DAT IS GEEN GELD! 'n teakslaapkamer voor 495 gulden MEUBELTOONZALEN HENK HARTOG Charles Chaplin en Jerry Lewis als solisten van de filmhumor deIVSU. m dfZeWèe er zit toekomst in de haven FLINKE MAGAZIJNBEDIENDEN een GROOT WOONHUIS I voor jongelui van 16-17 jaar die in aanmerking willen komen voor een VAKOPLEIDING IN HET HAVENBEDRIJF bestaat per 1 september a.s. plaatsingsmogelijkheid met goede vooruitzichten. Opleiding volgens een DRIEJARIG LEERLING STELSEL. Aanvangsloon variërend van f 50,- tot f 62,50 per week. Tijdens opleiding halfjaarlijkse verhogingen, indien opleidingsresultaten gunstig zijn. Theoretische opleiding op de havenvakschool. RUIL UW OUDE MEUBELEN IN, bij aankoop van nieuwe. Vraag vrijblijvend taxatie. COB-ROS -wvtafah». N.V. oostzeedijk 344-364 r.dam hoek oostplein «el. 133744 VOORWAARDEN VOOR TOELATING: a. leeftijd 16 en 17 jaar (doch niet ouderl) b. na lagere school tenrpinste één jaar voortgezet onderwijs, c. voor jongelui met ULO-opleiding bestaat de mogelijkheid tot opneming in een tweejarig leerlingstelsel. d. een geneeskundig onderzoek. Inlichtingen en aanmelding - bij voorkeur met de ouders - bij de directeur der Stichting Vakopleidingen Havenbedrijf, Waalhaven z.z. 18, telefoon 273332, dagelijks van 14.00 -16.30 en donderdag van 19.00 - 22.00 uur. autamatic: Hal land In onze grondstoffenmagazijnen is plaats voor enige (leeftijd 17 30 jaar) Bij voorkeur woonachtig in Rotterdam-Oost, Capelle of Krimpen, daar deze afd. over enige tijd zullen worden verplaatst naar Krimpen a.d. IJssel. W(j bieden medewerkers die kunnen aanpakken: een goed salaris schoon werk in een prettige omgeving gratis werkkleding. i ons kantoor c automatic holland! GROENENDAAL 31 j ROTTERDAM in geheel Schiedam incl. Kethel tot en met 10 woorden f 2.-. Elke 5 woorden meer f 1.-. Opgave en inzenden tot uiterlijk 's woensdags 12 uur v.m. Tel. 13 21 70. ADVERTENTIES kunnen ook worden opgegeven bij :Boek- en Kantoorboekhandel W. DEN HELD Hoofdstraat 181 - Schiedam - Tel. 268499 Boekhandel MODERN Boerhaavelaan 124 - Schiedam - Tel. na 6 u. 153008 Laat uw defecte TV of radio repareren bij het vanouds ver trouwde adres: radio West, Ma- thenesserweg 61 Rotterdam, te lefoon 236613 gevestigd sinds 1928. PERSONEEL GEVRAAGD Sevr. een flinke verkoopster die van aanpakken weet, 19-23 Boekhandel J. de Slegte, Coolsingel 83, R'dam. Tel. 13 83 05. ïebouw Palace vr. knecht in alg. dienst. Aanm. donderdag avond 7-9 uur en vrijdag van 2-4 uur, Zomerhofstr. 15. Sebouw Palace vr. nette werkster. Aanm. donderdagavond i-9 uur en vrijdag van 2-4 uur, Zomerhofstr. 15. Relasco Schiedam IN-V. vr. elektrisch lassci oor ketelbouw, pijpleidingen Jale voorzieningen. Hoog loon. Aanm. 19 56 89. Bij Thamsen kiur den geplaatst. Inl. elke wer'k daig bij Thomson's Haven,bedi P. d'e Hooclhweg 108, R'dam haven. Bloemenmagazijn Verbeek t wor i zoekt leerling of aankomend verko(op(st)er - bind(st)er v. haar moderne zaak. Bel of schrijf ons, of kom eens bij ons langs.Parkweg 375, Schie- Jongeman gevraagd voor lich te inpak- of prodpktiewerk- zaamseden. Leeftijd ca. 15 jr. N.V. Suikerwerkfabriek ARBA, j Spaanse Polder R'c Rozenburgsestr. 14. S'dam. 1151300. allround loodgieter burgerwerk. rijbewijs ge- Melden bij D. W. van Vreeswijk N.V.. Gantelstr. 12, RADIO-TELEVISIE TV-financlering zonder aa voor 59 cm-beeld. Duit» fa brikaat. Afwikkeling to i dag. Inl. Postbus 728, R'dam. of'" KOFFIE JUFFROUW zelfstan dige baan noodzake- Aantrekkelijk K.I.P.O. Wijnhaven Rotterdam of telefo nisch 13.03.54 (MO). De huisvrouw heeft een zwak voor „De Havenloods" Te koop magazijn met goede woning, grond 170 m2, zolder 30 m2 opslagruimte en 18 m2 kantoor. Krachtstroom. Geschikt voor werkplaats. Woon huis, 2 woon- en 4 slaap kamers, 1 okt. a.