Op Thurlede voelen veel volkstuinders zich de koning te rijk Uitslag van onze Zomerpuzzel Waterseouts spelen weer operatie „Groote Beer" Vrijgemaakten antwoorden op schrijven van Gereformeerden SCHIEDAM KREEG ER IN JUNI 3 INWONERS Bil %VE HAVENLOODS DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1965 7 SCHIEDAM "QERT1JDS was een „volkstuinder" gemakkelijk te herkennen. Ge woonlijk torste hij een gonje zak, met aardappelen, rode kool, bonen en wat zijn tuin maar opleverde en soms droeg hij ook nog een schop onder de arm. De „volkstuinen" zijn langzamerhand „siertuinen" ge worden, waarin vaak alleen maar bloemen worden gekweekt. Het volks tuinen is een vorm van recreatie in een nieuwe richting. Neem nu het Schiedamse volkstuinen- complex „Thurlede". Er staan om te be ginnen geen zelf getimmerde huisjes meer, zoals men ze vroeger zag plus het ene noodzakelijke aan de slootkant. Nu zijn het kleine buitenhuisjes geworden, van vrijwel uniform model. O ja, het is prachtig, maar toch is er iets van de echte volk stuinders-sf eer verloren ge gaan. Je kunt er nu om zo te zeggen op je pantoffels tuinieren en de klompen- kijk rijpen? „Dit is mijn vrijetijdbesteding", verzekert de heer Van Schaik. Die vrije tijd valt voor hem overdag, vanwege het feit dat hij een nachtbaan heeft bij een overslagbedrijf. Dikwijls komt hij in het huisje een paar uur slapen, want daar is het lekker rustig. Geen buren naast, on der of boven je. „We hebben hier onze vakantie doorgebracht en een heerlijke tijd gehad", verzekert hij. Dat het water nu in de paden staat, kan hij ook niet helpen. De grond ligt wat laag en de re gen valt royaal. „Nee", zegt weer een ander die het gras bijeen harkt, „ik ben niet van plan om hier hele dagen door te brengen. Maar het werd een bende hier. Ik moet er weer eens flink aan werken. Maar ik kom hier alleen als ik er zin in heb, daar om wil ik geen huisje. Soms kom ik hier in dagen niet en dan moet er weer even flink aangepakt worden". „We wonen op een flat en hier komen we echt weer eens tot rust", getuigt mevr. Th. Mouwens. Het is één van die schaarse zonnige perioden, ze zit heer lijk op het terras voor het gezellige huis- Neen. de vakantie heeft het echtpaar hier niet doorgebracht, maar, zegt de heer Mouwens: „Ik heb nog een week te goed en dan blijven we lekker nier". Het schoffelen, snoeien en grasmaaien is geen bezigheid die hem aantrekt, doch dat neemt zijn echtgenote graag voor haar rekening. „Leuk werk is dat", zegt ze. Grasmaaien is in elk geval weer eens wat anders dan stofzuigen! Zo maakt iedereen ervan wat hij als zijn „recreatie" ziet. Natuurlijk zijn er grenzen: tegenwoordig is ook bij het volkstuinieren veel aan banden gelegd. In het kastje bij de ingang van het com- dragers zijn dan ook schaars. Mooie te gelpaadjes en keurige gazons geven aan het geheel iets van „standing". Daar passen de huisjes best bij en de inrich ting is navenant. Alles bij elkaar heeft het iets weg van een villawijk. Daar valt geen kwaad van te zeggen, maar wie met gedachten aan rode kool, kroten, spinazie en wat dies meer zij naar deze „volkstuinen" gaat, zal teleurgesteld worden. Al ziet men zo hier en daar toch nog zo'n echte ouderwetse groentetuin, opgesierd met wat bloembedden. Je kunt er overigens best je vakantie doorbrengen in die volks-siertuinen. Trou wens, dat blijken velen dan ook te doen. Het is goedkoop, handig en rustig. Geef de mensen eens ongelijk! Het voornaam ste is: de zon, en die vind je dit seizoen op Ameland en in Valkenburg ook bijna niet. Bovendien kun je bij de Thurlede- volkstuinen