Hartelijk gefeliciteerd PROGRAMMA SPORTDAG Nieuw filiaal Vredestein werd in gebruik genomen hciriittaraa^m&s donderdag 24 juni 1963 JJet Is een rare gewaarwording voor een mens die zich achttien voelt om zijn AOW te halen. Maar zo is het nu eenmaal, ik hen gepen sioneerd en sta als zodanig bij de Buma te boek, maar gelukkig ken nen ze me daar ook nog als zanger. Want de kontrakten blijven komen en na mijn laatste televisie-uitzending heb ik zoveel brieven moeten beantwoorden, dat het bedrag aan postzegels de veertig gulden beliep. Kijk, dan weet je het weer, je staat er nog met twee benen in. In dat heerlijke leven waarin je van die wonderlijke dingen tegenkomt als je maar even om je heen kijkt. En kijken doe ik, reken maar Albert de Booy wordt dit jaar op 27 november 68 jaar. Hij voelt zich 18 en dat straalt inderdaad van hem af. De zanger die zo nauw met Bot terdam verbonden is („Man, wat ben ik blij met dat Rotterdam!") werd in de buurt van Maastricht geboren. „Myn moeder reisde van Luik naar Rotterdam, maar werd in Oud-Vroenhoven een maandje opgehouden. Ik wilde de wereld op. dat is toch te begrijpen Maar ik voel me in hart en nieren een Rotterdammer, dat kan eenvoudig niet andersHij is nog steeds aan het werk, want er vallen op het adres van familie De Booy aan de Noordsingel 45b heel wat aanvragen om op te treden, in de brievenbus. „Je moet in beweging blijven", zegt hij, „gewoon in be weging blijven anders gaat het niet goed. Een stad zonder beweging wordt een dode stad en óók daarom passen die twee: Ome Appie en Rotterdam zo goed bjj elkaar". "Ik ben een grote bewonderaar van Schubert en met zijn liederen voel ik me nog steeds gelukkig. Je zangstem krijgt daarin ook een kans tot ontplooiing te komen. Er komen allerlei dingen in voor die met zingen te maken hebben. Je kan echter niet altijd met hetzelfde re pertoire blijven komen. Tóch had ik daarmee omstreeks 1932 veel succes met Pierre Palla. Jonge, dat waren wérkelijk fijne tijden. Je moet je echter omschake len wil je in de running blijven. Daarom ging ik over naar de gemakkelijker in het gehoor liggende melodieën. Toen Op stap door de stad „mijn stad!" In de avond: muziek mét De invaliden-sportdag wordt gehouden op het sportpark van de sportvereniging Leonidas aan de Erasmussingel te Rotterdam-Schiebroek, tel. 181351. en de aan grenzende gebouwen van de Lagere Technische School. Van 10 tot 14 uur alleen toegankelijk voor gehandicapten en genodigden. Aanvang 10 uur: Volleybal: ISC Rotterdam—KIS Bever wijk (wedstrijd). Tafeltennis: ISV Gouda m.m.v. mej. J. f. Driel, Rijswijk (demonstratie). Basketbal: „Marathon" Doorn„De Hoogstraat" Leersum (wedstrijd). Boogschieten: „Marathon" Doorn, m.m.v. de heer J. Blanken. Zwemmen: door leerlingen v. h. Bijz. Trainingsbad „Prinses Beatrix". Pony-rijden: Ponny/kind, Delft—Leid- schendam, met toelichting van de heer J. H. C. Valckenier Kips, dir. Hon. Stichting Ponny/kind. Speerwerpen, gewichtheffen en discus werpen: „Marathon" Doorn—„De Hoog straat" Leersum. Slalomrijden: ..Vados"' Heerenveen. Judo: individuele demonstratie. Van 2 tot 3 uur: Sportparade: m.m.v. Jeugddrumband, Verkennersdrumband en senioren, totaal dus drie drumbands. 3.15—5 uur: Voetbalwedstrijd: versterkt Leonidas— Xerxes droomelftal. De sportdag bestaat eigenlijk uit twee delen. Van 10 tot 2 uur: sportdemonstra- ties door gehandicapten voor de ca. 250 aanwezige gehandicapten, familieleden en genodigden. Van 2 tot 5 uur: sportparade van Rot terdamse voetbalverenigingen en voetbal wedstrijd Leonidas—Xerxes-droomelftal. Van 10 tot 2 uur is het sportpark alleen toegankelijk voor gehandicapten met fa milieleden en genodigden, die hiervoor speciale toegangskaarten hebben ontvan gen. Publiek en ook houders van bonds-, Leonidas- of Xerxes-diploma's hebben beslist geen toegang. De hoofdingang van het sportpark Leonidas blijft de gehele dag alleen toegankelijk voor gehandicap ten en genodigden. Om 1.30 uur gaat de zij-ingang aan de Van Enckevoirtlaan de sportparade en de voetbalwedstrijd, voor publiek open voor het bijwonen van de sportparade en de voetbalwedstrijd. Kosten entree f2.50, kinderen tl.