hS-politiek bedreigt voo rst ad s ve r voe r Ik feminu** VEELZEGGENDE OPPOSITIE TEGEN HAAGS STREEKPLAN S.C.V, De Postduif BEZOEK ONZE STAND DOE OEI ZEIF CENTOOM Muziekschool hield instrumentenparade Wisselingen bi j de gemeentediensten Onderwij szaken in Schiedam Bouw van 489 woningen in plan „Groenoord" Wedvlucht De Vrijheid HUUR 5 I PIANO's HUUR die gashaard DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1965 ■yANUIT de Utrechtse burcht der Neder landse Spoorwegen klonk een nadrukkelijk „neen" tegen het streek plan van de Haagse „grootstad". Op 14 en 15 oktober a.s. komt dit provinciale ontwerp- streekplan in de Gede puteerde Staten aan de orde en daar ligt dan ook het bezwaarschrift van, de N.S. op tafel. Wat de Hofstad nu over komt, is ook voor de Rotterdamse agglome ratie van groot belang. Wat Den Haag nu ge schiedt, kan morgen de Maasstad ten deel val len. Wat is er aan de hand? Het streekplan voor de Haagse agglo meratie behelst o.a. de ontwikkeling van het huidige Zoetermeer tot een stad van zo'n 100.000 inwoners als uitwijkmogelijk heid voor het praktisch volgebouwde Den Haag. Zulk een voorstad zal ook goede vervoersvoorzieningen dienen te krijgen, speciaal met het centrum Den Haag. Hiertoe is naast een wegenplan ook een sneltramverbinding tussen Zoetermeer en Den Haag ontworpen. De gedachte van een sneltram, ook wel semi-metro genaamd, is voor Neder land eigenlijk nieuw in die zin, dat er nog geen enkel sneltramproject volgens mo derne zienswijze in ons land is gereali seerd. In andere landen evenwel is de ontwikkeling van dergelijke verbindingen reeds verder gevorderd. Er bestaan reeds heel wat voorbeelden van tramexploitatie waarbij het trambedrijf van de centrum stad langere voorstadsverbindingen ver zorgt over praktisch kruisingvrije tracés en waarbij zulke lijnen in de stad zelf ook over een praktisch geheel eigen baan boven dan wel onder de grond beschik ken. Het grote voordeel van dit sneltramsys teem is gelegen in de verhoudingsgewij ze lage bouw- en exploitatiekosten. De gezamenlijke exploitatie van stads- en voorstadsverbindingen door één bedrijf bergt tevens de mogelijkheid in zich zo veel mogelijk doorgaande verbindingen te verzorgen zonder het voor de reizigers zo onaantrekkelijke overstappen. Bovendien is een sneltramverbinding van de voorstad uit door zijn „eenheid" met het stadstramnet in staat de reizi gers (zonder extra infrastructuurkosten woon-werkverkeer onbruikbare verbin ding) op tal van punten in de moeder stad te brengen. Hiertegenover staat dat de spoorweg met zijn kostbare eigen (door geen andere vervoermiddelen me de te gebruiken) baan en relatief weinig stations nooit bovengenoemde service kan bieden. Tevens is een doortrekking van de spoorweg door een stad heen, tenein de toch een groter deel van het bebouw de gebied te bedienen, door de aanwezig- héld der stedelijke bebouwing meestal onmogelijk en mede gezien het rela tief geringe aantal gebruikers in prak tisch alle gevallen veel te duur. Voor het eigenlijke stadsvervoer is een derge lijke doorgetrokken spoorlijn weinig aan trekkelijk door het geringe aantal verbin dingen dat de trein te bieden heeft. „Conurbatiespoor" De OPLOSSING die de NS voorstaan onder de naam conurbatiespoor, is in feite niets anders dan verschillende bui tenlandse spoorwegmaatschappijen in wereldsteden reeds doen: het verzorgen van enig voorstadsvervoer over bestaan de spoorlijnen. In Parijs, Londen, Roer gebied en dergelijke massaal bevolkte ge bieden past dit logisch als aanvulling in het vervoerspatroon van stedelijke gebie den van dergelijke omvang. Men verge- te echter niet, dat pas in agglomeraties van vele