bij Oudshoorn Philips wasautomaat999, BEL VANAVOND NOG 116440 Iüüdshüobh' «ifê Burg. Van Haarénlaan wordt vernieuwd Nieuws uit de elubbladen Oplossing puzzel Wedstrijden SVC niet alle even succesvol Schiedamse leeszalen werken nauw samen Raadsagenda Benoemingen Vijfdaagse werkweek in de detailhandel is noodzakelijk Raadsvoorstellen DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 Oudshoorn is zö overtuigd van de voortreffelijke eigenschappen van deze unieke Philips dat hij U dit aanbod zonder voorbehoud doet, zonder verplichtingen Uwerzijds. 30 dagen lang krijgt U de kans om alle mogelijkheden van deze uiterst moderne Philips wasautomaat te ontdekken en uit te proberen. De Philips 999,- is een wasautomaat die verwarmd voorwast in zeer ruim water; die de hoofdwas doet met nauwkeurig geregelde watertoevoer (precies zoveel water als nodig is voor de hoeveelheid was). Met sopverdunning na de hoofdwas en maar liefst 5x spoelen in ruim water. Eén druk op de knop is voldoende voor liefst 4 kg. wasgoed. U kunt kontant 999,- betalen of 286,25 ineens en 18 x 46,20 OF KOM MORGEN ZELF LANGS I MEENT22-34,TEL116440- R'DAM OVERSCHIESE DQRPSSTR.12- TELEF. 241228 - "V i De „operatie Burgemeester van Haa rénlaan" is deze week begonnen. Er zijn nu allerlei achterwegen en kruisingen in gebruik genomen. Men is er toe overgegaan, om met een maar de hele Van Haarénlaan voor alle verkeer af te sluiten. Onlangs werd meegedeeld, dat het in de bedoeling lag om de afsluiting der Van Haarénlaan bij gedeelten toe te passen, van welk stand- .iiciui, v espanorama Medegedeeld wordt, dat mede door gebrek aan mede werking het niet meer mogelijk is het clubblad in de huidige vorm te doen verschijnen. In het vervolg zal het clubblad in bulletinvorm gaan verschij nen, dat zo vaak als nódig wordt uit gegeven. „Sportief', het clubblad van de afde ling handbal van Wilton-Pij enoord" geeft nog eens de laatste herinneringen aan hetgeen het toernooi heeft gebracht; wijdt verder beschouwingen aan „de plaat van de maand" en „Wilton's Top- 10" en deelt o.m. mede, dat dinsdag avonds in de sportzaal der bedrijfs- school wordt getraind. In „de Martinitter" wordt de hulp van de ouders in geroepen om de junioren en pupillen meer trouw naar de training te zenden. De training is nu drie weken oud en men tobt reéds met het Zonder meer wegblijven van de jongens. Het orgaan van de Schjedamse Volley balclub SVCAC deelt mede, dat het le dental tot plm. 100 is gedaald. „Animo-Nieuws", het orgaan van de christelijke gymnastiekvereniging in Ke- thel, meldt dat men weer van start gaat. Er zal een actie Voor oud-papier worden gevoerd. In november zijn er vrije wed strijden van de kring Maasmond en in december vaardigheidsproeven De ver eniging bezit Animo-speldj es, f 1,25 per stuk Horizontaal: 1 krans; 4 bol; 7 ampel; 9 idolaat; 10 anlker; 11 oma; 12 hamei; 13 emelt; 14 greep; 15 marine; 16 ongaar; Ineens; 18 boei; 19dier; 21 stoom; 22rede; 23 O(ost) Z(uid) O Cost); 24 Ant; 25 vol; 26 post; 27 sneer; 29 mars; 30 ring; 31 roze; 32 salade; 33 moraal; 36 oneer; 37 kever; 38 aorta; 39 opa; 40 eloge; 41 aver sie; 42 reëel; 43 tot; 44 laars. Verticaal: 1 kraam; 2 akker; 3 sirene; 4 boot; 5 olm; 6 laag; 7 Athene; 8 pampa; 9 luier; 10 emier; 12 Aegir; 13 lens; 14 room; 15 Arizona; 16 Andorra; 17 stang; 18 boter; 19 dop; 20 Eos; 21 one; 22 Eva; 23 els; 26 trant; 27 snee; 28 Rome; 29 merel; 30 ideaal; 31 zoveel; 32 snaar; 33 lorre; 34 aroma; 35 Leeds; 36 roet; 37 kast; 39 pro. punt de betrokken autoriteiten kennelijk terug zijn gekomen. Het werd beter ge acht meteen de hele omlegging uit te voeren. Gedurende ongeveer vier of vijf maanden zal het verkeer dus zijn omge- IpiH Of Hp vprlroorcttoi 1 i (fitoirl Viinrmao is Weer opendeursamenkomsten in de Grote Kerk De commissie voor het Open Deurwerk het evangelisatie werk van de her vormde gemeente