In Schiedamse 'oude wijf kenshoff is het beslist Vakantieprogramma S. G. staat ditmaal op hoog cultureel peil Ikos wil een leerkracht met volledige dagtaak Animo-successen bij Bondswedstrijden Eduard Flipse nam na 35 jaar afscheid van Philharmonisch Kindermiddag DOK Passage Theater Jk EE HAVENLOODS DONDERDAG 10 JUNI 1965 Weltevreden„Dankbaarheid", „Nooit gedacht", „Zonne- hoekje", Eigen haard", „Nooit alleen", „Wie kent zijn weg?", al dergelijke levenswijze vragen en uitspraken zijn te vinden als op schriften boven de gezellige wo ningen, die het Hofje van Belois aan de Aleidastraat vormen. Er heerst in het hofje een heel andere sfeer dan daarbuiten; het verkeerslawaai dringt er nauwe lijks toe door; de jeugd laat de speelruimte ongemoeid en dat alles roept inderdaad gedachtenassocia- ties op met het „Oude wijfkens- hoff", zoals de geschiedschrijver dat hofje van Belois aankondigt. Doch het stemt er toch echt niet overeen met de werkelijkheid, Want men zal hier t ever geer s de oude, gebogen „wijfkens" met om slagdoek en steunend op een stok zoeken; daarvoor is het karakter van het hof teveel gewijzigd. Het is waar, Huybrecht Corstensoon, ambachtsheer van Belois, die in 1589 het hof met de naam van zijn ambachts heerlijkheid stichtte, wilde dat doen voor alle eenzame, gebrekkige vrouwen die niet meer in hun eigen onderhoud konder voorzien. Zij mochten er gratis wonen, kregen nog een jaarlijkse uitke ring in de vorm van levensmiddelen en brandstoffen. Huybrecht kon het £enne- Op de 2e Pinksterdag heeft de CGV „Animo" te Kethel deelgenomen aan wed strijden van het Kon. Ned Chr. Gymn. Verbond in Den Helder. Dat Animo daar goed te voorschijn kwam bleek wel uit de uitslagen. Bij de marswedstrijd wist zij bij een deelname van ruim tachtig verenigingen beslag te leggen op de eerste plaats. Ook de drumband wist bij de zelfde wedstrijd successen te boeken en won een tweede prijs. Ook bij de gymnastiekwedstrijden kwam Animo goed te voorschijn en zij wist bij de: 2e prijs. Ad. heren 2e graad prijs, vrije oef. Adsp. dames een le prijs, heren lange mat een 2e prijs te veroveren. Wedvlucht De Vrijheid De Schiedamse Vereniging De Vrijheid hield met 400 duiven in concours een wedvlucht vanuit Corbeil, 400 km. Door het slechte weer kwamen de duiven traag en over tijd afzetten. De eerste 25 prijswinnaars 1-19 C. Lems, 2 G. v. d. Hoff, 3 L. Tromp, 4 W. Poort, 5 L. Lems, 6-20 D. Bakker. 7 J. Doejaaren, 8 J. Westerholt, 9-25 M. Putters, 10 A. de Rauw, 11-13-16 W. de Winter, 12-23 E. de Potter, 14 H. Overheul. 15 L. Wijnen, 17 J. Blom, 18 H. Hagen, 21 J. v. Rossum, 22 Th. Willems, 24 H. v. d. Steen. missie Interkerkelijk Overleg School- zaken te Schiedam (IKOS - NPB) wordt meegedeeld, dat de commissie driemaal bijeenkwam en dat veel aandacht be steed is aan het plan om de commissie om te zetten in een Stichting. Hieromtrent werd tussen de kerken overeenstemming bereikt en ook werd de kerkelijke verdeling der bijdragen herzien. Het jaarverslag vermeldt met betrek king tot het eigenlijke werk van de Com missie, het lesgeven op de openbare scholen te Schiedam en Oud-Mathenesso, dat dit jaar als rustig en dus gunstig kan worden beschouwd. Aan de ULO-A en ULO-B werden de lessen evenals vorig jaar weer op uitste kende wijze door de heer Kraima ver zorgd en wel voor de zomervakantie 18, resp. 8 uur na de zomervakantie 19, r0fn'all"zesde klassen van de openbare lagere scholen, alsmede op de MOK- school, de LÖM-sohool en de school voor VGLO te Schiedam werd namens de commissie bijbelonderricht gegeven en wel door de heren Van der Veer, Krai ma en Elderkamp. Vóór de zomervakan tie gaven zij resp. 16, 3 en 3 lesuren, ter wijl na de zomervakantie