Zestiende eeuws Schiedam was een groot boerenerf Directeur A. de Groot van Spiritus Mij. overleden „Orpheus" gaat voortaan dinsdagsavonds repeteren Balletavond verdient veel Tosca Balm waardering Animo boekte succes op aspirantendag De molen aan de kandelaarweg Excelsior 43 jaar Deze week in de bioscopen xiLOODlS DONDERDAG 3 JUNI 1965 «i JjuethofWaar, rond klare vijvers Rijke kleurenweelde lacht, Waar, in 't lommer van je lanen, Rust den nijv'ren werker wacht. Mocht mijn levensweg ook een maal Voeren mij naar and're stee, 'k Neem dan voor mijn oude veste Diep in 't hart mijn liefde mee". bo luidt het slotcouplet van een ge dicht van A. Baan; „Schiedam, is ont •en parel In Oud-Hollands stedenrij Het gedicht is beslist niet vervaardigd door iemand, die in de zestiende eeuw inwoner van Schiedam was. want dan zou het beslist minder liefelijk hebben geklonken en dat van die parel zou zijn ingeslikt. "Want te oordelen naar hetgeen ge schiedschrijvers van het Schiedam van die tijden hadden te vertellen, was deze stad verre van een ideaal woonoord, en was er geen sprake van „een lusthof met klare vijvers". Integendeel; het was er een onfrisse modderpoel en rietlanden, waarin var kens het best naar hun zin hadden. Alleen het binnenste gedeelte der vest had een stedelijk aanzien. Ook de wegen en straten waren nog zeer landelijk. Over al, behalve in het Raamveld en op het Kerkhof, waar dit uitdrukkelijk verbo den was liepen varkens. Voor de veilig heid van de voorbijgangers was het voor geschreven, dat de varkens geringd moes ten zijn en de beren de slagtanden ui- getrokken. Voorts mochten de dieren niet op straat gevoerd worden, behalve die aan het St. Anthonisgilde behoordeh en en kele andere bevoorrechte varkens. Be denkt men verder, dat het nodig werd gevonden aan het stadhuis een ring te hangen, als maat voor de grootste hon den, dan heeft men een voorstelling van de levendigheid der straten in die tijden. De zindelijkheid onderschat men bij de gedachte aan de zwijnen zeker niet. Pas in 1501 heeft de regering oesloten om de straten uit één hand te maken, te begin nen bij de Hoogstraat. Acht jaar later bcuining en bescherming PiGmaderm f2.95 Arma neemt deel aan Pinkster sportfeest ging AHMA haar leden naar Den Haag om daar het Internationale Pinkster Sportfeest van de N.C.S. mee te maken. Zij blijven daar drie dagen en zullen overnachten in scho len. Zij vertrekken zaterdagmorgen om 10.15 uur van het Postkantoor, 's Avonds is er een grote sportshow met mede werking van buitenlandse ploegen. Zon dag zijn er gymnastiekwedstrijden en vaardigheidsproeven en 's avonds is er Volksdansen. Maandag doet de jeugd mee aan de Jeugd Olympiade en 's middags gaan allen weer naar de Houtrusthallen voor het slotfeest. De meeste sporten worden gehouden in de drie grote Hout rusthallen. werd het gebruik van rieten afscheidin gen verboden, die vroeger algemeen wa ren. Alleen was het toen voorgeschre ven, dat het benedenste gedeelte, drie voet hoog, met leem moest worden be streken, om de assche wille, die men dairan storten mooht". Veel vroeger was men reeds begonnen om dakpannen te gebruiken inplaats van riet. Stenen muren Het gebruik van stenen muren, werd pas in de zestiende eeuw voorgeschreven. Uit het verschil dat de keuren maken tussen de straten valt na te gaan, wat in de vijftiende eeuw tot de „bebouwde stad" werd gerekend. Nog in 1538 moch ten de huizen „beneden die hoele bij Ke- telpoorte" en eveneens die „voer den Raem ende in de Crepellstraat" met riet gedekt zijn. Er waren in die dagen veel sloten en greppels, die voor de afwatering van be lang waren. Het is een vraag, in hoever re deze na demping gediend hebben tot aanleg van straten In elk geval, is her rondom de Lange