Kreijermaat tegen Real Madrid niet bij zijn Kryptogram-kompetiiie Sport Uitblinker in, vorige cupwedstrijden, maar: Rotterdamse Henny de Bruin brak Nederlands record speerwerpen f IO.- Chr. Huishoudschool reikte diploma's uit DE HAVENLOODS DONDERDAG 15 JULI 196e. 9 "PEIJENOORD tegen Real Madrid dus. Een hoogtepunt in de geschie denis van de Rotterdamse club. Maar wie zich ook verheugen over de komst van de Spaanse sterrenformatie, de 30-jarige Reinier Kreijer maat doet dat zeker niet. De man die in vorige Europacup-ontmoetingen van Feijenoord zo'n schitterende rol heeft gespeeld, zit nog steeds met zijn rechterbeen in het gips en al vordert het herstel goed, de Europa competitie zal dit jaar zeker aan hem voorbijgaan. Dat is een hele moeilijke zaak voor Beertje Kreijermaat, die deze unieke ont moeting tegen de Spanjaarden graag had meegemaakt. „Ik weet zelfs niet of ik wel ga kijken", zei hij, een beetje somber gestemd", want het is voor mij inspannender vanaf de zijlijn toe te zien dan mee te spelen. Steeds weer bekruipt je de lust om het veld in te rennen en bij te springen. Dat was bij normale competitiewedstrijden van Feijenoord al zo en wanneer ik het elftal straks tegen Real moet zien optornen wordt het toekijken voor mij helemaal een zware beproeving". Met deze opmerkingen zit Reinier Kreijermaat midden in de gedachten- sfeer van duizenden Rotterdammers, die waarschijnlijk met gemengde gevoelens de ontmoeting tegen Real tegemoet zien. De vraag die alle aanhangers van Feije noord op de lippen brandt is: „Heefl het elftal tegen Real inderdaad een kans?" Het tekent de nerveuse stem ming en het bange voorgevoel m hei Rotterdamse kamp en natuurbjk gaat deze vraag ook over de toonbank van de winkel in de Dordtselaan waar Rei nier Kreijermaat, met behulp van een wandelstok, zich strompelend voortbe- Rilt u zijn eerlijke mening horen? Goed, Reinier Kreiermaat is a'lerminst optimistisch over de goede atbop van de wedstrijd. „Het mag dan waar zijn dat Real een beetje op zijn retour is, in klasse steken de Spaanse profs loch nog zover boven ons uit dat er weinig kans op winst in zit". Weinig kans TTENK GROOT, een van de voetbal- -II Iers die nog al eens bij Kreijermaat een praatje komt maken en die ook de ze middag op bezoek was, voegt daar aan toe: „Het spijt me erg dat ik nu juist deze wedstrijd moet mislopen. Een kans om tegen Real te spelen krijg je wellicht maar eenmaal in je leven. Niet temin ben ik blij dat ik bij Ajax mijn partijtje weer kan meeblazen. L'e 'voor hoede waarmee we in Amsterdam altijd zoveel succes hebben gehad >s weer sa mengebracht en daarvan heb grote verwachtingen. Waarschijnlijk zal hei met die voorhoede dit jaar oe*.er gaan dan wanneer ook, want spelers die en kele jaren geleden nog wel eens lastig waren zijn nu meer gerijpt zodat er een nog hechtere samenwerking ie verwach ten valt. Wat de Europawednrijd voor Feijenoord betreft: ik geloof wel dat hel voor mijn oude team bij het treffen met Real zal blijven. Natuurlijk heb je te gen zulke gave voetballers als die van Real weinig kans. Daarbij kornt nog dat Feijenoord juist zijn hele elftal door el kaar heeft moeten gooien en voordat de nieuwe spelers-wie dat ook mogen zijn - aan elkaar gewend zijn is Real al met de punten op zak op weg naar de vol gende ronde. Het is jammer