ook vissen. Nou ja, de vangst is niet groot, maar dat hoeft niet altijd. We hebben ons laten vertellen, dat er nog wel paling wordt gevangen en „witvis". „De mensen hebben echt geen plezier meer in dat aardappelen en groente te- Voor de tweede maal organiseert de Schiedamse padvlndersgroep, de SWS, de Operatie „Groote Beer" nu Operatie „Groote Beer" 1965 geheten. Het spel, dat georganiseerd wordt voor welpen, wordt gespeeld in het Prinses Beatrixpark op zaterdag 4 september 1965. Als verzamelplaats is weer het parkeerterrein in het Prinses Beatrix park nabij de Blauwe Brug (Groenoord) gekozen. De horden verzamelen daar om 13.45 uur. Verdere tijden zijn: 14.00 uur opening; 14.30 uur vertrek welpen naar posten: 14.35 uur begin spel; 17.10 prijsuitreiking 17.30 uur einde. De nesten van de 5 deelnemende hor den (3 uit Schiedam, 2 uit Vlaardingen» worden ingedeeld in vloten. Iedere vloot staat onder leiding van een schout bij nacht (akela). De vloten varen langs de havens (posten), totaal 4 stuks, en krij gen bepaalde opdrachten te vervullen. De winnende horde ontvangt de zoge naamde „wisselbeer", terwijl alle hor den als herinnering een totemleertje krijgen aangeboden. De Schiedamse Waterscouts (groep 1) Nieuwe EHBO-cursus De EHBO afd. Schiedam, deelt mee dat de nieuwe cursus ter opleiding voor het Eenheidsdiploma zal aanvangen voor beginners op maandagavond 13 septem ber a.s. van 7.30 tot 9.30 en voor gediplo meerden op donderdagavond 16 septem ber a.s. van 7.30 tot 9.30 uur. Deze cur sussen worden gehouden in de bovenzaal van het gebouw Volkshuisvesting West molenstraat 26 (hoek Westvest) Aanmeldingen kunnen geschieden bij mevr. E. E. Kockx-v. Gerven Lange, Singelstraat 25, de heer C. J. van Reede, Marconistraat 5b, bij het secretariaat, Vlaardingerdijk 335a, tel. 264188 en in de zaal op de eerste cursusavond. In deze cursus zal ook weer onderricht worden gegeven in de mond op mond be ademing. Bibliotheken weer open De gemeenschappelijke gemeentelijke en katholieke openbare leeszalen zijn weer geopend. De ouders wordt gevraagd speciaal aandacht te besteden aan de jeugdbibliotheken, waarvoor het inschrijvingsgeld zeer laag is gesteld. plex hangen de voorschriften ter kennis neming en anders let de beheerder er wel op, dat alles binnen de perken der netheid blijft. Mlen kan niet maar raak tuinieren. Het is een enorm complex dat in twee gedeelten is gesplitst, waar vele honderden Schiedammers een stukje na tuur terug vinden, dat zij in het gejaagde stadsleven ontberen. En al zijn de „volkstuinen" dan „siertuinen" gewor den, het doel is hetzelfde gebleven, al kende men vroeger de term „recreatie" niet. Directeur slachthuis nam afscheid Wegens zijn benoeming tot veterinair inspecteur der Volksgezondheid tevens inspecteur van de Vee-artsenijkundige Dienst in de provincie Overijssel, is aan drs. D. van den Akker eervol ontslag verleend uit diens functie van directeur der keuringsdienst van slachtdieren en vlees in de Keuringskring Schiedam en van het Openbaar slachthuis Schiedam. Het afscheid, dat van drs. Van den Akker werd genomen kenmerkte zich door hartelijkheid en gemoedelijke sfeer. De heer M. Vlis die de scheidende dirc- teur toesprak, zei o.m.