organiseert in de komende maanden weer 'n aantal Open Deurdiensten in de Grote Kerk en een aantal samenkomsten waar enkele actu ele onderwerpen aan de orde zullen ko men. Op deze samenkomsten die in de eerste plaats voor de medewerk (st)ers aan het Open Deurwerk zijn bedoeld is iedereen hartelijk welkom. De eerstkomende Open Deurdienst zal worden gehouden op zondag, 24 oktober a.s. om 17 uur in de Grote Kerk. Wika L. A. C. van Ginkel uit Driebergen zal in deze Open Deurdienst voorgaan. Het onderwerp voor deze dienst is Spandoek of Wegwijzer? De kerk binnenste buiten is het onder werp yan de Open Deursamenkomst die donderdag 28 oktober om 20 uur zal wor den gehouden in de grote zaal onder de Opstandingskerk. De voorzitter van het Open Deurwerk m Schiedam, ds. R. H. Wissink zal dit onderwerp inleiden waarbij de vraag van de hoedanigheid van de kerk aan de orde zal komen. De eerste competitie-wedstrijden van de Schiedamse Volleybal Club zijn niet alle even succesvol verlopen. Dames 1 begon goed door een 3—0 overwinning op het Delftse CSVD. Te genvallend waren de resultaten van da mes 2 en 3, die beiden met 30 verlo ren, resp. van DOS en Lekkerkerk 1. Dames 4 leverde een zeer goede presta tie door Splvo 1 in eigen huis met 31 te kloppen. Het eerste herenteam heeft een zeker schijnende overwinning uit handen ge geven. De twee eerste sets waren voor de Schiedammers, en de derde set gaf zelfs een 126 voorsprong te zien, toen een geroutineerder spelend Concordia 2 het heft in handen nam, en een 3—2 ze ge in de wacht sleepte. Heren 2 deelde de punten broederlijk met stadgenoot Juliana 2 (2—2). Heren 3 speelde door een te nonchalant spel eveneens met 2—2 gelijk tegen AMVJ 3, en^heren 4 kreeg met 3—1 klop van Heren 5 en 6 bekampten elkaar, wat een 31 zege voor een enthousiaster zes de team opleverde. Jongens A tenslotte speelde 2—2 gelijk tegen Libanon A. Woensdag ontvangt heren 1 het sterke Blokkeer 2 in eigen zaal, aanvang 9.00 uur. Dames 1 gaat zaterdag op bezoek bij Delta in Zwijndrecht. JAARVERSLAG VËRMELDT „De belangrijkheid van het jaar 1964 wordt in hoofdzaak bepaald door het tot stand komen van de samenwerking tus sen de filialen der gemeente-bibliotheek en die van onze instelling", dit meldt het jaarverslag van de Schiedamse r.k. open- openbare leeszaal en bibliotheek „St. Liduina". Dit bereikte resultaat kwam tot stand na langdurige en moeizame onderhande lingen met de gemeente. Het verslag vervolgt: De verminderde belangstelling van het lezerspubliek, die weliswaar over het algemeen wordt waargenomen, neeft de voortdurende aandacht van het bestuur. De totale bedrijfsresultaten (voor de filialen tot aan de fusie in oktober resp. november) vertonen een stij gende lijn, hetgeen voornamelijk te danken is aan de enorme resultaten, die met de Centrale Schoolbibliotheek bereikt werden. Bedroegen 1963 het aantal uitgeleende boeken 76.009, in 1964 liep dit aantal op tot 80.296, een stijging dus van 4.287 boeken. De uitleningen in de rubriek stu dieboeken, die vorig jaar een hoge vlucht namen, bleven nu min of meer stabiel. De bedrijfsresultaten van de geza menlijke filialen van de Gemeentelijke en R.K. Openbare Bibliotheken, voor de Oostwijk in oktober, voor de Zuid- wijk in november gerealiseerd, verto nen eveneens een stijging. Werd er in 1963 gestart met een schoolbibliotheek voor de 5e en 6e klas sen van de lagere scholen in de ge meente, in 1964 kwam de keuzecollectie voor de 4e klassen gereed. De leer krachten van deze klassen werden uit genodigd om samen met de bibliothe caresse hun keuze te maken. Tevens kon het onderwijzend personeel van de 5e en 6e klassen hun collecties met een aan tal nieuwe boeken aanvulleh. Het enthousiasme van de jeugd en de leerkrachten is groot, wat ook blijkt uit de leesfrequentie van de jeugd (in het schooljaar 1963-1964 werden 14.373 boe ken