dat juist aan de vooravond van deze oelangrijke en beslissende wedstrijd tegen de Spaan se kampioen de zaak moet wj: den ge reorganiseerd en daarvan zal Feijenoord straks terdege de terugslag ondervinden. L. Van deze pessimistische beschouwing valt niet veel af te dingen. Met welke fenomenen de rood-witten ook versterkt zullen worden en al is er een goede kans dat Moulijn straks zal meespelen, zonder Groot, Bergholtz en Kreijermaat is het met de Spanjaarden kwaad ker sen eten. Gezien de versterkingen van het elf tal van Ajax met Groot en Prins zal bovendien in de competitie weer met een geduchte kandidaat voor het landskam pioenschap rekening moeten worden ge houden. Deze omstandigheden maken Reinier Kreijermaat wat nerveus. De gedachte voorlopig nog op non-actief te moeten staan, terwijl tegen Real Madrid en in de gewone competitie zoveel man kracht wordt gevraagd is een moeilijk te verwerken opgave. Enorme knal CINDS 15 november van het vorig jaar duurt deze situatie al. Toen liep Beertje in de wedstrijd tegen Sit- tardia een dubbele beenbreuk op en her stel daarvan duurt heel erg lang. „De doktoren nemen geen enkel risico" zegt Kreijermaat, die er wel van overtuigd is dat de weg van de grootste zekerheid de langste weg is. „In augustus gaat het gips van het been af en dan hoop ik lang zamerhand weer aan gewoon iepen toe te komen. Als dat eenmaal lukt ga ik proberen o.m. met behulp van een ho me-trainer in conditie te komen. Met hard werken hoop ik eind december weer een balletje te kunnen trappen". Gedurende zijn lange ziekteperiode heeft Beertje over belangstelling nooit te klagen gehad. In de eerste weken werd hij overstelpt met brieven die goe de wensen en opbeurende woorden be vatten. En nog steeds terwijl allo Feijenoord-aanhangers toch waarachtig wel andere zorgen hebben bellen of schrijven supporters met Kreijermaat Maandenlang is er gezegd: „Rein, als je tenminste maar probeert om de Euro pacup-competitie te halen wanneer we kampioen worden, want dan hebben we je hard nodig". Die voorspelling is uit gekomen, al zal de wens van de suppor ters niet in vervulling gaan. i'egenwoor dig wordt er gezegd: „Wanneer je er dan maar voor zorgt dat je nog in een flink deel van de competitie kunt meespelen, want het wordt dit jaar weer moeilijk. Er zijn ook ontroerdende bhjken van belangstelling geweest. Iemand beidé op en zei met bevende stem: „Mag ik een - een heel onbescheiden vraag stenen? Is het waar dat uw been er af moet?" An deren meldden zich vol deernis aan da ALLEEN een teler Toegang Bouwcentrum gratis voor bouwvakarbeiders In hun /akantie van 19 t.m. 31 juli. krijgen bouwvakarbeiders op vei toon van hun lidmaatschapskaart van de werkoi- ganisaties in het bouwvak, vrije toegang tot de exposities in het Bouwcentrum. Geen kwade tongen Het jaarverslag van de Keuringskring Schiedam en het Openbaar Slachthuis deelt mede, dat in het afgelopen jaar we gens dietomatotis werden afgekeurd 2344 runderlevers, 16 kalfslevers, 20 schape levers en 7 kalfslevers. Uitgebeend wer den wegens tuberculosis 121 varkenskop pen. Verder werd afgekeurd 11.026 kg rund- vet, 3555 kg rundvlees, 1045 kg beenderen, 438 uiers, 923 buikvliezen, 2052 borstvlie- zen, 664 darmen, 676 magen, 463 milten, 2483 nieren, 3697 levers, 56 harten, 2827 longen, 18 tongen en 12 koppen. Wat