Foundations de VROUW maken Tijd voor haring-cocktail "J&Uenka „Huisvrouw helpt huisvrouw" VADERDAG- verrassing Examen doen? KOKEN Koning baby in eigen ontwerp Zelfstrijkende ROTTERDAM Kc I ROTTERDAM Kc HOOGVLIET W VLAARDINGEN Li LEIDEN He ZEIST s SI ARNHEM W ■I>1 Schiedam» „Euphonia"' jubileerde De Schiedamse zangvereniging „Euphonia" heeft het 15-jarig bestaan gevierd met een feestavond in gebouw Arcade, waar onder leiding van de heer Th. Stam de koren „feestzangen" ten beste gaven. Het kinderkoor presenteer de een aanta] aardige liederen, die voor een deel door de heer Stam waren ge schreven en getoonzet. Ook het grote koor liet zich horen en als solisten werk ten mee Annelies Heinsbroek en Koos van der Loos. Het programma werd verder aange vuld door het cabaretgroepje .„Proza tic". RuWen zijn 25 jaar verbonden aan het zangkoor „In Honorum Dei", dat ver bonden is aan de R.K. Singelkerk in Schiedam. Ter gelegenheid hiervan werd een feestelijk programma uitgevoerd en sprak Pater L. Beekman O.P. beide ju bilarissen toe. Jubileum van twee zangers De heren J. G. Etman en R. G. van Rutten zijn 25 jaar verbonden aan het zangkoor „In Honorum Dei" van de R.K. Singelkerk in Schiedam. De heer B. Henst bood namens het koor enkele geschenken aan. Velen maak ten van de gelegenheid tijdens de recep tie gebruik, om persoonlijke gelukwen sen aan te bieden. IN het voorjaar van 1964 is „CO-OP- Nederland" een actie begonnen voor hulpverlening aan gehandicapte huisvrou wen. Met deze actie treedt de verbruiks coöperatie nog op een ander ideëel ter rein naar voren dan op dat van de behar tiging van het consumentenbelang. Dit initiatief werd genomen omdat gebleken was dat ondanks vele goede sociale voor zieningen en ondanks de bestaande grote fondsen (Prinses Beatrix Fonds, Natio naal Rheuma Fonds, e.d.) toch nog be paalde gehandicapte huisvrouwen eigen lijk nergens geholpen konden worden. Voorop gesteld werd, dat men wilde voorkomen dat er doublures zouden ont staan van reeds bestaande hulpfondsen. Ook wilde men er verzekerd van zijn dat de hulp op een volstrekt verantwoorde wijze zou worden verleend. Er is daarom van het begin af aan de medewerking ingeroepen en verkregen van de daarvoor in Nederland meest aangewezen instantie, n.l. het bestuur van de Stichting V.L.G. (Voorlichting Lichamelijk Gehandicap ten). Het fonds wordt gevoed door de tftm- werking van "CO-OP Nederland" en de bij haar aangesloten verbruikscoöperaties. Op het ogenblik worden in de CO-OP- winkels drie stukken toiletzeep met ^tem pel "Huisvrouw helpt huisvrouw" voor 1,25 ten behoeve van het fonds verkocht In dit eerste jaar van de actie zijn reeds vijftig verzoeken om hulp binnengeko men. Hiervan werden 26 inmiddels inge willigd, 9 werden doorgezonden aan Prin ses Beatrix- of Rheumafonds, 4 werden afgewezen en 11 zijn nog in behandeling. Gemiddeld is per geval ongeveer 1.000,- nodig. Het fonds is bestemd voor ALLE huis vrouwen. Van enige klantenbinding met "CO-OP" is geen sprake. Iedere aanvraag die bij de beheers commissie binnenkomt - liefst met de naam van de behandelende arts - wordt onderzocht. Direct na ontvangst van het rapport van deskundige zijde wordt door de beheerscommissie een beslissing geno- Het adres van het fonds is Beheerscomaüssla CO-OP Fonds "Huisvrouw helpt huisvrouw" Stadhouderslaan 142 Den Haag. Merk-sporthemden en Terlenka pantalons Nylon beha met cups van Frans nylon-kant. De longleg panty is van tule en slankt zeer af. Hijnhardt's Zenuwtabletten MET ADAM Wormen of geen wormen, 'tis een feit: Haring is gezond. Dat is algemeen be kend. Haring is ook bijzonder lekker. Uit het vuistje of op de boterham, ver werkt in een salade of als hartig hapje bij de borrel. Men kan echter met ha- ring nog veel meer doen. Zo is het niet algemeen bekend, dat men deze vis ook kan eten bij de warme maaltijd in combinatie bijvoor beeld met nieuwe