Echtpaar Pouw draagt 250 tekkels op handen rmek ZOVEEL HOOFDEN QO ZOVEEL ZINSNEDEN Bidden voort examen GETEKKELD OP DE ZEVEN BERGJES Sportcentrum zeelui bestaat tien jaar ing puzzel DE HAVENLOODS/— DONDERDAG 3 JUNI 1 J)E heer en mevrouw G. Pouw uit Voorthuizen vervullen met plezier een hondenbaan: van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zijn zij druk in ae weer om de dichstbevolkte tekkelkennel vjtm ons land op peil te houden. In en rond hun temidden van de bossen gelegen huis wriemelen niet minder dan 250 van deze levendige, laag op de benen staande keffers rond. Zij leven daar in een paradijs. Want geen vertrek is voor hen verboden terrein. Je treft dan ook tekkels aan in de bijkeuken, in de keuken, de gang, de woonkamer, de werkkamer en de slaapkamer. „Kom er in", Zegt de heer Pouw, de deur van de woonkamer uitnodigend openslaand. Met een luid gekef word ik verwelkomd. Midden in de kamer begin ik snel honden te tellen. Bij 27 raak ik de draad kwijt. „Ga zitten" zegt de heer Pauw. Ik maak een stoel tekkelvrij, moet dan even naar de gang om schrijfgerei uit mijn tas te halen. Als ik over de honden heen weer binnen ben getekkeld, is mijn stoel opnieuw bezet. Snel pluk ik er drie honden af, laat me vallen en besluit voójrlopig niet meer op te staan. Ik zit nu met drie honden op schoot en een stuk of vijf kleven er aan mijn voeten. Om het hondse lawaai wat te doen bedaren, sis ik om stilte. Maar het helpt niet fabriek. Wij hebben er liefhebberij in en Met een klap slaat de deur achter na epen. Een grote Rottweiler komt binnen - sjokken. Hij is hier de reus in een kleu- tergewriemel Direct na hein stuiven drie tekkels vechtend de kamer in. Eén van hen heeft een kadetje van de aan recht gesnaaid. ,,Rollo! Rollol", roept mevrouw Pouw afkeurend. Maar het maakt geen einde aan het kadettenge- veoht. Jmme ga weg lEn Kobolt, kom hier!" Het is waar: mevrouw Pouw kent «1 haar 250 honden bij naam. Haar assisten te Hennie van Breukelen doet niet voor haar onder. Doch de heer Pouw denkt het niet verder te brengen dan de helft. Het zoeken van namen rust wel op zijn schouders. Het lijkt mij een hele opgaat maar het schijnt mee te vallen- Want een nicht die bibliothecaresse is, kijkt voort durend uit naar mooie namen. En in ..e boekenkast ontdek ik een boek met vijf honderd sternamen. Bovendien pluist ui heer Pouw dagelijks de geboorte- en overlijdensadvertenties in de kranten na. Alle jonge tekkels kunnen dan ook zon der uitstel in de burgerlijke hondenstand worden ingeschreven. Wilt u misschien een proeve? ,.Anka, Bonny, Ciscar, Du veltje, Etta, Ginta, Hester, Imme, Jager tje, Kobolt alfabet van de heer Pouw. En hun familienaam? Van de Zeven Bergjes naar een plaats die op een bejaarde landkaart in het gemeentehuis van Barneveld wordt genoemd. Inclusief AOW Agfa Click 1,6x6,12 opnamen. Camera richten.... druk op da knop-, klikU heeft een juweeltje van een opname met Uw Click. Een fijn toestel, geknipt voor kleurenopnamen. Prijs 16.-Nu 8.50 als u er een oude box bij Inruilt. tot 50.- ontvangt U 7.50 terug tot 100.- ontvangt U 10.- terug boven 100.- zelfs 15.- Geldig tot 6 Juni a.e. 21 FILIALEN IN NEDERLAND BINNEN WEG 117 CÖÖLSINGEt. 