varkens betreft, hiervan bleef uit de menselijke consumptie: 2544 kg vet, 3428 kg vlees, 1142 beenderen, 2382 dar men, 2377 magen, 2720 milten, 5619 nieren, 3780 levers, 1439 harten en 24.252 longen. De tong van het varken -doet het bij dit alles nog niet zo kwaad, slechts 1 tong werd afgekeurd. Een rund werd wegens rotting afge keurd. Aan het slachthuis werden 38.440 dieren geslacht. De diverse cadavers enz. werden door de N.V. Gekro vernietigd, met nog 141 honden en 350 katten. De dienst omvat Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Controle werd uitgevoerd in 596 vlees winkels en supermarkts, 410 vleeswaren- winkels, 20 expeditieruimten enz., 65 voer tuigen voor vleesvervoer, 79 cafetaria's, hotels enz., 429 fabrieken enz. in darmen verwerking. Bij deze controlebezoeken werd in be slag genomen: 646 kg rundvlees, -vet en -beenderen, 584 kg varkensvlees, spek en organen, 5 kg diverse vleeswaren, 7 kg kalfs-, geite- en schapevlees. De ambtenaren van dienst hebben bij inspectietochten tal van waarschuwingen moeten uitdelen, ojm. wegens verwijderen van stempels, roken in het koelhuis, niet ter keuring aanbieden van vlees. De op de weekmarkten in de tot de keuringskring Schiedam behorende ge meenten aanwezige vleeswaren worden wekelijks gecontroleerd op deugdelijkheid. Tenslotte zij vermeld, dat 246 leveran ties door slagers aan het Gemeente-Zie kenhuis te Schiedam werden gecontro leerd. Bus 50 doorgetrokken Opnieuw is bij de RET een verbete ring van de verbindingen met het stads deel Groot-I Jsselmonde in voorberei ding: met ingang van vrijdag 16 juli zal buslijn 50 (Centraal Station-Konin ginneweg) worden doorgetrokken naar de wijken Tuinenhoven en Groenen- hagen. De bussen nemen dan, komend van de Koninginneweg, ook de volgen de straten: Groene tuin-Vruchtentuin- Hollands tuin-Oosterhagen. Eindhalte wordt een pleintje in de Oosterhagen. Een kleine complicatie is, dat dit plein nog niet onmiddellijk voor de bus sen bereikbaar is. Er zal dus tijdelijk een andere route gereden moeten wor den. De wagens zullen daarom, komend uit de Hollands tuin, de Muskenhagen inslaan en vervolgens de Mariënhagen nemen. Ze krijgen daar een voorlopig eindpunt vlakbij de Oosterhagen. Terug rijden ze ook tijdelijk als volgt: Mariënhagen-Oosterhagen-Hollands tuin" Vruchtentuin enzovoorts. De halten op de Koninginneweg bij de Cornelis van Rijstraat worden gehand haafd. Er komen halten ook in de Groene Tuin en in de Vruchtentuin JJET tiende kryptogram heeft velen niet gemakkelijk gezet®». Misschien moest-ie nog net af voor de vakantiereis In ieder geval niet versagen, mensen, ook al hebt u een flout je gemaakt, want het is de vraag of iemand alle 12 kryptogrammen van de kompetitie foutloos heeft opgelost. Het tiende briefje van ƒ25, gaat deze keer naar de heer A. Hörburger, Statenweg 132 d in Rotterdam. Ook ditmaal is de periode van inzending een week langer dan normaal, dit in verband met de vakantiegangers. Uiterlijk 14 augustus verwachten we de oplossing van nummer 11 binnen. U weet het: „kryptogram 11" in de linkerbovenhoek en naam en adres op de achterzijde. J t a a 1: 1 lawaai gaat er mede gepaard en het geschiedt in stilte; 5 is rot voor bakkers, maar een hang broek heeft er maling aan; 9 een onge wenst gat geldt voor iedereen; 10 is krachteloos, maar niet