Achterweg, Korte Ach terweg, Willemshof, Gedempte Baansloot en noem maar op een wirwar van stra ten, straatjes, hofjes en steegjes, waar uit zelfs geen rechtgeaard Schiedammer wijs zou kunnen worden. In de loop der jaren is, waar mogelijk, wat ruimte ge maakt. De Laan is daar een voorbeeld van. Midden tussen al dat nauwe in deze omgeving, is er plots een royale straat, die echter prompt weer eindigt in het oude stadsbeeld. Dan is er bijv. het Wil lemshofje, dat niet meer beantwoordt aan de naam, want van een „hofje" is eigenlijk geen sprake meer. Een steen in. de muur is een herinnering aan 'e stichter. In het verlengde van de Laan, is er weer een ander „hofje", waarvan de voor tuintjes de straat nauwer doen lijken lan zij is. Ongeveer parallel daarmee, loopt dan de Gedempte Baansloot, als duide lijke herinnering aan de tijd, toen deze hele omgeving was doorsneden met slo ten en slootjes. En daarmee is dan in feite de doorlhof van straatjes en hofjes nog niet getekend want zo hier en daar kan men plots een gangetje ontdekken, dat naar achterin gangen en tuintjes leidt. Trouwens, ook de Kreupelstraat die min of meer op die Gedempte Baansloot Grenzend aan het Willemshofje is er het hofje in de Laan, dat de sfeer der intimiteit en beslotenheid duide lijk laat zien. aansluit, deelde eertijd in het minder frisse stadsgebied. Men sprak toen wel van de „Kreupei- vaart", hetgeen bitter sarcasme was, om dat het open riool dat er zich bevond, die royale aanduiding allerminst ver diende. Het was er een gebied, dat met name door de ratten werd gewaardeerd, doch dat de volksgezondheid allerminst tot heil was. Niet veel beter was het met de toen nog niet gedempte .Baansloot" gesteld want ook dit was een open riool met alle narigheden van dien. Omstreeks 1900 werd de Baansloot „ge dempt". En nu „zit" dit hele gebied in de grote stadssaneringsplannen, zodat zijn dagen geteld zijn. Misschien is het ook daarom goed, dat middels de foto'3 deze situatie anno 1965, aan de vergetel heid wordt ontrukt! Animo heeft zaterdag op succesvolle wijze deelgenomen aan de adspiranten- dag. Om één uur was de jeugd tussen tien en dertien jaar in de Perenlaan aan wezig. Vandaar zouden de jeugdige tur ners (sters) voorafgegaan door de eigen drumband naar Schiedam marcheren. Over de deelname had men niet te kla- gens, bijna alle jongens en meisjes der betrokken afdelingen waren present. Keurig in het gelid ging het naar Schie dam. Daar aangekomen kon men vrij snel aan de slag en lieten de jongens en meisjes zien wat hun leidster mej. E. Hoegee en leider de heer A. v.d. Lee hun in korte tijd geleerd hadden. Dit blijkt uit de volgende prijzen. Jongens 10-13 jaar, le graad, 2e prijs; Jongens 10-13 jaar, 2e graad, le prijs; Jongens 10-13 jaar 3e graad, 2e prijs; Meisjes 10-11 jaar, 2e graad, 2e prijs; Meisjes 12-13 jaar, le graad, le prijs. Met de voorgeschreven vrije oefening behaalden de meisjes een keurige derde prijs. De technische leiding van deze middag mej. E. Hoegee en de heren A. v.d. Lee en M. de Gids met als hoofdlei ders de hr. P. H. Kegel heeft wel laten zien dat men met hard werken wel wat kan bereiken. Na de demonstratie van diverse vere nigingen uit de kring Maasmond werden der de hr. P. H. Kegel heeft wel laten de prijzen door de kringvoorzitter dhr. Jubileumviering Leger des Heils besloten Tot besluit van de jubileumviering van het Schiedamse Leger des Heils, is in de Opstandingskerk een concert gegeven door het muziekkorps, in samenwerking met de zangbrigade van Dordrecht en Schiedam. De leiding was in handen van kwartier. De avond werd begonnen met het zin gen van enkele liederen. Majoor S. A. Drijver verwelkomde de talrijke aanwe zigen en herinnerde aan het kleine groep- kapitein W. F. Palstra