God ligt met de wereld overhoop MOEILIJKE OPGAVE VOOR JEUGDIGE ROTTERDAMMER Oplossing puzzel Ed de Noorlander wil top bereiken W: Wilhelmina-mars met deelnemers Vera Simone brengt muzikale vreugde ♦t Mooiste bruin t S HAVENLOODS DONDERDAG 8 JULI 1963 Yanneer het in Nederland gaat over vooraanstaande atleten, duikt steeds vaker de naam op van Ed de Noorlander, een 20-jarige Rotterdamse student, die zich mis schien in de atletieksport een opval lende plaats kan veroveren. Zover is het echter nog lang niet, omdat De Noorlander zich op de tienkamp heeft gespecialiseerd, een uiterst zwaar nummer, waarop de Eindho- venaar Eef Kamerbeek het in zijn prachtige loopbaan al heel ver heeft gebracht. Zolang de Rotterdammer het hoogste puntentotaal van de 31- jarige Kamerbeek nog niet heeft be naderd, blyft hy op het tweede plan. Is er kans, dat de Rotterdammer straks Kamerbeek zal benaderen of misschien zal overtreffen? De Eindhovenaar zelf gaf ons daarover zijn mening. „Kijk", zei hij, scherp analyserend, „het zal niet zo lang meer duren, voordat ik het nummer tienkamp definitief moet opgeven. Ik heb nog steeds last van een oude blessure en voor de spring- en loopnummers kan ik nauwelijks nog trainen. Het ziet er niet naar uit, dat aan deze moeilijkheid op korte termijn een einde komt. waardoor het wel zeker is, dat ik in de tienkamp geen vorderingen meer zal maken. Wan neer ik ermee stop, treedt automatisch de tweede man op de voorgrond, maar in de atletiek geven de harde cijfers een niet mis te verstaan beeld van de krachts verhoudingen. De Noorlander ligt vèr op mij achter, maar niettemin, deze jongen heeft veel talent Hij heeft onlangs een fersoonlijk record gevestigd, dat hoger igt dan het cijfèr, dat ik op die leeftijd kon laten noteren, al is dat niet helemaal maatgevend, omdat de totale prestaties in de sport nu op een veel hoger niveau liggen dkn ruim tien jaar terug. Maar toch, om het puntentotaal te bereiken, dat Ed op zijn naam heeft gebracht, moet men wel een en ander kunnen en mis schien wordt h{j in de tienkamp wel mijn opvolger. Belangrijk is echter dat hij hard blijft trainen en dat hij de sportbeoefe ning heel serieus neemt. Daaraan ont breekt het de jonge atleten al te vaak. Lang niet alle krachten, die zich nu aan dienen, zullen straks in de grote toer nooien de dienst uitmaken. Met name in Duitsland en Rusland zitten ook uitste kende jonge tienkampers. Misschien wel vijftien of twintig jongens met dezelfde mogelijkheden als De Noorlander, maar hoeveel knapen zulen inderdaad de top bereiken?" Nuttige bespiegeling en openhartige n waarschijnlijk i nuttige bespiegeling voor de jonge Rot terdammer en voor zoveel andere nieu we krachten, die het in de sport ver wil len brengen. Wat De NoorlsRIer betreft, mag men er niet helemaal gerust op zijn, dat zijn carrière, die zo veelbelovend is Ingezet, zich in dezelfde stijgende lijn zal ontwikkelen. De vraag is namelijk in hoe verre de sport met de studie valt te ver enigen en in hoeverre leiders en trainers deze jonge sportman in de baan zullen brengen, die tenslotte naar het grote toernooiveld leidt. Er worden vooral in de Nederlandse atletiekwereld dikwijls opvallende fouten gemaakt, die moeilijk te corigeren zijn. Voor Ed de Noorlander is