Schreuder, die een rood deux-piece in foam back had gemaakt. Elfde werd mej. Verbuys met een jurk van een nieuw soort yersey-imprimé in een kashmir dessin. Het bijzondere van deze jurk was, dat de schouders schuin afgeknipt waren. Al deze prijswinnaressen ontvingen al» beloning voor hun moeite een Novalin- voerlng voor hun volgende werkstuk. De tiende prijs, een groot badlaken van Seahorse was voor Lenny Koers, die van van slechts één meter linnen een vlot jurkje had gemaakt. Een zuiver zijden Jagoshawl, de negende prijs ging naar mevr. v. d. Meer voor een jas en jurk die beide van Spaanse zijde vervaardigd waren. Yvonne Mars, een 16-jarig meisje, mocht voor haar z.g. Sherlock Holmes mantelpakje een fraai geborduurd bed- garnituur van Bernina mee naar huis nemen. Mevr. Nijman, die als eerste en laatste voor het voetlicht kwam, zag haar moeite beloond met een Knirps dames paraplu voor een van tricel gemaakt (Advertentie) Als een paal boven water BETERE RIJ-OPLEIDING VAMOR RIJSCHOOL In Rotterdam diverse vestigingen: Van Cittersstraat 68b - Tel. 2517 09 Rotterdam-West Hoofdkantoor: Rotterdam-Zuid IVolphaertsbocht 87 b - Tel. 17 28 50 TYE SPANNING steeg ten top, toen me vrouw Eenhoorn de drie beste naald prinsessen van Rotterdam moest aankon digen .Het stond al bij voorbaat vast, dat deze drie gelukkigen naar Amsterdam mochten gaan om op zaterdag 19 juni mee te dingen naar de nationale titel van Naaldprinses. De negen beste van deze landelijke finale gaan dan op 3 juli naar Baden Baden, waar uitgemaakt zal wor den wie zich Europa's Naaldprinses 1965 mag noemen. Deze winnares ontvangt be halve de titel ook nog een prachtige BM W-auto. De 17-jarige Sjaan van de Brand werd tenslotte derde en kreeg een cheque ter waarde van honderd gulden, waarvoor zij trevira-kleding mag kopen. Sjaan had een complet gemaakt bestaande uit een rechte jurk met een zwart ingezet bo- venstukje en eer jas van dezelfde stof en kleur. Zij is M de kerstvakantie op school begonnan met het maken van dit complet en heeft er alleen tijdens de naai les op school aan gewerkt. Sjaan vertelde dat zij alle kleren zelf maakt, maar dit is de eerste keer dat zij er een prijs mee wint. De tweede-prijswinnares was mevr. Stoppelen/burg, Vredenoordlaan 65c, die een damespolshorloge kreeg, geschonken door H. Bauer Verlag, Hamburg,, uit gevers van „Neuer Schnitt". Mevr. Stop pelenburg was bijzonder goed voor de dag gekomen. Zij maakte een mantel van kamgaren, gevoerd met tricel in een kashmir dessin. De mantel is aan twee kanten te 4ragen. Het originele hiervan is, dat mevr. Stoppelenburg de stof van de mouwen schuin genomen heeft, om de twee draden er vier uitgetrokken heeft, en de andere twee vastgezet zodat een ruitmotief ontstaat. Zij maakte van het zelfde tricel eefi eenvoudige rechte jurk en bovendien nog een rok van dezelfde stof als de mantel is, ook al weer gevoerd met het tricel en ook weer aan twee kan ten te dragen. De roze mantel heeft een zeven/aChtste lengte en leuk gevonden steekzakken. Mevr. Stoppelenburg, maakt zover haar huishouden dit toelaat haar kleren en die van haar 2 dochters zelf. Blaadjes geverfd Naaldprinses van Rotterdam, mevr. Ja cobs, Van Loonstraat 69a, gemaakt had. Mevr. Jacobs maakt ook al haar kleren en die van haar dochters zelf. Ook zij had natuurlijk veel werk aan haar creatie besteed. Er klonk dan ook een hartelijk appleus toen mevr. Eenhoorn vertelde wat er allemaal voor bijzonders aan het complet was. De getailleerde jas was gemaakt van een zandkleurige stof en da manchetten en de kraag waren afgezet mat hatzelfde kant waar van de jurk gemaakt is. Het kant had Iets bijzonders. Mevr. Jacobs had na melijk donkergroen kant gekocht. Zij had dit gebleekt tot het'aquakleurig was en daarna alle blaadjes van de bloemen in het kantmotief met een heel fijn pen seeltje zandkleurig geverfd. De jurk was Als ik vandaag of