Veel Schiedammers voelen zich aangetrokken tot tennissport UIT DE KERKEN I SCHREEUW IN DE NACHT Jeugd Resultaten Gevonden voorwerpen BEELD VAN ROTTERDAM NU Nieuwe tuinarchitect r DE HAVENLuo... Jedere week komen zo ongeveer duizend Schiedammers met volle overgave op de „Spieringshoek- banen" genieten van één der meest sierlijke en toch enerverende sporten, die officieel „Lawntennis" heet, doch waarbij de „lawn" er vrijwel nergens meer bij is. Want de huidige gravel- of ander soort tennisbanen maken het mogelijk om deze sport reeds vrij spoedig na een stevige regenbui te be spelen, hetgeen op een grasveld wel heel moeilijk zou zijn. En dit is ook een reden, waar door ondanks het natte zomer seizoen de tennisspeXers en -speelsters toch behoorlijk aan hun trekken zijn gekomen. Dit vertelde ons de heer J. v. d Torre, exploitant van genoemde banen, die aan het einde van de Burgemeester van Haarenlaan liggen en die zo heer lijk door bomen zijn omsloten, dat de krachtige wind waarmee we dit seizoen royaal werden bedeeld, de spelers vrij wel niet kon deren. Overigens is de situatie op de tennis banen vrijwel gelijk aan die in de res taurants, bioscopen en in de steden ge durende de laatste maanden, nl. dat de trek daarheen groot is. Waar anders op warme zomerdagen zwembad en strand een groter aantrek kingskracht uitoefenen dan de tennisba nen, vormen juist zij thans de plaats waar men gaarne verblijft. De slechte weersomstandigheden hebben dus be slist geen nadelen voor de tennisbanen meegebracht. Zo kon bv. de jaarlijkse competitie vrijwel zonder onderbreking worden afgewerkt. Het kan weieens voorkomen, dat een bepaalde baan wat lang de sporen blijft dragen van een forse regenbui, doch dan is er toch altijd op andere banen gele- spelen. In totaal zijn ri. betreft de zeer jeugdigen. Voor hen kan het bv. bezwaarlijk zijn om een normaal tennisracket vast te houden, niet alleen omdat dit te zwaar is, doch omdat zij dat nog niet geheel kunnen omspannen. En er zijn genoeg ouders, die de kat eerst nog maar even uit de boom kijken bij het kopen van een nieuw racket, en het hunne maar een tijdje uitlenen. Overigens blijkt de burgerij van Schie dam sterk tennis-minded" te worden, waarbij vooral de jeugd zich niet onbe tuigd laat. Zo werd dit jaar door leerlin gen van het Schiedamse Lyceum in Spieringshoek een club opgericht, die thans reeds 65 leden telt. doch in het vol gend seizoen ongetwijfeld een dubbel aantal Zal bezitten. Toen de heer Van der Torre nu vier jaar geleden de exploitatie der Spierings- hoekbanen overnam, waren er slechts enkele jeugdclubs en in het algemeen was de belangstelling voor de tennis sport matig. Dat er nu iedere week rond de duizend jonge en oudere Schiedam mers hun ontspanning op de banen vin den, is mede een gevolg van de intensie ve propaganda voor deze sport door de heer Van der Torre toegepast. Met. de bekende gedachte bezield, dat het de jeugd is die de toekomst bezit, besteedde de heer Van der Torre alle aandacht aan de jeugdclubs. Thans ko men iedere week plm. veertig leerlin gen in de leeftijd van 8-12 jaar en bijna honderd van 12-16 jaar naar Spierings hoek om het tennisspel te leren. Het behoeft geen betoog, dat hieraan eisen gesteld moeten worden, vooral wat Joop Bijtr in actie Doch juist uit de jeugd hoopt de heer Van der Torre de goede tennisspelers (sters) te kweken. De eerste resultaten dienen zich trouwens reeds aan. Met bij zondere