van het hoofd je mensen, dat indertijd in Schiedam met het werk van het Leger des Heils begon. Na bijbellezing, bracht eerst het Vlaar- dingse muziekkorps enkele nummers ten gehore, waarna diverse nummers van de medewerkende brigaden volgden. Schiedamse schoonheden In de wijde polder bij Kethel aan de Kandelaarweg staat een oude verminkte watermolen. Thans wordt dit molenrestant bewoond nadat men het bouwsel hiervoor geschikt heeft gemaakt. Een en ander bracht met zich mee dat er aan het uiter lijk nog al wat gewijzigd is. Een van die wijzigingen heb ik echter met een zekere „dichterlijke vrijheid" weggelaten en gaf ik in de tekening dusdoende meer de gestalte van de watermolen, zij het in verminkte vorm, weer. Ik herinner mij nog de grote dijkdoorbraak van de Pol dervaart in 1903. Wijd en zijd stond de polder toen onder water en de trein van Rotterdam naar Den Haag reed op dit punt in Kethel stapvoets" wegens de slechte toestand van de spoorbaan. Ik zag de kerkgangers op zondag zich in bootjes voortroeien naar de kerk. OCTAVE DECONINCK De r.k. Sportvereniging „Excelsior" bestaat op 27 juni 45 jaar. Die ochtend wordt eerst in de r.k. Technisohe School een mis opgedragen. Om 11 uur volgt een cricket-derby Excelsior-Hermes. 's Avonds is er in de zaal der Schie damse Cartonnagefabriek een soiree, waaraan medewerking wordt verleend door The Melody Stars onder leiding van Piet van Mil en de „Boon-Sisters". De jaarvergadering vin de vereniging wordt gehouden op vrijdaS itt juli. Uitstapje bejaarden van Kethel Contactavond Oud-strijders rJ J Tie afH Rc-Kiedam van He RonH v; Eén van de meest bekende Schiedam mers, de heer Alewijn de Groot is na een hartaanval op 69-jarige leeftijd overle den. Niet alleen als directeur van de Spi ritus Mij. Gebrs. de Groot genoot hij be kendheid. doch meer nog door het zeer groot aantal functies dat hij op het ter- refh van het openbare leven bekleedde. Ongeveer 45 jaar heeft hij het familiebe drijf weten te leiden. Een belangrijke plaats nam de heer De Groot in bij de Schiedamse Gemeenschap waarvan hij mede-oprichter was. Hij was ook de man, die de stichting van het restaurant „Eu ropoort" stimuleerde. De Maasboulevard had altijd zijn bijzondere belangstelling en door zijn toedoen, werden er de vlag- gemasten geplaatst. Heel veel werk verrichtte de heer De Groot „achter de schermen" en hij liet zich ook op het terrein der liefdadig heid niet onbetuigd. Zo was.de stichting van het bejaardenhuis d?r; Ned. Prot. Bond één van zijn activiteiten. De Schie damse padvindersbeweging had bijzonder de liefde en steun van de heer De Groot, waarbij de Schiedamse Waterscouts vooraan stonden. Hij was het, die in de jaren voor de oorlog de in Schiedam zo zeer bekende schokker „Margaretha" ter beschikking stelde van de voortrekkers d"er S.W.S., en we herinneren ons van de heer De Groot, hoe hij menigmaal op ouderavonden en troepavonden van de Schiedamse padvinders verscheen en er zijn belangstelling in dat werk toonde. Op zakelijk gebied was de heer De Groot wel veelzijdig, want behalve het door hem beheerde bedrijf als commis sionair bij do verkoop van spiritus, was hij ook commissaris van de drukkerij De Eendracht" en de Redersmaatschap pij „Dogger Mij." te Vlaardingen. Hier mee is nog lang niet het veelzijdige le ven van deze rasechte Schiedammer ge tekend. Hoewel behorend tot de meest gefortu neerde ingezetenen van onze stad, leidde de heer De Groot als vrijgezel een bij- ROTTERDAM OP Z'N BEST I O HAVENRONDVAARTEN DELTATOCHTEN I 'N UNIEK UTTZICHTOP 110M. HOOGTE I Spaanse arbeiders gaan gecostumeerd voetballen De Spaanse voetbalclub Union Deporti- va Espanola organiseert zondagmorgen 6 juni om 10 uur een gecostumeerde voet balwedstrijd op het