aardappelen, een klontje boter of mar garine en kropsla, of met aardappelpuree en worteltjes, or mei aardappelen, die men bestrooid met pe terselie, gesmolten boter of margarine en rode bieten. Men kan er zelfs een stamp pot van maken waarin men haring, rau we spinazie, rauwe lof of rauwe andijvie verwerkt. Enfin, er zijn varianten genoeg op dit thema en men kan er naar. harte lust mee experimenteren. Een fris hapje bij de lunch of als voor gerecht bij de warme maaltijd kunnen we maken van gevulde tomaten met ha ring en mayonaise. De tomaten worden gewassen en het kapje wordt er af ge sneden, waarna de vruchten worden uit gehold. Als de haring niet te zout is, kunnen we de tomaten van binnen met wat zout bestrooien. Daarna snijden We de haring fijn en vermengen ze met twee VOOR een etalage van een zaak in baby-artikelen staat een a.s. jonge moeder. Zij kijkt naar de spullen die voor haar liggen. Luiers, hemdjes, slobbroeken, draagzèkken, alles ziet er mooi uit, maar dan dwalen haar ogen naar de wieg Wanneer de zevende maand van de zwangerschap aanvangt, behoort alles voor de baby klaar te staan. De kamer wordt geverfd en behangen. Er worden nieuwe gordijntjes opgehangen, het geheel krijgt een extra beurt. De commode wordt netjes ingeruimd met spullen voor de baby. Alles wordt eerst gewassen en gestreken, nu is het wachten tot het kleintje zich aan meldt. Het badje staat klaar met alles wat er bij hoort. Doch er is nog één plaats leeg in dit kamertje. Waar moet de nieuwkomer in slapen? Vader en moeder zijn eens gaan kijken, naar een wieg. Doch, na enige etalages te hebben ingekeken, hebben zij geconstateerd, dat een wieg boven hun budget gaat. Dan nog te beden ken, dat na een half jaar deze wieg niet meer gebruikt kan worden, nee. denkt de mannelijke partij, dan maar een ledikantje. Dat kan jaren mee Maar de a.s. moeder komt tot een ander besluit: zij maakt hem zelf! Dat kunt u ook.' Stap eens naar een winkel in handenarbeid en koop daar een ovale hondenmand. Alvorens men deze mand gaat bekleden, is wel aan te raden eerst de mand wit te verven. Dit ter voorkoming van het doortrek ken van de bruine mand, wanneer deze nat wordt. Naar de hoogte van de mand knipt men een reep van een zachte stof, deze reep rimpelt men, al naar gelang men aan stof in voorraad heeft. Over de gerimpelde boven- en onderkant behoeft u zich geen zorgen te maken, want onderin komt het bedje, waardoor deze rand wegvalt, en aan de bovenzijde wordt een roesje langs gezet. Met de buitenkant van de mand doet u hetzelfde, alleen hier wordt ook aan de onderkant een roesje gemaakt. De handige vader zet er vier poten onder. Nu is het hemeltje aan de beurt. Twee latten kan al voldoen de zijn voor het frame. Deze latten kunt u bekleden, doch als ze wit ge verfd zijn hoeft het niet. Het hemeltje is verder geen probleem. Dit kunt u afwerken met zoveel roesjes en kant jes als 11 zelf maar wilt. De wieg kan natuurlijk ook hangend gemaakt wor den. Een tip voor de liefhebbers van een oud-hollands interieur: wanneer de wieg aan de buitenzijde donkerbruin wordt geverfd, zal deze beslist aan uw smaak voldoen. Op deze manier heeft u 60 a 80 gulden verdiend. En wat is mooier, dan wanneer uw liefste schat slaapt in iets dat door u zelf met alle liefde vervaardigd is. l.R. ^BE-HAVENLOODS rTTTTinTfl P 1" TTIT| Ifljj Wat men een tiental jaren niet voor mogelijk had gehouden, is gebeurd: de mode in foundations en lingerie is vrijwel even spectaculair geworden als die in bovenkleding. Jaren geleden al liet Dior voor zijn mannequins foundations maken als ideale basis voor zijn ontwerpen- Nu begint zo zoetjes aan alom het besef door te dringen, dat het succes van de boven kleding voor velen staat of valt. met dat wat eronder gedragen wordt. Een goede foundation is een onmisbaar onderdeel van het toilet van elke vrouw, die er op haar voordeligst wil