ï. Leeg te aanvaarden. Vraag prijs f82.500.- k.k. Geen imitatie teak, geen afro-mosia, maar origineel teak Denkt U aan een nieuwe slaapkamer? Wacht dan niet langer, maar kom kijken in onze toonzalen. Daar vindt U slaapkamers in diverse uitvoeringen en voor prijzen, die stuk voor stuk een verrassing zijn. Neem b.v. de teak slaapkamer die hierboven staat. 795.- zou niette veel zijn,toch betaalt U in onze meubeltoonzalen slechts 495.- voor deze gezellig-warme slaapkamer. Compleet met 2 pers. ledikant, 2 nachtkastjes, 3-deurs linnenkast, tafeltje en 2 stoelen /lO®^ voor slechts HEENVLIET - Zwartewaal Notaris L. de Boer te Heenvliet zal op donderdagen 19 en 26 augustus 1965, telkens des v.m. half 12 in café „De Zon" (Looy) te Zwartewaal veilen en afslaan, ten ver zoeke van de erven W. Kastelein: met erf en tuin aan de Bernissedijk 17 te Heenvliet, post Zwartewaal, kadastraal bekend gemeente Heenvliet Sec tie B nrs. 2336 en 2676, tezamen groot 3 a. 63 ca. en een t_eil.plaaitse--fgep,a.aI:d-.gedeelle van het kadastrale perceel huur opgeleverd. Vrije vestiging. gelegen in het recreatiegebied op t 0p goo m van (je nieuwe geprojec- het dorp Zwartewaal teerde jachthaven. Bezichtiging dinsdagen 17 en 24 augustus 1965 telkens van 24 uur n.m. Lasten per jaar f 56, Aanvaarding en betaling der kooppenningen op 1 okt. 1965 of eerder. ,in. eeJj moderne flat in het hartje van Rotterdam "ee.ft hiervoor in ruil een eengezinswoning met bieden. Als deze woning in een van de Rotter- AUTO'S - RIJWIELEN - MOTOREN Bromfletscyllnder uitslijpen plus zuiger 18.50. InruiJ-cyllnders voor Berini M 21 - 35, H.M.W., I.L.O., PUCH, RAP, SACHS voorradig F.B.M., DKW, Benelli, Solex, RN. In één dag ge- reed. „De Rtiwlelfavoriet", Schledamseweg 77, telefoon 23 77 90 Aangeb. Gorkun moderne 4-ka- merflat 2e woonlaag f96,90 per mnd. Gevr. R'dam of randge meente flat of vrije woning. Aanbiedingen H. D. Valstar, Zakdragerstr. 21, Gorkm.tel. u Bromfietsbanden met schoonheidsfoutjes. Guldens goedkope: Alle maten voorradig. Natuurlijk bij De Rijwielfavoriet, de zaak waar Uw vader reeds kocht! Schiedamseweg 77, tele- Te koop V.W. de luxe '63 f 3250. V.W. de luxe '52 f 500. Opel Kapitein de luxe 1961 f 3250. Opel Kapitein de luxe '59 f 2250. Opel Record '58 f1850. Opel Record 1957 f 1100. Opel Caravan 1959 f 2250. Opel Ca ravan 1957 f1500. Renault Fre gat Caravan 1957 f 1000. Re nault Dauphine 1960 f 1850. Che vrolet Bel-air 1958 f 1850. Ford Faunus 15 m. 1958 f 1000. Sim- ca Aronde L.C. 1957 f 600. In- ruilgarantie Automobielen Dijkman, Westfrankenlandse- straat 121a, S'dam, tel. 264195. Ook financiering zonder aan betaling. Lampekappen overtrekken, al le maten. Speciaal adres J. C J. v. Alphen Jacob Catsstraat 127, bij Noordsingel, telefoon 240186, eigen atelier. Te berei- Dekens overtrekken. Gestikte en doneen dekens, als nw. De- kenovertrekkerij Abr. Renne- •Mifk BINNENWEG 20 Rotterdam J 1e etage Hollenkamp, recht tegenover Ter Meulen Amsterdam: Herengracht40,Tel. 23.24.50 Arnhem: Bakkersstraat60,Tel.36003 Nieuwe National elektrische naaimachines. Nu slechts f 165,-. Alleen deze week. Be taling 13,- per week. Groen N.V., Vierambaentstraiat 114, (bij Mathenesser-pleinRotter dam. Tel. 236653. Duizenden korte en lange bont- ïtels tegen zeer lage prij- met volledige