terrein van Pieter man in Kethel. Het belooft een bijzonder amusante vertoning te worden. Alle Koor raakt dirigent Jos Vranken kwijt In een goed bezochte buitengewone le denvergadering Is voor Orpheus een veel belovend besluit genomen; men zal na melijk voortaan op dinsdagavond gaan repeteren. Sedert een groot aantal jaren, zo ver de herinnering teruggaat, was woens dagavond een „Orpheus-avond". Dan was het repeteren geblazen. Door het geven van voetbalwedstrijden voor de televisie op woensdagavonden, werd een grote hinderpaal op de weg naar een goede groei van het koor ge plaatst. Vaak bleven leden van de repe tities weg, als het een bijzondere wed strijd betrof en in grote mate werd da toevloed van nieuwe leden gestremd. Aspirant-leden, die nog geen binding met de Vereniging hadden, werden afge schrikt van het lidmaatsihap, als zij hoorden, dat hun andere liefhebberij in het gedrang kwam. Veel moeite* in de afgelopen jaren ge daan, was vergeefs. Orpheus groeida niet voldoende. Op de vergadering werd een en ander door de voorzitter de heer P. Smit e- sproken, en de wenselijkheid naar voren gebracht, niet tegen de troom op te roeien, maar te wijken voor die andere hobby van velen; het voetballen. Waar zelfs een Louis Armstrong maar minder dan een halfvolle zaal trekt als Benfica voetbalt, moet Orpheus zich niet aan lusies overgeven. Het voorstel was dus kort en goed: de woensdagavonden verlaten als repetitie- avond en naar de dinsdag te gaan. Op die manier zouden de trouwe leden oox niet langer voor een gewetensconflict ge steld worden en zouden ook zij voortaan èn van de zang èn van het voetbal kun nen genieten. Dat hierdoor het koor de heer Jos Vranken als dirigent zou kwijt raken, aangezien deze alle avonden be zet is, woog bij vele leden zwaar. De mening was, dat onder de heer Vranken Orpheus, wat de zang aangaat, buiten gewoon veel geleerd was. Tenslotte een ter waren, door de argumenten van het bestuur en door de noodzaak, vóór het jubileumjaar 1966 alle beletselen uit d« weg te ruimen, de leden zodanig over tuigd. dat het bestuursvoorstel moest worden gevolgd. Het werd dan ook eens gezind, zonder een stem tegen, aangeno- Uiteraard is het bestuur zonder eenvoudig leven. Van de auto moest hij niets nebben. Hij fietste rus tig tot in het laatst van zijn leven door de stad, die hij lief had. Hij zal door zeer velen worden gemist. Zoals hij leef de, zo is hij woensdagmiddag begraven, in alle stilte en eenvoud. Woensdag 9 juni zullen de bejaarden van Kethel weer het jaarlijkse uitstap je maken, dankzij de medewerking van vele ingezetenen. De organisatie is ook nu weer in handen van dr. v. d. Kuy en de heer Vlugman. De afd. Schiedam van de Bond oud-strijders zal donderdag 8 juni de laatste contactavond van dit seizoen hou den. Dan worden de prijzen ook uitgereikt welke zijn behaald gedurende het afgelo pen seizoen. Op 7 sept komt men dan weer bijeen. We zouden ons kunnen voorstel len dat Tosca Balm aan het slot van de avond een zucht van ver lichting heeft geslaakt; in een pro gramma als door -haar moest wor den verzorgd zitten zoveel verras sende elementen, dat men nooit weet wat je boven, het hoofd hangt. Goed, op allerbeminnelijkste manier vroeg zij excuses aan de toeschouwers, toen reeds bij het eerste programmanummer het met de geluidsinstallatie haperde en opnieuw moest worden begonnen. Er kan ook niet worden gezegd, dat alles daarna feilloos verliep; dat blijft nu eenmaal het bezwaar van de mecha nisch voortgebrachte muziek, die op de meest ongelegen ogenblikken iemand in de steek kan laten. Doch het hulpmiddel kon worden geaocepteerd en er wasecht geen reden om het slagen van deze bai- letavond daarvan geheel afhankelijk te stellen. Met zulk een uitgebreid