52 (Beurscomplex) PEPPELWHG «0 INRICHTINGSASSISTENTE- OPLEIDING Het bestuur van de verei rniging iiijverhe liath onder de honden, om en nabij één meter hoog. Want toen het echtpaar Pouw in 1919 van Duitsland naar Neder land verhuisde, wilde de heer Pouw dog gen en mevrouw Pouw tekkels gaan hou den. Het werden tekkels. Schuffi maakts de reis naar Nederland mee. HIJ ls de grondvester van deze kennel. Ik zie ruw en lang- en kortharlge tekkels, dwerg jes en kaninchens. Zij zijn rood, zwart- rood, blauw en bruin, gevlekt, gestroomd en getijgerd tarwe- «n wildkleurig. Hun prijzen? Een ruwharige moet 175 gulden opbrengen, langharige kosten tweehon derd gulden, dwergjes driehonderd eD kaninchens vierhonderd. ,,Dat is inclusief hun AOW", zegt de heer Pouw. „Wij maken nooit een hond dood of hij moet al pijn lijden door ziek te of ouderdom. Bij ons mogen ze ge rust hun pensioen tot in lenpte van da gen doorbrengen. Ook als ze voor de fok Tweehonderdenvijftig tekkels telt de kennel van de heer en mevrouw G. Pouw in Voorthuizen. Als zij worden gevoerd, is het op hun erf een ge krioel om duizelig van te worden. TerwiUe van de lieve vrede moeten de dieren in groepen worden aange voerd. Vandaar dat u op deze foto slechts een klein gedeelte van de ge hele hondenstapel ziet. Telt u maar de oudjes, net als bij de mensen". Naar waar worden al die tekkels dan wel verkocht? „In het gehele land kunt u de Van de Zeven Bergjes aantreffen" vertelt mevrouw Pouw. „En ver daarbui ten ook", vult haar man snel aan. „On ze kennel is bekend tot in Amerika, Afri ka en Azië- Pas zijn er nog twee naar Jeddah in Saoedi-Arabië gegaan. Dat wa ren Minx en Pickwick. In alle Europese landen in Indonesië, Perzië, Tunesië, de Ivoorkust en vele staten van Noord- en Zuid-Amerika kunt u tekkels van ons te genkomen. Soms zijn de mensen wel las tig. Dan vragen zij een tekkel die niet verhaart, niet blaft, niet graaft en ge makkelijk alleen gelaten kan worden Zulke mensen verwijzen wij altijd naar V. en D. Misschien dat ze daar zo'n won- dertekkel kunnen bemachtigen. Iedere koper krijg van ons ook een gestencilde gebruiksaanwijzing. Anders word je sta pelgek. Vooral als je van die zeurderige mevrouwen krijgt. Maar pas kwam hie' midden in de nacht een officier van de Navo. Hij deed het Amerikaans. Hij zat in die stoel. Eén teckel bleef voortdurend aan zijn voeten zitten- „That's my dog" zei hij. Elke hond is de tekkelbaas Pouw en zijn vrouw even lief. Zij dragen deze dieren op handen. Pensdag F tref het, want de tekkel» vieren van daag hun wekelijkse pensdag. Op het grasveld naast de woning worden twee emmers vol koeienmaigen omgekeera. Het is er een gekrioel en een getrek otr duizelig van te wonden. Ter wille van de lieve vrede moeten de dieren in groe pen worden toegelaten. In de keuken klüwt voor het fornuis een tiental tekkels op de grond Want warme plekjes zijn uitverkoren. „Moet u bij vriesweer eens komen kijken", zegt mevrouw Pouw. „Dan kun je hier geen voet verzetten". In de kamer tikkeren de nagels van zeker 25 langbenige hond jes op de houten vloer. „Perzen en Smyr na's zijn hier taboe", verklaart de heer Pouw- Met een flink deel van de uitgebreide hondenfamille aan mijn voeten geklit, schuifel ik naar het hek. „Komt u nog maar eens langs", nodigt de heer Pouw vriendelijk. Want hij is niet van het hond je gebeten. En ook niet tegen inbraak verzekerd. Dick Diji N.E.H. richt in september Juridisch Instituut op Aan de Nederlandse Economische Ho- geschoold te Rotterdam wórdt binnen de faculteit der rechtsgeleerdheid per 1 sep tember as. een Juridisch Instituut op gericht. De taak van het nieuwe instituut .s gericht op de organisatorische bundeling van alle onderzoek, binnen het kader van de juridische faculteit te verrichten. Een centraal onderzoekinstituut dus, waarhij de nadruk valt op het wetenschappelij.; werk onder leiding van de daarvoor ver antwoordelijke hoogleraar. Onderwijsta