Drie piepers per dag is 6 ton in uw leven PON en PYJAMA warm en modieus positiekleding uitnodiging Dat aardappels dik maken is een fabel Pietje en Marietje in moeders mooiste pakje ROTTERDAM Westersingel hoek Binnenweg AMSTERDAM DEN HAAG Wanneer u mevrouw, straks zeventig jaar wordt, zult u in dat lange leven zesduizend kilogram aardappelen hebben gegeten. Dat zijn 120 zakken die met elkaar een halve goederenwagon vullen. Een afgrijselijke, weerzinwekkende aardappelenberg waar u per dag toch maar drie piepertjes van heeft verorberd! Zo'n berg is wel iets om eens even bij stil te staan, desnoods om tegen aan te gaan zitten en eens na te denken over ons volksvoedsel. We kunnen dit doen aan de hand van het inlichtingenbureau voor aardappelen dat in Den Haag is geves tigd. Het feit alleen al dat er zo'n instituut bestaat, duidt op het belang van de aardappel in ons dageltfks menu. Dat menu zal zes dagen van de week wel ..gewone'' gekookte aardappelen bieden als stevige onderlaag voor de sju en de spruitjes. Pa neemt vijf aard appelen, de kinderen ieder "jjgf Ht"° en moe maar helemaal ni^„ - wordt er zo dik van". Dat is dan punt één waar de aardappelvoorlichters te gen strijden, al j; T roepen 4 iardappelen word [dik! Drie geschilde aardappelen leveren minder calorieën dan een over eenkomstige hap macaroni of rijst, erw ten of bonen en minder dan vier witte of bruine boterhammen. Drie aardappe len leveren om precies te zijn 170 calo rieën terwijl we per dag ongeveer 2000 tot 2700 calorieën nodig hebben. Wie die benodigde hoeveelheid overschrijdt, en dus een (vet) reserve gaan vormen, kan er zeker van zijn dat de pindakaas, de chocolaatjes of de schepjes suiker daar de schuld van zijn en zal neus niet promptelijk gaan afvallen als hij of zij de aardappelen van het bord weert. Het is bovendien heel onverstandig aangezien dat simpele, kruimige bloemi- gc piepertje 33 mülgram v.tamme t. oo- 50 mg). Vooral in uc PUI Lgroot belang. Ik kan me anders ook voorstellen dat er lieden zijn die voor aardappelen be danken omdat ze er gewoonweg ..niks an" vinden,, want aardappelen worden heel dikwijls zonder de minste zorg en fantasie gekookt en opgediend. En dat terwijl aardappelen juist zo enorm veel mogelijkheden bieden! Op de jongste brochure van het aaid- appelenvoorlichtingsbureau staan al een paar mogelijkheden opgesomd en afge beeld maar in elk kookboek en elk da mesblad staan variaties op het aardap pelenthema. Veel over aardappelen" heet de brochure, waarin onder meer een groot aantal van de vijftig aardappelrassen die ons land rijk is, met naam en toe naam worden genoemd. Het zijn alle maal zulke lieve vrolijke namen. ..Eer steling, Bintje. Irene, Pandora. Furore algemeen onder te verdelen in vier hoofdtypen, waarbij onderscheid wordt gemaakt in de kookeigenschappen, bij voorbeeld A voor niet bloemig en D voor of drie superbloemig, want bloemig schijn voor aardappelen toch wel het criterium te Ik geloof wel dat het goed is dat we op aardappelengebied nog' een beetje worden opgevoed, straks vragen, we niet meer achteloos vijf kilo aardappe len maar eisen vakkundig vijf kilo Pan dora. En koken met liefde tot Pandora ons kruimig tegenlacht! SASK.IA KLUWER. De folder „Veel over Aardappelen" is verkrijgbaar bij het Inlichtingenbu reau voor Aardappelen, postbus 6045, te 's-Gravenhage. gelijkse behoefte om eens geheel zonder ver- 0 plichting ONZE GEVARIEERDE