uitgeleend). De vraag naar popu lair-wetenschappelijke boeken loopt per school nogal wat uiteen. Jules Croiset zorgde voor boeiende avond Jules Croiset heeft voor een boeiende voordrachtsavond gezorgd in Schiedam. Het programma bevatte meest Russische werken onder de titel: „In het oude Rusland". De 27-jarige Croiset, eertijds een be kend speler bij de Haagse Comedie, bleek ook een talentvol voordrager. De verschillende Russische verhalen met een zo geheel eigen karakter en sfeer, bracht hij in een vaak ademloze stilte. Zowel „De dood van een beambte" naar een „ambtelijk thema" als het meer vlotte „Bridge" waren uitnemend in weergave. Maandagavond 25 oktober om acht uur zal de gemeenteraad van Schiedam ver gaderen. Punten ter behandeling zijn: Voor het vernieuwen van 38 brandkra- nen, die van een verouderd type zijn vra gen B. en W. een bedrag van f 34.000 te verlenen. Voorts moeten wegens stadsuitbrei ding enz. 63 nieuwe kranen worden geplaatst, waarvan de kosten op rond 100.000 worden begroot De gemeentelijke plantsoenendienst heeft een aanhangwagen met hydrauli sche kipinrichting nodig voor vervoer van materialen. De kosten bedragen 5.000. De bestratingsdienst vraagt een mo tortruck, kosten 4.000. De r einigingsdienst heeft betonnen zandkisten nodig voor een bedrag van 8.000. •Er moeten nog dit jaar 30 containers worden aangeschaft, waarvan de kosten op 16.200 worden geraamd. Voor de politie is een nieuwe surveil lanceauto nodig, waarvan de totale kos ten 7.400 zullen bedragen, benevens nog een soortgelijke auto voor ƒ10.400, omdat hierfn een geheel nieuwe mobilo fooninstallatie moet worden gebouwd. Ook de solo-motor dient met een der gelijke installatie te wqrden uitgerust voor een bedrag van 3.000. Voor uitbreiding van de straatverlich ting aan de Havendijk, door bijplaatsen van 13 lichtmasten en 2 verkeerszuilen tussen de Spuisluis en Poortugaalstraat, wordt een krediet van ƒ17.000 gevraagd. Voor vernieuwingen van gasleidingen is een bedrag van 10.000 nodig, bene vens f 60.000 voor aanschaf voor geisers, in het bijzonder ten behoeve der nieuw bouw in Groenoord. Voor aanschaf van elektrische meters wordt ƒ40.000 ge vraagd. Om een 2>/i procent uitkering aan ge pensioneerden van de gemeente te kun nen vestrekken, wordt een krediet van ƒ2.300 gevraagd. Voor bouwen van een woonflat ten noord-oosten van Plein 1940-1945 stellen B. en W. voor aan het aannemingsbe drijf Van Straalen en Van der Have grond te verkopen van 720 m2 voor ƒ324.000. Er zullen 72 woningen in 12 woonlagen worden gebouwd. Voor brandvrij afschermen van het archief der Woningdienst, wordt ƒ8.000 gevraagd. Als bijdrage voor de Stichting Mid den-Delfland in kosten van onderzoek enz. wordt voorgesteld f35.000 beschik baar te stellen. Voorgesteld wordt de straat achter de winkelgalerij aan de Schiedamseweg de naam Verspeekstraat te geven en twee wegen bij het Harga-terrein Sport- laan en Olympiaweg. Jvan Etten - 25 jaar kerkzanger - gehuldigd Onder veel belangstelling, heeft de heer J. van Etten het feit herdacht.dat hij gedurende een kwart eeuw als zan ger verbonden is aan het koorgezelschap van de St. Liduinaparochie in Schiedam. De heer Van Etten is een mede-oprich ter. De viering van het jubileum werd ingezet met het opdragen van en hoog mis. waarbij het koor onder leiding van directeur-dirigent J. Hoogervorst een mis zong. Medewerking verleende ook de opera zanger Arnold Mil, die eertijds ook lid van het koor was. In Maison Westhuis vond een receptie plaats, waar namens de parochie door pastoor F. P. J. Boelriik de jubilaris werd toegesproken en hem de onder scheiding St. Cecilia-medaille werd uit gereikt. Namens het koor voerde de vice-president, de heer H. Bruggeman het woord die een geschenk overhandig- Van Etten bloemen. Uitslagen schietvereniging De uitslagen van de S,V. Maasland op 18 oktober zijn als