trots kan immers worden ge meld. dat Jaap Bijer behoort tot dege nen die zijn uitverkoren om deel te ne men aan de nationale tennis-kampioen- schappen. Men zal heel ver in de ge schiedenis terug moeten gaan zo er ooit iemand is geweest om een der gelijke vertegenwoordiging uit Schiedam bij de nationale wedstrijden te vinden: Een ander mooi resultaat is, dat dt 11-jarige Jaap Panman mag deelnemen aan de Rotterdamse districtstraining en de heer Van der Torre heeft goede hoop dat een volgend jaar het 9-jarig broertje van Jaap eveneens daarvoor m aanmer king zal komen. Zo tekent nu langzamer hand het resultaat van de toenemende belangstelling voor de tennissport zich af. De omstandigheid, dat de kosten voor beoefenen van deze sport lang niet zo hoog meer zijn als eertijds samen met de welvaart doet het aantal be oefenaren van deze sport stijgen. Op „Spieringshoek" zijn voorts de bei de clubs ..Vice-Versa" en „Keep Smi ling", die nu en dan tegen elkai men. Ook wordt binnenkort ook wisselingswedstrijd gespeeld tussen het Vlaardingse R.O.V.S., van de Shell-ba- nen. Dan volgt op 3 sept. nog het be kende Parktoernooi. Van maandag 23 tot vrijdag 27 augus tus is er het Jeugdtoernooi voor de groe pen van 14-18 jaar, zowel in enkel- als dubbelspel, waarvoor tot 16 augustus aanmeldingen gedaan kunnen worden. De Schiedamse Bondsgedelegeerde, de heer N. van Spithoven, heeft de leiding van dit toernooi. Bij een actief spel als tennis is. mag een aantal van duizend spelerssters) alleen reeds op deze wel de grootste banen in Schiedam, tekenend worden De heer Van der Torre geeft instritctie. genoemd voor de groeiende belangstel ling. Het ligt hier immers geheel anders dan bv bij het voetbal, waar tienduizen den toeschouwers voor 22 spelers kunnen staan, en het aantal beoefenaars van de ze sport niet in verhouding is tot het aan tal „lijn-spelers". Bij tennis is de „publieke belangstel ling beslist niet groot, vaak zelfs klei ner dan het aantal spelers. Volgens de jongste cijfers speelt slechts één op de 120 Nederlanders tennis, maar die spéélt dan ook. Te bevragen bij de vinders: badpak, handdoek, washandje, Koster, keet Plantsoenendienst. Burg. Honn. Grete- laan; slipover, Clements, Hogenbanweg 27d: herenvest, v.d. Tuijn. Boerhave- laan 45a; rijbewijs, v.d. Boogaard, Ven- niperstraat 51c, Overschie, tel. 151678; gordijnen, Schuitemaker, Kamperfoeli- dat de laan 14; hondje, Jongejan, J. v. Aven- .w™— nesstraat 53a; hond, Dierenasiel, Rotter dam; keeshond, Asiel, St. Anna Zuster straat 47; schildpadje, de Vries, Molen singel 115; kentekenplaat. Timmer. Lo- retzlaan 39c; portemonnee met inh. v Katwijk. Halleijstraat 13b; fietstas met inh., Ilmer, Leliestraat 12; fietstas met sleutels: Collignon, Tollenstraat 30b; por temonnee. Lopik. Burg. van Haaren laan r>26: diplomatentas, Monté, le Tuin- singel 14; portemonnee met inh., v d Knaap, woonschip „Baluti", Willemska de; bankbiljet, v. Baarlen, Alph. Ariëns- piraat 104; oorring, Geijp, Burg. van tt. dameshorloge. Kool, •.k en «terven' EN C?e NfiOTI LUS MET MJ onöclovis xry ken oe pene <se VftNOCMEW NftftE KAPITEIN NEMO VERZAMELING VAN KLASSIEKE WERKEN VULCflNIfl RLTUD «LUIT DE <3E VftNÖENEN OP... EN LET DE BEMANNINGS LEDEN IN NUN HUTTEN KAPITEIN. TOCH... IK. «MEEK IJ ..