t COLLECTIE te komen bezichtigen. Kom rustig J kijken en passen 0 ook al koopt u niet, u bent har- teiijk welkom. Lang Koop in een speciaalzaak! Betrouwbare service ^Vol ledige garantie Credietservice mogelijk Eigen atelier, ook voor Prijzen die binnen uw bereik lig gen Gespecialiseerd in grote en kleine maten e Deskundig advies Bontmantels in elke prijsklasse. Grote sortering bontstola's tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Nieuwe Binnenweg 1 "7Q Rotterdam 1 I U (bij's-Gravendijkwal)T el2 34577 DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 OKTOBER 1965 De nachtkleding voor deze winter heeft leentjebuur gespeeld bij de japon- nenmode. In de nieuwste lingeriecollec- tie Sans Souci van Van der Waal Co.. vinden we tenminste heel wat details te rug, die ons bij de japonnen vertrouwd zijn geworden. Romajitiek dus ook voor de nacht, vooral in dé vorm van stroken, ruches en kantgarneringen. Ook de belijning doet wel denken aan de bovenkleding: we herkennen bijvoor beeld empire-accenten. Overigens is de stijl heel eenvoudig, zodat de mooie stol len alle eer krijgen. Variatie is er volop in nachtjaponnen en pyjama's (soms m o. bijpassende dusters), grappige bedjas- o sps en knusse tot spectaculaire huispy- fma" (voor liefhebsters van TV-genot, üTdat in toepasselijke omlijsting wil len ondergaan!. bij^ondefactueel: brushed nylon^en satin liik warm En het onderhoud kost geen enkele moeite: nat ophangen ™et wrm- 2en en niet strijken. De dessins zijn al lerliefst: bloempjes in allerleif or maten met de roos als favoriet, cirkels in Kam motief en fraaie Kashmirs. Dit laatste dessin is onder meer ver- IlnMen°lerncof wTaarvTndeaSd°en losjes geknoopt zijn (als bij een blouse) Ponnen en pyjama s in dit ma teriaal vallen soepel, hebben raglan- of ingezette driekwart mouwen met een strook en kantgarnering in een afstekem Hp kleur langs een ronde pas ot een ronde hals mlt kant en een doorgehaald lint. Dit laatste doet het vooral goed in rood bij een zwart-wit dessin. Zwart-wit contrasten leveren ook een ^barman effect op in pyjama s met een piea de coq dessin, gegarneerd met zwarte kanties en een rood doorgehaald lint langs haïs, manchetten en zakken. De tweede stof die deze winter veel verwerkt wordt is satin feutre een glan zend weefsel met een geruwde binnen kant. Als dessinering zien we bijvoor beeld prachtige gestileerde orchideeëni op. een nachtjapon in empirestijl met bies- garnering onder de buste, langs de shawlkraag en de kelkvormige .man chetten. Verder grappige randdessms of roosjes op een geruit fond. De pyjama broeken hebben splitjes opzij. Voor py jama's wordt verder nog zacht edel zwa- nedons en piquéflanel verwerkt. De huispyjama's vertonen nog al eens gedessineerde jasjes ibloemen of geor- namenteerde strepen) en op een zwarte pantalon. Details: klassieke kraagjes en officierscollen, garneringen van galon ot kant (dit laatste bij een met een Kasn- mirdessin bedrukte pletvrije corduroy met driekwart jasje). De Sans Souci dusters zijn van brus hed en satin feutre in dessins, passend bij pon of pyjama of in doorgestikte nylon uitgevoerd. Ook voor de bedjasjes kant Van de Sans Souci lingeriecollec tie moeten we speciaal de jupons vermel den, die een stretch lycrakant meet heb ben in een punt op de heupen vallend, zodat een uitgesproken slank effect ont staat. Onderjurken in prinsessemodel zijn o a uitgevoerd in bedrukte