de heer Van der Veer 21 uur en de heer Kraima 1 uur gaven. De wijziging hield verband met het vertrek van de heer Elderkamp (die zijn taak hier moest beëindigen moderne Stijl ontworpen regenten-verga- derzaal ziet kan voor bet geheel waar dering opbrengen. En nu zijn regelma tig alle huisjes bewoond door vrouwen. Neen, zij behoeven allerminst „scha mel" te zijn, want er is een inkoopsom van omtrent vierduizend gulden nodig Bovendien zijn het geen „oude wijfkens" want er zijn bewoners die nog niet eens aan de vijf kruisjes toe zijn. Van echtparen is hier dus geen sprake het zijn-wel „eenzame vrouwen", die vol gens de aloude bepalingen opgenomen brandstollen, nuyorecni k.ui u« ,,,nrriPn Hetsreen ook weer nie: ïff ffi-ÏASlSrtó in tor h« Aan het gemeentebestuur vroeg hij een stuk grond op het terrein van het voor malige St. Annaklooster, dat door de ge- „i,««v,*- TJot trpivnp'f meente was aangekocht. Het verzoek werd ingewilligd en Huybrecht liet er een twintigtal huisjes op bouwen. Hij be stemde dit voor de „schamele vrouwen, die haar leven onmachtich sijn, ende haer cost niet en mogen wonnen Bur- oers vrouwen, of ten minsten vijf ofte ses jaer hier in de stede gewoont heb ben". Het bestuur ervan werd opgedragen aan twee „buitenvaders", die zoveel mo- gelijk „van des fondateurs bloede" dien den te zijn. Zij werden in later tijden „regenten" genoemd en in 1701 werd hun aantal tot drie uitgebreid. Er was ken nelijk zoveel animo van de zijde der schamele vrouwen", dat enkele jaren later Huvfcrecht Corstenszoon in de Kreu- pelstraat nog een zestal huisjes liet bou wen, die de naam van het „Kleine-of Binnenhofje" ontvingen. Deze huisjes zijn in de loop der jaren verbouwd en voldoen thans nog aan de oorspronkelij ke bestemming. Tot 1926 bleef het „Groote Hofje op de voornoemde plaats, doen toen werd in de nieuwe wijk der stad Schiedam een hofje van gelijke betekenis gebouwd aan de Aleidastraat- Het Groote Hof was inmiddels al aar dig in verval geraakt en ook van de eer tijds zo mooie binnenplaats was weinig meer over. Nu staan er in dit hofje to taal 36 „hele" huisjes, die nog steeds onder het bestuur van regenten zijn ge steld, waarbij ook de gemeente is ver tegenwoordigd. betekent, dat zij i leven gaan, want velen van hen zijn nog volop aan het werk. Daar zijn verpleeg sters bij, een sociale Werkster, kantoor bedienden enz. Het is mej. C. Vaartjes die namens De Schiedamse gemeenschap heeft zich weer beijverd, om tijdens de vakantie- SOhiedtun De organisatie is in handen dagen de Schiedammers aan een goede tijdpassering te helpen. Een opgave, van Orpheu die ieder jaar opnieuw problemen oproept. Want, het is niet eenvoudig een programma samen te stellen, dat nu juist iedereen bevredigt, al is daar wel naar gestreefd. Er is ditmaal veel aandacht besteed aan een behoorlijk cultu- reel peil en daarom zijn enkele goede concerten ingelast. Iets nieuws is het Favorieten Festival dat dinsdag 22 juni wordt gegeven in het Passage Theater, met medewerking van het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. Orpheus. Op het podium in de Plantage 20.30—23.00 uur dansen met medewerking van de drumband „Gusto" en het dans- orkest „The Spitfires" onder leiding van Ton Bravenboer. Het programma ziet er in grote lijnen als volgt uit: Vrijdag 18 juni zal vau 19.15-21 uur beiaardier C Don voor het gebouw der Korenbeurs aan de Lange Ha ven met de rijdende beiaard concerteren In genoemd gebouw Vindt om 8 uur ac opening plaats van de tentoonstelling: Natuur en Vrije Tijd", die tot en met zaterdag 26 juni yan 10 uur tot 22 uur te bezichtigen zal zijn, tegen een entree prijs van 75 cent (kinderen 35 cent.) Deze expositie wordt tot