— (di ploma's niet geldig!). Op de bijvelden van het sportpark zulen kramen voor ver versingen enz. worden geplaatst, daar het publiek door het plaatsen van hekken niet bij het clubhuis en overdekte tri bune kan komen. Dit gedeelte is geheel gereserveerd voor gehandicapten en ge nodigden. Ook de aangrenzende technische school is niet voor publiek toegankelijk. Een speciaal geconstrueerde brug verbindt het sportpark met deze school. De belangstel ling voor deze dag is enorm en ook veel officiële instanties zullen vertegenwoor digd zijn. Om 2 uur begint het „open" gedeelte van deze dag met een sportparade van bijna alle Rotterdamse voetbalverenigin gen, begeleid door enige drumbands. Tij dens het défilé zal elke deelnemende ver eniging een envelop met „inhoud" in een mand voor het ere-podium deponeren, be. doeld als eerste ruggesteun voor de op bouw van een eigen sportaccommodatie voor de lichameiyk gehandicapten. Om 3.15 uur begint de voetbalwedstrijd tussen Leonidas en een zgn. Xerxes- droomelftal, waarin spelers als Coen Moulijn, Faas Wilkes e.a. meespelen. De opstelling van de middenvoor in dit elftal is nog een grote verrassing en zal pas even voor de wedstrijd worden be kend gemaakt. De wedstrijd wordt geleid door de bekende internationale scheids rechter, de heer Martens. Gezien de verwachte grote belangstel ling is een speciale parkeerregeling inge steld. Ingang publiek dus uitsluitend aan de Van Enckevoirtlaan. Losse giften voor de opbouw van een sportaccommodatie voor de lichamelijk gehandicapten kunnen worden gestort op giro 1855 t.n.v. „LlonaOub" Rotterdam. schreef ik succesnummers die vandaag nog grote bekendheid genieten zoals "Dat moet je niet doen, Amalia", of "Trees heeft een Canadees" en "Dat moet je bekijken, Piet". Zo kan ik nog wel even doorgaan, want misschien her inner je je nog „De onbekende vrouw "Dan zing ik mijn aria bij de harmonika" en vergeet de Laurenstoren niet. Maar goed het programma werd verlegd en daardoor ging mijn naam weer door het land. Ook nu ben ik weer bezig met een heerlijke melodie die me te pakken heeft Je zult er wel van horen. "We zyn maar even op visite" is de titel. Want je weet het toch, we zyn hier bij moeder aarde maar even op visite en als die visite ge daan is dan zeg je "Dank je wel, voor wat je me allemaal voor moois en rijks hebt laten zien". Het volgende bezoek zit dan weer op de stoep met grote nieuwsgierige ogen te kijken en te wach ten om binnen gelaten te worden. Maar zolang het zover niet is, moet je blijven gaan, in beweging blijven. Je niet weg laten schreeuwen door de jongens van de "Yeah Yeah BRIEF NAAR AMERIKA A lbert heeft vier dochters uit zijn eer- ste huweiyk en een zoon uit zijn tweede huwelijk. Van die dochters zit er één in New York en de anderen zyn verspreid door het land. De "Ameri kaanse" dochter heeft kortgeleden een brief van pa gehad waarin stond "Zorg dat je op 2 juli hier bent, want dan kun je je vader op de televisie zien". "En dat dóet ze hoor, dat weet ik zeker, die maakt er tegeiyk een vakantie in Ne derland van. Want dat landje kunnen ze toch nooit vergeten, ze hebben allemaal heimwee. Met die kinderen ben ik de rijkste man van de wereld, je weet het, ik ben miljonair. Ik schat elk kind op minstens één miljoen, tel uit jé winst!". Mijn