aantal leerlingen als deze balletschool telt, kon den wel andere incidentjes optreden en die zijn ook niet geheel uitgebleven. Hetgeen allemaal niet wegneemt, dat wij grote waardering hebben voor het geen Tosca Balm haar leerlingen in de moeilijke balletkunst heeft bijgebracht. Uiteraard waren er nogal nuanceringen in de uitvoering hetgeen bij zoitts sub tiels als ballet, niet Valt te verwonderen. Er waren kleine „prima donna's", die het nu «einimaal in de voeten en handen unanieme steun verheugd. Om Orpheu» een nieuwe dirigent te bezorgen, met wie de komende evenementen rustig te gemoet kunnen worden gezien, zullen da nodige stappen worden ondernomen. De heer Vranken heeft alle hulp toege zegd en zal zo lang op de woensdag avonden blijven verschijnen, totdat «èii andere dirigent zijn taak op de dinsdag* avonden zal overnemen. Er is een belangrijk besluit genomen; het bestuur gelooft stellig in een snella groei, nu het voornaamste beletsel ia weggenomen. Rotte's mannenkoor heeft drie jaar ge leden voor hetzelfde probleem gestaan. Toen een soortgelijk besluit viel, werd alom de ondergang geprofeteerd. Da zwartkijkers kregen ongelijk. In drie jaar tijd klom dat koor van 70 naar 125 leden, zodat thans alle gebeurtenia- sen, zowel financieel als zangtechnisca, kunnen worden verwezenlijkt. Orpheus vertrouwt uiteraard op een parallel lo pende ontwikkeling. Spoedig zal Orpheus. waarschijnlijk reeds begin juli, op dinsdag repeteren, in Arcade, 's avonds om 8 uur. Koninklijke onderscheiding voor J. Tempelaars Bij Koninklijk Besluit van 26 mei 1965, no. 10 is aan de heer Johannes Tempe laars, geboren op 12 mei 1905 te Kethel en Spaland thans gemeente Schiedam), en wonende in Schiedam aan de Vondel laan 17b, wegens langdurige en trouwe dienst toegekend de ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud. De heer Tempelaars trad op 1 juni 1925 in dienst bij de Vereniging De Am bachtsschool voor Schiedam e.o. thans Schiedam en omstreken", zodat hij dus zijn veertigjarig jubileum aan deze school zal vieren. Vooral de laatste ja ren hebben veel energie van de heer Tem pelaars gevraagd gezien de nieuwbouw in 1951 en de verbouwingen c.q. uitbrei dingen in 1954, 1958 en 1960. Naast zijn drukke werkkring heeft hij zich ingezet voor het organisatie- en ver enigingsleven. Vanaf de oprichting in 1947 tot 1961 was hij secretaris van de Ned. Bond van Adm. Personeel bij het Nijverheids-onderwijs. (Hij was één der oprichters). Vanaf 1961 maakt hij deel uit van het bestuur van deze bond. Van af 1925 af tot de opheffing in 1953 was hij penningmeester van de Zangvereni ging „De Lofstem". Hierna werd hij lid van het Kon. Schied. Mannenkoor „Or pheus", waar hij sinds 1956 als penning meester optreedt. Tot slot zij vermeld, dat de heer Tem pelaars tijdens de bezettingsjaren zijn medewerking aan het verzet heeft ver leend door de leden van de verzetsorga nisaties in de school toe te laten opdat zij zich konden oefenen in de wapenhan del, waarbij hij voor de nodige en on ontbeerlijke camouflage zorgde. Dinsdagmorgen heeft burgemeester Roelfsma op het stadhuis de onderschei ding aan de heer Tempelaars uitgereikt. SHIPS RADIO SERVICE zoekt voor spoedige TELEFONISTE met enige kennis van de Engelse taal ADMINISTRATIEVE KRACHT (Vr.) met kennis van moderne boekhoudmethoden. EMBALLEUR In verband met uitbreidingen biedt ons bedrijf, dat zich beweegt op het "-1 elektronische navigatie- RADIOMONTEURS RADIOTECHNICI RADARMONTEURS eventuele vakantie-afspraken zal kening worden gehouden. ZU. die voor een van de hierboven- genoemde funkties belangstelling heb ben, worden uitgenodigd schriftelijk Judo-examens In de maand mei zijn de volgende leerlingen van de Schiedamse sportschool Bishoff voor hun Judo-examen