garantie. Desgewenst zeer soepele kre- ervice. Vraag gratis fol- De Bontkoning. Hoogstr. dam, tel. 117117. Hebt I) een Castella-pennlng? eeti Goudmunt-randje t het een praohtigie hal jok voor Kennedypenol gen. Klaar terwijl wacht bij Juwelier Stoopman, Nieuwe Binnenweg 307 en Zwartjanstr 85 R'dam te Schiedam, mgr Nolensla an 512 ien met 3-deurs onderkast 2 laden 173 x 55 x 88 cm. roestvrij stalen blad 18-8 bak ••'m geen f415, maar f198. d. Enden, Showroom, Straatweg 36, H'berg, telefoon Gratis advies. Bij de aankoop van vloerbedekking v.a. f 7,95, gratis gelegd. Bij het doen be plakken van uw trap met itoo- of tapijt, reeds u f lit et stofferen van uw meu- beien. Wonitogtorichttag Stof- feerderlj F, v. Dijk. Belt u even tel. 28T727 na 19 uur tel 182511 Kleding zonder vooruitbetaling. '2.50 per week. bijv. kleding ontant f 117.50 op gespr. beta ling f 130,- in 52 weken f 2.50 p.w. Kledingmagazijn Vi< Hoogstraat 97. R'dam, tel *""".5. Vraagt gratis i dames, heren, en kinder kleding en suèdejasjes voor da- en heren. Aparte spreek- lang, met 1 of 2 bakken losse bakjes ln 5 maten schoonheidsfoutjes, voor 1 prijzen, uit voorraad lever kook- Naar Uw vakantie-oord per luxe touringcar. Speciale reizen voor vakantiegangers, v.a. 15 mei elke zaterdag o.a. naar Valkenburg en andere plaatsen in Zuid-Limburg, retour f 16; NijverdalHellendoornOmmen retour f 15; EpeBeekbergen (Veluwe) retour f 12A0. Kinderen reduktie. Vraagt tol. en folders Euroship Bus Tours. Ie Jeriehostraat 56. tel. 13.59.56. Campingsport „De Huifkar" de mooiste bungalows en alle andere tenten van prima kwa liteit nu 15 pet. tot 30 pet kor ting! Slaapzakken v.a. f 17.50. Koop nu voor volgend jaar, dat scheelt u een hoop geld. Bij voorbeeld: 5-persoons bunga- zijluifels f 310. Kre- z mogelijk. Huib van Mastrigt, Krlingse Plaslaan 87, IJsclubterrein. tel. 127132, woon huis 124478. Geopend van 9 uur donker, zondags van 10 tot llillllillllllill LOODSBOOTJES worden gespeld en kosten weinig geld llllllliilllllllllllllllll TE KOOP AANGEBODEN Inruil meubelen Bij aankoop van nieuwe meubelen nemen wij desgewenst uw oude meubelen terug. Een grote collectie meubelen en tapijten staat voor U In onze winkels ter be zichtiging gereed. Vraag vrijblijvend taxatie. Cor-Ros meube len. Oostzeedijk 344-364, hoek Oostplein. of nooatli Wasmachines, langzaam wasser v.a. f 165. ook Miele; snelwasser v.a. f 95,- Waanders, alléén gevestigd Ruilstraat 4-6-8. Tel. 255826. slechts f235,- ende 1-2- en 3-deurskas- uit voorraad leverbaar. Marlastraat. 43 - Schiedam. Tel. 264779. ScMetbaanlaen Rotterdam. Tel. 2321S5 Gilles G b eurre Fernandel en Bourvil gier's komedie „La cuis (in Studio 6 2) De grote komedianten van het witte doek zijn altijd solisten geweest. Hun overwicht is zo verpletterend, dat wat zich rond hen beweegt teruggedron gen wordt tot een schamele figuranten- status. Zij eisen iedere scène voor zich op, dulden niemand naast zich, laat staan hoven hen, maar het is de kunste naar in hen, die de balans toch in even wicht houdt. De meesten van hen regis seerden zichzelf, een ideale situatie uiteraard, omdat zij zo volledig het heft in handen kunnen nemen. Met opzet ge bruikten we hier de verleden tijd; het komt immers nog maar hoogst zeiden voor, dat een filmkomiek ook de regie voert van de rolprent, waarin hij de hoofdpersoon is. Jerry Lewis en Peter Ustinov zijn voorbeelden in onze dagen van zo'n krachttoer, waarbij alles in één sterke man gebundeld is. In de periode van de stomme film, de gouden tijd van de