„We willen u niet graag kwijt en we hoopten al dat u hier uw pensioen zou halen". Doch hij verklaarde ook dat hij drs. Van den Ak ker zijn betere positie van harte gunde. De heer W. A. Poot sprak namens de grossiersorganisatie. Hij constateerde, dat in de acht jaar waarin de heer Van den Akker in Schiedam werkzaam is ge weest, hij steeds oog bleek te hebben voor de belangen van de grossiers. De heer Poot overhandigde drs. Van den Ak ker een scheepswekker voor diens ple zierjacht. Tevoren had de heer Van der Vlis namens de federatie van slagers en de Coöp. In- en Verkoopvereniging van vlees in de Drie Maassteden, drs. Van den Akker een fiets aangeboden. Het woord werd ook nog gevoerd door de dierenarts P. H. Kleinjan uit Maas land. TtE ZOMERPUZZEL heeft zeer velén uit de tent gelokt. Zo was het ook met de winnaar. Toen wij de heer D. Mous, Mathenesserdijk 57b, Rotter dam, over de telefoon meedeelden, dat hij de eerste prijs boeken- of platen- bon van 25 gulden had gewonnen, liet hij zich ontvallen: „Nou, dat is ook geluk, ik stuurde voorheen de oplos singen nooit in...." Men ziet 't: het loont! De vier leuke fotoboekjes „Ja, zo was en is Rotterdam", gaan naar me vrouw C. M. Nolet, Burg. Meineszlaan 44b in Rotterdam; mevrouw J. de Ruiter, Schiedamseweg 78 in Schiedam; mej. E. M. Krijgsman, Koekoekplein 12 in Rotterdam en de heer G. Regeer, M. Hobbemastraat 20 in Capelle a. d. IJssel,. Hier volgt de oplossing: (meelevend) -delven dragonder-drogen zij venster-servet valkenier-klaver verzengen-vrezen verlangen-vergen gedurende-deurne verkiezen-kerven verhoeden-voeder frenetiek-rieken MEE RDA NZIJ NE1 GEN LAN DGE ZIE NHE EFT De te vormen zin luidt dus: „De wereld is een soort boek men slechts de eerste bladzij gelezen heeft als men niet meer dan zijn eigen land gezien heeft." len", vertelt ons de heer Th. Burgers Hij heeft zo'n vijftig jaar achter het Stuur van de auto gezeten, waarvan der tig jaar als taxi-chauffeur. In feite was de heer Burgers de eerste taxi-chauffeur in Schiedam en hij toont ons een vergeel de en gekartelde foto met een open „Spij ker" die als eerste taxi door Schiedam reed. Maar hij heeft de zaak over gedaan en beleeft nu plezier aan de grote varia tie bloemen op zijn 250 m2 grond. „En dat uit pakjes zaad van 60 k 70 cent", lacht hij tevreden. Er staan ook aard beienplantjes, die straks „onder glas" gaan en vol trots toont hij de meloenen- planten. „Dit vind ik nu het mooiste werk", getuigt de heer Burgers over zijn bloementeelt. Hij heeft een heel luxe tuinhuisje, dat f 2000 heeft gekost, doch waar nog eens zoveel bij kwam om het te krijgen, zoals hij het hebben wilde. Staalkaart De heer C. van Schaik bezit kennelijk nog het oude volkstuindersbloed. Zijn tuin is een groentewinkel, waar spruiten, Als resultaat van het schrijven der kerkeraden van de gereformeerde kerk van Schiedam en Vlaardingen, heeft de kerkeraad van de gereformeerde kerk vrijgemaakt, thans een antwoord gericht tot de kerkeraden der gereformeerde kerk, waarin blijdschap wordt uitgespro ken over de houding die thans wordt aangenomen in genoemde kwestie. Ge constateerd wordt, dat het een moedige stap is, omdat deze niet kon worden ge daan, zonder zekere, vroeger uitgespro ken, woorden terug te nemen. Er wordt aan herinnerd, dat na de eer ste zondag waarop gescheiden werd ver gaderd, op 4 sept. 1964, de broederhand werd geboden, doch dat deze werd ge weigerd. Het schrijven besluit; „Ziehier ons voorlopig antwoord, waarmee wij niet langer dan nodig was wilden wachten en dat we niet tot een formeel bericht van ontvangst durfden beperken. We hopen te zijner tijd op de beide delen van uw schrijven nader in te gaan. Maar u be grijpt, dat dit enige tijd zal vergen. Bo vendien zijn de zomermaanden juist aan gebroken, waardoor het houden van ver gaderingen wel wat bemoeilijkt wordt. Maar we hopen gedachtig te blijven aan de volzin, waarmede de brief aan ons eindigt en