trevira-toile of in satin met kantgarnering. Kleine dametjes in dralon. rechts geruit kleuterjasje, links feestjurk van wit(ü) met aeruite garnering. Bijbel gen ootschap opent kantoor in Rotterdam Het Nederlands Bijbelgenootschap zal in november een districtskantoor openen aan de Goudsesingel m Rotter dam. Van hieruit zal het veelomvattende werk van het NBG in Zuid-Holland wor den georganiseerd en gestimuleerd Het Nederlands Bijbelgenootschap besteedt de laatste jaren, behalve aan het ver spreiden van bijbels en bijbelgedeelten, ook veel aandacht aan het bevorderen van een goed gebruik van de Heilige Schrift. Daarnaast gaat men door met het uitgeven van bijbelgedeelten in he dendaags Nederlands. In verschillende plaatsen zullen in samenwerking met de kerken bijbelkringen gevormd worden, waar mensen samen de Bijbel kunnen lezen en bespreken. Om al deze activiteiten uit te voeren, heeft men besloten districtskantoren te stichten. Het kantoor in Rotterdam is het eerste, dat geopend zal worden Vooral onder de jongeren bestaat er in de laatste tijd grote belangstelling voor ontstaan en herkomst van de Bij bel Het NBG gaat daarom een reizende tentoonstelling organiseren, die zo zal worden samengesteld, dat hij gedurende een reeks van jaren zal blijven functione- De expositie, die genoemd is „Het Boek dat blijft", behandelt in tien m- structief opgezette stands het ontstaan en de geschiedenis van de Bijbel, ais- mede de gang van dit boek door de we reld van nu Vooral het onderwijs zal er van kunnen profiteren en de predikan ten kunnen er gebruik van maken als uitnemend hulpmiddel bij het godsdienst onderwijs en catechese. De tentoonstel ling kan geplaatst worden m musea, maar ook in zalen van bescheidener al- metingen. KINDERMODE wordt meer dan ooit voor vol aangezien. Uitgaande van de regel: „Voor uw kindje is het beste niet goed genoeg" en speculerend op uw alles wegcijferende moederliefde, produceren de fabrikanten van baby- en kleuterkledij de fraaiste en duurste uitmonsteringen waarin Pietje en Marietje er uitzien als hele mensjes. MDEDERKLUB westen In de Nieuwe Zuiderkerk aan de West zeedijk wordt iedere dinsdagmiddag een klub gehouden voor moeders en huisvrou wen Er staan voor het nieuwe winter seizoen allerlei gezellige dingen op het programma. zoals bloemen schikken, leerbewerken en meer van dit soort din gen waarvan u vooral tegen de Sinter klaastijd veel profijt zult kunnen trek- ken. En wie wil nu met van allerlei leuk materiaal aardige presentjes ma ken? Komt u dinsdagmiddag om halt kennismaken- Klem meneertje in dralon jas, goed was- haar. maar niet voor in de boom... Ze lopen er dikwijls zo duidelijk „zon dags" bij dat je medelijden zou krijgen, ware het niet dat de meeste kinderkleren van dralon, terlenka of een andere kunst vezel worden gemaakt die van harte toe staat dat Piet in het nette pepitapakje de groen bemoste boom invliegt. Zö ge wassen, zó drt-ï'- het, al zal moe toch wel in paniek raken omdat dralon noch terlenka uiteindelijk bestand zijn tegen scheuren als spruit Piet van een dode tak naar beneden zeilt. Enfin het nieuwste van het nieuwste zal van 11 tot en met 13 oktober weer vertoond worden op de Baby- en Kleu tervakbeurs en daarna vindt u al dat moois in de winkels. Maar als wall koopt voor uw klein, hardgroeiend kind, vergeet dat niet dat HIJ er in moet lopen en liefst nog spelen ook.

De Havenloods | 1965 | | pagina 11