het in dit verband bijvoorbeeld al jammer, dat zijn trainer Van BaveL die hem op de goede weg heeft gezet, na een onenigheid D.O.S. (de vereniging van de tienkamper) de rug heeft toegekeerd. Van Bavel wist, - Ter* voorzover de informatie reikt,de krach- fertjes len en te ontwikkelen. Het opleiden van een tienkamper is geen eenvoudige zaak en van de oefenmeester en coach worden geduld en toewijding gevraagd. Van Ba- vel bleek dat te kunnen opbrengen. Hij ging van eerj goed standpunt uit: „Je moet een beginnend atleet alles laten doen: lopen, springen, werpen, zodat het lichaam algemeen wordt gevormd. Een eventuele specialiteit dient zich dan van zelf aan. De jeugdige er. veelbelovende Rot terdamse tienkamper Ed de Noorlan der. ten van deze jónge atleet goed te verde- Toen deze balans was opgemaakt, kon het spel pas goed beginnen en dat kreeg voorlopig 'n hoogtepunt tijdens de natio nale wedstrijden, die eind mei van dit jaar in Breda werden gehouden. De ont moeting (zonder Kamerbeek) werd door De Noorlander gewonnen met een pun tentotaal van 6941. De beste prestatie van Kamerbeek (ter vergelijking) ligt op 7650 punten. Een enorme achterstand dus nog van onze jonge Rotterdammer, maar di verse nummers zijn voor verbetering vat baar. In kracht en techniek kan hij van Kamerbeek veel leren, want met name de discus en de speer moeten nog véél verder, terwijl ook voor de hordenloop betere tijden op de stopwatch moeten ko- 'oriëntatie even een aantal cij- van de huidige stand van za ken op de hoogte te komen. Daarvoor ne men we de beste prestaties van de twee atleten als vergelijkingsmateriaal. Voor Eef Kamerbeek was dat het Europese kampioenschap van 1962 ln Belgrado (de Eindhovenaar werd vierde) en voor De Noorlander de nationale wedstrijd in Breda van eind mei. Hier liet de Rotter dammer de volgende cijfers aantekenen: 100 meter 11.3 (Kamerbeek 11.1), ver springen 7.04 (703), kogelstoten 13.20 (14.13), hoogspringen 1.90.(1.83), 400 me ter 54.9 (50.9), 110 m horden 15.6 (14.5), discuswerpen 39.40 (47.44), polstok 3.50 (3.80), speerwerpen 48.66 (63.62), 1500 m 4.36.8 (4.39.2). zelfstudie Er moet du» door De Noorlander flink worden aangepakt, maar voor eén goed geleide training is helaas momenteel al geen mogelijkheid, omdat een trainer ont breekt. Voor een deel komt het nu neer op zelfstudie. Dat kan bijvoorbeeld wat de techniek betreft met behulp van een reeks foto's van de beste atleten-in-actie, die worden afgedrukt in een atletiektijd- schrift. Ieder beeldje geeft een deel van de beweging aan cn een goed verstaan der kan daarvan zeker iets leren. Maar dit blijft natuurlijk pionieren het kan beslist geen Inleiding zijn tot een belangrijke carrière. Niettemin, de Rot terdammer is pas twintig jaar en voorlo pig kan er toch niet veel worden gedaan. Een veryelende knieblessure staat een ge duchte training namelijk in de weg en dat is temeer jammer, omdat er een flink aantal wedstrijden op het programma staat. In het afgelopen weekeinde kwam ,De Noorlander zonder opvallend succes uit in Bern in een zeslandenwecfstrijd met Duitsland, Italië, Frankrijk, Zwitser land en België, waarin ons land met een schamel puntentotaal onverbiddelijk naar de laatste plaats werd verwezen. Hoezeer blessures de krachten