uitzien. Zelfs voor de héél jonge vrouw, die best zonder zou kunnen, is het dragen van een goede beha, step-in of torsolet aan te raden. Niet alleen om een goed figuur te accentueren, maar vooral om een goed figuur voor later te bewaren. Basis- kleding en bovenkleding dienen te harmoniëren. Een gladde rok valt goed over de heupen door een gaine of panty. Een jumper valt goed over een beha die de busteiijn volgt of corrigeert en geen plooien of vouwen vertoont. De meest positieve rol van de foundation is wel dat ze door het geven van de juiste steun vermoeidheid voorkomt. Het praktisch nut hiervan is dus primair. Voor elk figuur, ook voor het oudere, is de juiste foundation te vinden. Het oog wil ook wat. De grootste fabri- kaïrnte in Nederland vam foundations zag dit in. Zij heeft dan ook haar foundations- ontwerpsters hiervoor in dienst die de mode op die voet volgen. Wij vrouwen willen immers reeds vroeger van de mar telwerktuigen af, die alleen nog maar in de musea te vinden zijn. Leuk voor de historici, maar wij willen er niet meer aan denken. De eerste stap nam Wala om het woord „corset" te verbannen. Deze basiskleding werd nu „foundations" ge- Lycra stretch corselet zonder één balein en die toch steun geeft Zij slaagden aan de H.B.S. Aan de Rijks H.B.S. slaagden voor afd. A.: mej. C. den Haard, de heren H. C. C. Brand, P. F. v. d. Hammen, D. de Jong, G. B. J. van Marsbergen, G. Mulder, A. Romein, R. Stouthandel, N. Vermaat. al len te Schiedam, J. C. Muyzer te Maas land, R. Sauer, P. J. de Vos en J. C. Wolf- fers te Rotterdam. Afgewezen: geen. Geslaagden afdeling M.S.v.M.: A. Arbon. Schiedam. L. Barendregt, Schiedam. E. C. Bergvelt, Schiedam. M. Berrevoets, Schiedam. A. M. de la Bije, Rotterdam. A. A. Byleveld, Schiedam. A. Jungerius, Schiedam. H. Kuyper, Schie dam. M. I. Kwaak, Papendrecht. A. A. de Lange, Schiedam. P. C. van Leeuwen, Schiedam. H. van der Loo, Schiedam. P. J. A. Manssen, Schiedam. H. C. Muller, Rotterdam. A. J. L. Prins, Schiedam. B. Ritman, Schiedam. E. C. Seip, Schiedam. A. Y. Smit, Schiedam. M. G. van der Spek, Schiedam. W. D. Ubink, Schiedam. Geen afgewezen. noemd. Een moeilijk woord, maar hét klinkt fijner. Dank zij. een nieuw .materiaal, lycra, kunnen we spreken van een omwenteling in de foundationwereld, Lycraweefsels zijn veel prettiger in het dragen doordat dit materiaal alleen maar goede eigen schappen heeft. Zij zijn uiterst licht, soe pel en dun. De foundation-ontwerper heeft dus .nu de.kans gekregen om met iedere mode mee te gaan. Er komt geen stukje rubber of elastiek meer aan te pas. De enorme elasticiteit zit 'm in de vezels zelf." De levensduur is hierdoor aanmerkelijk opgevoerd, terwijl lycra minder door transpiratie wordt aangetast. Het is heel gemakkelijk te wassen en snel droog. Lycra kan uitstekend in kleuren wor den bedrukt. Dit gaf weer nieuwe moge lijkheden voor de foundation-ontwerper. Zo ontstonden ook de „fbundi-sets", waarbij beha, gaine, jupon enz. in één en dezelfde kleur en bloemetjesdessin wer den bedrukt. Ook de combinaties in effen wit doen alle min of meer onaangename gedachten, die speciaal bij de jongere generatie aan de corset en bustehouder kleven, volkomen verdwijnen. De stretoh- beha en corselet waren een van de meest opzienbarende vindingen op foundation- gebied. Geen afzakkende schouderband jes meer, maar elastische bandjes, die kunnen worden geplaatst waar men wil. Belangrijk is de vraag, wat past bij mijn figuurtype? Er is volop keus voor elk figuurtype. Laat u bij aankoop altijd adviseren. Koop niet zomaar in een zaak over de toonbank, maar laat het passen. In de speciaalzaken staan adviseuses klaar om u die juiste foundation te passen. Immers een te nauwe gaine knelt en drukt iniplaats van te steunen. Een te wijde gaine schiet helemaal haar doel voorbij. Ga tijdiens het passen even zitten en buk een paar keer om te constateren of de