miljoenen inwoners zulke specia le voorstadsdiensten verantwoord geacht kunnen worden en het is desondanks een bekend feit, dat zelfs dan nog dit soort vervoer over het algemeen veel meer kost dan het opbrengt. Toch moeten er voor onze groeiende agglomeraties, die over een tiental ja ren meer dan één miljoen inwoners zul len tellen, afdoende maatregelen worden genomen teneinde een goede vervoers voorziening te verzekeren. Het is reeds nu duidelijk, ook bij overheidsinstanties, dat alleen het openbare vervoer met rail verkeersmiddelen deze verbindingen zul len kunnen verzorgen naarmate steeds meer auto's ons wegennet, hoe gemoder niseerd dan ook, tot trage en voor het woon-werkverkeer onbruikbare verbindin dingen zullen maken. Zei niet kort gele den een expert op stedebouwkundig ge bied, dat het autoverkeer bezig is zelf moord te plegen, de mens tot permanent zenuwpatiënt te degraderen en het ste- deschoon en de rust der natuur beide te onteren? Overal opgedoekt DE OPLOSSING die de NS voor dit voorstadsvervoer zeggen te willen bieden, lijkt ons om bovengenoemde re denen onaanvaardbaar. Bovendien, wan neer ons nationale spoorwegbedrijf denkt met dit soort vervoer goede resultaten te kunnen boeken en een reële bijdrage in het vervoer over do kortere afstan den te kunnen leveren naast hun eigen lijke en zelfaangemeten taak het lan ge afstandsvervoer dan vragen we ons in alle ernst af waarom een derge lijke exploitatiewijze niet eerder door NS werd toegepast op bijvoorbeeld de lijn Rotterdam Hofplein Den Haag HS, op het traject Vlaardingen—IJsselmonde of anders op de lijn Amsterdam-Haarlem mermeer. Laatste is al geruime tijd voor personenvervoer gesloten (onder het motto, onrendabel), juist in de periode waarin het voorstedelijk karakter van Amstelveen sterk is gegroeid en waar ie buspassagiers herhaaldelijk vertraging ondervinden door het overweldigend groeiende wegverkeer! De NS-politiek is reeds enige tientallen jaren er op gericht geweest de korte af stand-passagiers te weren en over te dragen aan dochterondernemingen die, op bevel van Utrecht, autobusexploitatie moesten toepassen. Doelbewust heeft het spoorwegbedrijf zich van dit vervoer ge distantieerd, ondanks herhaaldelijk aan dringen van gebruikers van vroegere voorstad-railverbindingen deze te hand haven. Het heeft niets geholpen, niet tussen Utrecht en Zeist, niet tussen Amsterdam en Zandvoort, niet tussen Rotterdam- Hofplein en Scheveningen, niet tussen Den Haag, Leiden en Haarlem, waar overal secundaire spoor- of elektrische voorstadstramverbindingen systematisch zijn verdwenen.. Opeens anders TV7ANNEER de NS destijds al dit soort railverbindingen, die voor forensen- vervoer van groot belang waren en waar van belanghebbende groeperingen met het oog op de toekomst het behoud heb ben bepleit, tegen beter weten in hebben opgeheven om zich uitsluitend te con centreren op de hoofdspoorwegexploitatie kunnen we nu geenszins verwachten dat de starheid van dit langdurige en eenzij dige vervoersbeleid in één klap zal ver keren en de NS de juiste exploitatiewij ze van de tot voor kort zo verfoeide voor stadsverbindingen zal weten toe te pas- De NS dienen zich naar onze mening bij de huidige groei der agglomeraties i het westen van ons land slechts te ot het stichten van stations in wijken langs de bestaande spoorlijnen. De veelal te late ontwikke ling van het stedelijke vervoersapparaat stelt namelijk de buitenwijkbewoners dik wijls (nog) niet in de gelegenheid voor hun spoorreis naar elders op gemakke lijke wijze het hoofdstation te bereiken. Onverwacht tegenplan TV7IJ menen te weten dat de NS in »V allerlei commissies, die stedebouw- kundige