van Kamerbeek hebben aangetast, bleek ook hier duide lijk, omdat de Eindhovenaar op alle niers figureerde. Voor Ed de Noorlander volgt half sep tember het kampioenschap van Neder land in Vlaardingen, terwijl het voordien aantreden is geblazen in Boedapest voor de Universiade, een soort Olympische Spelen voor studenten. Daar verschijnen ook de Russen en Amerikanen en als men weet, dat talrijke prominente atleten in genoemde landen „studenten" zijn, dan kan hier op een geduchte tegenstand wor den gerekend en dan zullen de harde cij fers zeker op tafel komen. Met zijn beste prestatie ligt Ed de Noorlander momenteel tegen de grens van de 7.000 punten aan, een grens die zaterdag en zondag in Bern door veel tienkampers werd overschreden. „Wan neer het een beetje meezit, ga ik ook nog dit seizoen over die grens heen" liet hij hoopvol weten. Wanneer het inderdaad lukt, zouden we weer een stapje verder zijn op de lange en moeilijke weg naar de top, die steeds hoger komt te liggen. Het is een uiterst moeilijke strijd, waarin alleen de allersterkste sportmensen kans op succes hebben. Men mag hopen, dat de Rotter dammer tot deze hele kleine categorie zal behoren. Zoals zoveel evenementen deze „zo mer", had ook de Schiedamse Koningin Wilhelmina-mars te lijden van de gure weersomstandigheden. Voor hen die aan de mars deelnamen was het geen pret je maar evenmin voor de genodigden die op en bij het bordes van het stadhuis bijeendrongen orrt zich zoveel mogelijk te beschermen tegen de koude wind. Ruim 5000 personen hebben ditmaal deelgenomen aan deze jaarlijkse mars door en rond Schiedam. Tal van muziekcorpsen en bands ver leenden hieraan hun medewerking. De mars Stond in het teken van de Nederlandse Antillen. De gevolmachtig de van dit rijksdeel overzee in Neder land, de'heer W. F. M. Lanpe, gaf van zijn belangstelling blijk. In de raadszaal vertelde hij na het voorbijtrekken van de wandelgroepen, een en ander over het door hem vertegenwoordigde gebied. In de Plantage werd tot slot van de dag een taptoe gegeven door het Jacht hoornkorps Bronswerk en de harmonie van Wilton-Fijenoord. Cursus in karate Sportschool Bishoff begint na de- va kantie met een cursus in katate. Het is voor "het eerst dat karate in Schiedam onderwezen wordt. Karate heeft de laat ste tijd nogal wat bekendheid gekregen door de krant en de televisie. Hoe groot het aantal Schiedamse karate be oefenaars wordt is nog niet bekend, wel hebben zich reeds enkelen gemeld. De volgende leerlingen van sportschoo. Bishoff zijn voor hun Judo-examen ge slaagd: Jeugdjudo gele slip: Martin en Ria Baartmans, Robert Brands, Wim Giesselbach, Ria v.d. Kruit, Ricco Lau- wers, Cor v. Lien, Jan Mas'enbroek. Jan Meyer, Kees Olsthoorn, 3ert Oll- hof, Jeffery en Robin v. Oost, Guus v. Pelt, Gregory v. Riel, Peter Stadhou ders, Ruud Steenbergen, Parry de Waard. Jeugdjudo gele band- Dik Ver aart, Peter Weijgertse. Jeugdjudo oran je slip: Patrick Everard, Wim de Groot, Hans den Houting. Gele band: de heren Th. Bruggeling, F. Heikoop, B. Kien. lugtenbelt. Bruine band de heer B. v. Thiel. Voorts zijn jeugdwedstrijden gehouden voor jongens van 8 tot 12 jaar. De win naar van elke leeftijdsgroep promoveer de naar een hogere Judograad. Leeftijd 8 jaar, kampioen Karei v. Wijn gaarden (gele band), 2e Marthy Hem- minga. Leeftijd 9 jaar, kampicen Henk Vermeulen (gele band) 2e Sjors Smits. Leeftijd 10 jaar. kampioen Rou v.d. Werf (oranje band), 2e Hans den Houting. Leeftijd 11 jaar, kampioen Ton de Raad (groene band) 2e De;, nis Ver heul. Leeftijd 12 jaar, kampioen Ed F.