Imtmut WINTER- MODE GESTRIKT Pyjama's voor koukleumen f 3575,t, AUTO-SHOW Belangrijke service kinder-voet-service Diplomazwemmen in Sportfondsenbad DampO bevrijd Lintjes horen erbij Purol Jh?udd! huid Attractieve modeshoiv van AMVJ DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 11 Van boven naar onderen: Nina Ricci bevestigd een grote satijnen strik op de sluiting van deze diepuitgesneden japon. Uit bet huis Dior komt deze uitgaans- Ook 's-avonds en zaterdags SHOWROOM EN WERKPLAATSEN Ludolf de Jonghstraat 13-19 Rotterdam Eindpunt bus 32 en 33 Telefoon 15 2066 SERVICEPUNT lnsulindestraat 277 Rotterdam-Centrum Telefoon 241743 Schiedamse PTT-ers vierden feest De Schiedamse PTT-ambtenaren heb ben in gebouw „Irene een cabaretdans avond gehouden, die verzorgd werd door „The Jolly Makers". Voorzitter A. Ver linden deelde aan het begin van de avond mee, dat begin 1966 de ontspan ningsvereniging het 20-jarig bestaan zal In verband hiermee zal in de a.s. jaarvergadering uitbreiding van het be stuur worden voorgesteld. De vereniging telt thans 120 leden 'zodat het nodig is de oude situatie in het bestuur te wij zigen. Verder werd medegedeeld, dat in het winterprogramma een toneelavond zal worden gebracht door een Schiedamse vereniging. Hierna werd een afwisselend cabaretprogramma afgewerkt, dat vol- t gaf. Vrouwenkoor geeft lustrumconcert Het Schiedams Vrouwenkoor geeft ter gelegenheid van haar vierde lustrum dinsdag 26 oktober in „Arcade" een concert, waaraan medewerking wordt verleend door de sopraan Annette de la Bije, Harry Holtman aan piano en har monium en het West Nederlands Sym- phonieorkest. Het geheel staat onder lei ding van Ria Borgmeyer. Het Schiedams Vrouwenkoor is vaak opgetreden voor de radio en heeft ook in het buitenland concerten gegeven. V rouwengroep Woensdagavond, 27 oktober zal in het Volksgebouw de Vrouwengroep van de P.v.d.A. te Schiedam de jaarvergade ring houden, waarbij het hele bestuur aftredend is. Alle leden zijn herkiesbaar. Er zijn vrouwen die er in slagen zelfs in de koudste winternachten nog een oogverruk- kend schouwspel van zichzelf te maken. Aan haar lijf geen stevig flanel maar een wolk van kant en nylon. Zij hebben öf een ijzeren gestel óf een verwarmde slaapkamer. Maar wie geen van de twee voorrechten bezit, hoeft niet te wanhopen; ook voor gevoelige koukleumen is er nachtgoed om van te watertanden (niet klappertanden). Boven: Pyjama van lichtblauw tergal ruimschoots versierd met valenciennekanten. Onder: Nachtjapon met bijpassende peignoir met als warm detail de enorme capuchon, waar zo te zien ook nog wel duizend krulspelden onder gestopt kunnen worden. Echt iets trouwens om de vroege melkboer en/of postbode in te woord te staan. S.K. BEZOEKT ONZE PERMANENTE kindervoetservice HOOGSTRAAT 71 SCHIEDAM HAV-bank geeft brochure uit De HAV-Bank Schiedam geeft een brochure uit genaamd „Levensverzeke ring en belasting", waarin door een deskundige op dit terrein de belangrijk ste fiscale aspecten worden besproken van overeenkomsten op het gebied der levensverzekering. Voorts is in verkorte vorm de voor 1965 geldende inkomstenbelastingtabel opgenomen. Van Pierre Cardin is dit sportieve ensemble, dat een losse col van vossebont heeft, waar onder een smal satijnen lintje is bevestigd. De kousen zijn van hetzelf de materiaal als het pakje (rekbare bouclé). Niet in Parijs maar in Zwitserland bloeit een industrie van lintjes in alle denkbare soorten en het spreekt van zelf dat men daar zeer verheugd is met de laatste modevoorschriftën. Kij kend naar de diverse collecties maak ten de Zwitsers notities van de meest „bestrikte" modellen, die zo aardig en inspirerend zijn dat we ze u niet wil len onthouden. Ook in onze stad zijn goedgesorteer- de (garen- en) bandwinkels waar dan wel niet de produkten van de Zwitser se bandindustrie te koop zullen zijn, maar waar we toch ons hart kunnen ophalen. Met enige meters lint valt er couture te maken! Dat een Nederland se huisvrouw die wel eens iets modieus wil als het niet direkt in de papieren gaat lopen, niet behoeft onder te doen voor grootheden als Castülo, Balmain of Cardin, kunt u zien op bijgaande te keningen. Probeer het eens, u kunt het ook! SASKIA KLUWER. Misschien vindt u dit wat veel van goede: onder de bontkraag van dit rot mantelpak prijkt een grote strik. voor kwetsbare kindervoeten Wij weten hoe kwetsbaar kindervoeten zijn. Daar om hebben al onze fili alen een speciale afde ling Ons vakkundig perso neel stelt (met behulp van speciale meetappa