stand gebracht in samenwerking met de Aquarium- en Terrariumvereniging „Natuurgenot in Huis"; de Kon Ned. Mij. voor Tumbouw- en Plantkunde de Teken- en Schilders club De Studievrienden" en de heer A. van der Most, die een bekend verzame laar is van schelpen. Het ligt in de bedoeling van deze expo sitie iets bijzonders te maken, waardoor een harmonisch geheel ontstaat en de wijze van vrijetijdsbesteding tot uitdruk king wordt gebracht. Zo zal T>*11 a---n Pahjda- rium worden ingericht met een afmeting Inkoopsom n Schiedam schijnen van"oudsher de faam te hebben genoten., dat zij zuinig waren. Men zal ópmerken, dat dit in tegenstelling Is met de ver maardheid inzake drankmisbruik, doen dat dateert dan van later tijden In ie der geval, schijnt rond 1500 de Schie damse spaarzaamheid te hebben geleid tot de toevoeging: „Schiedammetje droogbrood." Het is niet bekend of en m hoeverre dit nadeel toebracht aan de liefdadigheid, doch in elk geval heeft dan Huybrecht Corstenszoon weer veel goed weten te maken. Het hofje aan de Aleidastraat is ge bouwd naar een ontwerp van de Schie damse architect A Stahlie en wie de in meenemen 0P VAKANTIE! regenten min of meer het dagelijks toe zicht houdt- Wanneer een huisje vrij komt, wordt dat eerst helemaal opge knapt, alvorens het voor nieuwe bewo ning wordt uitgegeven. Het inkoopbedrag verliest men als regel, wanneer de wo ning om welke reden dan ook wordt ver laten. Het is wel toegestaan om een huisje door twee vrouwen te doen be wonen. Het bevat na een kleine hal. een flinke huiskamer, keukentje, twee slaap kamertjes beneden en een flinke zolder verdieping. Daar zijn bewoonsters, zoals mevr. M W. Unk, die nu reeds 35 jaar gast zijn in het hofje van Belois. De oudste bewoonster is 90 jaar. Wie van rustig wonen houdt en in de termen valt, zoals die in 1589 door Huybrecht Corstenszoon zijn omschreven, kan hier een eigen woning vinden, waar de geraniums en andere passende bloemsoorten staan te bloeien en het grasveld er onberispelijk uitziet en niet door voetballende jeugd een dorre, kaalgetrapte vlakte wordt om gezet. Dankzij de voormelde Huybrecht, waarin zowel flora fauna met oeverlandschap worden gecom bineerd. De bloemsierkunst zal worden gedemonstreerd en ook voor de vogellief hebbers valt hier iets bijzonders te bele ven. Zaterdag 19 juni. Om twee uur vindc dan in de Lange Nieuwstraat de start plaats voor de wielerronde door ama teurs, drie kwartier later gevolgd door de professionals. Toegangsprijs één en twee gulden- Dit is dan de 21ste ronde van Schiedam die wordt verreden. Reeds hebben 45 amateurs en 50 professionals zich aangemeld. Onder hen bevinden zich Piet Rentmeester, die ooit aan de le en 3e ronde heeft deelgenomen, wereldkam pioen Jan Jansen, Huub Zilverberg, da Belg Rick van Steenbergen, Paul Wieke, Andre van Dun, die onlangs de ronde van Breda won en vele andere bekende figu ren uit de wielerwereld. De prijsuitrei king en ook de verzorging van de ren ners heeft plaats in gebouw Irene. Het bleek niet zo eenvoudig om ver maarde renners naar Schiedam te krij gen, zulks ook vanwege hoge vergoedin gen, doch anderzijds blijkt Schiedam in 'i zich de naam te hebben ,De zilveren stad", van wege de talrijke premies die hier worden uitgeloofd! Dinsdag 22 juni. Het programma vou' dinsdag 22 juni bevat dan het Favorieten Festival 's avonds 8 uur in het Passage Theater. Behalve het Philharmonisch Or kest, werken mee Pim Jacobs en Rita Reys. Het programma bevat o.m. uit voering van de werken: het Zwanenmeer van Tschaikowski, liet Brandenburger Concert van Johann Sebastiaan Bach, de Slavische Dansen van A. Dvorak, de Ou verture La Scala di Seca van G. Rossini en An American in