planning en streekplannen voor bereiden. afgevaardigden of waarnemers als haar vertegenwoordiger heeft. Het zou uit dien hoofde te verwachten zijn dat NS en de stedelijke vervoersondernemin gen, door een daadwerkelijke nauwe sa menwerking tot goede, eensgezinde ver voersplanning zouden komen. In het ge val van Den Haag/Zoètermeer blijkt ech ter dat NS na het bekend worden van in dergelijke commissies ontwikkelde plan nen aan de bel meent te moeten trek ken en ondanks haar vertegenwoordigin gen nu met een tegenplan komt! Dat tegenplan, dat niet alleen lijnrecht tegen het streekplan ingaat maar dat bo vendien wil het kans van slagen heb ben in de Haagse binnenstad een door WIJen: N.S.: Nederlandse Slokop tunnels gevoerde verlenging der spoor lijn vereist, zal hierdoor bovendien de mogelijkheid voor tal van ondertunnelin gen in het centrumgebied voor verkeers- of trambanen afsnijden. Dit zal dus ook het stedelijk vervoerspatroon tot in de verre toekomst beknotten. Wat dit wil zeggen wordt ons goed duidelijk wanneer we slechts bedenken dat de aanwezigheid van de metrokoker onder het Rotterdam se Hofplein er de oorzaak van is, dat geen enkele andere verkeers- of tramtunnel ooit meer onder dit plein gebouwd zal kunnen worden ter ontlasting van het op- pervlakteverkeer. Dergelijke tunnelbouw werken kunnen dus de mogelijkheid tot het later opbouwen van een logisch sa menhangend ondergronds openoaar ver voerssysteem beperken of uitsluiten! Waakzaam zijn mening dat Rotterdam -ie de nieuwe Rijnmond- raad waakzaam dient te zijn daar de voortekenen van een dergelijk NS-optre- den ook voor de Maasstad aanwezig zijn. Nederlandse en buitenlandse deskundigen hebben verklaard dat behoud van be staande rail verbindingen van secundaire aard voor agglomeratievervoer in de toe komst noodzakelijk is en dat met name de opheffing van dergelijke verbindingen in 1961 in het Haags-Leidse vervoerge bied niet had mogen plaatsvinden. Het is een publiek geheim dat de voormalige NZH-directeur op dezelfde gronden het opheffen van de elektrische tram Am sterdamZandvoort onverantwoord acht te, doch door NS werd gedwongen tot busexploitatie. Desondanks heeft Rotterdam zijn voor stadsverbinding per RTM naar haar ont wikkelingsgebied der toekomst (Hoog vlietSpijkenisseBotlek) in 1963 aan deze. zelfde NS verkwanseld in plaats van te onderzoeken hoe deze vrije baan te moderniseren en in het stedelijk ver voerssysteem in te passen zou zijn. Nu gaan we binnenkort, wederom op com mando van Utrecht, ook deze vrije baan prijsgeven en volgens oud NS-principe op busdiensten overschakelen... Wordt het niet hoog tijd aan de mono polistische en te eenzijdige vervoerspoli- tiek van onze landelijke spoorwegonder neming paal en perk te stellen en i 'thans die maatregelen te nemen die nodig zijn om, zo nodig in werkelijke samenwerking met (en zeker niet onder leiding van) de NS, een goed secundair voorstadsver voer te gaan opbouwen zoals dat in Keu len, S-uttgart, Góteborg, Essen, Diissel- dorf en tai van andere steden van deze grootte reeds in volle gang is? Men onderschatte de NS-politiek niet en men opcne eindelijk de ogen voor de meer dan dringende noodzaak van be ter voorstadsvervoer voor onze agglo meraties dan wat de NS ons willen en kunnen oieden! Maliangkay exposeert in Galerie Punt Vier In afwijking van hetgeen bij de ope ning van een tentoonstelling van schil derwerken als „normaal" geldt, was de opening der expositie ingericht door de 24-jarige Evert Maliankay in de Galerie Punt Vier aan de Buitenhavenweg te Schiedam. Nadat Pieter van Dijk enkele van zjn gedichten had voorgedragen, brachten de gitaristen Henny Maliangkay