morgen een to- verfee zou tegenkomen wier groot ste verlangen het was een harte- wens van mij te vervullen, dan vroeg ik haar mij zo om te houwen dat ik kon eten wat ik maar wilde zonder een pond aan te komen. Niets lijkt me een grotere luxe dan dat. Verlost zóu ik zijn van dat angstgevoel en die zelfverachting als ik een hap slagroom naar bin nen had laten glijden. En ik zou al de zelfbeheersing die ik nu voortdurend moet opbrengen om hazelnootrepen en malse karbtva- des te weerstaan kunnen aanwen den voor „hoger doel". Gelukkig ben ik niet de enige die de ze wens koestert en helaas, helaas zal die toverfee mij wel mislopen. We moe ten het daarom maar nuchter bekijken, zeker nu met de zomer in zicht en met advertentiepagina's vol slanke dennen in pastelklenrige bloempatronen. Ik heb zelfs een advertentie gezien met een doodgewoon katoenen jurkje waarbij stond„verboden voor boven de 25". Dat treft je dan toch even, vind ik. Nuchter bekeken overigens wordt het probleem van dik zijn en mager worden ook door het Voorlichtingsbureau voor de Voeding te Den Haag. ,,Wie te veel eet wordt dik" is de eerste zin van een maandbericht van dit bureau, een waar- beid als een koe waar geen dikzak on deruit komt met een smoesje ais: het zit in de familie of ln heb zittend werk. „Bent u te zwaar, vergelijkt u dan niet wat u eet met wat uw slanke vriendin eet, maar neem gerust aan dat wat u eet (en drinkt) voor uw eigen speciale geval te veel is", zo zegt het voorlich tingsbureau en het raakt daarmee dacht ik de kern van de zaak. In beginsel im mers zijn er mensen die een „zuinige motor" hebben en mensen die een niet zuinige motor hebben, anders gezegd mensen die weinig brandstof d.l. voed sel, nodig hebben zodat een bepaalde hoeveelheid zich om kan zetten in vet en mensen die alles opgebruiken en dus niets voor het vetduiv'eltje overlaten. De laatste categorie blijft ondanks stamppot met spek, ondanks roomsoes en choco ladereep mager als een lat. de anderen eten een worteltje en hebben er al weer een onderkin bij bij wijze van spre ken dan. ALS u ook maar enigszins gehoor kunt geven aan de oproep van de vakantiespreiders, zijn mei en juni voor u dé vakantiemaanden. Nog nergens heerst er die enge volte van juli en augustus, er is veel kans op mooi weer en er gelden voorseizoen- prijzen. Drie aantrekkelijke punten om in overweging te nemen als de kinderen onder de zes of boven de zestien zijn. Gaat u vroeg dan is draion een voortreffelijk materiaal om in de kof fer te proppen (dat kan). Het is va- kantiekleding bij uitstek door het lichte gewicht en de nonchalante be handeling die het verdraagt: wassen is geen probleem, drogen evenmin en van kreukels heeft u geen last. De foto geeft vast een draion voor proefje van vakantiepret, al zal niet ieders weg naar de zijde van een baardige Arabier leiden. Het is een pakje van draion jersey, bestaande uit een effen rok en een loshangend wit hesje met rode bloemmotieven. LSStf Piemaderm f2.95 Verloren: Wit kinderschoentje, mevr. Van Rhijn, Schefferstraat 22b, Koren- blauw damesvest, Van Herken, Meubel straat 17b, tel. 136918, Beige damesvest, Schouten, Wilgenlei 79, tel. 189787- Da- mesbril, donker montuur, dubbel gesle pen glazen, mej. Krebbers, 2e Schans straat 84a. Sleutelring, Driebergen, Touwslagersstraat 16c, tel. 139745. Zwar te glacé dameshandschoenen. C. Kamer, Korte Kade, 114. Damesportemonna:e, zwart met goud opdruk, mevr. Dirksen, Goudsesingel 217c, tel. 138576. Twee lip3- sleutels in donker étui, tel. 238246. Gevonden: Damesbril in roodleren étui omg. Rochussenstraat. Lammers, Wil lem Buytewechstraat 93a, tel. 255222. He ren zonnebril, omg. Mathenesserbrug. L. den Hollander. Mathenesserdijk 50b, tel. 151978. Herenregenjas en wollen shawl. Franselaan 288a, tel. 150171. Rechter he ienhandschoen, omg. Teilingerstraat, J. M. van der Roest, Harddraverstraat 8a, Calorieën tot zich te nemen, dan was er niets aan de hand, maar dat blijkt in praktijk heel erg moeilijk te zijn. Wie wil vermageren, zou om te be ginnen eens kunnen nagaan hoeveel ca lorieën bepaalde voedingsmiddelen be vatten, om daarna een vaste „lijn" (de slanke) te gaan volgen. Het Voorlicht tingsbureau voor de Voeding geeft een lijstje als voorbeeld (en elk boek over vermageren vertelt u er meer van): 50 gram olie (vetgehalte 100 pet) levert 450 colorieën. 