ken zullen hier slechts zijdelings bij aan de orde komen Voor de eerste maal treedt als hoogle raar-directeur op prof. mr. P. Sanders. Het „Woord voor de dag" is een dage lijkse Bijbellezing met ovérdenking en gebed, te beluisteren onder tel. 141000, samenwerking van reformatorische en katholieke christenen. Weektekst: Het is de geest die levend maakt HET gevaar heeft bestaan dat de heer en mevrouw Pouw geen tekkels maat Duitse doggen hadden gehad de Go- Op 10 juni a.s. is het tien jaar gele den, dat de Stichting Zeemanswelvare Rotterdam, het sportcentrum voor zee varenden San de Schulpweg 195 opende Sindsdien zijn in dit centrum ongeveer 2700 voetbalwedstrijden gespeeld en werd het bezocht door ruim 00-000 personen. In de loop van dé tijd werden er tevens mogelijkheden geschapen voor de beoefe- -Alge- idMfr derwija" tal haar leerplan gaat uitbrei den met eèn tweejarige u.l.n,o.-opleiding voor inrichtingsassistente. Een inrich tingsassistente is een leerlinge die haar werkkring Kleat in o.a. zieken- of bejaar dentehuizen om daar een verzorgende taak te verrichten. Het I* dus een taak die naast de verpleging staat en die ge richt is op het hulp bieden met keuken werk, bloemenverzorgen e.d. In de mees te gevallen, zo is de verwachting, zal de leerlinge doorgaan met een cursus ver pleging. De 1- négen rende 30 lesuren per week theoretisch praktisch onderricht op school. Vervol gens zijn zij elf maanden praktisch werk zaam in een gezin, inrichting of zieken huis, waarna Zij ter afsluiting van hun 1 gtudle gedurende drie maanden weer fS^oolonderricht ontvangen. in Rotterdamse havens kunnen deelne men. Het bestuur heeft gemeend het tienja rig bestaan het bést te kunnen vieren, door aan .deze wedstrijden een bijzonder cachet te verlenen. Bij het sportcentrum is dezer dagen daarom permanent een bus beschikbaar, voor het vervoer Van deelnemers en sup. porters van en naar hun schip, Dit ver voer is gratis tussen 12 en 20 uur. Aan elk lid van een scneepselftal zul len gedurende deze periode een herinne ringskaart en een erelint worden aange boden. Ook zal ieder een gratis consumti tie ontvangen. Op donderdag 10 juni zal een competi tie worden gehouden. Inzet hiervan zaï zijn een zilveren wisselbeker aangebo den door de n.v. Agentschap Humber- diensten. De voorzitter van de stichting de wethouder Voor Sociale Zakeh en Volksgezondheid G. Z. de Vos, zal de*:- beker aan het winnende team overhan digen ter plaatsing in een Rotterdams zeemanstshuis van de nationaliteit van dit team. Ik behoor niet tot die mensen, die wanneer ze hun broek aantrekken, denken dat dan de hele wereld aan gekleed is. Chef Amer. Inlichtingen dienst. De nieuwe leiders van de Russische communistische partii zijn precies het zelfde als Chroesjtsjef en zo er enig verschil is, dan schuilt dat hierin, dat zij het nog bonter maken dan Chroesjtsjef. Peng Tsjen, burg. van Peking Als Iemand in een dronken bui de zaak kort en klein slaat, dan zal het beter zijn hem, de boete te laten stor ten in de kas van een consultatie- bureaau van alcoholisme dan in de staatskas. Prof. Rijksen (hoogleraar strafrecht) De echte verdraagzaamheid komt met de grijze haren. Alec Guinness Slaagt Rijnmond, dan ls daarmee een essentiè'Ie bijdrage geleverd voor de Oplossing van een der meest brandende problemen in de huidige fase van de algemene schaalvergroting: de aan passing van de bestuurlijke organisa ties bij de zich vormende grotere ruimtelijke eenheden. Minister Bogaers Ik ben van mening dat academici hun beperkingen hebben, hoewel DAF er niet