en Leen Stolk Spaanse muziek ten gehore, welke de schilderwerken, gouaches enz. aan de wanden deden trillen. Wat het werk van Evert betreft; hij boekte reeds mooie successen op expo sities o.m. in Amstelveen en Utrecht en mogelijk zal men zich zijn inzendin gen op de Salon der Maassteden in het Schiedamse Museum herinneren. Zijn werk draagt thans een meer neo- figuratief karakter, in tegenstelling tot het zuiver-abstracte van vroegere schil derijen van Maliangkay. Een van de werken is door museum Boymans aangekocht. De expositie, die dezer dagen ook door burgemeester Roelsema werd bezocht, blijft iedere avond geopend tot 2 oktober. De toe gang is vrij. Laatste uitslag van dit seizoen. De wedvlucht vanuit Oldenzaal, afstand 178 km. Deelname 152 duiven Eerste duif: 10.06.44 uur. Laatste duif: 10.42.35 uur. G. Meyer 1 4 14 25 en 27; P. van Os Co 2 en 11 -dipl.I. v.d. Tuyn 3 10 18 en 32; A. Boes 5 6 7 9 en 33; H. v.d. Kant 8 en 34; J. Verhaal 12 en 26; H. Crama 13 16 17 21 28 31 en 38; W. v.d. Kant Spar la 15 en 29; T. Jansen 19; C. v.d. Grijp 20; A. v.d. Grijp A. Karreman 22; C. Verhaeren 23; J. v.d. Waard 24; G. Vermeer 30 en 36; A. v.d. Tuyn 35; H. Blondé 37. Apothekersdienst Apothekersdienst Schiedam, aanvan gende vrijdagavond 6 uur wordt waarge nomen door apotheek Jansen, Swammer- damsingel 41, telefoon 264 917. Programma Filmkring Gezien de toenemende belangstelling voor het werk der Schiedamse Film- kring, heeft het bestuur voor het a.s seizoen het volgende programma samen gesteld: 28 september Monopole; „AU CO EUR DE LA VIE" van de Franse regisseur Robert Enrico, behandelend de oorlogs verschrikkingen tijdens de Ameri kaanse Burgeroorlog (14 jaar). Première voor Rotterdam en Schie dam. 19 oktober zaal Irene: Smalfilroavond ingeleid door CHARLES BOOST. 16 november Monopole: De Poolse film „HET MES IN HET WATER" van Roman Polans- ki, (18 jaar). Première voor Rotterdam en Schie dam. 25 januari Monopole: Het meesterwerk van Ingmar Bergman „HET ZEVENDE ZEGEL" (14 jaar). 22 februari Irene: Drs. W. de Vogel belicht en ver toont werk van leerlingen en oud leerlingen van de Nederlandse Filmacademie uit Amsterdam on der de titel „EEN NIEUW MENS. EEN NIEUWE VISIE'. 15 maart Monopole: „IWAN, DE VERSCHRIKKELIJKE II", het meesterwerk van de grote Russische filmregisseur Sergi Eisenstein. (14 jaar). 26 april Irene: Smalfilmavond met toelichting door Pater J. P. Dirkse s.c.j. 10 mei Monopole: „BANDIETEN IN ORGOSOLO" vande Italiaanse regisseur Vittorio de Seta, behandelend de sociale toestanden op Sicilië. Wijzigingen voorbehouden! Buiten de activiteiten van het Kunst centrum om geeft de filmkring op 11 januari in het Monopole-Theater een voorstelling in samenwerking met de Kon. Vereniging Oost en West. Vertoond zal worden „THE FLUTE AND THE ARROW" (de wet der wildernis) van de Zweedse cineast Arne Sucksdorff, die hierin een volksstam in India bestudeert. De jaarlijkse Algemene Ledenverga dering zal plaats hebben in „DE BRON" op 21 september aa. LADENKASTJE 69,50 *van 24sept. t.m 5okt. DEALERS IN ROTTERDAM Zelfbouwmeubelen JAN DE WIT De Schere 93 telefoon 179030 Harkulo 5 Hobby Service A. DE GOOIJER Lange Hilleweg 99 tel. 177718 Houthandel W. GIEZEN Ebenhaëzerstraat 37-49-62 telefoon 175953-271195 HOUTSPECIALIST Paul Krugerstr. 