-e- derik (oranje band), 2e Jan v. Noomen. Diploma's l.t.s. uitgereikt Samen met de ouders hebben 135 leer lingen van de r.k. Technische School St. Joseph deelgenomen aan een gezamen lijke Eucharistieviering, waarna hen het begeerde einddiploma werd uitgereikt. In de recreatiezaal van de school sprak de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer Th. Everhard. Hij bracht dank aan directeur en leraren vtfor hun ijver de leerlingen op te leiden tot goe de vaklui. De schoolprijs werd toegekend aan Han Willebrord uit Maassluis en Job van Mil uit Vlaardingen. De tweede prijs was voor Frans Jansen uit Schie dam. Eervolle vermeldingen waren er voor Piet Raymackers. Ffans Dekkers. Eef van Rossum, Frits van Beek en Joop Meyer. Directeur J. G. Etman deelde mede. dat de mogelijkheid aanwezig is om zich door middel van een cursus in be paalde vakken nog verder te bekwamen. Nieuwe bandleider bij DOK Vera Simone, onze 19-jarige Schiedam se accordeoniste, reedt regelmatig op voor de bekende organisatie "Artiesten- palet", o.l.v. Victor Conselman. Deze organisatie verzorgd geheel belangeloos gezellige en bij het publiek zeer gelief de avonden voor o.a. ouden van dagen, herstellingsoorden en blindeaiir.ichtingen. Miner dan 209 van radio en televisie be kende artiesten werken hieraan mee, o.a.: Rob de Nijs en The Lords, Don Mercedes, Sandra, Ronnie Grant, Ciska Peters, Het Paul Kolling 'trio, enz. Reeds aan vele van deze avonden heei't Vera Simone meegewerkt en irf diverse inrichtingen een gezellige sfeer gebracht met haar accordeon. Zo trad zij o.m. op voor de Psychia trische Inrichting "Endegeest" \fi Oegst- geest voor 300 personen, waar zij veel succes oogstte met haar populaire pro gramma waarin: gezellige meezing-pot- pourri's. Op 21 juni (een dag na haar verjaardag die o.a. in Muziek-Expres vermeld werd tussen vele andere ster ren) trad Vera Simone op voor het Aca demisch Ziekenhuis te Utrecht dat haar jaarlijkse grote tuinfeest vierde. Het Ko ninklijk Utrechts Orkest, The B'ue Stars Skifflegroup, De Philipijnse verpleegstei s (de Wereldomroep kwam speciaal voor hen naar Utrecht) en v.a. werkten i deze avond mee. Vera heeft veel plezier a op deze avonden: "Het is zomaar in een eetzaal of iets nergeiijks op een 'geïmproviseerd podium te staan. Het publiek, dat altijd erg enthousiast is, vind het geweldig dat een neel pro gramma bij hen thuisbezorgd wordt," vertelde zij. In haar plakboek bewaart Vera vele herinneringen aan Artiestenpa- let en natuurlijk ook aan avonden voor verenigingen die het een of ander te vie ren hadden. Dat haar prestaties op ac cordeon op hoog peil staan blijkt wel uit het feit dat de leider van Artiesten- palet Victor Conselman, in interviews over Artiestenpalet voor radio en tele visie (Combo voor Zieken) verscheidene malen erop gewezen heeft dat alléén de beste artiesten voor "Artiestenpalet" in aanmerking komen. Aan het eind van het verleden jaar heeft Vera 5 weken achtereen