Paris van Gershwin. Mede door het optreden van het Combo Pim Jacobs en Rita Reys wordt belang stelling van de zijde der jeugd verwacht. Er is in de werken van het Philharmo nisch een min of meer experimenteel element, doordat het Branden ourger Con cert staande wordt uitgevoerd. De toe gangsprijs zal zijn van f 3 - I 4 en op Jeugdpaspoort f 2. Dezelfde avond vangt ook een klaverjastoernooi aan. Woensdag 23 juni. In het Passage Thea ter brengt de Zuid-Nederlandse Opera „Das Land des Lachelns". Toegangsprijs f 3 - f 4 en voor paspoorthouders f 3. Vfijilag 24 juni. Nadat donderdavond het klaverjastoernooi is voortgezet, is er vrijdags van 20-21 uur op het podium in de Plantage een elektronisch orgelconcert door Gerard Bressers. Medewerking zal worden verleend door het Tienerkoor van Orpheus. Zaterdag 26 juni. Om 9 uur begint in de vijvers van het Beatrixplantsoen het jaarlijkse hengelconcours voor junioren en senioren. Om twee uur is ei de „brom fietscross" door Het Sterrebos, zoals ook bij de Koninginnefeesten onlangs werd gehouden. De toegang is hier gratis Om 8 uur een concert in de Grote Kerk door Orpheus en de Esslinger Lieder Kranz, die een tegenbezoek brengt aan i nagedachtenis -tot op de huidige de rennerswereld zich de dag mag worden geëerd. verworven van:„De zuvei Het was een natte dinsdagochtend voor modemagazijn Aljaaan de Broersvest 111 in Schiedam. Door het springen van een hoofdwaterleiding buis was de verkoopruimte in het souterrain blank komen te staan. Het gaf een aanzienlijke stagnatie, maar het personeel ging het water barre voets, met emmers, dweilen en een koperen parapluiebak te lijf. De schade enige duizenden guldens wordt door de verzekering gedekt. In verband met de Pinkstervakantie en de vorige week gehouden Rijnmondver kiezing is op verschillende afdelingen geen les gegeven. Hierdoor konden op betreffende afdelingen, stencils met ge gevens over de aanstaande zaterdag (12 juni) te houden kindermiddag voor DOK- leden tot en met 9 jaar niet meer worden uitgereikt. Men verzocht on« daarom het volgende mede te delen: Zaterdag 12 juni jaarlijkse kindermid dag van DOK voor de leden van alle af delingen tot 10 jaar. Deze middag vangt aan om 2 uur op het DHS-terrein in Kethel. Vooraf wordt een korte mars gehouden waaraan alle kinderen met een DOK-pakje kunnen meelopen. Verzame len hiervoor om kwart over één voor gebouw „de Rank" in Kethel. Vertrek om half twee. De kinderen die niet in het bezit zijn van een DOK-kostuum kunnen normaal meedoen aan de wedstrijden ech ter niet met de mars. De ouders van deze kinderen worden verzocht er voor te zorgen dat hun kleuters uiterlijk om twee uur op het DHS-terrein aanwezig zijn. Einde van de kindermiddag omstreeks half vijf. Belangstellenden hebben gratis toegang tot het terrein. 16-6. Film: „Irma la Douce" - 2e week. Aanvangstijden: dagelijks 2 en 8 uur. Zaterdag en Zondag 1.30-4.45 en 8 uur. Op het internationale concours te Lien- den in Gelderland, heeft „La Bella Musi- ca" uit Schiedam een eerste prijs be haald met 321 punten. De uitgevoerde werken waren „Parti ta Antiqua" (instrumentaal) en „Des Seemans Las," (koor en orkest). La Bella Musica" staat onder leiding van de heer C. J. Baijens uit Schiedam. i.v.m. uitbreiding van zijn werkzaamhe den elders) en met de groeiende taak van de heer Kraima op de ULO. In Oud-Mathenesse zette mevrouw Ked de haar werk, dat in samenwerking me» het IKOS-NPB te Rotterdam wordt ver richt, vol enthousiasme voort Zij gaf 9 lesuren per week verdeeld over 2 scho len. de heer Kraaima organiseerde ook dit jaar 2 kerkdiensten ten behoeve van de leerlingen van de beide ULO-scholen. De belangstelling was uitstekend, terwijl ook