(=R. HET ENIGE WAT IKVRflOS IS EEN L'JKE KANS OM MIER UtT TE KDN1BN 2'JN BELANG K'JN DINGEN PAN ONS LAAT, PRO- ACONNAX 6N conseil LEGGEN zich gjDS HAKDDENiee DOET ALSOF» H'J ^UITGEPUT 15 OM Z'JN •J HET ONYeeM'JDEl'jKe NEER. MftAE NED LAND BEWAKERS SUSSEN.. EN DAN PL'fFT VECHTEN SLAAP T W WEL VRIENDDES i IK GELOOP NIET. DOT ^L^HET NUT HËEPT, NO GTE KLETSEN CLUB STUURHUT DE NAUTILUS stuurwiel Ned. Herv. Kerk: Grote Kerk 10 i__. mej. da. E. A. Bos. 5 uur ds. W. H. van Kooten, Oud-Beijerland; Bethelkerk 10 uur ds. J. J. Hietkamp. Rotterdam, 7 uur de heer J. van Lambalgen, Vlaardingen; Opstandingskerk 10.30 uur de heer A. de Jong, Spijkenisse. 7 uur prof. dr. W. C. van Unnik, BUthovert; Vredeskerk 9 en 10.45 uur prof. dr. W. C. van Unnik. Bilt- hoven. 7 uur ds. J. J. Hietkamp, Rotter dam; Kethel, Dorpskerk 10 uur ds J W. de Jong, Vlaardingen. 7 uur ds. C. E. Bakker. Krimpen a. d. IJssel: De Rank 8.30 uur ds. J. W. de Jong, Vlaardingen. Geref. Kerk: Oosterkerk 10 uur ds J. Couvée, 5 uur geen dienst: Kethel „De Ark" 9 uur ds. A. G. Baayen te Zuidland, 2.30 uur ds. G. D. Hanemaayer te Haar lemmermeer; Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. G. D. Hanemaayer, 5 uur ds. A. G. Baayen: „De Goede Haven" 9 uur ds. G. D. Hanemaayer, 5 uur geen dienst: Julianakerk 10 uur ds. A. G. Baayen, 5 uur ds, J. Couvée. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10 uur ds. W. K. van Kooten, Oud-Beijerland, Grote Kerk 5 uur ds. W. H. van Kooten. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. H. de Boer, Den Haag. Leger des Heiis, gebouw Lange Haven 71. 10 "Uur Heiligingssamenkomst. 6.30 uur openluchtsamenkomst Koemarkt. 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Saiomon. Oud-Geref. Gemeente. Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97. dienst - 8.45 uur. <- ---- Haarenlaan uamcuiunoce, tvooi dan tegen elkaar uitko- Oosterstraat 30; damesbroche, Prins binnenkort ook mt. Halsplain 4a; halsketting, Beu Ribeslaan 6; autoped, Schaeffer Roellstraat 33; autoped, Oomk, Dr. Wi- bautplein 117; 2 autostepjes en 1 rode step. Meijdam, Huijsmansstraat 89b- gasaansteker. Vredebregt. Da Costa- straat 34a. Te bevragen bij de Vinders; bril, v. Tie. nen. Broesrveld; zonnebril. Duivenbode v. Hoogendorpstraat 32; bos sleutels, Bol keiweg 36: parkiet, Vrijland, v. Olden- barneveltstraat 116: hond, Greten Schuttersveld 25; tamme vogel. Asiel St.' Anna Zusterstr 47; (R) dameshandschoen Van Os, Hogenbanweg 74a; rode auto- ped met zitje, Schol. Nieuwe Damlaan 701; speelgoedauto, Bezemer. Eendracht- straat 48a; autostep, v. Vliet. Albarda- straat 28: driewielig fietsje. Jongeneel, Schietbaanstraat 30: wieldop en ring, Rots, Nieuwesluisstraat 10; damesjum per en damessjaal. Van Dijk, Nieuwe Maasstraat 42; kinderjack. Smit, De Wildestraat 19; kinderjack, v. d. Marei, B. Verveenstraat 3: 1 paar kinderschoen tjes, Wassenaar. Rotterdamsedijk 66c, portemonnee met inh.; De Nijs, Goeman Borgesiuslaan 8; tas met gereedschap Koster, Roëlstraat 24 (na 17.00 uur); portemonnee met inhSchaap, Schiet baanstraat 25; portemonnee met inh.. Korte Dam 4, tel. 267706; legertas met inh. Kemenade, Jacob v. Lennepstraat 26; portemonnee met inh., Kooij, Boer- havelaan 68; enveloppe met inh. Verzij den, Kap. v. d. Capellolaan 6; dameshor loge, Wigmans, Mariastraat 109b: da meshorloge, Zonneveld, Cort v. d. Linden- laan 36; bedelarmbandje, Hugerholtz, Tuinlaan 104 (tel. 261706); zegelring. Droog, Beierlandsestraat 26; dameshor loge, de Ridder, Rembrandtlaan 36a tel. (240290): zeiltje van kinderwagen, Mont- foort, Fahrenheitstraat 56. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00- 17.00 uur. behalve op zaterdag en zon dag: bril; kontaktsleuteltje; kinderfiets je: step; autostep; knipportemonnee met inh.; damestas met inh.; schooltas met inh.; damestas met inh.; fietspompje; kinderschoentje: meisjesvest; (R.)-kin- derschoentje; R)-handschoen, reparatiedoosje met inh; groene auto step; (R) dameshandschoen; een sleutel; ring met 7 sleutels. 5.C.F. De Postduif Uitslag van de wedvlucht voor jonge duiven vanuit St. Quentin, vervlogen op 1 augustus. Afstand 243 k.m. Deelname 565 duiven. Gelost 7.15 uur. Eerste duif 10.03.50 uur, laatste prijsduif 10,30.47 uur. F. Koppenhagen 1: H. v. d. Kant 2, 80, 137: F. M-elchers 3. 51: C. v. d Grijp 4. 35. 61. 76, 85. 88 102; N v. Ark 5. 47; C. Anker-Toutyn 6. 8. 12. 41. 42. 43. 72, 73, 81, 90. 104, 108. 121. 132: G. Vermeer 7; A. v. d. Grijp Co 9, 11, 52, 66. 71: A. Boes 10. 21, 25, 27, 30, 44 46. 64, 96, 119; A. Klepke 13. 24. 36. 49. 125, 126. 138, 142; J. Verhaal 14. 63, 101 128, 131; C. Land- zaad 15. 31, 105. 123. 129; A. Brökling 16, 45. 50. 55, 60, 113: L. v d. Mey 17, 93, 98, 100, dipl.; A. v. Gogh 18; T. Jansen 19. 37, 68. 99. 130; J. v. d. Waard 20. 53, 117, 120. 134; C. v. Tricht 22. 75. 84, 135; A. Middendorp 23, 29. 70. 97 118. 124; J. v. Harmeien Vol 26. 38, 57. 82; A. v. d. Tuyn 28. 74; C. den Tuinder 32, 77, 87, 95. 106, 107; W. v. d. Kant P. Sparla 33, 56: H. Crama 34. 48; A. Vis 39, 86, 91. 110, 136; I. v. d. Tuyn 40; H. Brökling 54, 103, 141; J. Cristen 58. 59: C. Ver- haeren 62: A. Brouns Co 65; A. in 't Veld 67. 69. 112; H. Blondé 78, 83, 114; G. Mieyér 79. 94. 109: W. v. Deurzen 89; A. v. d. Oever 92: A, Smits 111. 139: H. v. d. Kraan 115: L. Borrani Co 116- T. v. Weeiie 122: G. Boon 127: M. v. d. Waal 133; H. Vis 140. Inkorven voor Noyon op donderdag 5 aug. Vrijdag klok halen en afrekenen. Noyon: Weldadigheidsvlucht t.b.v. de Herman Frantsenstichting te Vlaardingen bij Gemeenteiverken B. en W. van Schiedam nebben be noemd tot tuinarchitect bij Gemeente werken de heer J. A. Overzet, technisch hoofdambtenaar bij de Plantsoenen dienst te 's-Gravenhage. De heer Overzet is tevens benoemd tot directeur van de Algemene Begraaf plaats en tot ambtenaar, belast met het technisch toezicht op de gemeentelijke sportterreinen. Mission to the Seamen, Anglicaanse dienst kantine Wilton Fijenoord iedere eerste, derde en vijfde zondag der maand v.m. 9 uur. Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer, lange Nieuwstraa» 67, dienst 10 en 5 uur. Voorganger ds. H. Hofman. Geref Kerk (Vrijgemaakt), Westvfcst 30, 9.30 ep 4.30 uur ds. J J. Verleur, Lisse. Bovenstaande opname van de sculptuur 2even een duidelijk beeld van tal van van Naum Gabo aan de Coolsingel is facetten van het leven in de Maasstad, één van de tachtig actuele en leven- Dlt boek hoort ongetwijfeld bij alle Rot- dige foto's in het boek „Rotterdam Nu", te/dammers en allen die de stad kennen dat bij de uitgeverij Cloeck en Moedigh of gekend hebben, op de boekenplank n.v. te Amsterdam is verscnenen. De thula- tekst in dit fotoboek, dat ln het "Rotterdam Nu" is voor de prij. van Nederlands, Engels en Duits verkrijg- "0/? vierkr«gbaar bij Hector Bazen- baar is, is geschreven door de Rotter- j? boekhandel N.V., Korte Lijnbaan damse journalist L. W. Schmidt. De foto's T.H. Bronzen ere-medaille voor mejuffrouw van der Waal De burgemeester heeft op het stad huis aan mejuffrouw Hendrika Megteli- na van der