uw besluiten en voorstellen niet alleen in broederlijke geest te ont vangen, gelijk we dit reeds toonden, maar ook in gelovige onderwerping aan onze Here Jezus Christus en Zijn heilig Woord te beoordelen. Tenslotte nog dit. We menen er mede te mogen volstaan ons antwoord op een brief van u uitsluitend te richten aan u en dus de tot uw kerkverband behorende kerkeraad van Vlaardingen buiten onze verantwoording te laten". onderwerp-perron DEW revideren-vriend ERE interland-tranen LDI steigeren-texiinig SEE ontsponen-tropen NSO trotseren-resten ORT bedoeling-deling BOB onbekwaam-boeman KWA overladen-doelen ARV vermaning-vering ANM kwanselen-wanikel ENS reflectie-retief LEC hardsteen-narede HTS president-sprint DEE versturen-turven ER5 ontbreken-kronen TEB vaderland-draven LAD verzwij gen-werven ZIJG edelknaap-dakpan ELE verz oenen-voeren ZEN heerschap-schrap HEE afgemeten-gemeen FTA stommelen-moeten LSM kerstenen-streek ENN presentie-persen IET medeleven Het statistisch overzicht van Schie dam geeft aan, dat het aantal inwo ners gedurende de maand juni met drie is gestegen, zodat het op X juli totaal 81.889 bedroeg, nl. 41.172 vrou wen en 40.717 mannen. Er vertrokken nl. in die maand 323 personen (152 mannen, 171 vrouwen) terwijl zjch ves tigden 276 personen (143 mannen, 133 vrouwen). Het vertrek overtrof dus de vestiging met 47 personen! Er overle den 55 personen (30 mannen, 25 vrou wen) doch er werden 105 personen ge boren (8 mannen, 57 vrouwen). Er werden 3 kinderen levenloos geboren, 2 onwettige. Er waren 37 eerstgeboren babies.Wat de sterfte betreft, dit be treft 1 persoon beneden 1 jaar, 1 tus sen 1 en 4 jaar, 2 tussen 514 jaar, 1 tussen 2539 jaar, 3 tussen 40—49 jaar 5 tussen 5059 jaar, 9 tussen 6069 jaar, 18 tussen 70—79 Jaar, 18 van 80 jaar en ouder. Er overleden Er werden In juni 75 huwelijken vol trokken en er hadden 7 echtscheidingen plaats. Na hun huwelijk, konden 13 echtparen een eigen woning betrekken, 17 gingen bij ouders inwonen, 3 bij familie, 5 door onderhuur, 12 elk af zonderlijk, 25 vestigden zich buiten de gemeente. Er vonden 129 verhuizingen binnen de gemeente plaats. De meeste personen, 75 vertrokken naar Rotter dam, 44 naar diverse gemeenten in Zuid-Holland, 31 naar Vlaardingen, 33 naar Zeeland, 23 naar Overijssel, 21 naar Maasluis en 22 naar het buiten land. Zevende drumbandconcours op zaterdag II september Voor de zevende maal zal te Schie dam het drumbandconcours worden ge houden, ditmaal op zaterdag 11 sept. Het concours, dat plaats vindt in de Plantage, begint om 1 uur. Van 4—5 uur is er een défilé van alle korpsen in de lange Nleuwstraat, dat door burgemeester Roelfsema zal worden afgenomen. Er nemen 35 korpsen aan het concours deel. In het programma schrijft de burgemeester o.m. „Gaarne wil Ik dit 7e Schiedamse Drumband Concours met een enkel woord bij U inleiden. En dit zal dan zijn een woord van waardering jegens organisatoren en deelnemers. Er wordt wel eens gezegd, dat de mens van tegenwoordig niet veel lief hebberij meer heeft om op cultureel gebied actief werkzaam te zijn. Nu is dat niet zo heel erg; er moeten ook luisteraars zijn en liefst niet zo weinig ook. Maar om deze te kunnen trekken en te boeien moet er iets gepresteerd worden, en dat is slechts te bereiken door vaardigheid en voortdurende oefe ning. Dit hebben de deelnemers kunnen opbrengen; zij willen niet alleen iets doen, maar zij willen dat góed doen. Daaruit is dan ook te verklaren, dat dit concours de aandacht van velen blijft trekken, en ik hoop zeer, dat de lie sept. van dit jaar deze groeiende