voor de Moham medanen; 11 gauw en goed kunnen best samen gaan; 14 deze jongen halen we uit de erwtensoep en het is beslist geen Henk Groot is een van de bekende voetballers van wie een handtekening op het gipsbeen van Kreijermaat staat. Hier vindt de ceremonie plaats. toonbank en vroegen met geladen stem: „Is het waar meneer Kreijermaat, dat u al een paar zelfmoordpogingen hebt gedaan?" Degenen die met de laatste t raag kwamen aanzetten moetan Beer- Kreijermaat zegt: „Al die tijd dat ik tje wel heel erg slecht hebbei. gekend, met die blessure zit heb ik er heel mak kelijk over kunnen praten". Ook het on fortuinlijke moment zelf passeert zonder emotionele bijgeluiden de revue, als Henk Groot bijvoorbeeld memoreert: „Het was een enorme knal Rein toen je je been brak. Ik stond er vlak bij". Kreijermaat: „Dat zal waar zijn dat je het hebt gehoord, het is tot de toe schouwers op de bovenste ring doorge drongen". „Kijk", zegt Reinier Kreijermaat, „in dit soort dingen ben ik heel gemakke lijk. Ik kan daar rustig over praten, maar laten we het liever niet over da wedstrijd tegen Real Madrid hebben, daar kan ik niet zo goed tegen Naar Spanje goed sportman kan teleurstelling als die van Kreijer maat te boven komen. Zijn wedstrijd mentaliteit is bijna iedere Rotterdamse voetballiefhebber voldoende bekend. „Na afloop van die cupwedstrijden was ik helemaal leeg", zegt Beertje, glunde rend bij de herinnering aan die opwin dende duels met bijvoorbeeld Tottenham wel in tegenstelling met wat je tegen woordig op de sportvelden aantreft. He laas zijn te weinig jonge knapen bereid om zich voor de sport in te zetten. Ze ker niet in Nederland, dat voor de ac tieve sportbeoefening weinig interesse heeft. Onlangs zag ik op de televisie een sportdemonstratie in Praag waar 85.000 jonge mensen op de been waren voor een turnevenement. Iedereen deed ac tief mee! Kijk, zoiets krijg je in ons land nooit gedaan, omdat jonge mensen onvoldoende bereid zijn om zich in te zetten en om er iets voor op te offeren. Daarom zal het Nederlandse voetbal nooit de internationale top bereiken en dat is dan niet door gebrek aan talent". Misschien ziet men Kreijermaat vol gend jaar terug in het stadion. In augus tus gaat hij met zijn auto ingericht lengd en daarover heeft hij dus geen met handgas op vakantie naar Span je. Zijn contract bij Feijenoord is ver zorgen. Dat hij bij het bepalen van zijn vakantiebestemming niet heeft geweten dat Real naar Rotterdam ?ou komen, mag men zeker aannemen. Want, wie „Spanje" zegt moet wel aan de voetbal kampioen uit dit land denken 'JVJDENS de Rotterdamse atletiek-kampioenschappen, zaterdag en zondag ?eTmy de BruinAvan Minerva het Nederlandse record dames- TetZ? halve meter, bekroning Na aanvankelijk handbal gespeeld ie hebben, begon zij in 1960 als 17-jarige de atletiek te beoefenen, waarbij haar voor keur voofal naar speerwerpen uitging. In 1961 bereikte deze talentvolle werp ster met een worp van 40,34 het Neder- strijd met lol weer. En zo langzamer hand gingen insiders hopen op ten worp de buurt van het Nederlandse record. Welnu dit is dan zondag, ondanks min der goede omstandigheden gelukt Inmiddels werd zij steeds als tweede w^2?W S1 Z1J?' ??ar werpster achter Wil Hulshof opgesteld in In sobere training de nationale ploeg. Vorie iaar W,™ waarborgen,^ en