50 gram boter (vetgehalte 83 pet) levert 375 calorieën. 50 gram sui ker levert 200 calorieën. 50 gram brood levert 110 calorieën. 50 gram aardappe len levert 43 colorieën. 50 gram tomaat levert 9 calorieën. 50 gram melk levert 30 calorieën. Voorts geeft men (om te vermageren» het getal 1200 calorieën aan (gemiddeld) dat eventueel zo tot stand zou kunnen komen: halve liter melk of yoghurt 29a cal. 15 gram kaas 48 cal. 75 gram vlees of vis of een ei (gem. 130 cal. 250 gram groente (gem.) 75 cal. 100 gram fruit (gem.) 40 cal. tezamen 588 cal. Voeg daarbij bijvoorbeeld: 3 sneden brood (ongeveer 125 gram) 275 cal. 250 gram aardappelen 190 cal. 20 gram boter of margarine 150 cal. en u hebt een voeding van ongeveer 1200 cal. Vol verleidingen lan- komt het tenslotte aan. Wie eenmaal be sloten heeft (of gedwongen is) om een respectabel aantal ponden te gaan liezen, staat aan het begin van een ge moeilijke weg, vol verleidingen. Niet alleen lokken overal de volgela den banketbakkersetalages met room en zoet maar ook walmt de fnetlucht je op elke hoek van de straat tegemoet, om damesbladen met oogverblindende foto's van gebraden haan en chocolade mousse nog maar buiten beschouwing te laten.. Het wordt ons allemachtig moeilijk gemaakt. Het zou dan tenminste nog iets zijn als onze omgeving zou wil len meewerken aan het drieste plan te vermageren. Als je links en rechts steun hebt van vrienden en verwanten, val je niet zó gatfw voor de verleidingen. Maar nee hoor, je hoeft maar te zeggen dat je tegenwoordig geen suiker meer xn de 'koffie neemt en dat je liever geen koek je hebt en je wordt fiks uitgelachen, er ger nog, er wordt tot vervelens toe op aangedrongen dat je toch zult toehappen en men roept je van alle kanten toe dat je toch helemaal niet zo dik bent. De fijne nuance ligt dén in het woordje poesje, omg. Blijdorp. Tel. 243330. Gevlekte poes, omg. Bloemstraat, bevr. Bloemstraat 27 beneden. Witte siervogel, G. H. Stam, Bergweg 160, telefoon 241343. Pauwstaartduif, R. Kroesbergen, Gras- winckelstraat 14a. Marmot, inl. politie. Vermist: kleine witte poedel, M. Knegt, Hoenkamp 3. Zwarte poedel, Visser, Schieweg 50, te lefoon 254793. Zwarte poes, S. Schelling, Noorderhe- venkade 136a, tel. 281244. Bruine pincher, v.d. Donker, Snelle- straat 43, tel. 285539. Grijze kater, tel. 24373. Wit-zwart foxhondje, mevr, v.d. Voor den, Koraalstraat 1, tel. 225115. tijdelijk ,Tai m 1 JAARGETIJDE jjil SPELDJE Uit serie van 4 Bij tube van f 1- veelheid calorieën verbranden, stopt men er teveel in, dan worden ze niet gebruikt en omgezet in vet. Zou iedere mollige moeke de wilskracht kunnen opbrengen slechts de .vogx hm. benodigde calorieën Lieve, slanke mensen, maak het ons niet zo moeilijk. Steun de dikken on der uw kennissen met begrip, laaf ze met karnemelk, voed ze met een augurkje uit het zuur en verberg die roombotersprits tot dat ze zijn ver dwenen. Ze zullen u zo dankbaar zijn. SASK1A KLUWER Meubelactie geslaagd In ons blad van vorige week publiceer den wij het verzoek om meubelen be schikbaar te stellen voor Spaanse e- zinnen, die zich in Rotterdam hadden ge vestigd. De reacties op dit verzoek wa ren zo overweldigend, dat men reeds af gelopen maandag volledig was voorzien om aan alle aanvragen te kunnen vol doen. Namens de Spaanse gezinnen dan ken de organisatoren een ieder die heeft meegeholpen om de actie tot een succes te maken. I

De Havenloods | 1965 | | pagina 10