individuele filmclowns, waren een Bus ter Keaton en Harry Langdon wel min of meer afhankelijk van een regisseur, maar deze was wel zo verstandig hen zo veel vrijheid te gunnen, dat zij zich ge heel naar eigen aard konden uitleven. Harold Lloyd koos ook bij voorkeur de paden, die hemzelf goed dunkten; de grootste van allen, Charles Chaplin, zal echter wel altijd blijven gelden als de duizendkunstenaar, die niets aan ande- Hoe geniaal en virtuoos hij hierin ge slaagd is zijn start dateert van 1914 blijkt weer eens ten overvloede uit één van zijn onbetwiste meesterwer ken, misschien wel zijn belangrijkste, die thans in Cineac-Beurs weer eens een reprise krijgt. Dat is ..Goldrush", nu precies veer tig jaar oud, maar wat zijn ongeëve naarde humor betreft verre van verou derd. Chaplin is hierin meer dan ooit de vagebonderende paria, die, zoals een ander naar goud dorst, snakt naar beter begrip bij en sympathie van zijn mede- jaarsmaaltijd, wanneer de mooie meis jes van zijn wensdromen hem in de steek hebben gelaten en hij het befaamd ge worden broodjesballet opvoert. En om even bij Charlie's culinaire „geneugten" te blijven: onvergetelijk is ook de ma nier. waarop hij lekkerbekkerig en met keurige „tafelmanieren" zijn schoen verorbert, na hem eerst gekookt te heb ben: de veters met zijn vork manoeu vrerend alsof het spaghetti is, de spij kers stuk voor stuk aflikkend als vette kluifjes.. En bijna wordt hij zelf als smakelijk hapje opgepeuzeld, wanneer een uitgehongerde goudzoeker in een koortsvisioen kannibalistische neigingen krijgt,en Charlie aanziet voor een goed- doorvoede kalkoen.„Goldrush" zit boor devol verrukkelijke vondsten; wij noe men nog Charlie's wandeling langs de af grond met de beer op zijn hielen, de hut, die balanceert op het randje van een stei le rots, Charlie's dans met zijn aanbe den Georgia, waarin een hond tegen wil en dank mee circuleert. Men krijgt deze „Goldrush" niet meer te zien met de vijftig verklarende tussentitels, die er in 1925 op prijkten; in 1942 voorzag Chaplin zelf zijn film van commentaar en (op Auld Lang Syne geïnspireerde) muziek, iets, waarover zijn oudste bewonderaars zich toen (en nog steeds) mateloos kwaad hebben gemaakt Ten onrechte, want zo Jerry Lewis in actie als verpleger in Frank Tashlin's klucht „The disorder ly orderly" (in Arena) is „Goldrush" toegankelijker geworden voor de huidige generatie, die de Eras- musprijs-winnaar des te beter zal kun nen appreciëren in dit werk uit zijn glo rietijd. Die: b gewekt, om tijdgenoot Jerry Lewis als universeel genie te vereren. Jerry Lewis, die eigenlijk Joseph Levitch heet, heeft sinds 1949 in een dertigtal films gespeeld, waarvan tot 1956 een dozijn met Dean Martin als vaste partner. Evenals Chap lin beeldt Jerry Lewis bij voorkeur de kleine man uit, die de klappen krijgt, maar voor hem loopt het altijd goed af: een zekere toekomst én het knappe meis je. Lewis heeft echter niets menselijks, hij handelt als een imbeciel, kijkt debiel en loopt kennelijk met opzet in zeven sloten tegelijk. Daartoe bedient hij zich van gerenommeerde kluchtre gisseurs als Frank Tashlin en Norman Taurog, de eerste een voormalige car toonist en tekenfilmmedewerker van Leon Schlesinger en Walt Disney, de ander (reeds 66) een oude rot in de filmkomediesector, die in 1930 al een Oscar kreeg voor „Skippy". Nadat Taurog verschillende films van het duo Martin Lewis onder zijn hoede had gehad, werd hij door Jerry, toen deze zich van Dean, die zich meer op zang en musical wilde toeleggen, had