zoon zit in de vierde klas van de H.B.S., lekker koppie, die jongen, de zoon van Toosje Suykerbuyk (47), myn vrouw, ook .alweer zo'n wonder. Ik ben biy dat mijn inkomen hoger dan dat van mijn vrouw is, die met haar zeven diploma's waaronder een hoofdakte goed in haar werk als onderwijzeres terecht kan. Ik wil daar nét iets boven staan, anders hou ik er een minderwaardigheidskomplex aan over. Die jongen zal, als alles goed loopt, verder studeren. Naar Utrecht, iets in aardrijkskunde of- geschiedenis, ik hoop dat hy de titel doctorandus haalt. Daar werken we voor! Ik heb nog een dochter, die geweldig muzikaal is en over een enorm goede stem beschikt, maar ze wil niet. Ze zou een tweede Maria Callas zijn als ze wilde. Ik zei tegen haar: Je bent egoïstisch. Dat ta lent heb je meegekregen en dat moet je uitdragen, dat moet je onder de brengen. Ze doet het niet en ze slotte haar eigen baas". —TIMMERLUI ~Ae indeling in het huishouden bijvoorbeeld voor dat zoon goed ver zorgd naar school gaat. Moeder is al vroeg de deur uit om op tijd voor de klas te staan. Dan komt de huishoude lijke taak van Albert de Booy, die voor zün woning zorgt en daarna op zijn ge mak alle boodschappen in huis haalt Daarna is hij weer voor zijn schrijf bureau te vinden waar muziek zijn grote aandacht heeft. De hele stad kent hem en misschien ook daarom is hy in die stad wel altijd te vinden. Een wande lingetje over de Lynbaan gaat er altijd wel in. Kinderen spelen een belangrijke rol in zyn leven. Hij heeft zelf acht klein kinderen, maar elk willekeurig kind kan by hem terecht. "Zij noemen me Ome Apple", zegt hy, "dat past ook alweer niet bij myn jeug dige leeftyd, maar ik hoor ze het toch graag zeggen. En dan komen de mensen naar je toe, of dat nou in Amsterdam. Utrecht of Heerenveen is, ze kennen me en vragen dan meestalHoelang moet u nou per dag studeren Dan gryns ik maar eens en zeg ze zonder meer de waarheid. Ik zing de hele dag, want ik heb de zon in myn hart. Ik ben al 42 jaar zanger, maar ik heb in myn hele leven slechts drie echte lessen gehad. Want zingen is zo gemakkelijk voor mij. Niet voor iedereen hoor, moet je gelo ven. Dan komen ze bij me om advies en dan zeg ik Zingen is mooi spreken, vóór in de mond. Wanneer je geaffek- teerd spreekt dan zit je aan de goede kant. Als ik die proefkonynen dan bij me heb laat ik ze wat zingen, nadat ik gezegd heb- Als je het hebt zeg ik het je, anders moet je maar timmerman wor den. En mensenlief wat zyn er veel tim merlieden! Ik ken ouk Rotterdams pra te hour, dat mot je wel kenne als je zo lang in die stad woont, maar als ik zing dan spreek ik, begrijp je, ik s-p-r-e-e-k elke letter uit. Dan pas ben je verstaan baar". TINTELING "Tiaar gaat Appie weer. Daar gaat Ama- lia, Trees en Piet Daar stapt een zelfbewuste Rotterdammer met een vita liteit tot in de poriën van de huid. Hij tintelt, deze Albert de Booy, hy beweegt „Ome Appie", zeggen de kleintjes en ik vind het heerlijk. zoals de stad waaraan hij zijn hart ver pand heeft. Hij leeft en kan vol vuur voor al die grote liefdes die zyn leven beheersen uitkomen. Hij doet dat met woorden als Toosje Suykerbuyk, moe der aarde, mijn kinderen, de jeugd, de zwaantjes in de Noordsingel en de zang. Zijn levensopvatting stempelt hem tot een eerlyk mens, een eenvoudig mens eigenlijk, maar wel een man die weet wat hij wil. Een artiest die straks weer voor de televisie staat (Hilversum 1) in een programma waarvan we de titel op zyn persoon willen laten slaan. Want mogen we niet schrijven "Harteiyk ge feliciteerd", tegen deze Albert? Joop Meke». Maandag 21 juni jl. werd het nieuwe Vredesteinpand in het bedrijf filiaal Rijnmond genoemd in de Spaanse Pol der in gebruik genomen. Ten behoeve van