traditie zal bevestigen. Ik wens U allen veel voldoening en onvermengde vreug de". Ontspanningsmiddag voor bejaarden De afdeling Schiedam van de Alg. Ned. Bejaardenbond geeft dinsdag 14 sept. voor haar leden een ontspannings middag. Dan zal de film „Echo der bergen" worden vertoond. Kaarten hier voor kunnen op vertoon der contribu- tiekaart afgehaald worden in het Blauw Huis" op donderdag 9 sept. van 1012 en 2—4. werd opgericht Thans telt Schiedam 5 horden. Helaas L er een achteruitgang in het ledental van de horden, de horde van groep 2 telt plm. 7, de horde van groep 3 plm. 13 welpen, de 2 horden van groep j 8 zijn samengevoegd. Alle horden kampen met een nijpend gebrek aan leiding. De horde van gr. 1 is mo- menteel de grootste van Schiedam. In- 1, formaties over de Schiedamse padvinde- - rij, in 't bijzonder over de SWS, kun- J - worden ingewonnen bij de groeps- ;r: A Knnnpnnl Van 's-Gravesan* Gevonden voorwerpen I Te bevragen aan het hoofdbureau van, I politie te Schiedam, dagelijks van 8. J politie te Schiedam, dagelijks van 8.00- f 17.00 uur, behalve op zaterdag en zon- dag: kinderbeursje; damestas; kinder- portemonnee met inh; knipportemonneo met inh; portemonnee; kinderschoentje (r); vest; vest; regenjas; bril; kinder- vestje; pakje shag in étui; sierdop; 7 sleutels; bril; 2 sleutels. Te bevragen bij de vinders: zadeldek. Oosterhof, Rubensplein 25; 4 spanner, Niemantsverdriet, Nieuwe Haven 75- weekkaart NS, Herbertjan, Delftgouwse- weg 181, Delft; boekje met nota's, Brus- saard, H. Polakstraat 117; 6 zilveren vor ken, Bishof, v. Oldenbarneveltstraat 84; fotomapje, Prins, Vlaardingerdijk 201; fototoestel in tas, Boot, Burg. van Haa- renlaan 1139; pakje rubbermatten, Cap- sulefabriek, Schie 88; dekzeil, Den Har- tog, v. Beverenstraat 13; theeschepje. Blonk, dr. Kuyperlaan 57; kunstgebit, Schell, Singel 41a; rol loden pijp, Goed- hart, Ridderkerksestraat 30; cocos mat en plastic matje, Pol. Rotterdam, Mar- coniplein; werkhandschoen (r), Kramer- Freher, Havendijk 140; 1 paar dames handschoenen, Postkantoor, Tuinlaan jonge herder, Nieuwenhuizen, Sophiastr. Ill, R'dam, tel. 141134; kanarie, Lans bergen, B. Verveenstraat 8; zwart hond je, Netten, Zwartewaalsestraat 44: bruin hondje, Hartensveld, Middelharnis- straat 45; zwart hondje, Vermaat, Rid- derkerksestraat 19a; poes, Asiel, St. An na Zusterstraat 47; ro<je step, de Borst, Klaas Katerstraat 12;' autostep, Hoog stad, Lekstraat 96; autostep, Van Ark, Schuttersveld 52; rode autostep, v. Schie, Klaas Katerstraat 3; jasje, Techn. Be drijven, Broersvest 95; 1 paar kinder schoentjes en sokjes, Lourens, Lorentz- laan 39c; sjaal, Bakker, L. Nieuwstraat 121b; badhanddoek en zwembroek, Ver linde, Marconistraat 69a; damesschoen (r), Kooij, Valeriusstraat 34; badpak, i Bezemer, Sav. Lohmanlaan 30; plooi- rokje, v. Ooijen, Oldenbarneveltstraat 56; damesvest, Dorsman, PKO-laan 113a; damessjaal, Baris, Pr. Mauritsstraat 22; regenjas, Barends, BK-laan 198; nylon jack, Van Beers, L. Costerstraat 28b; blazer, v. Eijk, Vlaardingerdijk 69; re genbroek, Smidt, Fabristraat 15; kinder vestje, Snijders, Broersveld 131a; dames tasje, Ekeren, le Tuinsingel 31; porte monnee met inh., Besules, Np.prtfvestsin- gel 31; damësportemonnee met inh., Hoofdbur. Pol., R'dam; portemonnee, De Wolf, St. Liduinastraat 88b; portemon nee met inh., De Boogaard, v. Maanen- straat 69; portemonnee roet inh., De Boogaard, v. Maanenstraat 69; heren portemonnee met inh., Thijssen, St. Li duinastraat 102a; portemonnee met inh.. Benzinestation v.d. Kamp, 's-Gravesan- destraat; portefeuille met