met groot succes iedere maan dagavond op het podium gestaan voor de Rotterdamse Bejaardenvereniging Z.A.C. "Delfshaven". Vera - heeft ons verzekerd, dat Schiedamse instellingen altijd een beroep op haar kunnen doen. Haar correspondentie-adres is- Vera Si mone. Albarda straat 2, Schiedam, tele foon 265983. De instructie van de tamboers hoornblazers van de band van de christe lijke gymnastiekvereniging D.O.K. is overgedragen aan de heer H. J. Breuse- ker van het korps der Mariniers. Verwacht wordt, dat mej. Verkade weer de instructie van de fluittisten op zich kan nemen. Inmiddels is de fluitclub-commissie nog aangevuld en bestaat uit de dames Ver kade, Westerveld, Van Bommel, Van Gent-Walsum en de heren Vlug, Beze- mer, Krijtenburg, Vink, v.d. Zwan en Van Noortwijk. „Pleinzicht" in andere handen Het café-restaurant „Pleinzicht", op de hoek Singel-Stationsplein is overgegaan naar de heer F. van Maastricht. Bijna 25 jaar, nl. sinds 1 dec. 1941 is dit bedrijf in handen geweest van mej. E. J. M. v. d. Water en zij was de enige vrouw in Schiedam, die geheel zelfstandig een Ho- reca-bedrijf exploiteerde. ROTTERDAM OP Z'N BEST I Ooievaartje gehaald Aan het gemeente-ziekenhuis Schie dam slaagden voor het examen aanteke ning kraam verpleging de zusters: I Kop- pe, P. G. Visser, M. Dijkstra, N. Mid dendorp, J. van Veen, G. L. van Leeu wen, L. M. van Kooy en J. J. Roverts. en beschermt tegen zonnebrand Pigmaderm.Tube f 2,95 Groot feest in Kethel De bette Nederlandse tienkamper £ef Kamerbeek concentreert zich hier op het kogelstoten. Horizontaal: 1 opa; 4 paradijs; 8 mal; 10 mirre; 11 poema: 12 aak; 13 lat; 14 mee; 15 tak; 16 elastisch; 19 polder; 20 Themis; 22 een; 23 las; 24 tra; 25 ruil; 26 beits; 27 knar; 28 stagnatie; 29 ooit; 30 Siëna; 31 nood; 32 eek; 33 ork; 34 O(ost) N(oord) O(ost); 35 sirene; 37 oreren; 38 negentien; 41 pol; 42 Don; 43 erg; 44 den; 46 anode; 47 opera; 48 laf; 49 negeren; 60 P.T.T. Verticaal: 1 oma; 2 piano; 3 ark; 4 pellen; 5 rots; 6 demi; 7 specht; 8 met; 9 Amati; 10 lak; 13 aar; 14 Est; 16 edel steen; 17 traineren; 18 herkennen; 19 pardoes; 20 lei; 21 man; 22 strijden; 23 legio; 24 stank; 26 bas; 27 sta; 29 Ier; 31 oor; 33 kneden: 34 Oregon; 35 Ilona; 36 ego; 37 oir; 38 Evert; 39 enig; 40 teer; 41, pal; 42 lof; 44 dep(artemenl)45 nat. Ik kreeg een Interessante brief van een lezer. Hij haalt heel vat overhoop, maar ik wil toch een paar hoofdzaken citeren. De heer N. Schrijft o.a.: „Heeft bidden zin? NEEN! Bidden heeft in het geheel geen zin. Bidden is zelfs Godslastering. Bidden is God niet kennen en God niet vertrouwen. Bidden is een heidense gewoonte van mensen, die dachten, dat hun goden om te kopen waren of dat er met hen te marchanderen was. Onze God is geen Sjacheraar. Gods besluiten zijn onherroepelijk en genomen van eeuwigheid tot eeuwigheid. God kan en zal niet één gebed verhoren. De één bidt om regen, de ander om zonne schijn. Bidden is dan ook niets anders dan een egoïstische eigenschap van het mensdom. Zelfs bidt de mens in het Onze Vader; „Breng ons niet in verzoeking". O, wat atom en be- Het mag dan, wat de datum betreft, lacheUj*- God' die °"s «ehel,e leidt en bestuurt zou de met een echt oranjefeest weinig of niets mens in verzoeking brengen? Het is net