de snelle bevoorrading van de banden leveranciers in de Maasstad en omgeving beschikt Vredestein sedert 1953 over een filiaal aan het Groenendaal 33. De steeds toenemende vraag naar Vredesteinbanden, alsmede de grote bedrijvigheid, welke een gevolg is van de snelle groei van Rotter dam, het Botiekgebied en Europoort en de hierdoor te verwachten verdere stijging van de vraag naar autobanden, hebben Vredestein doen besluiten, het Rotter damse filiaal in een nieuwe, belangrijk ruimere behuizing onder te brengen. Hier toe werd in het industriegebied Spaanse Polder te Rotterdam een perceel bouw grond verworven. Het Rotterdamse architectenbureau A. G. en J. D. Postma maakte het ontwerp voor het nieuwe pand en oefende toezicht uit op de bouw, welke werd uitgevoerd door het Aannemingsbedrijf L. J. Borrani en Zoon te Schiedam. Het nieuwe Vrede- stein-fillaal is gelegen aan de Giessenweg 54 en heeft een totale oppervlakte van 1000 m2, onderverdeeld in 625 m3 opslag ruimte, 180 m2 werkplaats en verder de nodige ruimte voor kantoor en represen tatie. De gunstige ligging van het gebouw op de rechter Maasoever zal in de toe komst een snelle service betekenen voor alle afnemers in de zo snel groeiende ge meenschap Groot-Rotterdam. In de modern geoutilleerde magazynen treft men een groot assortiment truckban den, waarby blykt dat er voor alle soorten van personen- en vrachtvervoer gespecia liseerde bandentypen zijn; bovendien wor den voor de verschillende éoorten wegen- en bodemgesteldheden diverse profilerin gen toegepast. Juist de zeer belangrijke Maccabi sportdag Ook dit jaar zullen de landehjke Mac- cabi-atletiekwedstryden weer door de Sportvereniging Maccabi Rotterdam wor den georganiseerd. Deze sportdag zal a.s. zondag 20 juni worden gehouden op de Nenyto-banen, Bentincklaan, van 10.30 tot ca. 16.00 uur. Behalve uit geheel Neder land zullen er ook Maccabi-leden uit Duitsland aan deze wedstrijden deelne men. nauwe samenwerking met de bandek» leveranciers maakt op deze manier de ongestagneerde voortgang van de massale ontwikkelingsobjecten in het Rotterdamse gebied mogelyk, doordat vrachtrijders, bouwers en personenvervoerondernemers onmiddellyk by deze bandenleveranciers ieder naar hun specifieke eisen worden geholpen. Uiteraard geldt ditzelfde voor personenwagenbanden en banden voor de landbouw. GEMEENTE-ARCHIEF IN 1964 Het Gemeente-Archief Rotterdam heeft enige tyd geleden haar jaarverslag ge publiceerd over 1964. Het aantal bezoe kers aan het archief bedroeg 907, die 2233 bezoeken brachten. Ongeveer de helft kwam voor genealogische onder werpen. Op de zaterdagmorgens werd de studiezaal bezocht door 319 personen; dit komt neer op gemiddeld ruim zes be zoekers per keer. De tentoonstellingen in het Gemeente-Archief werden De- zocht door ruim 2500 mensen. Gedeputeerde Staten hebben plannen goedgekeurd voor de inrichting van een archiefbewaarplaats in de kelderverdie ping van het Stadhuis. De ruimte daar kwam destijds vrij door het vertrek van de gemeentedrukkerij. De bewaarplaats zal een capaciteit krijgen van circa 2500 strekkende meter. Alle archiefstukken van meer blyvende waarde, die zich op het moment op de stadhuiszolder bevin den, kunnen nu naar de nieuwe bewaar plaats worden overgebracht Concertgebouw heet nu Doelen Het Rotterdamse Concertgebouw (mu ziekcentrum» gaat De Doelen heten. Het college van B. en W. heeft dat 'n zijn vergadering van 16 juni besloten. Ook de fractievoorzitters, die voor deze aan gelegenheid onmiddellijk na de raadszit ting bijeenkwamen, hebben hun mstem- ming met deze naamgeving betuigd. Daarmee is een kwestie, waarover voor al de laatste maanden veel is gediscus sieerd, van de baan.

De Havenloods | 1965 | | pagina 9