foundation correct op zijn plaats blijft. Laat de verkoopster controleren of u de beha gaine of step-in goed hébt aan getrokken. Ten slotte nog een raad. Volg vooral nauwgezet de wasinstructies die op het etiket staan. In iedere foundation moet een etiket zitten. Gebruik vooral geen synthetische wasmiddelen. Rol de founda. tion droog in een handdoek, liefst bij de kachel of in de zon. Beha's nooit uitko ken, anders gaat .de rek eruit. Inklapbare onderzetter Een interessant tafelartikel van Brabantia is de nieuwe onderzetter van roestvrij staal, die in ingeschoven toestand gemakkelijk een plaatsje vindt in de messenbak of de bestek lade. Uitgetrokken en gepldatst op'de gedekte tafel is deze onderzetter een ideale tdfelaccessoire. De constructie is heel eenvoudig. Twee maal vièjr metalen strips schui ven over elkaar en zijn enigszins bol gezet. Twee strips hebben omgebogen „Dilettantjes" bleven week op de Veluwe Verscheidene leden van het Jeugdto neel „De Dilettantjes" zijn een week met hun leiders en leidsters op vakantie geweest in de mooie kamp-boerderij De Beekhoek. De boerderij, die op de Gel derse Veluwe staat, bevat een omvang rijke kippen- en kuikenfarm en een groot aantal koeien. Een speciale auto waarin de fietsen van de kinderen geladen waren volgde de autobus. Die fietsen kwamen goed van pas, want hierdoor konden, ze in de loop van dc week diverse tochten door de prachtige omgeving maken. De jeugdige toneelspelertjes hebben met volle teugen genoten van deze va kantieweek, die zaterdagmiddag eindig de met de thuiskomst van de bus in. Schiedam. Voor één van de leiders, de heer John Dettmeyer is de vakantie minder goed verlopen, want hij keerde terug met een gebroken middenvoets- beentj»- Ruim duizend scholieren krijgen verkeersdiploma Tijdens een bijeenkomst 'm het Passa ge Theater, heeft burgemeester Roelfse ma aan 574 scholieren het verkeersdi- pioma uitgereikt In totaal slaagden van de 1372 school kinderen die aan het examen deelnamen, er 1037. In een tweede bijeenkomst ont vangen de overigen hun diploma. De rumoerige bijeenkomst werd met een welkomstwoord geopend door de heer Bouvrie, penningmeester van het Verbond voor Veilig Verkeer, die wee., op de toenemende weggevaren. Nadat de diploma's waren uitgereikt, werden enkele platen en films vertoond, waar'D'j hoofdinspecteur H. Willems van Beveren een toelichting gaf. Down Town Jazzband speelt in Guillaune De Down Town Jazzband speelt za terdagavond 19 juni in de Schiedamse Jazzsociëteit Guillaume. De Jazzsocië- teit is gevestigd in, gebouw Tivoli, Nieu we Haven 237, Schiedam. De Down Town Jazzband zal spelen van half negen tot twee uur 's nachts. De zaal is open om halt acht. Na twaalf uur zullen nog di verse andere bands optreden. De en tree voor niet-leden is f2,50. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het hoofdbureau van Poll tie te Schiedam, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: kinderbril; portemonnee met inh.; damesparaplu: damestad; tas; ringslot; gonjezak met inh.; handschoen; windjack; handdoek en sokken. Te bevragen bij de vinders: kinder- jas, Timmerman, Fabristraat 65; hand doek, zwembroek en voetbalbroekje, Koenderman, v. Hallstraat 44; sjaal, Post, Alb. Cuijpstraat 18a; 1 paar kin derschoenen, Tieleman, Stationstraat 30a; sjaal, Virtk, Hagastraat 4; babyschoen tje, Nieuwland, Wandeloordstraat 15, Vlaardingerdijk 61; sierkussen, Hoek, Vlaardingerdijk 357c; autostep. Storm, Edisonplein 14b; kinderfietsje, v. d. Sloot, Vlaardingerdijk 305; 1. paar da meshandschoenen, Boor, Villastraat 29; 1 paar herenhandschoenen, Postkantoor Tuinlaan; handschoen v. Nielen, 's-Gra- velandsestraat 26b; hoofdschakelaar, v. d. Grijp, Ridderkerksestraat 25b, arm band, Blok, v. Ruijsdaellaan 38: bank biljet, Westerveld, Burg. van Haaren- laan 997; gouden munt, Oorschot, Nieu we Maasstraat 19; zilveren halsketting, Schiel, Burg. van Haarenlaan 626; bank biljet, Den Hartog, B.K.