124a - tel. 175354 Hobbyhuis REIJEROORD Kouwenoord 77 - telefoon 174294 Speciale expositie bij 5e lustrum Stedelijk Museum Op 5 oktober is het 25 jaar geleden, dat het Stedelijk Museum van Schiedam in het voormalig St. Jacobs Gasthuis werd gevestigd. Het is vooral aan de niet aflatende zorg van de toenmalige wethouder van onderwijs en sociale zaken, de heer J. Dinkelaar, en de custos, de heer C. H. Schwagermann, te danken, dat de ver plaatsing van het museum van de St. Jorisdoelen naar het St. Jacobs Gasthuis heeft plaatsgevonden. Ter gelegenheid van dit gebeuren zul len in de hal en in de vitrines np de overloop enige voorwerpen, die behoren tot de voornaamste stukken van de ver zameling van het museüm, worden ge- exposeerd. Verder zal aan dit jubileum geen aandacht worden geschonken, om dat hierop zeker teruggekomen zal wor den bij de volgend jaar plaatsvindende feestelijke heropening van het totaal ge restaureerde museum. De Schiedamse Muziekschool biedt ve lerlei mogelijkheden voor het bespelen van instrumenten. Men heeft de beschik king over vrij veel muziekinstrumenten en dit seizoen zijn er zelfs nog verschil lende bijgekomen. Tijdens een „instru mentenparade" Is daar een voorbeeld van gegeven. De directeur der school, de heer Kees Bak sprak een welkomstwoord tot de tal rijke belangstellenden in de zaal Arcade, waarna tal van instrumenten door leer lingen werden bespeeld, o.m. viool, cello, hoorn, saxofoon, trombone, trompet, dwarsfluit, piano, vedel, „kleine harp, fagot, klarinet, gitaar, accordeon. Vocale medewerking aan deze avond werd verleend door mevrouw G. van Sehaijk-Timmers. Mevrouw M. Ames-de Wit begeleidde haar aan de piano. De school heeft nu ook ook dépendance in Kethel ingericht. ERHARD OP DE PLAAT Benoemingen bij gemeente Tot concierge aan het nieuwe school gebouw aan de Dwarsstraat is benoemd, de heer P. J. J. van Dijk. Mej. A. M. van Noort is benoemd tot assistente bij de gemeentelijke schoolpsycholoog. Tot brandwacht le klasse bij de brandweer Schiedam is benoemd de heer J. v.d. Linden en de heer H. G. Verwaal tot brandwacht. De heer P. A. J. Broeders is benoemd tot adjunct-inspecteur bij de Schiedamse politie, terwijl de heer F. meente-secretarie Schiedam benoemd tot aankomend-bediende en de heer J. W. de Kooter in gelijke functie bij de af deling Bevolking. Bij de dienst van gemeentewerken is de heer J. W. de Groot aangesteld tot leerling-tuinman; de heer F. Nooitrust tot straatmaker en de heer H. M. Ke thel tot adj.-technisch ambtenaar. Bij deze dienst is de heer A. P. de Vette aangesteld tot reserveijwalsmachinist. Bij de dienst van Soc. Zaken is de heer C. van Wijk benoemd tot commies en bij de Technische bedrijven de heer M. A. Regensburg tot adjunct-commies en de heer G. Rijksen tot fitter. Bij de ge meentelijke Vervoersdienst werd de heer A. M. Kilsdonk aangesteld tot leerling monteur. YOul Scheinde- len als aankomend bediende. Aan de heer H. H. Gernaat als meetassistent en de heer P. J. Schilperoord als tekenaar B. Aan de heer J. C. Kleinekoort als opzichter A bij de Vervoersdienst, de heer G. H M. Beukers als commies bij de Womngdienst en J. M. Colignon als jongste bediende. Het Rotterdams bedrijf Sonopresse N.V. heeft een order voor 35.000 gram mofoonplaten uitgevoerd. Op de plaat werd een toespraak van de Duitse Bonds kanselier prof. Erhard en dr. Preiss op genomen. Eén ën ander in verband met de verkiezingscampagne vein de C.D.U. Kappers hielden vergadering Onder voorzitterschap van de heer M. Loch heeft de afdeling Schiedam-Vlaar- dingen van de Nederlandse Bond van Technische Kappers Clubs in gebouw Irene de jaarvergadering gehouden. In haar jaarverslag constateerde de secre taresse, mejuffrouw A. Rij kuiter, dat o.m. door onderlinge wedstrijden ge tracht is de band zoveel mogelijk te versterken onder de leden. Na verkie zingen, werd het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: W. Haack, voorzit ter, P. Kipping, W. Hoekstra, H. de Groot en A. van Tricht. De bestuurs functies zullen nader worden geregeld. Voor de eerstvolgende raadsvergade ring, doen B. en W. van Schiedam de volgende voorstellen betreffende onder wijszaken toekomen: Het bestuur van de St. Willebrordusstichtinig verzoekt mede werking tot verbetering van de verlich ting van de St. Agnesschooi aan de Fran cois Haverschmidtlaan en van de St. Ber- nardusschool aan de Bosboomlaan. Men wil T.L.