andersom. De mens te maken hebben, het z.g. "Oranjefeest" ln zUn domheid, onwetendheid, het niet kennen of willen in Kethel bracht weer enkele gezellige beseffen wat God is ln zijn almacht, de mens ln zijn eigen dagen. De talrijke kermisexploitanten de- nietigheid zou willen proberen God in verzoeking te brengen, den namelijk goede zaken. Onnodig te door te bidden of hij zijn plan wil veranderen, vermelden, dat de weersomstandheden Gewoon misselijk om aan te denken. Ook is God geen liefde «w»nmi Wwfo of kwaad- God is God zonder meer. Wat in ons oog soms het vl?blS op het kermfst«rem be»USt lie'de kan tot het grofste kwaad uitgroeien en ook geen onverdeeld genoegen. Maar ue andersom. Er wordt gepredikt: „God heeft de men* lief, maar jeugd weet zich altijd wel te amuseren, waaruit of waarin blijkt die liefde? En bestaat die liefde alleen weer of geen weer. Zweefmolen,draal- voor hen, die in Hem geloven of ook voor de miljoenen, dis molen, schiettent, "Kop van jut", en nooit van een lsvende God hebben gehoord? vele andere bekende kermisattracties Zelf ben ik 70 jaar, maar ik vrees de dood niet. Ik ben ke^er"Jn aan de Koek jekslaan. overtuigd, dat ik geleefd heb zoals God mij toegedacht had te tje voor ên mUaakteetydens de feestdagen moe^n levan enf als er,.een hiernamaals is ben ik niet be- menige mars door het dorp om er da nauwd om daar te verschijnen en verantwoording af te leggen stemming in te brengen. De schoolkin- over het ë°ed misschien meer het kwaad), dat ik in mijn deren namen aan diverse wedstrijden leven heb gedaan. In een duivel of een hel geloof ik in het deel en in de grote consumpdetent was geheel niet, want God is de alleenheerser, in het leven en gelegenheid tot dansen. de dood. God heeft geen tweede zegsman naast zich nodig. Het bestuur van de Kethelse Oranje- jn Zjjn almacht kan Hij heus alles wel alleen af. Ik eindig want ik kan wel een boekdeel over Godsdienst en Christendom schrijven, over gebed, de tien geboden, geloofs- Schiedam. Het feest werd besloten met artikelen, de tegenstrijdigheden uit de Bijbel enz. enz." een vuurwerk met als slotstuk ren fras: wat zal ik op deze brief antwoorden? De heer N. meent, omkranst: „Leve de koningin dat bidden heidens is. Maar is juist zijn Idee van God, tyoe vereniging, dat een en ander had geor ganiseerd, heeft ervoor gezorgd dat het gezellige boel was in dit deel diep en religieus ook, niet wezenlijk heidens? Het heiden dom is ten diepste de verering van het zijnde. God is voor de heidense mens de diepte-dimensie van leven en wereld. Daarom kan de heiden soms vele goden vereren en soms alleen maar het Al. Want soms is hij vooral geboeid door de bonte veelheid der verschijnselen, waarin zich de veelheid van het goddelijke zijn openbaart, en soms' bekoort hem vooral het ene zijn, waarin de afzonderlijke mensen en din gen geheel en al opgaan, zoals de golven, stromen en zeeën opgaan in een grote wereldoceaan. In de ene goddelijke we reld wisselen licht en duister, dag en nacht, opbouw en ver nietiging, goed en l^waad elkaar af en daarom is er voor de heiden nooit een volstrekte tegenstelling tussen goed en kwaad, tussen het goddelijke en het demonische? Tenslotte kan je het Al-zijn alleen maar zwijgend vereren, en er eer biedig voor