buiten kan. Het onmogelijke wordt voör hen nooit mogelijk, omdat ze het anders hebben geleerd. Dr. Huub van Doorne "jVDOIT zal ik vergeten, hoe op de eerste morgen Van het examen gymnasium begonnen werd met het lezen van een stukje uit de brief van Jacobus in de bijbel: „Indien echter iemand van u in wijsheid te kort schiet, dan bidde hij God daarom De leraar, die deze verzen las, ken den we als een gelovig man, die in zijn spreken over deze dingen duide lijk toonde hoe hij het beleefde. Hij las, langzaam, om ieder woord tot je te laten doordringen. En daarbij was je natuurlijk op een bijzondere wijze gespannen: een examen als resultaat van zes gymnasiale jaren. De gedach ten en gevoelens van het moment werden min of meer ontspannen. 'k Heb er later, na het examen, nog dikwijls aan teruggedacht. Die stem, die manier van lezen en juist die Wóórden: ,J3an bidde hij God daar om Er waren inderdaad bij het examen momenten, die je altijd zullen bijblijven, ook omdat na de mist zo maar opeens het licht doorbrak, in een flits. Achteraf kan nog wel eens dat be nauwde gevoel je bekruipen: als het nu eens nietEn dan kwam die eerste morgen je weer voor de geest: „Die aan allen geeft, eenvoudigweg en zonder verwijt Telkens kwam je dan weer onder de indruk van dat geheimzinnig verband, dat je ver moedde en waar je later steeds meer zeker van werd, tussen het een en het ander. In de spannende ogenblikken van je leven kan een gebed zo weinig doen, meen je dan. Andere gedachten, angsten onzekerheden overspoelen de rust van het gebed: je gelooft niet in een magische kracht in je bidden, 't Gebed is geen automaat of: een kwestie van zenuwen, of: je hebt er voor je besef te weinig aan gewerkt, t was ook niet meer in een paar we ken in te halen, of je beheerst dat vak ook niet voldoende, daar helpt nie mand en niets aan! En ga zo maar door. En toch: „Indien iemand van u in wijsheid te kort schiet, dan bidde hij God daarom, die aan allen geeft Allen: zou God voor Jou een uitzonde ring maken? En waarom dan? een voudigweg zonder bijgedachten, zonder begeleidend schrijven, zonder bijkomende voorwaarden, zonder de kleine letters achterop de polls der verzekering, zonder meer, zonder aar zeling. en zonder verwijtVolledig onbaatzuchtig geeft Hij, Gods hart is zo wijd «n mild, dat Hij als Hij een maal aan het geven is, niet meer denkt aan Zichzelf maar slechts aan de ander. Hij mag getoornd hebben, alle tekortkomingen mogen Hem voor dé geest komen, als het uur van „geven" is gekomen, dan geen verwij ten meer. Dan ziet Hij alleen maar de nood van de bidder. Mensen kunnen ook geven, royaal en helpend, maar hoe vaak wordt er niet gezinspeeld, soms heel bedekt, op eigen schuld, domheid, onverantwoordelijkheid. „Indien iemand van u in wijsheid te kort schiet." Die zal hem gegeven worden. Die wijsheid. Die „ehokma" van de Israëliet. Dat is maar niet wat Volle Evangelie Zending Pinksterconferentie van De jaarlijkse Pinksterconferentie van de stichting Volle Evangelie Zending uit Den Hasg wordt onfier leiding van evan gelist Johan Maasbach in de Ahoyhal in Rotterdam gehouden. De samenkomsten zijn op tweede Pinksterdag om 10.30 en 2.30 uur. 