het IKOS was vertegenwoordigd. Van de hoofden van scholen werd als immer alle medewerking ondervonden De godsdienstlessen konden steeds in het lesrooster worden Ingepast. De contacten met het gemeentebestuur en de heer in specteur van het onderwijs verliepen prettig. In het najaar ontvingen wij naar aanleiding van een verzoek in deze rich ting bericht, dat de gemeentesubsidie voor 1965 met 15 pet. zou worden ver hoogd tot f 11.500. Ziet het overzicht over 1964 er dus bevredigend uit en mo gen we op organisatorisch gebied 1965 met vertrouwen tegemoet zien, met de leerkrachtenvoorziening is dat allerminst het geval, aldus het verslag. Men slaagde er niet in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer Van der Veer te vervullen. Men meent, dat het daartoe noodzakelijk zal zijn in volle dagtaak een kracht voor het lager onderwijs aan te stellen, doch daartoe ontbreken de geldmiddelen, ondanks het feit. dat de kerken hun bijdragen tot f 8500 verhoogden en de 15 pet. gemeen telijke subsidie-verhoging. De enige oplossing acht men, dat 'i« gemeente het subsidie brengt op het peil andere steden en ook de trend der taakkrachteri gewerkt dienen te worden. D.O.K. geeft demonstratie in gemeente Brakel vertrokken naar het plaatsje Groet in N.-Holland, waar door de vereniging een Pinksterweekend werd georganiseerd. Za terdagavond hebben een dansgroep en enkele dames en heren individueel mede werking verleend aan de Gala-Avond van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiek Verbond in de Sporthal in den Helder. Bijzonder veel waardering bestond er voor de ritmi sche oefening door een twaalftal dames o.l.v. mevr. J. Herlaar-Winkelman. Dit moge mede blijken uit het feit dat de burgemeester van de gemeente Brakel, bij Gorinehem de vereniging DOK heeft verzocht een turndemonstratie te ver zorgen in zijn gemeente ter opluistering van de feestelijke opening van de sporthal aldaar. Speciaal hiervoor was deze bur gemeester naar Den Helder gereisd om daar zijn keuze te kunnen maken. Maandagmorgen zijrt nog eens 25 leden met supporters naar den Helder vertrok ken om zich bij hun clubgenoten te voe gen en gezamenlijk deel te nemen aan de wedstrijden op de bondsdag van het KNCGV. Met veel genoegen hebben de Dokkers hieraan deelgenomen en niet zonder resultaat. De gehele vereniging verwierf een eerste prijs met de mars wedstrijd, terwijl het Tamboers- en Pij percorps beslag wist te leggen op de derde prijs. Bij de turnwedstrijden werd nog drie maal een eerste prijs behaald nl. Heren 2de graad A - dames 2de graad A (groep 1) en vrije oefening dames. De dames 2de graad A (groep 2)) zagen hun werk beloond ir-1nA~ de meisjes van oefening. Groep 3 dames 2de graad behaalden een derde prijs. Ook de adspirant-damee lste graad en de dames 1ste graad be haalden nog een derde prijs. Al met al een keurig resultaat. Na afloop van de wedstrijden werd in de middag op het gemeentelijk sport- terein in den Helder een massale demon stratie gegeven, waaraan door alle deel nemende verenigingen werd meegedaan. Shaffv in De Lantaren Van vrijdag 18 juni tot en met woens dag 23 juni wordt in De Lantaren aan de Gouvernestraat een reeks voorstellin gen van Shaffy Chantant gehouden. De ze extra „inlas" werd mogelijk doordat de gastreis die het gezelschap naar Ame rika zou maken uitgesteld is. Voor de Rotterdammers die dit gezelschap nog niet aan het werk gezien hebben, een goede gelegenheid eens kennis te maken. De aanvang yan deze avonden Is 20J.5 ROTTERDAM OP Z'N BEST I SPIDO - HAVENRONDVAARTEN - DELTATOCHTEH I BLIJ DORP- EUROPA'S MODERNSTE DIERGAARDE I EUROMAST-'N UNIEK UITZICHT OP 110 M. HOOGTE I Klein Babberspolder' Het bestuur van de