bukken. In die weg wordt Je eigen kleine leven met het grote Al-leven één en vindt de mens zijn bestemming. Het diepste wat een heiden kent is dan ook resignatie, be rusting. Alles prijzen omdat het is zoals het is. In deze typering zal niet alleen de lezer mogelijk veel van zichzelf herkennen, maar ook wijzelf hebben deze helden heel diep in ons. Het moeilijke en het heerlijke van de God van de Bijbel ls, dat hij heel anders is. Hij is niet het zijnde. Hij ligt juist grondig met de wereld, zoals die reilt en zeilt, overhoop. HU wil deze wereld en mijzelf helemaal veranderen en ik mag Hem daarom vragen en ik mag Hem hierin als bondgenoot terzijde staan. Als ik naar Hem luister, dan luistert Hij ook echt naar mij. Altijd als de boodschap van Jezus, de Bevrljdèr, gebracht wordt, is God bezig de oude wereld te vergeten en een nieuwe wereld te scheppen. We worden niet geroepen tot resignatie, maar tot hoop en verwachting. God zegt: „Want zie, ik schep een nieuwe hemel en een nieuwe aarde; aan wat vroeger was, zal niet meer gedacht worden, het zal niemand in de zin komen. Maar gij zult u verblijden en juichen voor eeuwig over hetgeen Ik schep". (Jesaja 64). Wat zou al mijn schrijven in de Havenloods voor zin heb ben als het er niet om ging samen tot deze vreugde te bereiden? Dr. K. J. KRAAN ,Singelkwartiertjes" gaan kamperen Zaterdagmiddag 9 juli vertrekken 120 kinderen van de buurtvereniging „Het Singelkwartier" naar het kampeercen- trum „De Lichthoek" te Soest, waar gedurende een week de tenten worden opgeslagen. De leiding berust b.'j 16 da mes en heren, terwijl drie dames en een heer de verantwoordelijkheid voor de kanjpmaaltijden zullen dragen, om 1 uur zaterdagmiddag komen de kinderen aan de Dalton-flat bijeen waarna in drie autobussen de reis naar Soest wordt ge- Die avond om zes uur zal de voorzit ter van de vereniging het samp officieel openen, door het hijsen van de vlag Er is voor de kinderen een zeer geva rieerd programma samengesteld, dat 's morgens om 7 uur aanvangt en voor de oudsten 's avonds om 10 uur eindigt. Over het kamp kunnen de kinderen een opstel maken, dat dan in het maandblad van de vereniging wordt opgenomen. On getwijfeld mag deze buurtvereniging ..Het Singelkwartier", tot één van de meest actieve verenigingen van Schie dam worden gerekend, met ook het grootste aantal leden. Duivensport De Schiedamse Vereniging „De Vrij heid" hield een wedvlucht voor oude dui ven vanuit Corbeil en een voor jonge duiven, broed 1965, vanuit Roosendaal. De eerste 25 prijswinnaars oude en jonge duiven waren: 1. J. Duymel, 2. D. Bakker, 3. J. v. d. Bent; 4, 16, 22 P. Verlinde: 5, 14 P. Pols; 6, 10, L. Tromp; 7. A. Houtsma, 8, 17 Th. Willems, 9, 11, 12 W. de Winter; 13, 18, H. v. d. Steen; 15, A. Limborg, 19, J. Doejaaren; 20, 21, 25 J. Westerholt; 23. C. Rigters; 24. W. Poort. 1, 7. J. Duymel; 2, 3, 9, 13, W. Poort;] 6, 18, D. Bakker, 11, L. Wijnen; 10, 19, A. v. d. Berg, 12, 14, 16, G. Barzilay; 15, 17. M. Putters, 20 J, Doejaaren; 21, W. van Beuren, 22. D. Dam; 23 W. Ovei- heul, 24. J. Schrumpf, 25. A. Verhaal. NIEUWE PREDIKANT Ds. J. W. Zimmerman te Usquert heeft het beroep aangenomen naar de hervormde kerk van Schiedam, in de va- kature dr. L. J. Cazemier.

De Havenloods | 1965 | | pagina 11