ratuur) vast welke schoen vy kind nodig heeft. Daarom behoudt het grondevoeten nu...en later! In het Schiedamse Sportfondsenbad vond wederom diplomazwemmen plaats voor het bewijs zwemproef en geoefend zwemmer. Voor het Bewiis Zwemproef waren 58 kandidaten opgekomen, waar van aan 56 het diploma kon worden uit- fereikt. Voor geoefend zwemmer waren 1 kandidaten aanwezig aan wie allen het diploma kon worden uitgereikt. On der de geslaagden waren 41 leerlingen van de Zwemschool Goederond. De be oordeling geschiedde door de h.h. A. Th. Keijzer namens de K.N.Z.B. en J. J. A. Garnaat, chef-instructeur van het Sport fondsenbad. Het volgend examen vindt plaats op zaterdag 23 oct. ten 19 uur, waarvoor 91 kandidaten staan ingeschre ven. Grannie en Jed voor kinderfeest gezocht Er worden, voor een in de komende maand op straat te houden gratis kin derfeest in Rotterdam, beroeps- of ama teurartiesten gezocht, die menen Grannie of Jed (van de Beverley Hillbillies) te kunnen uitbeelden. Gegadigden kunnen een brief schrijven aan de sekretaresse van de organiserende kinderfeest-com missie. Het adres is mej. D. Rietveld, Heemskerkstraat 24a, Rotterdam. Snelfilter 1X6 glazen kan ideaal voor een haastige huisvrouw. Dit lijkt wel een of andere wiskundige formule; het is echter niets anders dan een nieuwe vondst van Melïtta. Het 1X6 enz. wil zeggen, dat men met behulp van de snel filter (van een doorzichtige kunststof) met één maal opschenken van kokend water, 6 heerlijke kopjes koffie kan zet ten. Een werkje dus van een luttel aantal minuten. Speciaal voor hen, die bijvoor beeld niets van een spannend televisie stuk willen missen evenmin als hun bakje troost, is dit een ideale uitvinding. Dank zij een op de filter aangebrachte schaalverdeling kan men ook minder dan zes kopjes zetten. De filter wordt ge leverd met bijpassende kan van vuurvast glas, die op een theelichtje (in dit geval dus koffielichtje) geplaatst kan worden. Met een vlamverdeler kan men het appa raatje zelfs op een lage gasvlam plaatsen. Snelfilter IX 6 glazen kan is, met tien papieren filterzakjes en een plastic koffie- maatschepje, verpakt in een aantrekke lijke geschenkdoos, voor 12,95 in alle winkels in huishoudelijke artikelen te koop. neus, keel.borst van vastzittend slflm. ANDRé COURRèGES, de hoogst oor spronkelijke en in één klap beroemd geworden modeontwerper, heeft de ganse stoet Parijse couturiers ervan overtuigd dat geometrie en mode een fraaie combinatie kunnen^ vormen. Hij schiep creaties van een welhaast meet kundige opzet, hij durfde en kon sinds jaren weer eens echt nieuws van het modefront laten komen. Het gevolg was dat zijn collega-modeontwerpers allemaal wel een vleugje Courrèges in hun najaarscollectie deden, zodat de naar Parijs gestroomde belangstellen den toch iéts hadden; de meester zelf namelijk verscheen niet op het mode toneel om winterse richtlijnen aan te geven. Courrèges was in het voorjaar zeer duidelijk verrukt van banden en linten als rechtlijnige of speelse garnering van zijn creaties, zodat het niet te verwonderen is dat lint- en strikwerk nu hoge mode is. Pierre Balmain, meester op het gebied van verblindende avondjaponnen, ver leent een fluwelen accent aan deze asymmetrische creatie in zwarte mous- ■_J5"JLsrrietteloos zuiver Spelenderwijs uitdrukking geven aan het kerstfeest Onder de titel „Kerstmis Spelender wijs" organiseert Kasteel Bouvigne Vormingscentrum en Volkshogeschool van zeven tot tien december een cursus, waarin zij de viering van kerstmis spe lenderwijs wil benaderen. Spelender wijs, omdat het er in deze cursus om gaat, door middel van het spel, uit drukking te geven aan het Kerstfeest, bijvoorbeeld door creatief spel, door tckstspel, door spel met decor, licht en geluid. Tijdens deze cursus zal gewerkt wor den in drie groepen. De eerste werk groep bestaat uit de speelgroep, de twee de houdt zich bezig met geluidstoepas sing via de bandrecorder en de derde werkgroep zorgt voor het decor en de belichting. Iedere groep heeft zijn eigen docent. Allen werken mee aan de verschillende facetten van het spel en daardoor ook één idee: uitdrukking geven aan de meest wezenlijke „zaken" van ons be staan. De cursus is bedoeld voor iedereen die zich op deze wijze wil voorbereiden op het Kerstfeest. Daarom is hij heel ge schikt voor hen, die leiding geven aan groepen kinderen, jongeren en volwas senen. Inlichtingen bij Vormingscentrum en Volkshogeschool „Bouvigne", Bouvlg- nelaan 5, Breda, tel. 01600-23688.

De Havenloods | 1965 | | pagina 11