-verlichting aanbrengen De kos ten worden geraamd op f5400.- Door de uitbreiding en modernise ring van het onderwijs aan de gemeen telijke school voor v.g.l.o. is het aantal leerlingen toegenomen tot 98. Voor uit breiding der leermiddelen wordt daar om een krediet gevraagd van f9480. Ten behoeve van de g.l.o. St. Marti- nusschool aan de Iepenlaan wordt een krediet van f2350 gevraagd, omdat door toename van het aantal inwoners van Groenoord, het aantal leerlingen is ge stegen, zodat leermiddelen nodig zijn. Voor aanbrengen van aluminium ja- loezien in de St. Theresia Kleuterschool aan de Perenlaan, wordt een bedrag van f2800 gevraagd. Tenslotte wordt f 1360 gevraagd voor de aanschaf van vier naaimachines ten behoeve van de meisjesleerlingen van de Willem de Zwijgerschool aan de St Liduinestraat, waar momenteel voor de 250 meisjes die les krijgen in handwer ken slechts één oude naaimachine be schikbaar is. besloot rti artr°er° Overeenkomstig het voorstel d.d. 12 november 1964 "Ver te saan tot de bouw van 351 woningwetwonin gen, volgens de industriële bouwmethode Larsen Nielsen-EIementum op aan f 1 000 000 r.beTende Kethel' Voorts bes,oot h« een krediet ad ƒ1.000 000,— te verlenen voor het doen van de eerst nodige uitgaven voor de bouw van deze woningen ten laste van het Woningbedrijf. Overeenkomstig het voorstel d.d. 15 wonin; 1965 besloot de raad met de ge meenten Maassluis, Spijkenisse en Vlaar dingen en vervolgens met de gemeen ten Maassluis, Spijkenisse en Vlaardin gen en de N.V. Elementum overeenkom sten aan te gaan inzake de bouw van Elementum-woningen. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning gaat akkoord met het plan van 351 woningen. Het complex bestaat uit 5 blokken van 63 woningen en 1 blok van 36 woningen. Ieder blok van 63 woningen bevat 7 wo ningen in de onderbouw (en driekamer woningen en 5 vierkamer-woningen) als mede in 4 woonlagen 48 vierkamer-wo ningen en 8 driekamer-woningen). Het blok van 36 woningen bevat in de onder bouw 4 driekamer-woningen en op de 4 verdiepingen 24 vierkamer-woningen en 8 driekamer-woningen. Alle woningen zijn van het galerij-type. Uitgaande van de door de minister toegezonden exploitatiebegroting be draagt de huurprijs f 111.75 per woning per maand, incl. fl.05 per maand voor e.entuele risico-verrekening e.d. en f lo.65 wegens vaste lasten centrale ver warming. Deze huurprijs is berekend naar de bouwprijs per 18 oktober 1962. Met het oog op de belangrijke prijs stijgingen, die na deze datum hebben plaats gevonden, zal huurverhoging wel plaats vinden. De variabele lasten van de centrale verwarming zullen gemid deld f 15 per woning per maand bedra gen. B. en W. zullen in een afzonder lijk voorstel de voorlopige huurvaststel- ling aan de orde stellen. Wat betreft de 138 woingen uit het contingent voor 1965 delen B. en W mee dat de minister indertijd er in heeft toe gestemd om het plan voor aanvankelijk 385 woningen, uit te breiden met 138 Op de raaadsagenda komen de volgen de voorstellen inzake benoemingen voor: De heer M. B. ten Have te Lisse, thans directeur van de keuringsdienst aldaar, tot directeur van de Keuringsdienst en slachthuis Schiedam. Benoeming als on derwijzer aan de W.A. van Liefland- school, de heer H. J. F. Hennekes. thans onderwijzer te Gouda aan de