's Avonds om 7.30 uur ls êr een speciale opwekklngsdienst. Enkele korer en de Glory Band zullen hun medewer king verlenen. Evangelist Maasbach is enkele weker geleden van een zendingsreis door Indo nesië teruggekeerd. Hij kwam vooral 1.1 de belangstelling door de iilni van Jan Vrijman, „Gebedsgenezing" Iedere zon dagmorgen om 8 uur ls Maasbach te ba- luisteren via Radio Luxemburg. geleerdheid, wat veelweterij, maar levensinzicht, kijk hebben op de na tuur. Wijsheid is niet een diploma hebben, of een goed overgangsrapport, het leven in de maatschappij bewijst wel anders.' Wijsheid is levensrijpheid, de weg weten en gaan! Natuurlijk is daar soms ook een diploma voor no dig, en misschien ook wel eens een herexamen, of zelfs een keer terug gewezen worden; of soms doubleren. Wie is wijs om dat te bepalen? Is het niet Hij, die allen wijsheid geeft die erom bidden? Heb jij daar iets aan? Nee, zeg je onmiddellijk, 'k Heb nu met 't examen te maken, of met de overgangsrepeti- ties. Je hebt gelijk. Al dat gepreek, andere keer maar eens terugkomen, als je meer tijd hebt? Jawel, maar in de voorbereidingen en in die concen tratie moet je toch dit' gebed een plaats geven. Want Hij geeft nadat we Hem vragen. Bid maar eens geconcen treerd en staar je maar eens even blind op dat „Allen, eenvoudigweg en zonder verwijt", 't Kan zijn dat er een blijde hoop gewekt wordt die ont spannend werkt. Maar de spanningen, die tijdnood, de zorgen zijn bezig mijn gebed te ver troebelen, ja, te vermoorden." 't Zou vreemd zijn als 't anders was. Blijf daar dan toch maar niet in steken. Bidden ls juist die tijdnood, die zorgen en ook dat vertroebeld worden daardoor bij Hem brengen. Je kunt Wel eens al biddende „wegzakken". Zomaar ineens is er iets anders, dat als een invasie over je komt. Leg dat ook aan Hem voor! Ddn komt er ruimte vrij om te vra gen, niet maar wat je nu in deze weken, maanden zo na aan 't hart ligt (slagen, overgaan) maar of je in Gods Plan met het leven mag meedoen. De horizon wordt dan wijder, het leven zelf komt in je blikveld. En daarin je bezigheden van nu. Ons bidden is zo vaak: dat Hij mijn wil zal doen, dat Hij mijn ideeën zal verwezenlijken, dat Hij mijn wensen, vervult. Maar echt bidden is toch vragen of wij Z ij n wil mogen doen, of we Z ij n ideeën zullen verwezenlijken, of we Zijn wensen zullen vervullen. En toch zeg je weer: wat koop ik hiervoor, ik zit nu hiermee, ik moet slagen, ik moet overgaan. Neem van mij aan. dat zal altijd zo blijven. Nu zit je hiermee, straks met iets anders. En wijsheid is 't verband zien, 't ge heel omdat je God ziet, met wie jij mag meedoen! En als nu eens dat examen, ongeacht de uitslag, de overgang of 't overdoen, ook eens behoort in dat Plan van God? Dan zul je aan de ene kant de tanden op elkaar zetten: doe je best! Maar aan de andere kant: alles hangt er niet van af: 't is geen wedstrijd voor de „Europa-cup", 't is niet de ..finale" (ook 't eind-examen niet!) 't is allemaal nog „training". Hele serieuze maar toch training. Als je 't zo ziet dat is ..wijsheid". En die geeft Hij, eenvoudigweg en zonder verwijt over 't verleden). Maar biddan God daarom. A.C.H. Horizontaal: 1 kaste; 3 kwart; 7 wijd; 8 dijk; 9 bak; 10 bloesem; li dop; 14 L(aatste) K(artier); 15 la; 10 af, 17 pij; 18 state; 19 Oeral; 21 nee: 21 Roemeen; 23 ene; 24 reden; 25 kreng; 26 eerst; 28 gapen; 30 aan; 31 eerbaar; 32 dra; 33 tinne; 34 amice; 35 Atnnoi P(assato)- 30 de; 37 ma; 38 m(otor)« s(chip); 39 kom; 40 toendra; 42 mot) 43 Rus; 44 jas; 45 sterk; 40 belet. Verticaal: 1 kijk; 2 ad; 3 tol; 4 wie, 5 R(everendus) D(ominus); 6 tijd; 7 wak, 8 kop; 9 blank; 10 baard; 11 opeen; 12 snoek; 13 Marne: 14 pijler; 15 liuite- nainlt; 16 f(irm)a; 18 serpent; 19 toetien, 20 eerzaam; 21 legende; 25 barak; 20 renet; 27 trede: 28 gaard; 29 prima, 30 haast: 33 id(em>: 34 cürOa; 35 por, 38 mos: 39 mus; 40 oor; 41 roe; 42 mat; 43 S(alaro> Kltulo); 44 je,

De Havenloods | 1965 | | pagina 19