het Rotterdamse Minerva nog veel de nationale ploeg. Vorig jaar kwam zij tot 44,85 m. en reeds in het begin van dit seizoen overschreed zij met vier cen timeter de 45 meter grens. Twee weken geleden in Bussum, werd het 45,88 meter tijdens een avondwed- plezier v i haar prestaties k Met de EEN HELE DAG naar de van 1 juli tot half sept, AFVAART WILLEMSPLEIN Folder op aanvraag Dit Nederlandse record was natuurlijk 't hoogtepunt van deze tweedaagse kam pioenschappen, waarvan we nog het ver melden waard achten de 10,6 sec. van Jaap Noordenbos op de 100 m. en de 14,8 sec. van Belleh op de 110 m. horden. Van de titels bij de dames (elf stuks) werden er zeven door Minverva, 3 door Hollandia en 1 door Victoria atletes be haald. Bij de heren vielen 16 titels te behalen. Ook hier verwierven de Miner va atleten de grootste buit, n.l. 5 titels. D.O.S. volgde met 3, Aio, Fortuna en Metro elk 2, terwijl P.P. on S C.R. elk één Rotterdamse kampioen mochten be groeten. Rest nog te vermelden dat de publie ke belangstelling, ten onrechte, vrijwel nihil was. Wij begrijpen niet dat de, toch voor sport wel geïnteresseerde, Rotter dammers de weg naar de (overdekte) Ne- nijto tribune nog steeds niet kunnen vin den. Jammer, want er valt van de mooie at- letieksport veel te genieten. Het stijgende prestatiepeil der Rotter damse damesatletiek werd vorige week woensdag in Leiden nog weer eens dui delijk, toen de Minerva estafetteploeg 4 x 100 meter haar eigen Rotterdamse record van 48,8 sec. scherper stelde en op 48,5 sec. bracht met de loopsters Jean ne van Diesen, Martha Leydekkers, Nel v.d. Veen en Lenie Boele. Inlichtingen over de atletiek worden gaarne verstrekt door H. Francken Abts- weg 103b, tel. 285761. De volgende leerlingen van de christe- Hjkelijke Huishoud- en Industrieschool aan de Westmolenstraat te Schiedam, ontvin gen het diploma. Geslaagd voor: Primaire opleiding: Annet Bak, Gea Berg kamp, Toos le Blanc, Vora Blok, Lida de Bok, Wil Bont, Rietje Brouwer, Corrie Bui tenhuis. Hennie Bult, Ellie Bijl, Marianne Bijl, Ineke van Deyk, Cobl van Dorst, Cora van Esch, Nel van Eyk, Fit Gerrets, Ivonne van Hekke, Jannie den Hollander, Lia Hols, Bea Jansen, Ineke Klop. Anja Koelman. Jeannet Korpel, Tonny Korsten, Greet Krui- ze. Wil Lanser, Joke Löke, Sarie Luitwieler, Marja van de Marei, Aukje Minderhout. Zes leerlingen algewezen. Van deze pri maire opleiding gaan 18 meisjes de assistente A opleiding en 17 meisjes de opleiding volgen. Assistente „A" opleiding: Ingrld Bakker Margriet Bakkes, Nel van den Broek. Corrie van de Burg. Corrie van Dijken. Rinl Goe- dendorp. Nel Gros, Rit Hagens. Wllma van Katwijk, Nel de Krulf, Annelies de Lange, Jannie Meyvogel, Ans van Otterloo, Fietje Stam, Rit Verhey, Nel van Vliet, Annelies de Vries, Hannie van Wolfswinkel. Geen afgewezen. Assistente „H" opleiding: Trudy van de Gaag, Geertje Hanemaayer, Ankie Heikoop, Marina ter Hofstede, Ank Kerstens, Ineke Polderdijk, Liane Roest, Yvonne Sauer, Carla Velthuys, Margo Verdam, Fia de Waart, Ma rkka Waargang, Geen «gewezen. waarmee menig echtpaar gebaal la; 16 hij zit tijdelijk naast de race en in As sen kijkt hij eik jaar naar de raoes; 17 zijn hoog omdat ze op palen staan: 18 vader is er weg van van deze lusthof; 23 wat uit een dooier van een ei komt Is treurig; 24 deze manie komt alt Ame