geslaagd. Jeugjudo gele slip; Mari Bosman, Jan v. Dort, Alfred Druppers, Peter v. d. Elzen, Jan de Knegt, Hans Nesse, Jan Nouwels. Peter v. d. Ree, Freek de Roo, José Schippers, Henk Vermeulen, Peter Verineulen, Jaap Verwey, Cor v. Ysselmuide. Oranje Slip: Sander Daniels, Ron Ver meulen. Oranje band: Emiel Mandemaker, Martin v. d. Westen. Groene slip: Rob v. d. Westen. Senioren: oranje band: R. Czabania. Blauwe band: de dames J. Elderhorst, M. Immerzeel, R. Lamens. hebben, en anderen die mogelijk een be- ter figuur ia een gymnastiekvereniging zouden slaan. Het voornaamste is, dat hier de liefde tot het iballet wordt bijgebracht en dit is o.i. wel de grootste verdienste van deze Schiedamse balletschool. Wij willen daarom geen speciale ver meldingen doen, al zou daarvoor heus wel aanleiding bestaan. Uiteindelijk zien niet alle leerlingen kans een goede ex pressie te geven. Als geheel mocht b.v. het sprookje van „Alice in Wonderland"" er best zijn. De variatiemogelijkheden in het ballet, met aanpassing aan de mo derne versie kwam o.m. tot uitdrukking in: „It's time for jazz" era „Just girls and one boy". Wel wat uit de toon viel de volksdans, die weliswaar fris aan deed in het programma, doch nog wel wat beter ingestudeerd had kunnen wor den. Het is allemaal geen kritiek, want het waren leerlingen die toonden wat zij ge leerd hadden en dan gan men alleen be wondering hebben voor de prestaties van deze jonge leidster van de school, die in Schiedam een goede plaats heeft verworven. De gehele choreografie en kostuums had zij eveneens verzorgd en Ser van Eijk verdient lof voor de grime ring. Tosca Balm werd aan het slot van de avond bijna bedolven onder een bloe- menschat en ontving terecht een ovatio neel applaus van het geheel gevulde Passage Theater. Bepaald storend waren de amateurfo tografen, die gedurende de hele voorstel ling vlak voor het podium zich bewogen en lampen deden flitsen. Daarvoor zou de „generale" een beter object zijn! L. 't H ■j A ARENA: Kus me, sufferd, 1* J. OO immoreel (prol.) ui (prol.) 18 j. OO t t CINERAMA: De laatsten der Cheyen- j nes (prol.) OOO COLOSSEUM: vanavond: Spionage in f Hongkong, 14 j. O J j vr t.m. wo: Old Shatterhand, 14 j. OO volgende do: Het mooiste meijje van f f de wereld, 14 j. OO 't za- en zo-mi: Nieuwe avonturen van Pinocchlo, a.l. Oó f CORSO CINEMA: My Fair Lady (prol.) a.l- OOOO j-k GRAND: It's a mad mad raad world, HARMONIE: Veel liefs uit Moskou, (prol.) 18 j. OOO KRITERION: Les Amants (prol-), J LUMIERE: Majoor Dundee (prol.) 14 J. t OOO t -te LUXOR. De Tijger lust ze rauw. 18 J. 'f METRO: Liever nog geen bloemen, 14 j. OO J MONOPOLE: do-, vr-, di-, wo-mi: Laurel Hardy in wonderland, a.1. OO f do t.m. zo-, di-, wo-av: Commando in i j Vietnam, 14 j. OO za-nacht: Krankzinnige begeerte, 18 J. r OO i zo-mi: Jungle Jim en de oerwoudman- nen, 14 j. O f ma-mi: Hyena'i van het Wilde Wea- ten, 14 j. O PASSAGE: Irma la Douce. 18 j. OOO PRINSES: Gejaagd door de wind, 14 J. j oooo vr- en za-nacht: Geraffineerd en ge- t meen. 18 j. O J j za- en zo-mi: Drie kleine detective», *.1 OO ■j wo: en zo-nacht: Marisol H, a.l. OO REX: vanavond: Verborgen moeder- - schap, 18 j. OO t ■j vr. t.m. wo: Goliath en de zonden van r. Babyion, 14 j. OO t volgende do: Dracula, 18 j. OO j STUDIO '62: The mouse on the moon, (prol.) a.l. OOO t THALIA: Goldfinger (prol.i. 18 j-OOO 't VENSTER: Op de drempel van het leven, 18 j. OOO j r VICTORIA: vanavond: Madame sans Gêne, 18 j. OO vr t.m. wo: Wie past er op de win- -. kel? a.l. OO volgende do: Als het jonge koren rijpt. 18 j. OO f za-, zo- en wo-mi: De nieuwe avon- f turen van Makker, a.l. OO première 'j OOOO zeer goed j OOO goed OO middelmatig O matig tot slecht j

De Havenloods | 1965 | | pagina 6