Waal, wonende Maasdijk 118a te Schiedam, uitgereikt de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Deze onderscheiding is aan mej. Van der Waal verleend op grond van het feit, dat zij op 2 augustus vijfenveertig jaar in dienst is bij de NV W. H. van den Toorn's Industriële On dernemingen te Schiedam. (Fabrieksar beidster), Bibliotheek gebouwtje in Kethel ™'aal van de gemeentebibliotheek te Kethel staat sinds 1 november open voor leden van beide bibliotheken, oie in deze wijk wonen. Daar het zich laat aanzien dat de door het ge-neentebc- stuur toegezegde nieuwbouw in een ge projecteerde winkelgalerij in deze nieu we buurt nog wel enige jaren op zich zal laten wachten, zijn er "stappen ge daan voor een voorlopige huisvesting in een semi-permanent gebouwtje dat op een stukje vrijgehouden gemeentegrond zal kunnen worden opgetrokken. Wanneer hiervoor de nodige toezeggingen zijn ver kregen zal het groeiend aantal leden zich in het volgend jaar kunnen bege ven naar een grotere ruimte dan de oude raadszaal, waar voor volwassenen en jeugd een lees- en studieruimte zal kunnen worden ingericht en bovendien meer boeken geplaatst worden. Het boe kenbezit bedraagt thans 4471. In het af gelopen jaar werden 27.185 boeken uit geleend, waarvan 11.092 romans 4740 studiewerken en 11.353 jeugdboeken. Het voorgaande jaar werden 25.352 boeken uitgeleend. Dat het aantal uitle ningen niet toeneemt komt. doordat het boekenbezit niet kan worden uitgebreid door ruimtegebrek. Luther heeft eens gezegd: als de sterken thuis blijven zal God de zwakken roe pen om iets voor Hem te doen. Aan dit woord moest ik denken toen ik onlangs een verhaal las van Sheila Vuijsje- Gogol, een bijna internationale figuur (in New-York geboren, van Russische afkomst, opgevoed in Israël, leerde in een studentenkamp in Joego-SIavië haar man kennen, studeert momen teel Engels aan de Vrije Universiteit in Amsterdam). Het verhaal werd gepubliceerd in het Vrije Volk en bevat een jeugdherinne ring uit New York. Ze heeft daar een vriendin, Norma, een meisje met ne- gerbloed, die daarom niet bij haar thuis mag komen voor de buren. Samen Ieren de meisjes en samen spe len zij. Op een warme avond raken zij al wandelend en pratend in een ongun stig bekend staande buurt. Als ze voor een boekenwinkel staan te kijken wordt Norma door een aantal jonge gangsters meegenomen terwijl een po- litie-agent een oogje dicht doet. Sheila gaat haar achterna maar komt niet verder dan een deur die in 't slot ge gooid is. Een kwartier later komt er een politie-jeep om haar te halen en de volgende ochtend leest ze in de krant dat haar vriendin Nor-na ver kracht en vermoord is. In dit verhaal behoort Sheila tot de zwakken. Wat kon ze doen? Niets. Wat begint een meisje alleen als de politie een oogje dicht doet? Toch heeft ze wat gedaan. Ze heeft het onthouden Ze heeft er niet overheen geleefd. Wie het verhaal leest weet dat ze dit niet gekund heeft. Ze heeft het opgeschreven. Ook geen impone rende daad. Maar hiermee heeft ze ons herinnerd wat wij niet vergeten moe ten. Wat wij moeten weten in een we reld die soms duidelijk kouder,-killer wordt. Haar verhaal is een sclflreeuw in de nacht van onze harde wereld. En de zwakken horen het en geven het door. En ze weten: hier worden wij geroepen om verder te gaan in onze strijd voor liefde in plaats van. haat Voor nederigheid in piaats van rassen- hoogmoed. medemens

De Havenloods | 1965 | | pagina 2