-laan 221b; 4 gulden, Zuidgeest, W. Pijperstraat 82; portemonnee met inh., Jurgens, Ridder kerksestraat 27a; herenportemonnee met inh., Lucassen, de Meesterstraat 53; bad tas met inh., Flaten, L. Costerstraat 26b; knipportemonnee met inh., De Jong, Ma- riastraat lOd (na 18.00 uur); damespor- 'emonnee met inh., Timmers, Damlaan 26; zonnebril, v. Ratten, Villastraat 8; 3 sleutels in étui, Wittebol, Nic. Beetsstr. 23a; zonnebril, v. d. Veer, Villastraat 114b; étui met 4 sleutels, Huigen, Heren pad 9a; huissleutel, Malkus, van Ostade- laan 39a- uiteinden, waardoor pootjes worden gevormd, die van plastic dopjes zijn voorzien. Afmetingen van de uitgetrokken onderzetter: 150 x 150 mm. De onder zetter wordt gebracht op een aan trekkelijke verkoopkaart en kost 2,45bü winkels in huishoudelijke artikéUn. Om vader eens flink te verrassen hebben wij een speciale selectie gemaakt van weekend-sporthemden en Terlenka-pantalons, beide uit series, die normaal 8 tot 10 gulden duurder zijn I Overtuig Uzelf van deze spotkoopjes. weekend- sporthemden in 12 kleur- en dessinvariaties! M Extra Serie I "7. VM,de"S' Serie Q 8.9° Serieffl 9.90 Gemeentelijke aanbestedingen Het gemeentebestur van Schiedam heeft doen aanbesteden het maken va« twee transformatorhuisjes in Groenoord- midden, met het volgende resultaat: C Leenderts Aannemingsbedrijf, 60.000; J v. d. Tempel en Zn. N.V. 58.900; Gebrs Smits, 38.750; N.V. Bouw- en Aanne mingsbedrijf D. Baron 57.850; Klopper» en Zoon N.V. 55.700; N.V. v. d. fa. Kuij. pers 54.330; Fr. Willemse 54.000; Aan- nemingsbedrijf Heynsbroek N.V. 52.000 Voorts is aanbesteed het bouwen var twee transformatorhuisjes, waarvan één in Nieuwland-oost en de ander in Groen- oord-noord. Hier waren de resultaten all volgt; C. Leenderts 72.500: J. v. d. Tem pel en Zn N.V 71.400; Gebrs. Smiti 71.250; N.V. Bouw- er Aannemingsbe drijf D. Baron 70.150; N.V Kloppers en Zn 68.000: Fr. Willemse 66.750: N.V v.h. fa Kuijpers 66.830; Aannemingsbe drijf Heynsbroek N.V. 64.230. eetlepels mayonaise en fijn gehakte pe terselie. De tomaten zetten we op een met sla bedekte schaal en we vullen ze met het mengsel. Per tomaat nemen we een halve schoongemaakte haring, maar wan neer men meer van haring dan van to maat houdt, kan men de hoeveelheid ha ring natuurlijk vermeerderen. Lobster-cocktails en garnalen-cocktails zijn overbekend en vrij kostbaar, aange zien kreeft en garnalen nogal prijzig zijn. Met haring kan men echter ook een cock tail maken. Daarvoor neemt men voor vier personen vier zoute haringen, twee- en-een-halve eetlepel mayonaise, twee eetlepels tomatenketchup, 1 citroen, pe per, 1 krop sla, fijn gehakte peterselie. De haringen worden gefileerd en in blokjes gesneden. De schoongemaakte, gewassen en uitgelekte sla wordt heel fijn gesneden en onder in de glazen ge legd, zodat niet meer dan een-derde van de oppervlakte bedekt is. De mayonaise, tomatenketchup, peper en fijngemaakte peterselie worden door elkaar gemengd, waarna de haring er aan wordt toege voegd. Als de glazen met dit mengsel zijn gevuld, steekt men op elke glasrand een half schijfje citroen. Zo zijn er nog talrijke recepten om de toch al zo lekkere haring nog smakelijker te maken en afwisseling te brengen in het menu. Zo kan men ook een boterham beleggen met heel fijn gesneden rauwe brussels lof, waardoorheen wat mayonai se is geroerd. Daarop legt men een ha ring, die weer wordt afgedekt met schijf jes tomaat en ei. Mijn eigen kinderen blijven er dan van eten. Met verse haring (of panharing), die straks ook weer op de markt komt, kan men eveneens heerlijke gerechten maken. Daarover wil ik het een volgende keer hebben, want nu moeten we maar volop gaan genieten van de Hollandse Nieuwe. JAN DIJKSTRA Terlenka 55/45 heren- I pantalons Fantastisch 7 5 voordelig: I

De Havenloods | 1965 | | pagina 13