volkstuinvereniging Klein Babberspolder" hield op donder dag 3 juni de eerste tuinkeuring. Deze keuring werd uitgevoerd door een Haag se gediplomeerde commissie. Evenals vo rige jaren werd er gekeurd op 1. Aanleg tuin, 12. Stand van het gewas, 3. Onder houd. De commissie had een goede indruk van het complex. Zij schonk veel aan dacht aan paden, sloten, rommel achter de tuinhuisjes en het plaatsen van fietsen tegen de heggen. De 2e keuring zal plaats vinden op 19 augustus. Men wordt verzocht het com plex schoon te houden en het papierafval in de bak te gooien. NA 35 jaar heeft Eduard Flipse met een concert in de Rotterdamse Schouwburg als dirigent van het Rotter dams Philharmonisch Orkest afscheid genomen. Voor dit concert heeft hij vier stokpaardjes van stal gehaald: orkest werken, die hem stuk voor stuk herinne ren aan bepaalde episoden uit zijn looo- baan als dirigent van dit orkest. Het wa ren de „Tweede Symfonie" op. 18 van Orthel, „Die Nacht" van Diepenbrock. het „Pianoconcert" van Pijper en de suite van het ballet „Bacchus et Ariane van Roussel. Dat dit geen definitief afscheid was, bleek uit de mededelingen in het pro gramma: Eduard Flipse zal het orkest blijven dienen met zijn adviezen en zelfs zullen de Rotterdammers hem als gast- dirigent in hun stad zien ontreden. D't afscheidsconcert was dan ook meer een vorm om uiting te geven aan de dank baarheid voor hetgeen Flipse in die 36 jaar met behulp van zijn musici toi stand heeft weten te brengen. Talrijke bloemstukken waren na afloop de fleu rige vertolkers van deze gevoelens, die wat later door geldgeschenken werden geaccentueerd: één, namens vele muziek liefhebbers en door de voorzitter van is Vereniging tot Instandhouding van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, de heer Phs. van Ommeren, in couvert overhandigd, en één in de vorm van een ere-geld van f5.000,- *s jaars, hem door mr. H. J. Reinders namens de ministe- van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk, mr, M. Vrolijk, toegekenct; twee gebaren, die ongetwijfeld zij a levensavond materieel zorgenvrij zullen maken- Wat het concert betreft: dit bood wel- nig nieuws Wij kennen zo langzamer hand de wijze van interpreteren van Flipse: gedegen, accuraat en strevend naar muzikale intensivering. Van deze eigenschappen waren de vertolkingen van Orthel's 2e symfonie en Roussel's „Bacchus et Ariane" de sprekende voorbeelden. Aafje Heynis, alt, en Marinus Flipse, piano kwamen de eer toe op dit afscheids concert als solist op te treden: Aafje Hey nis met haar gloedvolle, maar wat stroe ve voordracht van het lied „Die Nachi' van Diepenbrock; Marinus Flipse met zijn technisch perfecte vertolking van Pijper's pianoconcert. Na het concert werd de Neer Flipse toegesproken door burgemeester Tho massen, die zijn grote verdiensten voor het Rotterdamse en Nederlandse mu ziekleven memoreerde. Daarna voerden het woord de heren mr. H- N Wakkie en Phs. van Ommeren, resp. voorzitter van het Stichtingsbestuur Rotterdams Phil harmonisch Orkest en van de Vereniging tot Instandhouding van dit orkest om in de gemoedelijke sfeer van de persoonlij ke herinnering de scheidende dirigent te bedanken voor het vele, dat hij voor het Philharmonisch heeft gedaan. In zijn dankwoord wekte Eduard Plip- se o.a. het publiek op te protesteren te gen het „vermaledijde rapport-Witte- mann", dat het R.Ph. O. onder het Re sidentie Orkest en het Concertgebouw orkest heeft geklassificeerd. IDO EYL Werkgroep voor moderne muziek Aan het Rotterdams Conservatorium wordt met ingang van 1 september a.s. een Werkgroep voor Moderne Muziek samengesteld onder leiding van de heer Ton Hartsuiker.

De Havenloods | 1965 | | pagina 4