Prof. Kohnstammschool aldaar; tot on derwijzer aan de gelijknamige school te Schiedam, de heer M. C. de Roon, thans onderwijzer aan de o.l.s. te Oosterhout; onderwijzer aan de A. H. Gerhardschool, de heer J. F. P. de Smit, thans onder wijzer aan de Dominicusschool te Rot terdam; overplaatsing van de onderwij zer H. Bulte van de g.l.o. Burg. Ver- veenschool, naar de v.g.l.o. school aan de Laan- O De Mij. tot Exploitatie van het „Parkflat Velthuys" NV heeft een schrij ven gericht tot het gemeentebestuur van Schiedam, waarin gevraagd wordt of in Schiedam prijs wordt gesteld op een der gelijk instituut en of grond in een aan trekkelijke omgeving ter beschikking kan worden gesteld. Kennelijk hebben B. en W. hiervoor wel interesse, want aan de raad wordt voorgesteld dit schrij ven ter afhandeling. De heer A. van Rossum (P.v.d.A.) heeft zijn benoeming tot lid van de Schiedamse raad in de vakature door het vertrek van de heer L. Kessenich aangenomen. Filmkring Schiedam brengt „Au coeur de la vie" Ter openng van het winterseizoen, brengt de Schiedamse Filmkring op dinsdagavond 28 september in het Mo nopole Theater de premi-re van het in 1962 op het Internationale Filmfestival te Cannes bekroonde filmwerk „Au Coeur de la Vie" van de Franse cineast Robert Enrico. In het voorprogramma is opgenomen de Franse impressie: „Le Poulet", die een protest is tegen de ver schrikkingen van de oorlog. Deze film heeft de Rotterdamse bios copen nog niet bereikt. De filmvoorstel lingen worden thans gegeven onder aus piciën van de Schiedamse Kunstkring zodat leden van deze Kring voor een abonnement van 8 voorstellingen 6 betalen, of per voorstelling ƒ1,50 en niet- leden ƒ2.50. Houders van het Cultureel Jeugdpas- poort in dit' geval boven de leeftijd van 18 jaar hebben toegang voor 75 tingen dat het restant vormt voor 1965. In verband hiermee werden de te verlenen voorschotten verhoogd Voorge steld wordt de bouw op te dragen aan Muys en de Winter N.V. te Rotterdam f1} aanvullend voorschot van f4.937.014 uit Rijkskas te aanvaarden. De eer genoemde huurprijzen voor de 385 woningen, zullen ook gelden voor de ze 138 woningen. ,,&P 1 september waren te Schiedam 14b3 woningen in aanbouw, waarvan 648 in opdracht van particulieren en woning bouwverenigingen en 815 voor de ge meente. In augustus kwamen 47 woningen ge reed voor de bouwverenigingen. Ge sloopt werden vanaf 1 januari 1965 tot en met 31 aug. van dit jaar, 23 wonin gen, 7 bedrijfspanden en 3 pakhuizen. De minister heeft goedkeuring gege ven tot een uitbreiding van een bedden huis aan de Dr. Noletstraat 1. De Schiedamse Ver. „De Vrijheid" hield een wedvlucht vanuit St. Ghislain 170 km. De eerste 25 prijswinnaars 1. H. Overheul 2, 15, 17 M. Putters, 3. H. Hagen, 4. J. Westerholt, 5. G. Barzilay, 6. F Scholte 7, 8, 14, 19 J. Doejaaren, 9. L. Lems 10, 11 J. Rost, 12. H. v.d. Steen, 13. W, Poort 16, 24 P. Verlinde 18, C. Koogje, 21. A. Verhaal 22, D. Bakker, 23. L. Wijnen, 25. A. v.d. Berg. WurliTzer ILECTRONISCHE ORGELS Prijzen met recht van koop O C m 1 v.a. «p.mnd. I zonder eerste stort i ng I Demonstraties te Rotterdam dagelijks van 10 tot 4 uur door de i Wurlitzer-organist JOOP WALVIS Bij aanschaffing van een j orgel 3 MAAND GRATIS ONDERRICHT. Eno. Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 1 m i v.a. p.mnd. 1 m zondereerste storting hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL. Vraag folders en inlichtingen bij door thermp -el.ec- trische beveiliging. Één van de talloze voordelen die de Pelgrim-gashaard biedt Iedere goede handelaar/ installateur kan U deze voordelen tonen r SUPER VEILIG X NAAM in gas"! J.van Urk

De Havenloods | 1965 | | pagina 6