volgt: Vrije baan op basis van 30 punten: Fr. van Staalduinen Pzn 30, C. Poot Dzn 28, G. Dekker 28, M. P. Hanemaaijer 28, H. Korpel 28, C. Kleijn Hesselink 27, A. v- d. Berg 27, A. Poot 27, M. C. Ver- ploegh27, Fr. van Staalduinen Wzn27, JKleywegt 26, J. W. Groenewegen 26, J. van Zwienen 25, J. A. Kingma 24 en G. Poot 22 punten. Korpswedstrijd op basis van 50 pun ten: A. v.d. Berg 45, M. P. Hanemaaijer 44, J. Kleywegt 44, C. Kleijn Hesselijk 43, G. Dekker 43, H. Korpel 43, M. C. Verploegh 43, C. Poot Dzn 43, J. King ma 42, J. W. Groenewegen 42, Fr. van Staalduinen Wzn 42, J. van Zwienen 41, J. Hanemaaijer Jzn39, J. Kleijn Hesse link 39, J. J. van Buuren 39, A. Poot 39, A. v.d. Pol 38, A. H. van Dorp 38, P.v.d. Pol 36, G. Poot 36, Fr. van Staalduinen Pzn 35, A. den Toom 35 en N. Poot 29 punten. B. en W. van Schiedam stellen de ge meenteraad voor aan mevrouw C. H. S. v. d. Kaay-Menschaart eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres aan de Wil lem Brouwerschool, in verband met be- reiken van de pensioengerechtigde leef- Wegens benoeming te Harderwijk, wordt voorgesteld de heer D. A. Visser eervol ontslag te verlenen als onderwij zer aan de Willem de Zwijgerschool. We gens benoeming in gelijke functie te Renkum wordt voorgesteld de heer A. Manders, onderwijzer aan de Theo Thijs- senschool eervol ontslag te verlenen. Wegens afkeuring door de Pensioen raad wordt voorgesteld aan mevr. M. H. Beneker-van Wagtendonk eervol ont slag te verlenen als onderwijzeres aan de Goeman Borgesiusschool. Voorgesteld wordt de heer J. Jiskoot thans reeds tijdelijk als zodanig werk zaam te benoemen tot onderwijzer li chamelijke opvoeding. Er was dinsdagavond veel belangstel ling voor de eerste vergadering belegd door de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad, die onlangs een nieuwe vorm A. Geurtsen, lid van het hoofdbedrijf schap detailhandel over de moeilijkheden en mogelijkheden in de detailhandel. De voorzitter van genoemde raad, de heer G. P. Verhulsdonk sprak een kort welkomstwoord, waarna mr. Geurtsen aan de hand van de verordening Secun daire Arbeidsvoorwaarden, welke per 1 november a.s. in werking gaat treden, de problemen op dat punt voor de win keliers behandelde- Spreker wees erop, dat gezien het dienstverlenend karakter van de winke liers, hier bijzondere eisen gesteld die nen te worden. Er zal overleg met het personeel noodzakelijk zijn en bepleitte een verplichte sluitingsdag voor de win kels. Op de uiteenzetting, volgde een leven dige discussie. Plan voorgesteld voor bouw brandweer kazerne B. en W. van Schiedam doen de raad mededeling van het programma van eisen voor de bouw van de nieuwe brand weerkazerne, waartoe de raad reeds eer der besloot. Aan de hand van dit plan zal een nader programma worden uitge werkt voor bouw op het terrein aan de Vele vrienden en kennissen kwamen de jubilaris persoonlijk gelukwensen. Door toename van het aantal leerlin gen wordt een totaal bedrag van f16.100 gevraagd voor aanschaf van leermidde len enz. voor de openbare school voor v.g.l.o; de W. A. Lieflandschool en prof. dr. J. H. Gunningschool. B. en W. van Schiedam stellen voor de bedragen te verlenen. In de dr. A. Kuyperschool moet de centrale verwarming worden vernieuwd, daar dit een sterk verouderde stoom- verwarming uit het jaar 1921 is. De kos ten van de gemeente zullen f 38-57$ be- dragen* ezond ezelligev TEL 1725.80* Stichting „DE ZONNEBLOEM" Nieuwstraat 12 - Schiedam - Telefoon 010 - 26 77 92 Voor meisjes van 15—20 jaar, die graag gezellig in club verband met een deskundige samen aan bloemschikken, schoonheidsverzorging en make-up, koken, knippen, naaien en nog veel meer willen doen. Ook worden er clubavonden gehouden. Als je mee wilt doen, meld je dan snel op bovenstaand adres en wel Op donderdagavond 21 en 28 oktober, van 7—9 uur.

De Havenloods | 1965 | | pagina 7