rika; 25 het doet pijn en is nog traag van begrip ook; 28 één punt Is zat; 29 Adam is ons aller familielid; 30 hij scheen zich uit te geven voor een des kundige, maar hij wist er niets van; 38 In voorkomend geval kunt ge veel eten; 34 niet voor spek en bonen meedoenU "'e P"en P°ot krUfft een koekje; 38 richtingtabel voor beursmakelaars41 wat men in Amerika van gedroogd gras weet te maken; 42 als deze lieverd er verschijnt, meisje pas op je lellen; 43 slecht of hachelijk voor een teken; 46 schildergerei voorin en het geeft nog melk ook; 47 wat men ten kwade doidt Z' 11 ^ve. me* ^én oogopslag te zien; 51 twee werktuigen maken de ak ker gelijk; 52 blijft aan de kant staan; 57 een snelle tong wordt naderhand ge grepen; 58 stro voert men aan het vee in het leger; 59 Europeaan in ruste alt Tur- K'Jf60 komt ze nog zo vroeg, zij is altijd te laat; 61 voor- en nagerecht be staat uit kaas voor het overschot; 62 ba salt Is een andere steensoort ervan; 63 ontspanning voor ondeskundigen? 64 voeg over aaneen en faet staat er tegen- V,erticaal: 1 luitenant-kolonel die uitsluitend vrouwen bevelen opdraagt* 2 tien mannen op bed; 3 Lfflie gaf 't een innemend karakter; 4 de oudste van de steenmassa's; 5 o, het vierde deel is groot genoeg voor dit formaat; 6 aanja ger achter het schoolbord; 7 schrik der dames uit leer; 8 Europeaan vierende len. 12 staven die golven veroorzaken; 13 wie onmondig is raakt uitgeput; 19 in zo n stoet staat alles in de rij20 zet de slee klem en ge belandt in Palestina; 21 als de roem achterin komt wordt het 9r^°f;u:S2J?°irfedachte die beeldig is; 26 wat hij bakt is niet te eten; 27 Joost mag weten wat dit moet inhouden, maar !fl°PJe de™rwaarder; 31 ietwat bedor ven, bijna met te geloven en torh ste vig; 32 waar de studerende jeugd samen mm» ?S IS dlstribut'evrij maar dit blijft eenwig op de bon; 36 opnemer van de waterstand achter in de tuin; 37 voor een hectoliter 200 haringen voor een be- PaaIde leer; 38 met tobbes intriges span nen; 39 soort streven waarvoor men in Amsterdam ponten gebruikt; 40 de indie ner zelf is tegen deze motie; 44 met 't nageletm heeft zowel de'vrouw als de man veel schik; 45 waarde hechten aan een gedicht om te maken; 49 één van de tien: voorschrift; 50 tarwe groeit erin; 5? bet 32ste deel van de windroos be vindt zich tussen Hoorn en Enkhuizen: 54 doogewoon gewoonlijk: 55 met de schors van een es kan men brand voor komen; 56 met een lange uithaal gaat de beste kamer eruit. Oplossing kryptogram 10 Horizontaal: 1 permanent; 5 Maduro- damj nomade; 10 Evert; 11 smidse* 14 odeur; 15 mentaal; 16 octet; 17 Izaak: 18 Argus; 23 latent; 24 beits; 25 vieren; 28 Eris; 29 boordevol: 30 KNAC.: 33 dampkring; 34 prevalent 35 Leider,»ar* 38 praktisch: 41 eten: 42 deelnemer. 43 doen; 46 eendei 47 temei 48 zove.e 51 wezen; 52 gese. 57 ere-s .V ka«:n an* 59 sepia: 60 jaguai 61 rot,..- 6? Mera- pi; 63 stranding, 64 tegenslag Verticaal: 1 pantoffelheld 2 rommel; 3 anderszins 4 tevens 5 moraal 6 Ro meo Julia; 7 de dato, e meesterknecht; 12 omdat: 13 alarm. .9 striem K ge drag; 21 streep. 22 branie, 26 dooiwater: 27 moderamen; 31 oksel; 32 tante; 35 lieverkoekjes; 38 ineens; 117 reliëf; 38 poesen; 39 stoker; 40 hongerstaking; 44 tegenstaan; 45 molensteen; 49 Mekka; 60 veine^ 53 tenger; 54 pajong; M smoort;

De Havenloods | 1965 | | pagina 9