losgemaakt, aan de kant gezet. Lewis had hogere aspiraties: hij wilde zichzelf regisseren en toen hij eenmaal een eigen produktiemaatschappij had. kon hij de lakens uitdelen. ;,The deli cate delinquent" had inderdaad iets chaplinesks, maar Jerry's regiedebuut was toch gèen succes. Hij heeft het daarna nog enige malen geprobeerd, voor het laatst met „The nutty pro fessor", maar ondanks fanatieke toe juichingen in de „Cahiers" Dieven over het algemeen de lauweren achterwege. Voor zijn nieuwste film, „The disorder ly orderly", thans in Arena onder de regelrechte kluchttitei „O moeder, wat een broeder" (Paramount Krijgt n dit opzicht Fox-allures!) maakte Jerry Lewis weer gebruik van de diensten van Frank Tashlin. Diens cartoon-rou tine uit de tekenfilmstudio's inspireert hem overvloedig tot geinige gags. waaruit Jerry Lewis het maximum weet te halen door zijn beweeglijke mimiek en springerige natuur, ditmaal als een gedroste student in de medi cijnen, die als verpleger in een zieken huis de boel precies zo op stelten zet als hij eerst in een warenhuis deed. In dat opzicht verschilt hij essen tieel niet van Norman Wisdom, de zeer onderschatte Britse „underdog". De afwijking, die Lewis ditmaal ver toont, om zijn gedrag te rechtvaardi gen (want zijn „abnormaliteit" krijgt meestal een verklaring) is zijn overge voeligheid voor andermans ziekten en pijnen. Met enorm veel gooi- en smijt werk, in fraaie kleuren gerealiseerd, waaraan dwangbuizen, brancards, zie kenauto's en wat er nog meer los en vast zit aan een ziekenhuis te pas komen, komt voor Jerry Lewis toch de happy ending. Veterane Glenda Farrell speelt de directrice, die een zwak voor Jerry heeft, omdat zij zijn vader goed gekend heeft; de vorige week overleden Everett Sioane is de president-directeur, Kathleen Freeman de hoofdverpleegster en Susan Oliver het mooi(st)e meisje. Tenslotte in Centraal „Mademoiselle Striptease" van Pierre Foucaud, waarin Agnes Laurant ais een keurig meisje uit Lyon in losbandige St. Ger main des Prés kringen terechtkomt, waar zij aanvankelijk van de verhoudin gen niets begrijpt, totdat semi-arts Phi lippe Nicaud haar doeltreffend heeft in gewijd. Petje af Voor uitvinders hebben we altijd een enorme bewondering gehad. Het zijn im mer prakkizerende mensen, die op eer. mooie ochtend met iets komen aanzet ten, waarvan wij zeggen: „maar dat if toch heel logisch. Dat hadden wij ook kunnen bedenken". Maar zij hébben het dan al bedacht. Dat is het hele verschil. Een bijzonder vruchtbare uitvinder kwam dezer dagen naar Rotterdam, orr. er te laten zien wat hij had uitgevon den om taxi-chauffeurs te beschermen tegen aanvallers. Een arts uit Heemste de, die in zijn vrije tijd op briljante wij ze zit te knutselen. Hij demonstreerde zijn vinding in Rotterdam, „omdat de politie daar altijd zo open staat voor nieuwe ideeën". Geen gering compli ment. Ze waren er dan ook, de geünifor meerde Rotterdamse gezagsdragers en ook enkele afgevaardigden van de Rot terdamse taxi-chauffeurs en voer dat ge zelschap nam de arts graag zijn petje af. Want in die pet zat het geheim van de uitvinding: twee kwikbuisjes, die bij abnormale bewegingen van het hoofd naar voren of naar achteren een rust- stroom onderbraken en zo een alarmin stallatie in werking stelden. ,,Ook na dat de man bewusteloos is geslagen, kan hij zodoende toch alarm maken", verklaarde de uitvinder. „Met zijn hoofd zakt ook de pet naar voren oi naar ach teren en ja hoor, daar begint de claxon te loeien".

De Havenloods | 1965 | | pagina 6