inh., Lenolski, Rotterdamsedijk 417b; paraplu, v. Beers, L. Costerstraat 28b; brilétui, Hoorman, dr. De Visserlaan; parapluihoes, Hoor man, dr. Visserlaan; portefeuille, Post- kantoor, Tuinlaan; hangertje, De Groot, Parkweg 51; bankbiljet, Drogisterij Coops, Burg. van Haarenlaan 688; bedel- c armband, Rissema, Hogenbanweg 13b; kettinkje, Weitering, G. Reindersstraat 126; bankbiljet, Barends, Edisonstraat 20b; bankbiljet, Waardenburg, Nieuwe Damlaan 25b; verlovingsring, Kuijl, Lo- rentzlaan 42d; schakelarmband, Egeber. BK-laan 209; herenhorloge, Hertog, dr. Kuyperlaan 131; trouwring, Richters, Lo- rentzplfcin 18b; dameshorloge, v.d. Hoe ven, B. v. Haarenlaan 460; kinderringe tje, Planbeck, Fabriplein 7a; zilveren armband, Van Pelt, v. Markenstraat 17; ring v. Kampen, Dam 34a; doosje, West huis, Da Costastraat 39b; kinderringtje, idem; dameshorloge met klem, idem be delarmband, v. Aken, L. Collignistr. 26. Zelfs de Breedstraat is schilderachtig Als gewetensvol chroniqueur van Schie. dam voel ik mij verplicht niet alleen de lichtzijde maar ook de schaduwzijde van onze stad te conterfeiten. Daaraan koppel ik meteen de mening vast, dat het ver kommerde en ten dode opgeschreven stadsdeel toch nog zoveel schilderachtigs inhoudt dat het tot tekenen noopt. Waar de St. Janssteeg uitloopt op de Breedstraat is een hele hoek reeds ge sloopt. Het is er nu een hele puinhoop die overwoekerd wordt door een wilde vegetatie van onkruid. De nog overeind- staande huisjes zijn allen dichtgespijkerd ten teken dat sloop spoedig zal volgen. Naast de vele fraaie en schilderachtige plekjes van Schiedam, die reeds in deze rubriek zijn verschenen, zullen er af en toe ook bij zijn die niet op hun schoon heidsmerites worden getoetst. Ook hier zal debet zowel als credit te voorschijn treden. OCTAVE DECON1NCK 30 i 25 Jubilarissen bij Wilton Weer is bij Wilton Fijenoord een aan tal jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door ir. A. Meyer namens de directie. De heer C. Huijsmans uit Rotterdam, aanhouder-klinker was 40 jaar aan de werf verbonden. Tot de zilveren jubilarissen behoorden de heren L. J. T. Boender, elektro-mon- teur, H. J. Fonds, revolverdraaier, C. H. van Verven, ijzerwerker afd. reparatie, allen te Schiedam; J. Brands, beambte afd. produktie, J. van Roon, bèambte afd. reparatie ordercentrale, J. J. Ploeg, constructeur groepsleider tekenkamer scheepsbouw, allen te Vlaardingen; G. Poot, constructeur tekenkamer scheeps bouw. F. Exalto, draaier te Rotterdam. Zij allen ontvingen het gebruikelijke ge schenk in couvert. Huishoudelijke Voorlichting organiseert cursussen De Stichting voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting Schiedam heeft een eenvoudig, doch duidelijk boekje uitgege ven, waarin de vursussen worden ver meld, die dit seizoen worden gegeven. Deze cursussen bestaan uit 4 of 8 lessen van 2>/t uur, waarop een vervolg moge lijk is. Zij worden eenmaal per week ge geven in het gebouw Nieuwstraat 12. De lessen worden zowel 's morgens, 's mid dags als s' avonds gegeven en zijn toe gankelijk voor Schiedammers boven 18 jaar. De kosten zijn 75 cent per les. Dé cursussen zijn naai-cursus, naai-ad- vies, hoedjes maken, koken en voedings leer, verrichten van kleine werkjes 'n huis, geschenken maken, handwerken, verzorging van het uiterlijk, gast en gast vrouw, huisvrouwengymnastiek en bloemschikken. Ook voor de heren bestaat gelegenhed een kookcursus te volgen want, zo wordt geconstateerd, als de huisvrouw haar werk niet kan doen, wie zorgt dan voor het eten?

De Havenloods | 1965 | | pagina 7